Jump to content

Biri Bana Acil yardım etsin

Recommended Posts

ben kısa fılmlerden hoslanmam kısa fılm hayal gucu dar olanların tercıhıdır en ıyısı sen fılm mılm yapma cunku beceremezsın elıne gozune bulastırısın

kabul öyle oldu zaten :P :lol::lol:

kısafilmlerime laf ettirmem <_< hatta kısafilmlerimden bitanesi iyi bir yarışmada mansiyon aldı şimdi deşifre olmamak adına şeetmiyim :)

neyse konuyu dağıtmayayım siz kardeşimizle ilgilenin ben sustum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ben kısa fılmlerden hoslanmam kısa fılm hayal gucu dar olanların tercıhıdır en ıyısı sen fılm mılm yapma cunku beceremezsın elıne gozune bulastırısın

Yanılıyorsun...Kısa filmde hayal gücü daha baskındır.

Kısa zaman içinde, anlatım şekli olgunlaşmış olarak,

İnsanların beğenisine sunmak zordur.

Her büyük yönetmen, kısa filmler çekerek büyük bir yönetmen olur.

Sitelerde Paylaş
Şu olayları biliyorsunuzdur umarım, sudan cıkan balıklarda Allah yazıyor kıyamet alameti diyolarmıs.İlgilenen varmı düşüncesi olan.

abı hersey kıyametın alemetı holdayı su basıyor kıyamet

ozurlu bırı doguyor kıyamet

ben osuruyom kıyamet ne bu be :D:D

Sitelerde Paylaş
Şu olayları biliyorsunuzdur umarım, sudan cıkan balıklarda Allah yazıyor kıyamet alameti diyolarmıs.İlgilenen varmı düşüncesi olan.

fotoşap çağındayız abi.. bence sen biraz daha bilimsel gerçekler ile yaklaş olaylara..

misal düşün mesela o balığın solunum sistemi nekadar harika..veya işte o gördüğün balıklar küçücük nokta kadar yumurtalatdan o şekli alıyorlar,ve bu okadar mükemmel bir sistemki ona sebep olan basit sebeplerin işi değil.."bunda düşünen bir toplum için muhakkak ki bir ders vardır.."yani o balığın tüm programını küçücük nokta kadar şeylerin içine üstelik onunda içinde DNA sına yazmak..Ne yücesin Ya Rabbî...

Bir kitabın yazarından şüphe edilmezken..nasıl olurda koca çam ağacının yaprak sayısına kadar tüm işlemleri tüm tepkimeleri tüm meyveleri vs vs tırnak kadar küçük çekirdeğine yazılı iken -üstelik değil bir kitap binler kitap- bunu yazanı olmaz demek...

Sitelerde Paylaş
ay su ısyankara baksana espırıde yapabılıyormus supersın abı boyle devem et ya bısey soracam sen bu sıteye neden ısyankar nıkı ıle uye oldun baska nıkte senı kabul etmezlermı dıye dusundun

isyan ettim abi..bu dinsizliğe...bu yanılgıya....

ayrı bir açıdan da senaryo için kostüm diye biliriz... senaryo tutmadı ama olsun.. :)

Sitelerde Paylaş

Abartmaları değil. Allah yok diyelim. bi kere herkesin kafasında artık Allah var değiştirilebilecek bir durum değil.

Cok eskiden kim ne sölerse öle gidiyo.

Sizde öylesiniz malesef. Mesela Dünya olusunca kısa bir süre sonra bilinclenen insanlar bilincsizlere yol gösteriyor ve insanlık öyle devam ediyor.

Sitelerde Paylaş

Biz varolan birşey için "O şey yok." demiyoruz. Biz olmayan birşey için "Öyle birşey yok." diyoruz. Şimdi sen bana nasıl benim tanrı olarak ortaya sunabileceğim şey olan, sonsuz güç olarak tanımladığım, allah adına sahip olmayan, adı allah değil Xs66 olan varlığım için YOK diyebiliyorsan, ben de muhammed'in kendi tanrı anlayışı için o yok diyorum.

Yani siz korkmuyor musunuz diyorsun ya, hayır korkmuyoruz. Bilimle beraber ilerliyoruz.

Benim kendi görüşüm ise, tanrılar olabilir, ama bu tanrılara tutup da ibadet etmemiz, onlara dua etmemiz, bilmem ne yapmamız gerekmiyor, onlar zaten bizi duymuyorlardır. Bunca adaletsizliğe insan yüreği elvermiyor, sonsuz güçte olan iyi tanrının yüreği niye elversin?

Zaten dünyada çeşit çeşit din var. Dinlerden bir tanesi doğruysa "o piti piti.." deyip de din mi seçeceğiz hangisi doğru diye? Mantıksızlık mı yapacağız? Tüm evrenin, çölde yaşamış olan, suratını bile göremediğimiz bir arap bedevisi için mi yaratıldığını düşüneceğiz? Yıllar önce tanrının insan kılığına mı büründüğünü söyleyip, o adamı dinleyenlerin yazdıkları kitaplara kutsal mı diyeceğiz? Yoksa israil gibi savaş yanlısı bir halkın dini olan museviliği mi benimseyeceğiz? Ya da diğer dinlere mi bakacağız? Yehova şahisi olup, ordaki saçma sapan yasaklara mı uyacağız? Diğer dinler, aklına ne gelirse, o dinlerde mi duracağız, doğru hangisi? A inanışı kendinden olmayanların ebedi ateşte yanacağını söylerken, b inanışı da aynısını söylüyor kendi inanışı için? E tanrı varsa böyle saçmalıklara niye izin veriyor ki zaten?

