Jump to content

Biri Bana Acil yardım etsin

Recommended Posts

Oradaki yazıyı tekrar oku..

Eğer sana mantıklı geliyorsa sende aptalsın.

Bir kere sözünü sana aynısı ile iade ediyorum.

Herşeyin tesadüf olduğu size mantıklı geliyor, ama memeden süt gelmesi mantıksız öyle mi?

Vay be....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Anlamadım...

Neye göre algı farkı kişiye mi druma mı.

Duruma göre ise: Hayatın güzel olduğu herşeyin iyi gittiği durumlarda kimse ölmek istemez

Hayatın b.ka sardığı durumlarda ölüm korkulacak bişey değildir.

Bu algı farkı

Ama benim için mesela iki durum arasında asla fark olmuyor iki durumdada ölümü kötü bişey korkulacak bişey olarak görmüyorum.

Hayatın devamı (cennette yada ceheenemde) bana Oldukça boş geliyor.

Sevgili Nihil

Biz ölümden sonraki hayata inanıyoruz, yeniden diriliş farklı bir boyuta geçmekte diyebiliriz.

Bu yüzden kuranda cennet ve cehennem tasvirleri bu dünyadaki bildik şeyler üzerine kuruludur ama bunlar gibi değildir, insanlar kavrasın diye öyle misaller verilmiştir. Bugün aradığımız bütün soruların cevapları ile zaten muhatap olacağız, bu yüzden algı farkı var diyorum.

Gerçekten inanan ölümden filan korkmaz, ben de korkmuyorum, ölümden korkmak ne için yaşadığını bilmeyen, kendini tanımayan, insan olduğunun farkında olmayan vs zayıf kişilikli insanlara hastır diyorum, ister teist ister ateist olsun farketmez. Ama bak ne demişsin, hayatın güzel olduğu herşeyin iyi gittiği durumlarda kimse ölmek istemez, benim amacım budur işte. Ama bir inanan olarak şunu dürüstçe söyleyebilirim, ben ne cennet kaygısı ne de cehennem korkusu için inanmıyorum, sadece bana verilen ademleşme şansını değerlendirmeye çalışıyorum, beni yarattığına inandığım Tanrıyı sevdiğim için dürüst ve erdemli yaşamaya gayret ediyorum, dikkat et sevdiğim için diyorum, eğer korkuyor olsaydım bir gün korkumu yener ve onu tanımayabilirdim. Ben ondan hiç korkmadım, hep ona sevgiyle yaklaştım....

Sevgiyle kal....

Hepiniz Rahmana emanet olasınız...

Sitelerde Paylaş
Sevgili Nihil

Biz ölümden sonraki hayata inanıyoruz, yeniden diriliş farklı bir boyuta geçmekte diyebiliriz.

Bu yüzden kuranda cennet ve cehennem tasvirleri bu dünyadaki bildik şeyler üzerine kuruludur ama bunlar gibi değildir, insanlar kavrasın diye öyle misaller verilmiştir. Bugün aradığımız bütün soruların cevapları ile zaten muhatap olacağız, bu yüzden algı farkı var diyorum.

Gerçekten inanan ölümden filan korkmaz, ben de korkmuyorum, ölümden korkmak ne için yaşadığını bilmeyen, kendini tanımayan, insan olduğunun farkında olmayan vs zayıf kişilikli insanlara hastır diyorum, ister teist ister ateist olsun farketmez. Ama bak ne demişsin, hayatın güzel olduğu herşeyin iyi gittiği durumlarda kimse ölmek istemez, benim amacım budur işte. Ama bir inanan olarak şunu dürüstçe söyleyebilirim, ben ne cennet kaygısı ne de cehennem korkusu için inanmıyorum, sadece bana verilen ademleşme şansını değerlendirmeye çalışıyorum, beni yarattığına inandığım Tanrıyı sevdiğim için dürüst ve erdemli yaşamaya gayret ediyorum, dikkat et sevdiğim için diyorum, eğer korkuyor olsaydım bir gün korkumu yener ve onu tanımayabilirdim. Ben ondan hiç korkmadım, hep ona sevgiyle yaklaştım....

Sevgiyle kal....

