Jump to content

SONSUZA KADAR TÜRKÜZ

Recommended Posts

• İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Almanyada yada diger Avrupa ulkesinde yasayan yabancilarin yasama tarzlarindan haberiniz varmi? Neler yaptiklarini biliyormusunuz? Kazanclarinin nereden ve nasil geldigini biliyormusunuz? Ne kadar kisa surede Euro milyoneri olduklarini biliyormusunuz? Mafya ile baglantilarini biliyormusunuz? Bence bunlari bilirseniz neden bu saldirilarin oldugunuda anlarsiniz. Ayni sahsiyete sahip insanlar Turkiyede yasasa ayni olaylar onlarinda basina gelir.

Neo Naziler piyondur, kiralik katillerdir. Onlar sadece kiralanir.

Sevgili Blackrock, genelleme yapmanin irkcilik oldugu konusunda haklisin. Fakat yinede burada yasayan biri olarak, benim sozlerimi ciddiye almalisin. Türklerin icinde, hicte azimsanmayacak kadar irkci var. Ustelik, irkci olmadigini iddia edenler bile, onlara minnettar olmamizi ister gibi bir tavir icindeler. Ister inan, ister inanma, burada yasamaktan korkmaya basladim. Ustelik esim Türk ve cocugum yari Türk, yari Kürt.

Türkiyedeki Kürtlerin cogu, tuhaf birer yaratik gibiler ama bunda en az Kürtler kadar sorumlu olan, Türk hukumeti ve insanlari, Kürtler uzerinden, kendilerini aklama cabasina girdiler. Buradaki Kürtlerin, buraya entegre olamadigindan dem vururlar ama onlarin asosyal olmalari ve gruplasmalarinda, esas suclu buranin politikalarıdır. Onlari, biz Kürtler degil, Türkler yaratti.

Benim cocugum, buradaki en kaliteli okula gidiyor ve hem Türkçede hemde Kürtçede, oldukca iyi. Hatta cok iyi. Fakat buradaki Kürtlerin cocuklari, ne Kürtçeyi, nede Türkçeyi dogru durust konusabiliyorlar. Bunun sorumlusu, Kürtler degil, onlari dislayan Türklerdir.

Ateist yazında sadece "Alman" yerine "Türk", "Türk" yerine "Kürt" kelimelerini koydum. Doğu anadoluda oturan bir vatandaşımızın gözünden Türkiye manzarasını görmüş olduk.

Durumu anlatabildim mi? Faşizmin adrese bakmadan dolaştığını görebildin mi?

Sitelerde Paylaş
açarmısın.

Almanyadaki Turkler sanyorum 60 larin sonu 70 lerin baslarinda gitmeye basladilar yogun olarak.Senelerdir Almanyada ama Almanca ogrenme taraftari bile olmayan insanlar var.Avrupalinin Turkleri istememesinin nedeni,gittigimiz yere uyacagimiza onlari kendimize uydurmaya calismamiz.Tamam kimse gelenek goreneklerden vazgec demiyor ama kendilerine de hic ceki duzen vermiyorlar.Kilik kiyafetleriyle bile uyum saglayamiyorlar.Almanlar bundan cok sikayetci..Bir de Almanya yerlesen Turklerin egitim ve kultur duzeyleri de genelde dusuk oldugu icin cok buyuk farkliliklar doguyor

Almanyadaki Turkleri.Turkiyedeki Kurtlere benzetmemin nedeni de bunlar iste..Sen nasil Kurtleri begenmiyorsun,istemiyorsun Almanlarda Turkler icin ayni seyleri dusunuyorlar..Irkcilik, milliyetcilik heryerde var..

