Jump to content

SONSUZA KADAR TÜRKÜZ

Recommended Posts

hırantların , papazların öldürülmesinde ülkeyi ayağa kaldıran sözde aydınlarımız almanyada 9 Türkün

öldülmesi karşısında en ufak üzüntü dahi duymayıp kalemlerinizi oynatmadınız.

takmiş olduğunuz hümanist maskeleriniz bile konu Türk olunca düştü

neden mi çünkü hepiniz iki yüzlüsünüz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hırantların , papazların öldürülmesinde ülkeyi ayağa kaldıran sözde aydınlarımız almanyada 9 Türkün

öldülmesi karşısında en ufak üzüntü dahi duymayıp kalemlerinizi oynatmadınız.

takmiş olduğunuz hümanist maskeleriniz bile konu Türk olunca düştü

neden mi çünkü hepiniz iki yüzlüsünüz.

+1

Sitelerde Paylaş

Ne oldu o iş? Belli oldu mu kundaklama olup olmadığı? Küçücük çocuklar ölmüş. Bir de heyet meyet davası vardı. Bi aydınlansın bakalım olayın iç yüzü.

Sonra hep beraber ırkçılık denen b.kun zaman ve mekan tanımadan insanlara neler yaptığını tartışırız. Almanya'da neo naziler, Türkiye'de Akhenatonlar...

Akhenaton, sen kendi pisliğini örtmek için çekirgelerin sadece Türk tarlalarına musallat olduğunu bile iddia edersin. Maraş katliamını senden dinlemedik hiç. Orada yanmadı mı insanlar?

Sitelerde Paylaş
Ne oldu o iş? Belli oldu mu kundaklama olup olmadığı? Küçücük çocuklar ölmüş. Bir de heyet meyet davası vardı. Bi aydınlansın bakalım olayın iç yüzü.

Sonra hep beraber ırkçılık denen b.kun zaman ve mekan tanımadan insanlara neler yaptığını tartışırız. Almanya'da neo naziler, Türkiye'de Akhenatonlar...

Akhenaton, sen kendi pisliğini örtmek için çekirgelerin sadece Türk tarlalarına musallat olduğunu bile iddia edersin. Maraş katliamını senden dinlemedik hiç. Orada yanmadı mı insanlar?

Bunlarin fasisti iyidir, Almaninki falan kötüdür.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir başlık neden açılmadı diye hep düşünmüşümdür...

bu başlığın içeriği ile değil tabi ki...

soruşturmanın bir an önce tamamlanmasını bekliyorum.. Tabi tüm gerçekliğin kamuoyuna yansıtılması temennisiyle... O zaman göreceğiz solingen-sivas felsefesinin hangi boyutlara ulaştığını...

yakınlarını kaybedenlerin başı sağolsun...

Sitelerde Paylaş

Almanyada yada diger Avrupa ulkesinde yasayan yabancilarin yasama tarzlarindan haberiniz varmi? Neler yaptiklarini biliyormusunuz? Kazanclarinin nereden ve nasil geldigini biliyormusunuz? Ne kadar kisa surede Euro milyoneri olduklarini biliyormusunuz? Mafya ile baglantilarini biliyormusunuz? Bence bunlari bilirseniz neden bu saldirilarin oldugunuda anlarsiniz. Ayni sahsiyete sahip insanlar Turkiyede yasasa ayni olaylar onlarinda basina gelir.

Neo Naziler piyondur, kiralik katillerdir. Onlar sadece kiralanir.

Sitelerde Paylaş

Hırant Dink'in öldürülmesi (Koşulsuz uyarıcı)

Hepimiz Ermeniyiz (Koşulsuz tepki)

Almanya'da Türklere yönelik saldırılar, Türkleri katletmek (Koşullu Uyarıcı)

Hepimiz Türk'üz (Duyarsızlaşma)

Liberal kesim nedense Ermeni çığırtkanlığı kadar Almanya'da yanan Türklere aynı duyarlılıkla yaklaşmıyor. Bu da onların zaten oportünist olduklarını delili..

Liberallerden nefret ediyorum. Ahmet Altan gibi bir kadın memesine vatanını satarlar.. Satıyorlar da..

Sitelerde Paylaş

Eğer bu olay kundaklama ise ve greve giden işçisine müebbet hapis isteyen devlet bu duruma sessiz kalırsa diyecek bir şey bulamıyorum. Hoş kendi ülkesinde faşistlerden hesap soramayan devlet (niye sorsun ki?) alamanın faşistine mi hesap soracak?

