Jump to content

Bu İtiraflar Uydurma mıdır?

Recommended Posts

ARKADAŞLAR BİR LİNK DE OLSA BUNLARIN GEÇERLİ OLUP OLMADIĞI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?,

Pierre Paul Grassé (Fransız Bilimler Akademisi Eski Başkanı, Evolution of Living Organisms (Canlı Organizmaların Evrimi) isimli kitabın yazarı):

Bugün, bizim görevimiz, bizden daha önce baş gösteren ve basit, anlaşılır ve açıklanmış bir olgu olarak kabul edilen evrim mitolojisini yıkmaktır. Hile (aldatma) bazen bilinçsiz olur, ama her zaman değil, çünkü bazı insanlar, tarafgirlikleri nedeniyle, amaçlı olarak gerçeği görmezden gelirler ve inançlarının yetersizliğini ve yanlışlığını kabul etmeyi reddederler.24

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra Grassé şöyle diyor:

Hayal kurmaya karşı bir yasa yok, ama bilim buna dahil edilmemelidir.25

Prof. Derek Ager:

Öğrenci iken öğrendiğim bütün evrim hikayelerinin bugün doğru olmadıklarının anlaşılması oldukça önemli.26

Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):

Şu çok acıklı: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz.27

Dr. Lewis Thomas:

Biyolojinin, evrimde yönlendirici güç için "hata" sözcüğünden başka bir sözcüğe ihtiyacı var. Tesadüf doktrini ile uzlaşmam mümkün değil. Doğadaki amaçsızlık ve kör tesadüfler kavramına tahammül edemiyorum. Ve bununla beraber zihnimi sakinleştirmek için bunun yerine ne koyabileceğimi hala bilmiyorum.28

Jerry Coyne (Chicago Üniversitesi Evrim ve Ekoloji Bölümü'nden):

Neo-Darwinist görüş için çok az delil olduğunu söylemeliyiz: Bu görüşün teorik temelleri ve deneysel delilleri oldukça zayıftır.29

H. S. Lipson:

Eğer canlılık atomların, doğa güçlerinin ve radyasyonun karşılıklı etkileşimleri sonucunda oluşmamışsa nasıl oluşmuştur?.. Sanırım tek kabul edilebilir açıklamanın yaratılış olduğunu kabul etmeliyiz. Bundan ne kendim ne de fizikçiler hoşlanmamaktadır. Ancak eğer bir teoriyi bilimsel deliller destekliyorsa, o teoriyi sırf hoşlanmadığımız için reddedemeyiz. Aslında evrim bir anlamda bilimsel bir din haline geldi; hemen hemen bütün bilim adamları bunu kabul etti ve birçoğu onunla uyumlu olması için gözlemlerini eğip bükmeye hazırlandılar.

Evrim teorisinin yaşayan canlıların tüm özelliklerini sayabilme yeteneği beni daima teoriden kuşkulanmaya itmiştir (Örneğin zürafanın uzun boynu). Bu nedenle son 30 yıllık biyolojik araştırmaların Darwin'in teorisine uygun olup olmadığına baktım. Uygun olduğunu düşünmüyorum. Bana göre teori ayakta bile duramamaktadır.30

Gregory Alan Pesely:

Ayrıca bilim adamlarının temel prensibi "gereksiz söz tekrarı" olan bir kanundan memnun kalmaları utanılacak bir şeydir. Bu problem ile ilgili başarılı bir çözüme kavuşulmadıkça doğal seleksiyon teorisi asla ciddi bir bilim olamaz.31

Dr. Colin Patterson (İngiltere Doğa Tarihi Müzesi yöneticilerinden, evrimci paleontolog. Doğa Tarihi Müzesi Gazetesi'nin editörü, Evolution kitabının yazarı):

