Jump to content

En güzel sigara hangisi ?

Recommended Posts

• İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sigara yoksunluğu diyince aklıma sigara kutusunun gümüşi renkli kağıdını suda bekletip beyaz kağıdıyla ayrıştırdığımız, sonra da söndürülmüş onlarca izmaritin kalan tütünlerini toplayıp bu kağıda sardığımız "ciğer kurtarıcı" dolmamsı sigaralar aklıma geldi. öğrenciydik velhasıl. bok gibi tadı vardı ama krizi öteleyebiliyordu.

yine o dönemde aynı sefiliyat halinde bulunan arkadaşlarla okul koridorlarının sigara içilen bölümlerinde, hocanın geldiğini görende yarısında atılmış sigaraların avına çıkardık. palamut diye tabir ettiğimiz bu izmaritler arasında seçici olma lüksümüz bile vardı. misal bazılarımız winston içicisiyse winston palamutu arardı, bir diğerimiz " hacu samsun bende öksürük yapıyo, yok mu şöyle monte carlo palamutu bir yerlerde" derdi.

düşmüşsün ama hala bir tarzın var. hey gidi gidi.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Kısa Camel. Paketi de çok manyak, o deve ve piramitler falan. Birde gizli piramitler falan var. Favori sigaram Camel.

Birde sigarasız kalma anısı çakalım bari :D . Askerde intikale gitmiştik, intikale sigara götürmek yasak ama kaçak maçak götürüyorduk işte, o da fazla götüremiyorsun tabii kaçak olunca. Birde herkes sokamıyor, kimde sigara varsa otlana otlana dibine vuruyorlar :D . Her neyse bizim tim harman olmuştu, bir tek cigara bile yok. Bende dedim bakayım yandaki timin hali ne, bir gittim mevziye, panço falan çekmişler karanlık, açtım içeri girdim, bir baktım bir ateş yanıyor :D . Aha dedim sigara :D . Lan dedim bir fırtta bana verin vicdansızlar, sonra aldım elime bir çektim, soba borusu gibi duman çıktı ağzımdan öksürük falan tırıba gidiyor tabii. Meğersem adamlar kuru çam iğnelerini, not defterinin kağıdına sarmışlar, yakıp içiyorlarmış. Ciğerlerim boku yedi tabii ama iyi kafa yapıyor :D .

Sitelerde Paylaş

Kısa Camel. Paketi de çok manyak, o deve ve piramitler falan. Birde gizli piramitler falan var. Favori sigaram Camel.

Birde sigarasız kalma anısı çakalım bari :D . Askerde intikale gitmiştik, intikale sigara götürmek yasak ama kaçak maçak götürüyorduk işte, o da fazla götüremiyorsun tabii kaçak olunca. Birde herkes sokamıyor, kimde sigara varsa otlana otlana dibine vuruyorlar :D . Her neyse bizim tim harman olmuştu, bir tek cigara bile yok. Bende dedim bakayım yandaki timin hali ne, bir gittim mevziye, panço falan çekmişler karanlık, açtım içeri girdim, bir baktım bir ateş yanıyor :D . Aha dedim sigara :D . Lan dedim bir fırtta bana verin vicdansızlar, sonra aldım elime bir çektim, soba borusu gibi duman çıktı ağzımdan öksürük falan tırıba gidiyor tabii. Meğersem adamlar kuru çam iğnelerini, not defterinin kağıdına sarmışlar, yakıp içiyorlarmış. Ciğerlerim boku yedi tabii ama iyi kafa yapıyor :D .

Siz erkeklerin askerlik anıları bitmez :) abileriminkilerini az dinlemedim, bir roman yazın bari :)
Sitelerde Paylaş

Siz erkeklerin askerlik anıları bitmez :) abileriminkilerini az dinlemedim, bir roman yazın bari :)

Valla ben anıları, askerlik, lise, çocukluk falan diye ayırma yanlısı değilim, anı anıdır. Arada anılarını anlatan insanları dinlemek hoşuma gittiği için ara sıra bende anılarımı anlatırım. Roman yazsam emin ol başım beladan kurtulmaz :D . Orada neler dönüyor, neler :D .

Sitelerde Paylaş

Valla ben anıları, askerlik, lise, çocukluk falan diye ayırma yanlısı değilim, anı anıdır. Arada anılarını anlatan insanları dinlemek hoşuma gittiği için ara sıra bende anılarımı anlatırım. Roman yazsam emin ol başım beladan kurtulmaz :D . Orada neler dönüyor, neler :D .

Buna eminim -_-
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • 2 years later...

Marlboro Light, lanet olsun ki günde 2-3 paket içiyorum.Yanında içecek sıcak veya soğuk birşey olmadan içmiyorum.Geçen vücuduma aldığım zararlı maddelerin aylık toplamını çıkarmıştım.Bulursam atarım buraya.Tekrardan lanet olsun, ama olmuyor işte :D

Kahvaltıya çok önem veririm, kahvaltıdan sonra içilen sigarayada.Yemekten sonra çay veyahut kahveyi sigarasız içmeyi düşünemiyorum dahi.Hayatımdaki keyiflerden bir parça eksilir gibime geliyor.Denemedim değil, denedim ancak olmuyor.O zaman niye çay veya kahve içiyorum ki.Yada bekleme ve dinlenme durumunda sigara içmeden durmak afedersiniz mal gibi beklemek oluyor sanki.İşte bu terime 'Bağımlılık' veya 'Tatlı Bela' diyoruz. :)

Birkaç yıl önce birşey görmüştüm yanlış hatırlıyorsam affola, 'Proje X' gibi birşeydi sanırım.Sigaranın tüm zararlı maddelerden arındırılmış, aynı keyfi veren halinin üretildiği ancak sigara şirketlerinin buna izin vermediğinden bahsediliyordu.Doğruluk payı var mı bilmiyorum hiç araştırmadım.Olsa güzel olurdu ama.

tarihinde inan16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...