Sitelerde Paylaş

"Almanya'daki son yangının da Solingen'de olduğu gibi ırkçıların kundaklaması olduğu gayrı resmi olarak kesinleşti Türkiye açısından. Bunu Almanlar herhalde kendilerine söyleyemiyorlardır.

Almanlar, ırkçı faşist eğilimler ve özlemler içinde olduklarını tarihte de tüm dünyaya kanıtlamışlardır ve bu yüzden rezil olmuşlardır. İnsan yakmayı seven manyaklardır. Führerleri de öyleydi, kendileri de öyle.

Bunu benim söylediğimi onlara aktarıver. Ayrıca, sadece Almanlar değil, Fransızlar, İngilizler, Hollandalılar ve kıytırık, uyduruk Belçikalılar da faşist birer ırkçıdır ve emperyalist köpeklerdir. Masum bebeklerin kanıyla beslenir, semirirler. Tarihte de böyleydi, bugün de böyledir.

Bir Asyalı, Afrikalı ve Türk ne kadar ilkelse, onlardan hiç bir eksikleri olmamak üzere Avrupalılar da öyledir. Kendilerine nasıl bir kılık giydirirlerse giydirsinler, ilkellikleri dışarıdan gayet açık bir şekilde görülebiliyor. Camın arkasına saklanılmaz.

Gözlerinden öperim."

Ateistplatformdan bir mesaj.

Ben bu düşünce biçiminin teknik tarifinin dürüstçe yapılmasını istiyorum. "Almanlar ırkçıdır" biçiminde bir söylev ırkçılığın kendisi değil midir?

Şu ayrıma varamıyoruz. İnsan öldürmek, insana zarar vermek, iyi huylu ya da kötü huylu olmak insanın ırkından ileri gelen bir şey değildir. Almanyada o neo nazi köpekler nasıl eğitiliyor bilgisi olan var mı?

-Türkler vatanınızın nimetlerinden faydalanıyor, asalaklık ediyor. Saldırın!

-Türkler kadınlarınızla yatıyor, kanınızı kirletiyor. Saldırın!

-Türkler milli sermayemizden pay alıyor. Saldırın!

Yakın zamanda "Alışverişimi Türk'ten yapıyorum, çok şahane oluyor" biçiminde laflar söyleyenler bunlar arasında bir paralellik kuramıyor mu?

Hitler'in "Kavgam" adlı kitabında diyor ki:

"Avusturyalı soydaşlarımız anavatana katıldıklarında bu coğrafya bize dar gelecek ve başka ülkeleri işgal hakkımız doğacak."

Bizim memleketin turancılarına anlatılanın bundan farkı nedir?

Köşelere yatmayı bırakın. Şu faşizm gerçeğiyle bir an evvel yüzleşmemiz lazım. Kirli ellerimizle Almanya'daki Türklere bir faydamız dokunmaz.

Sitelerde Paylaş
"Almanya'daki son yangının da Solingen'de olduğu gibi ırkçıların kundaklaması olduğu gayrı resmi olarak kesinleşti Türkiye açısından. Bunu Almanlar herhalde kendilerine söyleyemiyorlardır.

Almanlar, ırkçı faşist eğilimler ve özlemler içinde olduklarını tarihte de tüm dünyaya kanıtlamışlardır ve bu yüzden rezil olmuşlardır. İnsan yakmayı seven manyaklardır. Führerleri de öyleydi, kendileri de öyle.

Bunu benim söylediğimi onlara aktarıver. Ayrıca, sadece Almanlar değil, Fransızlar, İngilizler, Hollandalılar ve kıytırık, uyduruk Belçikalılar da faşist birer ırkçıdır ve emperyalist köpeklerdir. Masum bebeklerin kanıyla beslenir, semirirler. Tarihte de böyleydi, bugün de böyledir.

Bir Asyalı, Afrikalı ve Türk ne kadar ilkelse, onlardan hiç bir eksikleri olmamak üzere Avrupalılar da öyledir. Kendilerine nasıl bir kılık giydirirlerse giydirsinler, ilkellikleri dışarıdan gayet açık bir şekilde görülebiliyor. Camın arkasına saklanılmaz.

Gözlerinden öperim."

Ateistplatformdan bir mesaj.

Ben bu düşünce biçiminin teknik tarifinin dürüstçe yapılmasını istiyorum. "Almanlar ırkçıdır" biçiminde bir söylev ırkçılığın kendisi değil midir?