Uzun lafın kısası hayal ile gerçeği ayırt etmek, tek ve eşi bulunmayan bu dünyada insan olarak, insanca yaşayacağız. İyiliği sevap diye, cennette hurilerle yatacağım diye değil, kendi öz vicdanımız için yapacağız. Bir tanrı olacak da, işi gücü yok adam bizimle ilgilenecek, sen inandın diyecek cennete, sen inanmadın cehenneme? Öyle birşey var mı yahu? Bilimdışı bir durum resmen. Olmayan biryer. Hayali gerçek sanmamak lazım. Ruh çıkacakmış da, öbür taraf olacakmış da... Bunlar kendini avutnmaktan başka hiçbirşey değil, olamaz da.

Bak dini araştır bu sitelerden, iyice gör ne pislik olduğunu, peygamberlik iddiasında bulunan adamın neler yaptığını, kuranda aslında neler yazdığını...

Sitelerde Paylaş

aaa abarma yok hee dur sana anlatım gecenlerde bır sıtede bır resım gordum ıbret al dıye gecıyordu resımdede eskı kapalı bır kızın atesıt olduktran sorakı halını gosterıyordu ne varkı o resım sanırım bır danımarkalı heykesltrasın heykellerıydı

sonracıma seytan cıkarma adı altında araplar sara hastası bır kızı olduruyorlar

dunyada hemen hemen herr yıl abdyı sel basar ama bızımkıler kıyamet dıye ayaklanır

denızın dıbınde halen bılınmeyen okadar canlı turu var bız bır tane buluyoz aha bu ne kıyamet kopacak

bulut bır sekıl alıyor kıyamet

hasta olan ınsanlar doguyor kıyamet

daha sayayımmı :D:D:D

Sitelerde Paylaş

Biz varolan birşey için "O şey yok." demiyoruz. Biz olmayan birşey için "Öyle birşey yok." diyoruz. Şimdi sen bana nasıl benim tanrı olarak ortaya sunabileceğim şey olan, sonsuz güç olarak tanımladığım, allah adına sahip olmayan, adı allah değil Xs66 olan varlığım için YOK diyebiliyorsan, ben de muhammed'in kendi tanrı anlayışı için o yok diyorum.

inanmıyorum diye bilirsin..yani olduğuna inanmayabilirsin fakat olmadığına inanman saçmalıktır..

Yani siz korkmuyor musunuz diyorsun ya, hayır korkmuyoruz. Bilimle beraber ilerliyoruz.

Benim kendi görüşüm ise, tanrılar olabilir, ama bu tanrılara tutup da ibadet etmemiz, onlara dua etmemiz, bilmem ne yapmamız gerekmiyor, onlar zaten bizi duymuyorlardır. Bunca adaletsizliğe insan yüreği elvermiyor, sonsuz güçte olan iyi tanrının yüreği niye elversin?

ne istiyorsun abi gökten taş mı düşsün kötülerin kafasına..Bu dünya sebeplerin başrolde olduğu bir dünya..Ama sanmaki ne iyilik mükafatsız ne de kötülük cezasız kalmayacaktır..

Zaten dünyada çeşit çeşit din var. Dinlerden bir tanesi doğruysa "o piti piti.." deyip de din mi seçeceğiz hangisi doğru diye? Mantıksızlık mı yapacağız? Tüm evrenin, çölde yaşamış olan, suratını bile göremediğimiz bir arap bedevisi için mi yaratıldığını düşüneceğiz? Yıllar önce tanrının insan kılığına mı büründüğünü söyleyip, o adamı dinleyenlerin yazdıkları kitaplara kutsal mı diyeceğiz? Yoksa israil gibi savaş yanlısı bir halkın dini olan museviliği mi benimseyeceğiz? Ya da diğer dinlere mi bakacağız? Yehova şahisi olup, ordaki saçma sapan yasaklara mı uyacağız? Diğer dinler, aklına ne gelirse, o dinlerde mi duracağız, doğru hangisi? A inanışı kendinden olmayanların ebedi ateşte yanacağını söylerken, b inanışı da aynısını söylüyor kendi inanışı için? E tanrı varsa böyle saçmalıklara niye izin veriyor ki zaten?

Tanrı böyle saçmalıklara niye izin veriyor ben söyliyeyim..sana akıl vermiş bul demiş gerçeği..Bak ben aklım ile

misal düşün mesela o balığın solunum sistemi nekadar harika..veya işte o gördüğün balıklar küçücük nokta kadar yumurtalatdan o şekli alıyorlar,ve bu okadar mükemmel bir sistemki ona sebep olan basit sebeplerin işi değil.."bunda düşünen bir toplum için muhakkak ki bir ders vardır.."yani o balığın tüm programını küçücük nokta kadar şeylerin içine üstelik onunda içinde DNA sına yazmak..Ne yücesin Ya Rabbî...

