Jump to content

Tartışma

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar

amacım ya olsaydı şeklinde bir tartışma başlatmak,bugün yaşadığım coğrafyaya ve oluşturmaya çalıştığımız hayata bakarak

geçmişten yani neredeyse 100 yıllık bir geçmişten günümüze yaklaşacak olursak,doğrunun pekçok bakış açısına sahip olduğunu

görebiliriz.örneğin diyerek ben ilk iki sorumu sorayım.

örneğin atatürk birinci dünya savaşının sonundaki paylaşım savaşında lenine uyup sosyalizmi benimseseydi bugün hayatımız nasıl olurdu?

ikinci sogulamamda halifeyi kovmayıp papa gibi tüm islam aleminin temsilcisi olarak elinde tutsa ne olurdu?

alternatif sorularda olabilir elbet ama ben günümüz gerçeklerine dayanarak bu soruları sordum.

elvis dışında herkes cevap yazabilir.

Sitelerde Paylaş
merhaba arkadaşlar

amacım ya olsaydı şeklinde bir tartışma başlatmak,bugün yaşadığım coğrafyaya ve oluşturmaya çalıştığımız hayata bakarak

geçmişten yani neredeyse 100 yıllık bir geçmişten günümüze yaklaşacak olursak,doğrunun pekçok bakış açısına sahip olduğunu

örneğin atatürk birinci dünya savaşının sonundaki paylaşım savaşında lenine uyup sosyalizmi benimseseydi bugün hayatımız nasıl olurdu?

ikinci sogulamamda halifeyi kovmayıp papa gibi tüm islam aleminin temsilcisi olarak elinde tutsa ne olurdu?

alternatif sorularda olabilir elbet ama ben günümüz gerçeklerine dayanarak bu soruları sordum.

Bunlar güzel sorular..

Ama diğer bütün değişgenlerin değişmediğini farzederek yanıtlamak ne dereceye kadar mümkün.

Çok sayıda değişgen var ve onların az sayıda sonucu söz konusu.

Biri değişince sonucun da değişmesi gerekir.

Bu soruları sorarken değişgenleri çok iyi tanımlamak gerekiyor.

Sosyalist olmak ve halifeliği devam ettirmek değişgen değil..

Bunlar sonuç..

Değişgenler bizi bu sonuca götürecek olan koşullar.

Değişgenleri bilmeden bu sonuçlar hakkında yorum yapmanın mümkün olacağını sanmıyrum.

Sitelerde Paylaş
su anda pkk olmazdı mesala

Neye dayanarak ? Kime göre? İşçi olmayan ülkede bir de ha :D

Halamın da ...öhöm şey... bıyıkları olsa amcam olurdu. Böyle tartışma mı olur? Saçma.

Sitelerde Paylaş
merhaba arkadaşlar

Atatürk öldükden sonra sovyet rusyanın bir uydusu olurduk onlarla ittifak yapmazsak sovyetler macaristan ve çek cumhuriyetini işkal ettiği gibi bizide işkal ederdi sovyetler birliği yıkıldıktan sonra tıpkı balkanlarda olduğu gibi etnik çatışma başlar ülke parçalara ayrılırdı yüzbinlerce insan ölürdü yoksulluk olurdu açlıkm olurdu kıtlık olurdu kadınlarımız zengin arap ülkelerine fuhuş yapmak zorunda kalabilridi bunun gibi bir sürü şey olurdu yani bugünkünden çok daha kötü olurduk ulu önderimizi akıllı adamdı arada sırada sovyetlerle iyi ilişkiler kurmak için komünizm hakkında bir kaç güzel söz söylemiş olabilir ama komünist olup tüm ülkeyi sovyetlre ikram edecek değildi evlallah

Sitelerde Paylaş

Sosyalizm...

Bu ülke elbirliğiyle kalkınırdı belkide.

Bir tarafta 3. büyük köprü yapılırken diğer tarafta okul-hastahane ihtiyacı çekilmezdi.

Türkiye, emekcilerin işcilerin esas statüleri yüzünden bu halde.. Vatandaş inim inim inliyor. Denize düşüp yılana(rte) sarıldık.

Hoş, sevgili Atatürk "Köylü yurdun efendisidir" demiştir ama bu cümlenin amacının mevcut sistemle en geç 20 yılda kaybolacağını kendiside bilirdi...

Ve maalesef bugün onun düşüncesinden eser kalmadı.

21. yy'a geldik, kütüphane sayımız 15'i geçemedi bir sözde Ab adayı olarak. Lanet olası türbanla uğraşa dursun benim cahil ülkem...

tarihinde Seyirci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...