Hepiniz Rahmana emanet olasınız...

ne için yaşadığını bilmeyen, kendini tanımayan, insan olduğunun farkında olmayan vs zayıf kişilikli insanlara hastır diyorum--Sen ne için yaşadığını biliyomusun peki? (buna cevap ver devam eder)

dikkat et sevdiğim için diyorum--Neden seviyorsun diye sorarım (özel bir soru olur istersen cevaplama) ama ben inadığım zamanları biliyorum sevebilmek için kendimi parçaladım.Ayrıca cehennemde yankarak onu sevmemi nasıl sağlar anlamadım.

Zorla sevgi olmuyor işte burda allahın bir sorunu ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
ne için yaşadığını bilmeyen, kendini tanımayan, insan olduğunun farkında olmayan vs zayıf kişilikli insanlara hastır diyorum--Sen ne için yaşadığını biliyomusun peki? (buna cevap ver devam eder)

dikkat et sevdiğim için diyorum--Neden seviyorsun diye sorarım (özel bir soru olur istersen cevaplama) ama ben inadığım zamanları biliyorum sevebilmek için kendimi parçaladım.Ayrıca cehennemde yankarak onu sevmemi nasıl sağlar anlamadım.

Zorla sevgi olmuyor işte burda allahın bir sorunu ortaya çıkıyor.

Sevgili nihil

oğlum tepemde hadi kalk oyun oynayacağım diye tutturuyor, o yüzden bir cümle ile cevap vereyim, detayları yarın veririm.

Ben her zaman, her koşulda, her olaya şöyle baktım. Hep bardağın dolu tarafını gördüm, her zaman....

Sitelerde Paylaş
Sevgili nihil

oğlum tepemde hadi kalk oyun oynayacağım diye tutturuyor, o yüzden bir cümle ile cevap vereyim, detayları yarın veririm.

Ben her zaman, her koşulda, her olaya şöyle baktım. Hep bardağın dolu tarafını gördüm, her zaman....

Nasıl bir tanrı kişisel göreceleri göz ardı ederek herkesi aynı sayıp imtihan ediyor kural koyyor?Ben de doğam gereği hep boş tarafını görüyorum(bunu anlatmaya forumlar yetmez)

Neyse kalk çocuğa bırak sen oynasın.

Sitelerde Paylaş
Kutsal bir müdaheleyle değil de, doğal seçilimin sabit kanunlarıyla oluştu diye, ''en güzel ve en harika'' biçimlerin bir arada bulunduğu kıyının basit ve sıkıcı olması gerekmez.--Darvin kesinlikle böyle düşünüyordu.

Ayrıca bu ''güzellik'' konusu 100 kez tartışıldı ukadar aptal olmayın.Sen senden daha güzel bişey görmüş olsan kendini nasıl bukadar beğenebilirdin?

1...Darwinin teorisi ile ilgili araştırma yapan akademisyenler ki onlar darwin dedenizden çok daha geniş imkanlara sahip bak ne diyor??

Pierre Paul Grassé (Fransız Bilimler Akademisi Eski Başkanı, Evolution of Living Organisms (Canlı Organizmaların Evrimi) isimli kitabın yazarı):

Bugün, bizim görevimiz, bizden daha önce baş gösteren ve basit, anlaşılır ve açıklanmış bir olgu olarak kabul edilen evrim mitolojisini yıkmaktır. Hile (aldatma) bazen bilinçsiz olur, ama her zaman değil, çünkü bazı insanlar, tarafgirlikleri nedeniyle, amaçlı olarak gerçeği görmezden gelirler ve inançlarının yetersizliğini ve yanlışlığını kabul etmeyi reddederler.24

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra Grassé şöyle diyor:

Hayal kurmaya karşı bir yasa yok, ama bilim buna dahil edilmemelidir.25

Prof. Derek Ager:

Öğrenci iken öğrendiğim bütün evrim hikayelerinin bugün doğru olmadıklarının anlaşılması oldukça önemli.26

Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):

Şu çok acıklı: Biz bilim adamları şu ana kadar hiçbir bilim adamının kanıtlayamadığı evrimi kanıtlamaya çalışıyoruz.27

devamı için tıklayınız...

Ayrıca bu ''güzellik'' konusu 100 kez tartışıldı ukadar aptal olmayın.Sen senden daha güzel bişey görmüş olsan kendini nasıl bukadar beğenebilirdin?