Sitelerde Paylaş
Almanyadaki Turkleri.Turkiyedeki Kurtlere benzetmemin nedeni de bunlar iste..Sen nasil Kurtleri begenmiyorsun,istemiyorsun Almanlarda Turkler icin ayni seyleri dusunuyorlar..Irkcilik, milliyetcilik heryerde var..

ne alaka bizim reisi cumhurumuz kürt.

başbakanımızın danışmanları kürt.

heleki bit tanesi musa anter gibi ayrılıkçı yazarın yeğeni.

miliyetçi partilerimizde kürtler var. en somut örneği osman durmuş.

yeğeni pkk lı olan bakanımız var.

daha ne istiyorsunuz bu ülkeden anlamadım gitti.

devletin adınıda mı kürdistan yapalım.

Sitelerde Paylaş

Buradaki sorunun Türkiye deki sorunla bir ilgisi yok.

Burada Yasayan 5 Milyon Türkün 4 Milyonu Kürt.

Adamlar kafa kagidina bakip Türk diyorlar.

Burada bir Kürt Ailesinden Hapiste yatmayan adam bulamazsin.Heryol var adamlarda.

Kavgaci Dövüscü,Türbanla gezen,Almanlarla Isyerinde konusan adamlar var.Almanlarla ,birlikte Faaliyet gösteren icli disli olan hemen hemen kimse yok.

Misal benim Kaldigim Kasabada 500 Türk Asilli var,bunlardan Alaman toplumuna yak uydurmus 50 kisi cikaramazsiniz.

Cogu Gencler burada Eglence yerlerine alinmaz,Kavgaci dövüscü diye.

Almanlarla beraber Sporfaliyetlerinde bulunan bir tek ben varim.

Avcilar kulübünde ve balikcilar kulübünde ben varim Yabanci olarak.

Türk asili dediklerim beni sevmezler bana GEVUR derler,Niye Alman toplumuna uyorum diye,Onlar gibi egleniyor Icki iciyorum diye.

Bu Akasam Kulüpte Yaban Domuzu cevirvez Icki Eglence.

Düsünün ne kadar ayak uydurmuslar burdaki Türk Asililar.

Ben Alevilerin Kürt oldugunu burda ögrendim.

Kürdün ne oldugunu,Lahmacunu ve Döneri,Adana Kebabini burda Almanyada gördüm.

Ben kendim Canakkaleliyim.25 Yasima kadar ben Tr de Döner ve Lahmacunun ne oldugunu bilmiyodum.

Simdi Canakkaledede var Lahmacun,Döner.

Ya adam Yozgatliyim diyor,hic Kürde benzemiyor.Kürdüm diyor.Adanali,Arabim diyor,Alevi, Istanbuldan buraya gelmis Modern Insan,Kürdüm diyo.

Almanyada Türk aramayin bos cikarsiniz.

Ben Gazi Anteplilerinde Kürt oldugunu burda ögrendim.

Ya Gazi Antep.Istaklal,Kurtulus Savasinda ölen Sehitlerden almis adini diye bilirdim.(Türkdiye)

Kürt olduklari aklimdan gecmezdi.

Inanmayan varsa Arastirsin.Almanyadakiler cogunluk bakimindan Türkmü,Kürtmü.

Kürde sorun,burda Türküm demez amma Almana Türküm der.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş

iyi yere parmak bastın. Ben bilmiyorum ondan birşey diyemem, bilene sormak lazımdı.

Almanya'ya gidince "Türk üst kimliği"nden kurtulup etniklerini meydana çıkarıyorlar demek ki...

Bir de Gaziantep yozgat vs Kürt değil, ama kendilerine Kürt diyenlerin de yaşadığı yerler. Almanyaya gidenlerin önemli bir kısmının da Malatya, Erzurum, G.Antep gibi Türk şehirlerinin köylerinde yaşayan "Kürt"ler olduğunu sanıyorum.

Sonuçta dilleri önemli. Türkçe konuşuyorsa o Türktür, kabul etmek zorundayız.

Sitelerde Paylaş
sayın dimension maşallah siz de bir çok şeyi Almanya'da öğrenmişsiniz...

İyi ki almanya'ya gitmişsiniz :)

saygılarımla

Almanyaya ben Babamin Tasaginda geldim ve Annemin yumurtaliginda.

