Jump to content

Biri Bana Acil yardım etsin

Recommended Posts

Şimdi ben 17 yaşında biriyim arkadaşlar. Müslümanım. Fakat geceleri uyurken aklıma ya Allah yoksa ya öldükten sonra yok olursam hiç bir şey hissetmessem (doğmadan önceki gibi) die korkuyorum. Atheisleri arastırıyorum söylediğiniz şeyler mantık olarak beni etkiliyor ve doğru olabilir diyorum. Yani siz nasıl yaşıyorsunuz hiç korkmuyormusunuz ya öldükten sonra

hiç dirilmessem tekrar doğmassam yok olup gidersem diye Allahı savunmuyorum Amma Allah konusunda arastırmalarımdada mantıksal şeyler cıkıyor mesela bir madde yi yok edemiyoruz sadece enerji yapabiliyoruz maddeyi yapanda Allah diyorlar ve Kuran-ı kerim de bir kişiyi müslüman yapmak için yeterli oluyor.

Kısaca söyleyin bana atheis ler Siz nasıl huzurlu olabiliyorsunuz ben öldükten sonrada yeniden doğmak istiyorum. Yani yok olmak istemiyorum böyle bir isteği olan kişinin önündede İslam inancı varsa gerisini tahmin edebilirsiniz sanırım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

17 yıl önceyi düşün hiçlik beynine hiçbirşey yüklenmemişti...hİÇLİK HUZURDUR..Korkulmaz.

Ama ben herşeyi kaydedebilen doğanın ikinci yaşamı sunacağını düşünüyorum..

O nedenle yaşamana bak...Erdemli ol..

Selam..

Sitelerde Paylaş

inandığın öbür dünyaya ait şeyleri sana söyleyen de bir insan gidip gelen biri değil sözleri vahiy kabul edilen.. o bilgileri almadığını düşün cin peri görunmeyen varlıklar korkusu hissedermiydin olamayan birşeyi var diye kafana sokan yine insan.. sana ne verildiyse ona inanıyorsun adım atıp daha ilerisini şöyle keşfet kronolojik sırayla dinlerin tarihini oku sonucu görünce kendine güleceksin..sdece öneri..

Sitelerde Paylaş
Ama ben herşeyi kaydedebilen doğanın ikinci yaşamı sunacağını düşünüyorum..

Belki doğmadan önce sunmuşturda hatırlamıyorsundur ha? :)

Yani siz nasıl yaşıyorsunuz hiç korkmuyormusunuz ya öldükten sonra

Korkmana gerek yok, ölü ya da diri doğanın işine yararsın. :)

Ölüm korkusu yüzünden insanların nelere inandıkları görür oldum.

Yazık.

Sitelerde Paylaş

Benzer sorgulamalar pek çoğumuz için geçerli olmuştur,

ancak gerçeğin bilgisini elde edip hayatı tekrar sorgulamak

cesaret gerektirir. Allah var mı yok mu sorgulaması yirmi yıl

önce sen yaşta bende de sıkıntı yaratmıştı, ama unutma korkun

senden büyük ve gerçek olamaz. Tekrar dirilmek ancak doğada

dönüşmektir aslında, yoktan var ya da vardan yok olmaz.

Cennetimiz de cehennemimiz de bu dünya.

Sitelerde Paylaş
Şimdi ben 17 yaşında biriyim arkadaşlar. Müslümanım. Fakat geceleri uyurken aklıma ya Allah yoksa ya öldükten sonra yok olursam hiç bir şey hissetmessem (doğmadan önceki gibi) die korkuyorum. Atheisleri arastırıyorum söylediğiniz şeyler mantık olarak beni etkiliyor ve doğru olabilir diyorum. Yani siz nasıl yaşıyorsunuz hiç korkmuyormusunuz ya öldükten sonra

hiç dirilmessem tekrar doğmassam yok olup gidersem diye Allahı savunmuyorum Amma Allah konusunda arastırmalarımdada mantıksal şeyler cıkıyor mesela bir madde yi yok edemiyoruz sadece enerji yapabiliyoruz maddeyi yapanda Allah diyorlar ve Kuran-ı kerim de bir kişiyi müslüman yapmak için yeterli oluyor.

Kısaca söyleyin bana atheis ler Siz nasıl huzurlu olabiliyorsunuz ben öldükten sonrada yeniden doğmak istiyorum. Yani yok olmak istemiyorum böyle bir isteği olan kişinin önündede İslam inancı varsa gerisini tahmin edebilirsiniz sanırım.

arkadsım hıc korkma zaten bu dınler neden beslenıyor hep korkulardan ınanmasan kurana tevrata bak hep korkun benden cehenem felan dıyor

ya soyle dusun senın baban sana zara gelmesını ıstermı ama yuce yaratıcı ıstıyor :Dneyse bu konuya gırmıyım eger tanrı varsa emın olkı bız dogrusunu yapıyoruz

tanrının varlıgı yada yoklugu bızım hıc umrumuzda degıl bızım umrumuzda olan dunyadakı ınsanlardır ınsan sevgısıdır

bır peygamberın gıbı kadın sevgısı degıl ınsan sevgısı

Sitelerde Paylaş
Senaryoyu muhammed yazdı, olmayan allahda yönetmen. :mellow:

ya bi şeyde de hemen hakarete girmeyin..ben de şimdi Richard amcanıza Lenin abinize Darwin dedenize yazarım bir sürü senaryo..bu mu yani..alla alla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...