2....İnsan daha mükemmel surette ahirette vücuda gelecektir..Ama 100kere tartışılan ve tüm inananların aptal ve 3-5 ateistin akıllı yerine konduğu noktada anlamadığım bir şey var...Güzellik kalite bir adım önde bir güzel çıkınca güzelliğini yitiriyor mu??Yani geçen yıl ki dünya güzeli bu sene başkası seçilince güzelliğini mi yitirdi??kaldı ki iş bukadar basit değil..Gelişen teknoloji...zamanda yolculuk naraları atan teknoloji bilim birtane canlı yapmaktan acizken nereden kaldı insan vücudundan daha da güzek daha da kaliteli bir tasarım yapacak... yapsa bile senin gözünün altın oran ile orada durması hangi tesadüf ile hangi evrim ile açıklanacak..Aptallık arıyorsan budur...kimseye hakaret etmek istemiyorum fakat siz haksız konuma düştüğünüzü ilan edercesine sürekli "aptal" kelimesini kullanınca...kimseye hakaret etmek istemiyorum..size de Rabbim akıl vermiş bana da...Kendisine inanalım diye...Yav nerden açıklayacak sayılamayacak kadar çok görevi olan karaciğeri evriminiz..hadi onu geçtim..bu duygular ne arıyor bizde..şefkat..acıma..inat..taraftarlık..hırs..öfke...aşk...

saygılar...

Sitelerde Paylaş
Nasıl bir tanrı kişisel göreceleri göz ardı ederek herkesi aynı sayıp imtihan ediyor kural koyyor?Ben de doğam gereği hep boş tarafını görüyorum(bunu anlatmaya forumlar yetmez)

Neyse kalk çocuğa bırak sen oynasın.

HAYIRRR....öyle bardağın dolu tarafına bakmak değildir iman...göreceler ile ulaşılmaz...Sende de akıl var bende de...akıl ile ulaşılır...tabi daha bir çok yol daha var ama siz anlamazsınız o yollardan...size sizin anlayacağınız dilden AKIL dilinden konuşulur...Siz hâla memelerden portakal suyu akınca hayret eden ama ondan milyonlarca kat daha mükemmel olan süt akınca hayret etme nimetinden acizsiniz..

Sitelerde Paylaş
Tesadüfi mi? Yuh...! :mellow:

Aslında bende hayret ediyorum...

Neden petrol çıkmıyorda süt çıkıyor... ! :blink:

Bak arkadaşım kaçırdığın nokta ne biliyor musun:

Elbetteki he aklı selim kuş kadar beyni olan herkes bilir ki memeden ne petrol çıkar ne portakal suyu ne de vişne...Sana anlatılmak istenen anne sütündeki yüksek özelliklere bir kere hayret ile bakman..tamam..herşeyin bir sebebi var..Yatatıcı kâinatta sürekli sebepler ile iş görür..bu konuda anlaştık mı??buna binaen devam edeceğim..

herşeyin bir sebebi var..elma ağaçtan yağmur buluttan süt memeden portakal suyu sıkma aletinden... tamam mıyız??

Sitelerde Paylaş
Ayıp ayıp...!

Kuşa saygısızlık ediyorsun...!

Sana göstereceğim kuş, o yazıyı yazandan daha akıllı...!

İzle...!

peki Hz.peygamberin o dediğin canlı kadar dediğin organı yoksa nasıl yaptı bunları??aradaki binlerce muhakik ilm-i kelam alimi?Peki Bediüzzaman?Tımarhane doktorunun "bu adam deli ise dünyada akıllı yok" diye rapor verdiği adama kuş kadar beyni yok demek ne kadar bir beyin gerektirir söyler misin?

(Eğer böyle devam edersen benim de bu tip -gereksiz- hakaretlerim devam edecek..)

Arkadaşım bak! şurada beraberce birşeyler tartışalım istedim..soru sordum emek ettim yazdım çizdim..sende kestirip attın..üstüne üstlük bir de hakaret ediyorsun..

tarihinde Gündüzalp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önce hakaret etmemeyi öğrenseler keşke..

Birde erdemli olmak lazım diyorsunuz..Hayata birkere geldik herkese iyi davranmak lazım diyorsunuz...

Ama bizde öyle değil..Allah akıl vermiş peşine de din yollamış ister yaaap ister yapma..ister insanlara saygılı hoşgörülü ol ister olma! olmazsan suç senin..açıp birkere dini okumazki müslüman...ondan sonra da bi ateist denk geldi mi...vay kaaafiiir...vay münafıık...

valla.. acı ama gerçek ..