Bu anti-evrimci bakış açısını almaya başlamamın nedenlerinden birisi, bu şey üzerinde 20 yıl çalışıp bu konuda tek bir şey bilmemenin yaptığı etkiydi. Bir kişinin bu kadar uzun bir süre yanlış yönlendirildiğini öğrenmesi onun için oldukça büyük bir şok. Bu yüzden geçen birkaç hafta, çeşitli insanlara ve insan gruplarına basit bir soru sormaya çalıştım. Soru şu: Bana evrim hakkında bildiğiniz bir şeyi, doğru olan bir şeyi anlatabilir misiniz? Bu soruyu Doğa Tarihi Müzesi'ndeki jeoloji grubuna sordum ve aldığım tek cevap sessizlikti. Chicago Üniversitesi'ndeki Evrim Morfoloji Semineri'ndeki (Evolutionary Morphology Seminar) prestij sahibi evrimci üyelerde denedim ve aldığım tek cevap uzun süren bir sessizlikti ve sonunda bir kişi şöyle dedi: "Tek bir şey biliyorum, evrim teorisi liselerde okutulmamalıdır."32

Dr. Albert Fleischman (Zoolog):

Çöküşte olan Darwin'in teorisi doğa aleminde ispatlanması gereken tek gerçek değildir. Bilimsel araştırmaların bir sonucu değildir, ama kesin olarak hayal gücünün bir ürünüdür.33

W. R. Thompson (Commonwealth Institute of Biological Control - Ottowa'nın başkanı):

Bilim adamı olmayan kişilerin dikkatini, evrimle ilgili anlaşmazlıkların üzerine çekmek uygun ve doğru olacaktır. Fakat bazı evrimcilerin son görüşleri bunu makul bulmadıklarını gösteriyor. Bilimsel olarak tanımlayamayacakları bir doktrini savunmak için biraraya gelen bilim adamlarının zorlukları elimine ederek ve eleştirileri gizleyerek inançlarını halkın gözünde devam ettirme girişimi bilimsel açıdan anormal ve istenmeyen bir durumdur.34

E. O. Wiley (CUNY, Balık Bilimi (Ichthyology) Bölümü ve Amerikan Doğa Tarihi Müzesi), Norman Macbeth tarafından yazılan Darwin Retried (Yeniden Darwin) adlı kitap hakkındaki düşünceleri:

Macbeth, evrime yeni bir göz ile bakmamızı, halka ve gerekirse kendimize Darwinizm'in yanlış verilere sahip yapay bir teori olduğunu itiraf etmemizi öneriyor. Sanırım bunlar mükemmel öneriler.35

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gerçekler çoğunlukla rahatsız edicidir oysa insan

kendisini rahatsız edecek sorgulamalardan kaçınır,

çoğunluğun saygısını kazanmak o çoğunluğun gerçek

bir parçası olmanın rahatlığını yaşamak varken azınlıkta

kalmak pekçok zorluğu göğüslemeyi gerektirir.

Kaç ateist anne-babasına inanmadığını anlatabilmiş ya da

anlattığı halde bu durumu kabullendirebilmiş.

Toplumsal ilişkiler ağında din çok kuvetli bir zehir etkisi

taşıyan gelenek örümceğinin kontrolü acımasız sonuçlar

doğurur.

Sitelerde Paylaş
Gerçekler çoğunlukla rahatsız edicidir oysa insan

kalmak pekçok zorluğu göğüslemeyi gerektirir.

Kaç ateist anne-babasına inanmadığını anlatabilmiş ya da

anlattığı halde bu durumu kabullendirebilmiş.

Toplumsal ilişkiler ağında din çok kuvetli bir zehir etkisi

taşıyan gelenek örümceğinin kontrolü acımasız sonuçlar

doğurur.

Bu konuda sana katılıyorum arkadaşım..insan özgür bir varlık..Allah serbest bırakmış kim karışır..Anne baba çevre kim olursa olsun saygı duymalı..fakat senin gittiğin yol cidden çok çetin bir yol olunca bir sürü engellerle karşılaşıyorsun..yani ateistlik zor iş tabi..çevir ha çevir..çok zor..

ama konu ile ilgisini tam anlayamadım :)

Sitelerde Paylaş

Konu ile ilgisini anlayamamana şaşırmalı mıyım bilmiyorum,

ancak tekrar okumanı öneririm sana:

"Gerçekler çoğunlukla rahatsız edicidir oysa insan

kalmak pekçok zorluğu göğüslemeyi gerektirir."