Şu ayrıma varamıyoruz. İnsan öldürmek, insana zarar vermek, iyi huylu ya da kötü huylu olmak insanın ırkından ileri gelen bir şey değildir. Almanyada o neo nazi köpekler nasıl eğitiliyor bilgisi olan var mı?

-Türkler vatanınızın nimetlerinden faydalanıyor, asalaklık ediyor. Saldırın!

-Türkler kadınlarınızla yatıyor, kanınızı kirletiyor. Saldırın!

-Türkler milli sermayemizden pay alıyor. Saldırın!

Yakın zamanda "Alışverişimi Türk'ten yapıyorum, çok şahane oluyor" biçiminde laflar söyleyenler bunlar arasında bir paralellik kuramıyor mu?

Hitler'in "Kavgam" adlı kitabında diyor ki:

"Avusturyalı soydaşlarımız anavatana katıldıklarında bu coğrafya bize dar gelecek ve başka ülkeleri işgal hakkımız doğacak."

Bizim memleketin turancılarına anlatılanın bundan farkı nedir?

Köşelere yatmayı bırakın. Şu faşizm gerçeğiyle bir an evvel yüzleşmemiz lazım. Kirli ellerimizle Almanya'daki Türklere bir faydamız dokunmaz.

Sevgili Blackrock, genelleme yapmanin irkcilik oldugu konusunda haklisin. Fakat yinede burada yasayan biri olarak, benim sozlerimi ciddiye almalisin. Almanlarin icinde, hicte azimsanmayacak kadar irkci var. Ustelik, irkci olmadigini iddia edenler bile, onlara minnettar olmamizi ister gibi bir tavir icindeler. Ister inan, ister inanma, burada yasamaktan korkmaya basladim. Ustelik esim Alman ve cocugum yari Alman, yari Turk.

Almanyadaki Turklerin cogu, tuhaf birer yaratik gibiler ama bunda en az Turkler kadar sorumlu olan, alman hukumeti ve insanlari, Turkler uzerinden, kendilerini aklama cabasina girdiler. Buradaki Turklerin, buraya entegre olamadigindan dem vururlar ama onlarin asosyal olmalari ve gruplasmalarinda, esas suclu buranin toplumudur. Onlari, biz Turkiyedeki Turkler degil, Almanlar yaratti.

Benim cocugum, buradaki en kaliteli okula gidiyor ve hem almancada hemde Turkcede, oldukca iyi. Hatta cok iyi. Fakat buradaki Turklerin cocuklari, ne Turkceyi, nede almancayi dogru durust konusabiliyorlar. Bunun sorumlusu, Turkler degil, onlari dislayan almanlardir.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Blackrock, genelleme yapmanin irkcilik oldugu konusunda haklisin. Fakat yinede burada yasayan biri olarak, benim sozlerimi ciddiye almalisin. Türklerin icinde, hicte azimsanmayacak kadar irkci var. Ustelik, irkci olmadigini iddia edenler bile, onlara minnettar olmamizi ister gibi bir tavir icindeler. Ister inan, ister inanma, burada yasamaktan korkmaya basladim. Ustelik esim Türk ve cocugum yari Türk, yari Kürt.

Türkiyedeki Kürtlerin cogu, tuhaf birer yaratik gibiler ama bunda en az Kürtler kadar sorumlu olan, Türk hukumeti ve insanlari, Kürtler uzerinden, kendilerini aklama cabasina girdiler. Buradaki Kürtlerin, buraya entegre olamadigindan dem vururlar ama onlarin asosyal olmalari ve gruplasmalarinda, esas suclu buranin politikalarıdır. Onlari, biz Kürtler degil, Türkler yaratti.

Benim cocugum, buradaki en kaliteli okula gidiyor ve hem Türkçede hemde Kürtçede, oldukca iyi. Hatta cok iyi. Fakat buradaki Kürtlerin cocuklari, ne Kürtçeyi, nede Türkçeyi dogru durust konusabiliyorlar. Bunun sorumlusu, Kürtler degil, onlari dislayan Türklerdir.

Ateist yazında sadece "Alman" yerine "Türk", "Türk" yerine "Kürt" kelimelerini koydum. Doğu anadoluda oturan bir vatandaşımızın gözünden Türkiye manzarasını görmüş olduk.

Durumu anlatabildim mi? Faşizmin adrese bakmadan dolaştığını görebildin mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...