Sitelerde Paylaş

İsyankâr kardeşim;

Benim kimseye hakaret ettiğim falan yok sadece gerçekleri söylüyorum.Anne sütü çok faydalı, besin değeri yüksek olabilir.Ama onu tarif etmek için saçmasapan akıl dışı örneklemeklerle olan sütün değerine hakaret etmiş gibi oluyorsun.Anne sütünden portakal suyu çıkmaması ne demektir yahu? Böyle deli saçmaları ile ne yapcaklarını sanıyorlar bu adamlar? Ben o siteye girdim güzel yazılar var fakat Allahın delilleri bölümünde tamamen saçmalamışlar.Sende o yazının saçma olduğunu adın gibi biliyorsun ama nasıl kıvırırımda onların sözlerini izah edebilirim diye çırpınıyorsun.Onlar seni eziyorlar sende kırıntılarınla birşeyler yapmaya çalışıyorsun. Kopyala/yapıştır yazılarınla defalarca aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsun.Hiç kendine ait bir fikrin yok.Senin gibi insanlar köle olmaktan başka hiçbir şey olamaz hayatta.Yazık...Aç bilim dergilerini kitapları oku...Öğrende gel, bakış açını ufkunu genişlet.Burada doğru düzgün bir tartışma ortamı yaratamadık seninle...

Eğer bu yazımada diğer sitelerden alıntı yapıp cevap vereceksen elini kıpırdatma..

Git başka sitelerde inanç mastürbasyonu yap.

Ve eğer gerçekten bize dini açıklayacak isen,

Ön yargılarını yık, empatini yap, öyle karşıma çık.

Başkalarının fikirleri ardına saklanma...

Sitelerde Paylaş

İsyankâr kardeşim;

Beni bir kardeşin gibi gördüğüm için sana teşekkür ediyorum öncelikle...

Benim kimseye hakaret ettiğim falan yok sadece gerçekleri söylüyorum.

"Kuşa saygısızlık ediyorsun...!"

ama etmişsin karantekyil kardeşim..

Anne sütü çok faydalı, besin değeri yüksek olabilir.Ama onu tarif etmek için saçmasapan akıl dışı örneklemeklerle olan sütün değerine hakaret etmiş gibi oluyorsun.Anne sütünden portakal suyu çıkmaması ne demektir yahu? Böyle deli saçmaları ile ne yapcaklarını sanıyorlar bu adamlar?

Orada vurgulanan kısaca şu: "sütten çok daha aşağı birşey aksa ki bu da yine bir takım sebepler ile gerçekleşse çok hayret ederdik..fakat şu an bilim adamlarının henüz yerini dolduracak başka birşey bulamadıkları anne sütü ise çok daha hayret edilecek bir durumdur.." Şimdi sen söyle bunun neresi saçma?

Ben o siteye girdim güzel yazılar var fakat Allahın delilleri bölümünde tamamen saçmalamışlar.

Allah'ın delilleri değil Allah'ın varlığına deliller...Sence o yazıyı yazan saçmalamış olabilir mi? adam bir doktor..Haa bunun onu haklı çıkarmak için demedim..yanlış anlama..sadece saçma demek bu kadar kolay değil onu demek istiyorum..

Sende o yazının saçma olduğunu adın gibi biliyorsun ama nasıl kıvırırımda onların sözlerini izah edebilirim diye çırpınıyorsun.

Benim çırpındığım filan yok..nereden çıkardın gayet rahatım inanki..

Onlar seni eziyorlar sende kırıntılarınla birşeyler yapmaya çalışıyorsun. Kopyala/yapıştır yazılarınla defalarca aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsun.

Peki şimdi ben de sana desem ki "Richard,Marx falan filan..seni eziyorlar..sende sırf nefsi isteklerin doğrultusunda yaşamak için onların kırıntıları ile yaşıyorsun"..Bu işin içinden nasıl çıkacağız..işte bu yaptığın H-a-k-a-r-e-t...(Hakaret=hakir görme küçük görme)

Hiç kendine ait bir fikrin yok.Senin gibi insanlar köle olmaktan başka hiçbir şey olamaz hayatta.Yazık...Aç bilim dergilerini kitapları oku...Öğrende gel, bakış açını ufkunu genişlet.