Babam 64 de buraya gelmis,ben 67 dogumluyum.

Babam Kirklarelinden Annem Canakkaleli.

Canakale Sehitliginde Büyük Babam yatar.Mehmet Binbasi.

Ben buraya,Ithaldamat veyahutta,Assosyal Sosyal siginak olarak gelmedim.

Alman Devletinide,Pkk liyim diye burda iltica edipte Madi manevi yük de olmadim.

Bugüne kadar Namusumla calistim yedim.

Polisle 2 kere isim oldu.

Otobanda 80 yerine 100 gittim.

Bir keresindede hatali solamma yaptim.

Sizin gibilere örnek olsun diye yaziyorum.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
Tamam Almanya'da olup bitenin de faturası Kürtlere çıktı. Hadi bakalım. Sırada Amerikan iç savaşında Kürtlerin rolü var. Bunu da kıvırırsanız nobel ödülünü hakettiniz demektir.

tam tersi tüm fatura türklere çıktı. kürtlerin sürekli ezilen hor görülen bir halk imajı var.

alman da düşünüyor tabii, ulan bu türkler ne pis bir milletmiş diye, bir de gariban kürtleri eziyor bunlar. adam bilmiyor ki almanyada onların çoğunluğu kürt.

işine geldi mi kürt, işine geldi mi türk, ne güzel istanbul...

tarihinde teotihuacan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Polisle 2 kere isim oldu.

Otobanda 80 yerine 100 gittim.

Bir keresindede hatali solamma yaptim.

Sizin gibilere örnek olsun diye yaziyorum.

hangi açıdan örnek olacaksınız?

benim polisle sizden kat kat işim oldu ama sizin gibi bir ceza da almadım...

O zaman ben mi size örnek olsam ne :)

saygılarımla

EDİT: Konu almanyada ölen 10 kişi.. ama konu bir şekilde kürt başlığına dönüştü... Nasıl beceriyorsunuz bunu... Özel bir yetenek gerekiyor mu bunun için...

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Blackrock ne güzelde kıvırıyorsun amerikan iç savaşı sırasında amerikada kürt yoktu ama şu an almanya hollanda gibi avrupa ülkelerinde yeterince var,ayrıca yukarda belirtildiği gibi işlerine gelince kürt işlerine gelincede Türk olabiliyorlar.

tarihinde dengizik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
iyi yere parmak bastın. Ben bilmiyorum ondan birşey diyemem, bilene sormak lazımdı.

Almanya'ya gidince "Türk üst kimliği"nden kurtulup etniklerini meydana çıkarıyorlar demek ki...

Bir de Gaziantep yozgat vs Kürt değil, ama kendilerine Kürt diyenlerin de yaşadığı yerler. Almanyaya gidenlerin önemli bir kısmının da Malatya, Erzurum, G.Antep gibi Türk şehirlerinin köylerinde yaşayan "Kürt"ler olduğunu sanıyorum.

Sonuçta dilleri önemli. Türkçe konuşuyorsa o Türktür, kabul etmek zorundayız.

Evet Templet arkadas.

Hic bir Kürt Türke Türküm demez.

Amma Almanlar,kafa kagidina bakiyor,Bir suc islediklerinde Türk deniyor.

Inanin bana:Adam Istanbuldan gelmis Modern,beyaz tenli hic Kürte benzemiyor.

Alevi Kürdüyüm diyor.

Alevilerin baslari aciktir.Modern Insanlardir,severim Arkadaslarimda vardi.KÜRDÜM diyor adamlar.

Süryani nin ne oldugunu bugün Tr de bilen az vardir, burda cok var,.

Mersin Dolaylarinda yasayan,Hiristiyan Kürtler,Hepsi buraya Iltica etmisler.Tr Hükümetini Kötüleyerek.

Ben Istanbulda bir kac Klise var ve Azinlik olarak Rumlar var bilirdim.

Su anda bile Millet Tr de böyle biliyordur.