Sitelerde Paylaş
Konu ile ilgisini anlayamamana şaşırmalı mıyım bilmiyorum,

ancak tekrar okumanı öneririm sana:

"Gerçekler çoğunlukla rahatsız edicidir oysa insan

kalmak pekçok zorluğu göğüslemeyi gerektirir."

Şu sonucu çıkardım ilk okuyunca;

bu adamlar çoğunluğun saygısını kazanmak için bilimsel gerçekleri yalanladılar..hem de hepsi birden..

fakat bukadar yersiz bir çıkarımı kastettiğine ihtimal vermedim..adamlar çoğunlukla "bilim adamı" ve iranda filan yaşamıyorlar herhalde-bilmiyorum ama-

Sitelerde Paylaş

ha kaynak derseniz..yaratılışı destekleyen bir siteden kopi-past yaptım..

işte doğruluğunu sınamak adına açtım konuyu sizlere arkadaşlar...saygılarımla..

kaynak http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....le&aid=2565

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
Yukarıdaki yazıların hepsi doğrudur. inanmayanlar http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage....le&aid=2565 adresine bakabilir. :lol: :lol:

Bu kaynağın dışındaki tüm kaynaklar yalandır çünkü alan olmasalardı sorularlaislamiyet.com sitesi ile çelişmezlerdi.

İşte müslo isbatı :lol:

hıyara bak..

mamuli sadece kaykağı belirttim..o adamlar delilsiz isbatsız bir şey yazmaz..kaldı ki o bir okur yorumuydu..izin vermişler..

Ee..yukarıdakiler de yalan bi sizin dedikleriniz doğru değil mi?? bi siz varsınız dünya da başka kimse yok..herkes salak bi avuç kadar ateistler akıllı değil mi??

hadi ordan..dinsiz imansız seni..

Sitelerde Paylaş
hıyara bak..

mamuli sadece kaynağı belirttim..o adamlar delilsiz isbatsız bir şey yazmaz..kaldı ki o bir okur yorumuydu..izin vermişler..

Ee..yukarıdakiler de yalan bi sizin dedikleriniz doğru değil mi?? bi siz varsınız dünya da başka kimse yok..herkes salak bi avuç kadar ateistler akıllı değil mi??

hadi ordan..dinsiz imansız seni..

Delilsiz yazmazlarmış. !!!

Hangisi delil getirmiş söylediklerine? Tekrar tekrar oku.

Bunlar sadece dinî kültür bataklığında çırpınan sözde bilim adamları.

Bana 1 tane, evet 1 tane evrimi çürüten delil (fosil, DNA analizi, vsvs) getir bakalım.

.

Sitelerde Paylaş
evrim teorisi adı üzerinde bir teori dir.herkez kabul etse zaten kanun olurdu

Bilimde "Teori" kesinleşmemiş "kanun" demek değildir.

"Kanun" bir olayın nasılını açıklamayan direkt gözlemden çıkan ilk yargıdır

Mesela yerçekimi kanunu , eline bir taş alır bırakırsın zamanla hızlanan bir şekilde düştüğünü görürsün. Bu yerçekimi kanunu olur. Ama yerçekimi kanunu sürecin nasıl işlediğini açıklamaz. Genel görelilik bir teori olarak bu olayın nasıl olduguna açıklama getirmiştir. Binlerce testten başarı ile geçmiştir bu teori aynen kuantum teorisi gibi aynen evrim teorisi gibi ama hep bilimsel jargonda teori olarak kalacaklardır.

Teori bir olayın nasılını açıklayan ve içinde birçok kanun barındıran bir modeldir. Evrim teorisi doğal seleksiyon , mutasyon ve varyasyon yasalarını içerir ve bunlara dayanarak türleşmeyi canlılığı açıklamaya çalışır. Eldeki bütün veriler teori ile uyumlu olsa bile teori kanıtlanmış olmaz , bilimde hiç bir teori kanıtlanamaz. Teoriye aykırı tek gözlem tek bulgu ise teoriyi çökertir.

Sitelerde Paylaş
Teoriye aykırı tek gözlem tek bulgu ise teoriyi çökertir.