Amerikayı yeniden keşfetmeye ne hacet..."Bakış ufkuma"-ne demekse-ufuk zaten bakış demektir.. gayet güveniyorum..

Burada doğru düzgün bir tartışma ortamı yaratamadık seninle...

Ahh..O kadar istiyorum ki..ama hakaretlerinizden vakit bulamıyoruz...

Eğer bu yazımada diğer sitelerden alıntı yapıp cevap vereceksen elini kıpırdatma..

Bak sana herşey üzerine yemin edebilirim ki..10 hatta 20 mesaj atıyorsam sadece 1-2 tanesi kopi...o da yazar benim görüşümü benden daha iyi ifade ediyor diye...

Git başka sitelerde inanç mastürbasyonu yap.

"Sivri" diyince aklına "penis" gelen biri kurabilir anca bu cümleyi..bilmiyorum kaç yaşındasın ama dikkat et kızına fazla sormasın o özgür ateist arkadaşları sivri deyince aklına ne geliyor diye..sora bir gece bir çağdaş yaşam evinde emek edip büyüttüğün kızının vücudundan özgür ateist ....neyse bu apayrı bi konu...çok daldım

Ve eğer gerçekten bize dini açıklayacak isen,

Ön yargılarını yık, empatini yap, öyle karşıma çık.

Önyargı....Evet anlatırsın anlatırsın ikna edersin ve sonuna önüne şöyle saçma sapan bir argüman gelir"Nerede peki niye gözük müyor... "...ön yargı basmakalıp ifadeler..hemen hemen tüm ateistlerden aldığım olağan cevaplar...aslında meselse kızaran bir kazın karın ve sırt bölgelerinde gizli...

Başkalarının fikirleri ardına saklanma...

cevap:Başkalarının fikirleri ardına saklanma...

saygı ve sevgi ile kardeşim..

Sitelerde Paylaş
"Sivri" diyince aklına "penis" gelen biri kurabilir anca bu cümleyi..bilmiyorum kaç yaşındasın ama dikkat et kızına fazla sormasın o özgür ateist arkadaşları sivri deyince aklına ne geliyor diye..sora bir gece bir çağdaş yaşam evinde emek edip büyüttüğün kızının vücudundan özgür ateist ....neyse bu apayrı bi konu...çok daldım

Bakale çocukkk deli etme akşam akşam beni...!

Oradaki konu çok farklı, o ercument arkadaş saçma bir konu açmıştı bende saçmalık olarak cevap verdim...!

Haddini bilde konuş...!

Sitelerde Paylaş
Bakale çocukkk deli etme akşam akşam beni...!

Oradaki konu çok farklı, o ercument arkadaş saçma bir konu açmıştı bende saçmalık olarak cevap verdim...!

Haddini bilde konuş...!

Çocuk arkadaşım...faşist kesilme başımıza birden...Akşam akşam deli olan sen değilsin sadece..ve öfkeni bastırmasını da bil..

Seversen s*k*lirsin, s*kersen sevilirsin.

Altın kural. :rolleyes:

Ahh... ercü ahh...

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Bana göre korkmana hic gerek yok.

Yalniz,yaratilanlara yaptigin kötülük varise ,o kötülügün oraninda cezalanacaksin.

Bu cezayi ,ya kendin isledigin suctan dolayi kendi kendini cezalandirirsin,yada birileri.

Tanrinin su sözü kulaklarinda hep cinlasin.

Yaratan bir gücün oldugunu,bir gün bu sistemimizin ömrünün biteceyini,bu sistemin yasadigi kadar ,Ahretinde süreceyini ve bu sürenin sonunda tekrar herhangi bir sekilde hayata dönülebilineceyine inanan ve hayatimizda var olanlan herseye gücümüz oraninda faydasi olana ötede korku yoktur diyor tanri.

Sana Amerikan veya Ingiliz kormu filimlerinde oldugu gibi korkunc seyler anlatanlara sen bahma,

Önce kölesini evlad edinip,halasinin kizini üvey evladina verip,evde 6 nikahli karisi dururken,bunlardan Ayse evlatliginin karisindan daha genc ve güzelken,evdede ayriyeten 100 civarinda cariyesi dururken,evlatligi ZEYDIN karisini ayartip bosattirip alan yataga atan BABALIH o korkulari duysun icinde.