Bir kitabın yazarından şüphe edilmezken..nasıl olurda koca çam ağacının yaprak sayısına kadar tüm işlemleri tüm tepkimeleri tüm meyveleri vs vs tırnak kadar küçük çekirdeğine yazılı iken -üstelik değil bir kitap binler kitap- bunu yazanı olmaz demek...

bunları diyorum ama sen de aklın ile olduğunu inkar ediyorsun..al sana imtihan..sınav dediğin böyle olur işte..Rabbim öyle bir dünya yaratmışki nefis hesabına bakarsan sebeplere takılabiliyorsun..ama Allah hesabına bakınca da gayet güzel onun isimlerini tefekkür edebiliyorsun..işte sana harika sanat..öyle değil mi? iyi şiir herkesin farklı şeyler anladığı iyi resim hem gülen hem ağlayan kadın değilmi?Al sana dünya..ben bakıyorum imanım artıyor sen bakıyorsun inkarın artıyor..

Uzun lafın kısası hayal ile gerçeği ayırt etmek, tek ve eşi bulunmayan bu dünyada insan olarak, insanca yaşayacağız. İyiliği sevap diye, cennette hurilerle yatacağım diye değil, kendi öz vicdanımız için yapacağız. Bir tanrı olacak da, işi gücü yok adam bizimle ilgilenecek, sen inandın diyecek cennete, sen inanmadın cehenneme? Öyle birşey var mı yahu? Bilimdışı bir durum resmen. Olmayan biryer. Hayali gerçek sanmamak lazım. Ruh çıkacakmış da, öbür taraf olacakmış da... Bunlar kendini avutnmaktan başka hiçbirşey değil, olamaz da.

Tabi inanmazda emir ve yassaklarını çiğnersen cezalandırılırsın..Hem aklını iradeni kullanarak inkar et kendi ateşini kendin hazırla sonra da niye yanacağım de??fakat bu en temel anlamdır..inanan biri olarak de gidip her naneyi yersem ben de cezalandırılacağım ahirette..hem hangi yasak var ki arkasında bir sebep yok..

Bir noktada çok haklısın..iyiliğği cennet için yapmak kötülüğüde cehennemden kaçmak için yapmak sağlıklı bir durum değil..fakat Rabbimiz kendi fazlından isterse bizi cenetine koyar...

Bak dini araştır bu sitelerden, iyice gör ne pislik olduğunu, peygamberlik iddiasında bulunan adamın neler yaptığını, kuranda aslında neler yazdığını...

Bakış açısı..güneş pisliğe vurunca pis kokar..güle vurunca da mis...ben de diyorum ki git dini forumları gez mis gibi kokuları al...

saygılar..

Sitelerde Paylaş

toprak olmak hic kolay degil

beynini kurtlar yiyip bitirene kadar aci cekeceksin

sonra milyonlarca kurt olacaksin

suyun icinde baliklara yem olurken milyonlarca kere bogulacaksin

sonra midye olacaksin,canli canli pisirilen

ahtapot olacaksin,tasa vura vura derisi yuzulen

kimseyi korkutmak degil amacim ama soylemeliyim

canlilik milyonlarca yildir aci cekiyor

22 aralik 2012 tarihinde bu acilar bitecek

selametle

Sitelerde Paylaş
toprak olmak hic kolay degil

beynini kurtlar yiyip bitirene kadar aci cekeceksin

sonra milyonlarca kurt olacaksin

suyun icinde baliklara yem olurken milyonlarca kere bogulacaksin

sonra midye olacaksin,canli canli pisirilen

ahtapot olacaksin,tasa vura vura derisi yuzulen

kimseyi korkutmak degil amacim ama soylemeliyim

canlilik milyonlarca yildir aci cekiyor

22 aralik 2012 tarihinde bu acilar bitecek

selametle

Marduk gelecek 2012 de bizi dikecek :lol:

Sitelerde Paylaş

Squatro, olumu filan dusunmek icin daha cok gencsin. Hayatini istedigin gibi ve ozgurce yasa. Geri kafali yobazlarin masallarindan etkilenme.

Iyi ol, iyilik yap, sev. Sana yapilmasini istemedigini baskasina yapma. Kendini sev, insanlari sev, dogayi sev. Bilim'e guven, oku, ogren. Spor yap (saglam kafa saglam vucutta bulunur :) ).

Islam dahil butun dinler yalan uzerine kuruludur. Bunlara inanma. Dinlerin ortaya ciksinin bir nedeni de insanlarin olum korkusudur. Bu yuzden "obur taraf" denilen seyi icat etmislerdir.

Olmek ve yok olmaktan korkma. Herakles'in dedigi gibi, olum ile sen dogmadan onceki durum arasinda senin icin hic bir fark yoktur.

Sayet bulabilirsen, bir eline Kur'an in (diyanet) mealini al, diger eline de Turan Dursun'un "Din Bu" adli kitabini. Iki saate hic bir seyin kalmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...