Bana ustasız bir eser yani sonucun estetik kimya fizik gibi bilgilerle hazırlanmış olabileceği bir durumda bunlardan yoksun bir sebep göstere bilir misin?ya da anlayacağın dilden konuşayım "zekadan çıkmamış bir düzen" var mı??yani bir "A"harfi bir yazansız olmazken..(gerisini biliyorsun)

Not:konu zaten canlılık ve doğa üzerine..o yüzden canlılardan örnek vererek konuya açıklık getiremezsiniz..

tarihinde Gündüzalp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Delilsiz yazmazlarmış. !!!

Hangisi delil getirmiş söylediklerine? Tekrar tekrar oku.

Bunlar sadece dinî kültür bataklığında çırpınan sözde bilim adamları.

Bana 1 tane, evet 1 tane evrimi çürüten delil (fosil, DNA analizi, vsvs) getir bakalım.

.

1- Tek hücrelilerin alayı...

2- 360 milyon yıldır var olan akciğerli balıklar...

4- 150 milyon yıldır var olan köpekbalıkları...

5- 50 Milyon yıldır var olan balinalar

6- 450 milyon yıldır var olan atnalı yengeçleri...

7- 170 milyon yıllık karidesler...

8- 320 milyon yıllık akrepler

9- 350 milyon yıllık ammonitler...

10- 400 milyon yıllık deniz yıldızları...

Evrimcilerin bu canlılara bahanesi STASİS, Yani evrimin durağanlığı...

Ne ilginçtirki durağan olabilen evrim 28 milyon yılda, tek hücreli ve basit cok hücreli alglerden bugünki çeşitliliğin hemen hemen tamamını oluşturmuştur... Halbuki aynı evrim o algleri yaratabilmek için 3600 milyon yıl uğraşmıştır....

:lol:

Sitelerde Paylaş
.... anlayacağın dilden konuşayım "zekadan çıkmamış bir düzen" var mı??yani bir "A"harfi bir yazansız olmazken..(gerisini biliyorsun)...

Düzen enerji akımının sonucudur, zekanın değil.

Güneş sistemleri kütle çekimi sayesinde oluşan düzenlerdir.

Canlılar, Güneşten gelen enerji sayesinde oluşan düzenlerdir.

Bu olaylarda zeka meka yok.

.

Sitelerde Paylaş

.

Dostum

"Düzen" kavramı çok geniş..Sadece güneş sistemleri değil..atomun içine kadar bir düzen var..

bana sadece bir kitap göster ki yazarı olmasın..sonrada senin hücrelerinde birsürü kitabın yazarı olmadığını da onun ile açıkla...

vesselam..kolay gelsin..

Sitelerde Paylaş

ben evrime inanmıyorum ,evrimci bilim adamları bile evrime inanmıyor ,bugün fıransa haricinde bütün güçlü gelişmiş ülkeler evrimin sadece dini yok etmek amaçlı kullanılan masonları uydurması oldduğuna inanıyorlar bunu sadece islam yönünden değil bütün dünya çapındaki devletleri ele alarak söylüyorum (avrupanın avustralyanın amerikanın) çöpe attıklarıyla yetinmeyin arkadaşlar

kimse ateistlerden varoluşun kanıtını isteyemez bu bir saçmalıktır.. tıpkı evrim gibi tıpkı bir müslümandan allahın varlığını bilimsel olarak kanıtla der kadar saçma bir istek olur evrimle ateizimin hiçbir bağlantısı olamaz evrimi savunmak kimsenin görevi değildir ateist arkadaşlara bu konuda katılırım bu sorulara cevap vermek yada bunun doğruluğunu savunmak ateizm min görevi yada amacı değildir

evrimimasonlar savunur.... masonlar ise ateistten farklıdır. ateist hiçbir doğa üstü güce inanmaz lakin masonluk kendince isimler taktığı şeytana taparlar tabi isim şeytan değildir ama asıl taptıkları şeytandır ve şeytanında emriyle evrimle imanı yok etmek isterler...

Sitelerde Paylaş

.