Söylenilene göre, BABALIH bu evlilikten dolayi suc islemedigine inaniliyormus buna göre sen ondan yüzbin kere teru temiz ve paru paksin.SÜDDEN CIHMIS AKKASIK GIBISIN:-)))))

Sana korkulu filimleri anlatanlara deki o filmleri bana deyil gidin BABALIGA AGNATIN bana degül.

Cükünle cevüz dahi girabülürsen ,kakuc kimin gullanarahdan .Tanri gatinda AGA dahi olsan BELES yohdur.Sen onun yaninda zemüzemle bin kerre yihanmis kimin temüz sayilursan:-)))))))))

Bizim Tanrimiz gercekten esirger ve bagislar.

Sen onlarin El-Ilahina bahma.Onun elinden hecbirsey gelmez:-)))))).

Bos ver gormayida,düslerinde tomurcuh memeli hurileri gör.

Sagginha saggin,etrafa serpilmis inciler kimin ay yüzlü taptaze GILMAN(yaniya oglanlari görmeyesin) Agaya göre bunlarida görmek suc sayilmiyor emme bizim Tanrimiz Taze oglanlara yamih bahanlarin seyini isgörmez hale getiriyomus.Aman üryadada olsa taptaze gilmanlara yamih bahmiyasin:-)))))

Onlar gorhsun biz degül.

Suclu onlar,

Gunah isleyen onlar.

Onnar gorhmaduhtan kelli biz niye gorhah.

Degülmüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü?

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
1...Darwinin teorisi ile ilgili araştırma yapan akademisyenler ki onlar darwin dedenizden çok daha geniş imkanlara sahip bak ne diyor??

Pierre Paul Grassé (Fransız Bilimler Akademisi Eski Başkanı, Evolution of Living Organisms (Canlı Organizmaların Evrimi) isimli kitabın yazarı):

Bugün, bizim görevimiz, bizden daha önce baş gösteren ve basit, anlaşılır ve açıklanmış bir olgu olarak kabul edilen evrim mitolojisini yıkmaktır. Hile (aldatma) bazen bilinçsiz olur, ama her zaman değil, çünkü bazı insanlar, tarafgirlikleri nedeniyle, amaçlı olarak gerçeği görmezden gelirler ve inançlarının yetersizliğini ve yanlışlığını kabul etmeyi reddederler.24

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra Grassé şöyle diyor:

Bu kişiler evrimci filan değildir.Bunlar kilisenin parasını yemek için dayanaksız böyle sallamalar yapan çıkarcı köpeklerdir.Bunlar bilimi sadece kendi çıkarları için kullanan şerefsizleri iyi örneklerdir.Tıpkı sizler gibi..

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra --Bu cümleyi kuran kişinin evrim hakkında tek kelime bilemdiğine ben kalıbımı basarım.Bunu ancak sizin gibi bilemeden analamadn evrimi eliştirmeye çalışan öküzler yapar.

Bikere de evrime çamur atmak için değilde anlamak için uğraş önce bir anla.Hatta önce bilim nedir.Kuralları nelrdir onu öğren.

Din ve bilim iki zıt kutuptur.Bunu göremeyen eşektir...

2....İnsan daha mükemmel surette ahirette vücuda gelecektir..Ama 100kere tartışılan ve tüm inananların aptal ve 3-5 ateistin akıllı yerine konduğu noktada anlamadığım bir şey var...Güzellik kalite bir adım önde bir güzel çıkınca güzelliğini yitiriyor mu??Yani geçen yıl ki dünya güzeli bu sene başkası seçilince güzelliğini mi yitirdi??kaldı ki iş bukadar basit değil..Gelişen teknoloji...zamanda yolculuk naraları atan teknoloji bilim birtane canlı yapmaktan acizken nereden kaldı insan vücudundan daha da güzek daha da kaliteli bir tasarım yapacak... yapsa bile senin gözünün altın oran ile orada durması hangi tesadüf ile hangi evrim ile açıklanacak..Aptallık arıyorsan budur...kimseye hakaret etmek istemiyorum fakat siz haksız konuma düştüğünüzü ilan edercesine sürekli "aptal" kelimesini kullanınca...kimseye hakaret etmek istemiyorum..size de Rabbim akıl vermiş bana da...Kendisine inanalım diye...Yav nerden açıklayacak sayılamayacak kadar çok görevi olan karaciğeri evriminiz..hadi onu geçtim..bu duygular ne arıyor bizde..şefkat..acıma..inat..taraftarlık..hırs..öfke...aşk...

saygılar...