Yezidiler: Mersinin Köylerinin icerisinde Yezidi Köyü oldugunu Bilenler varmi.Burda var cok Yezidiler.

Mubarekler Bütün Sülalesini ardlarindan buraya aldirmislar.

Burda bir Asiret var,Basibüyük Asireti en Azindan Almanyada 2000 Basibüyük soyadali vardir.

Bunlar benim bildiklerim.

Daha 10 Sayfa böyle Örnekler verebilirim.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş

Hehe tabi. Sırf provakasyon amaçlı yazdım zaten onu.

Almanyada Türklere karşı ırkçılık yapılınca hep bir ağızdan "kahrolsun faşizm".

Başlıkta faşizmi tartışıyorsak ellerimiz temiz mi bi bakmak lazım önce. Başlığın kendisi tutmuş birilerini hedef almış. İki yüzlü yakıştırması yapmış. O provakasyon amaçlı olmamış da benim insanlara kendi yürüttükleri mantıkla, empati kurdurarak faşizmi tarif etmeye çalışmam provakatörlük olmuş.

Varsın öyle olsun. Anneme küfürler savrulacak da ben moderasyonun ortalığı sakinleştirme çabaları adına provakatörlüğü üstleneceğim. Ne âlâ memleket.

Bana küfürler edilen mesajı rapor ettiğimde talebimi belirtmiştim. Hiç provakatör mrovakatör laga lugası yapmadan gereği yapılırdı olur biterdi. Kapınız da gayet açıktı. Madem üyeliğimi sonlandıracak kadar yüzünüz yok. Şimdi gerekli başlığa yazarım talebimi hiç vicdanınız sızlamadan silersiniz.

Sitelerde Paylaş

afganistandaki idamın durdurulmasına ilişkin başlıkta şunları yazmıştım...

gözlerimi yaşarttınız....

bu ülkede insanlar ölüm oruçlarında saniye saniye hücre hücre ölürken, hayata dönüş operasyonları altında katledilip, diri diri yakılırken bu duyarlılığı niye göstermediniz...

Halkımızın bir sözü vardır "El iyisi" diye. siz de el iyisisiniz. Bu coğrafyada yaşananlara gözlerinizi kapatın, üç maymunu oynayın sonra da kaç bin kilometre ilerideki insan için duyarlılık taşıyın... Sahte geldi bu duyarlılığınız.

her şeyimiz sahte...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Ayrıca bu forumda bazı kişilere yönelik yapılan küfürler görmemezlikten geliniyor... Küfür edenler cezalandırılmayarak küfür yenilmesi istenen kişilere sınırsız bir küfür edilme hakkı tanınıyor...edin küfürlerinizi torpillisiniz nasılsa...

Sitelerde Paylaş

alman ırkçıları kendi açılarından bakıldığında haklı görülebilir çünkü bir çok milltin bir arada yaşadığı bir sistemde herzaman için olay olur çünkü farklılıklar bir arada olmaz özeliklede azınlık olanların nüfus artış yoluyla esas olana baskın çıkmaya başlarsa sorunların oluşması doğaldır bence türklerin almayanya gitmesi hatadır çünkü okuduğum kadarıyla özel türkiyede doğmamış olan türkler kültürüne yabancılaşmıştır

Sitelerde Paylaş
hangi açıdan örnek olacaksınız?

benim polisle sizden kat kat işim oldu ama sizin gibi bir ceza da almadım...

O zaman ben mi size örnek olsam ne :)

saygılarımla

EDİT: Konu almanyada ölen 10 kişi.. ama konu bir şekilde kürt başlığına dönüştü... Nasıl beceriyorsunuz bunu... Özel bir yetenek gerekiyor mu bunun için...

Yanlis anladin.Hallac Kardes.

Ben Trafik Cezasi verdim Para olarak.Yani Polisten bana Adresime Ceza geldi.Para Cezasi.

Araba kulanipda,Trafik Cezasi vermeyen yoktur desem,Yalan olmaz sanirim.!! B)

Eninde sonunda Trafik yakalar,bir yerde.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...