:blink::blink::blink::blink:

kardeşim gerçek anlamda verilebilecek en komik cevaplardan birisiydi o müthiş çekim kuvvetindeki düzen nasıl oluştu sorular bitmez çünkü düzen heryerde

bu müthiş düzenin açıklaması sadece tek bir şekilde olur cevap:bilmiyorum

buna kimse yanıt veremez evrendeki en küçük yapı taşı atomun müthiş sistematik düzeninden tutta doğadaki en büyük canlıların müthiş düzenli yapısına kimse yanıt veremez bu koskoca kainatta o kadar süper bir düzen varki bunu kimse çözemez sadece yüzeysel olarak görür ve bunlardan ders alır bu konuda tartışmayalım istersen

Sitelerde Paylaş
ben evrime inanmıyorum ,evrimci bilim adamları bile evrime inanmıyor ,bugün fıransa haricinde bütün güçlü gelişmiş ülkeler evrimin sadece dini yok etmek amaçlı kullanılan masonları uydurması oldduğuna inanıyorlar bunu sadece islam yönünden değil bütün dünya çapındaki devletleri ele alarak söylüyorum (avrupanın avustralyanın amerikanın) çöpe attıklarıyla yetinmeyin arkadaşlar

kimse ateistlerden varoluşun kanıtını isteyemez bu bir saçmalıktır.. tıpkı evrim gibi tıpkı bir müslümandan allahın varlığını bilimsel olarak kanıtla der kadar saçma bir istek olur evrimle ateizimin hiçbir bağlantısı olamaz evrimi savunmak kimsenin görevi değildir ateist arkadaşlara bu konuda katılırım bu sorulara cevap vermek yada bunun doğruluğunu savunmak ateizm min görevi yada amacı değildir

evrimimasonlar savunur.... masonlar ise ateistten farklıdır. ateist hiçbir doğa üstü güce inanmaz lakin masonluk kendince isimler taktığı şeytana taparlar tabi isim şeytan değildir ama asıl taptıkları şeytandır ve şeytanında emriyle evrimle imanı yok etmek isterler...

dostum tabiiki labratuvarda veya elektronik tegahından deneylerle Allah(cc) varlığı ispatlanamaz..

ama bak böyle bir deney var elimde...

Deney için gerekli mazlemeler;

Zerre kadar insaflı bir akıl

Bir adet insan yüzü..(kişinin kendisininki olmalıdır)

yüzü gösterecek bir ayna..

Deneyin yapılışı:

İnsaflı akıl sahibi aynaya bakar..aynada oluşan kendi görüntüsünde kendi gözlerini bulur..Ve aklından şöyle geçirir

"Benim "altın oran" ile oluşmuş bu yüzüme bu "altın oran" ile takılan gözüm hiç bir doğal seçilimin hiç bir evrimin işi olamaz..Hele şu burnum..elma ve mandalinanın kokusunu bile ayırtedebilecek kadar hassas olan burnum..Hele dilim..Ne kadar tad varsa hepsini ayırt edeniliyor...İlginçtir..Saçlarım her ay belirli olacak kadar uzuyor..ama kaşlarım daha yavaş uzuyor..bunda da bir kasıt bir sebep var...birde şu yüzüm..benden önce yaşamış hiçbir insanınki ile ne aynı ne de gayrı...

NE BÜYÜKSÜN YÂ RÂB..!!"

Der..

Deneyin sonucu

"Bizi ve herşeyi yaratan bir Allah(cc)muz vardır..Ve varlığı kesindir..

vesselam..

Sitelerde Paylaş

Dostum

"Düzen" kavramı çok geniş..Sadece güneş sistemleri değil..atomun içine kadar bir düzen var..

bana sadece bir kitap göster ki yazarı olmasın..sonrada senin hücrelerinde birsürü kitabın yazarı olmadığını da onun ile açıkla...

vesselam..kolay gelsin..

Evet, atomların içindeki düzen de parçacıklar arasındaki çekim kuvvetlerinin sonucu.

"bana sadece bir kitap göster ki yazarı olmasın.."

Bu düşüncenin saçmalığını gösterdik bin kere.

Tekrar gösterelim:

Buna göre, yazarın da tasarımcısı olmak zorunda, değil mi?

İyi düşünün, öyle cevap verin.

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...