Güzellik ve esetetik felsefesi hakkında nekadar bilgin varda sen benimle akıl yarıştırıyosun aptal teist...

Önceki tartışmaları bi oku bu konu hakında.Güzel nedir estetetik nedir.Bunlar nerden çımıştır.Biraz öğren sonra tartış kim en güzelmiş.Bu kada cahil olupta bukada pişkin olan insanları rokete bağlayıp uzaya fırlatmak gerek...

Gelişen teknoloji...zamanda yolculuk naraları atan teknoloji bilim birtane canlı yapmaktan acizken nereden kaldı insan vücudundan daha da güzek daha da kaliteli bir tasarım yapacak...---şu cümle bile senin ne kadar cahil olduğunu sana ezberletilen şeyleri nasıl işkembenden çıkarıp bize kusmaya meraklı olduğunu gösteriyor...

Artık seninle tartışmaya girmenin bir otistiğe uçak kullanmayı öğrenmeye çalışmaktan farksız olduğunu anladım...

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu kişiler evrimci filan değildir.Bunlar kilisenin parasını yemek için dayanaksız böyle sallamalar yapan çıkarcı köpeklerdir.Bunlar bilimi sadece kendi çıkarları için kullanan şerefsizleri iyi örneklerdir.Tıpkı sizler gibi..

Rastgele mutasyonların, tüm canlılık aleminin ihtiyaçlarını karşılamış olmasının imkansızlığını anlattıktan sonra --Bu cümleyi kuran kişinin evrim hakkında tek kelime bilemdiğine ben kalıbımı basarım.Bunu ancak sizin gibi bilemeden analamadn evrimi eliştirmeye çalışan öküzler yapar.

Bikere de evrime çamur atmak için değilde anlamak için uğraş önce bir anla.Hatta önce bilim nedir.Kuralları nelrdir onu öğren.

Din ve bilim iki zıt kutuptur.Bunu göremeyen eşektir...

Güzellik ve esetetik felsefesi hakkında nekadar bilgin varda sen benimle akıl yarıştırıyosun aptal teist...

Önceki tartışmaları bi oku bu konu hakında.Güzel nedir estetetik nedir.Bunlar nerden çımıştır.Biraz öğren sonra tartış kim en güzelmiş.Bu kada cahil olupta bukada pişkin olan insanları rokete bağlayıp uzaya fırlatmak gerek...

Gelişen teknoloji...zamanda yolculuk naraları atan teknoloji bilim birtane canlı yapmaktan acizken nereden kaldı insan vücudundan daha da güzek daha da kaliteli bir tasarım yapacak...---şu cümle bile senin ne kadar cahil olduğunu sana ezberletilen şeyleri nasıl işkembenden çıkarıp bize kusmaya meraklı olduğunu gösteriyor...

Artık seninle tartışmaya girmenin bir otistiğe uçak kullanmayı öğrenmeye çalışmaktan farksız olduğunu anladım...

Tamam mümkünse birdaha görüşmeyelim..

o konularda benden fazla bilgi sahibi olman bu konularda sorduğum sorulara cevap vermediğin anlamı mı taşıyor?

Ya da şunun çözelim öncelikle;yazacağın izahlara bir karşılık olarak "şu cümle bile senin ne kadar cahil olduğunu sana ezberletilen şeyleri nasıl işkembenden çıkarıp bize kusmaya meraklı olduğunu gösteriyor..." diye bir cevap yazsam nerede doğru??Sen bana yanlış ben sana yanlış...

Fikirler vardır ve tartışılır sonrada ortaya gerçek kalır..

En az sizin ezberlediğiniz kadar ezberimde bilgi var..Gel de bunun yanlışlığını ispatla şimdi...Ben kimseye "Richard dan okuyup okuyup yazmayın" gibi saçma bir söylemde bulunmuyorsam kimse de bana "oradan buradan okuyup yazma" diyemez..Kaldı ki ben okuyorum ve özümsüyorum,benimsiyorum sonra yazıyorum

bu bir çelişkidir..dediğim gibi fikirler vardır tartışılır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...