Jump to content

Kuran'da mucize olduğuna inanmak mucizesi.

Recommended Posts

Muhammed bilinmedik birşey demiyor ki...Meteoritlerin demir kaynağı olmasından demir indi diyor.

Kardeşim meteoritler demir kaynağı değil !

Demir süpernovada sentezlenip uzayda tekrar oluşuma girdiği için düünyanın çekirdeğindeki demir yaratılış esnasında mevcut.

meteoritten de demir düşer tabiki ama bu demirin asıl yaratılış esnasında var olduğuna ters bir şey değildir.

Anlayana..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 419
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sıkmayın kendinizi bu kadar gaz yapar, bırakın kendinizi teslim olun. Allaaaaahhhhh diyin kurtulun.

Sen ishal oldun galiba...Acayip mucizeler ........caksın bu gidişle...Olağan olaylara mucize ediyorsan tanrıya ne gerek var?

Sitelerde Paylaş
Kardeşim meteoritler demir kaynağı değil !

Demir süpernovada sentezlenip uzayda tekrar oluşuma girdiği için düünyanın çekirdeğindeki demir yaratılış esnasında mevcut.

meteoritten de demir düşer tabiki ama bu demirin asıl yaratılış esnasında var olduğuna ters bir şey değildir.

Anlayana..

Evet demirin asıl oranı dünya çekirdeğinde zaten mevcut..Gökten inen birşey yok diyoruz yani :) E o zaman bu mucizeyi yumurtlayanları ikna etmelisin:)

tarihinde sokrates_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet demirin asıl oranı dünyada zaten mevcut..Gökten inen birşey yok diyoruz yani :)

Ehh sonundaa.

Ama Allah doğanın mimarı olduğu üzere bunu kendisi vurguluyor.

Mucize veya değil demirin dış uzayda yaratıldığına atfen ufak bir bilgi sunmuş:)

Hani size ilimden çok azı öğretildi diyor ya.:)

Sen adam olacaksın sokrates ama ne zaman :P

Sitelerde Paylaş
1400 yıl önceki zamanda herkes Meteoritlerin demir kaynağı olduğunu biliyordu demek, ne kadar ilginç. Başka?

E heralde hacerül esved'in başta gelen maddesi demirdir..Biliyorlardı tabi meteoritlerin demir kaynağı olduğunu..Sen demiri yeni bulundu sanıyorsun galiba.

Sitelerde Paylaş
Ehh sonundaa.

Ama Allah doğanın mimarı olduğu üzere bunu kendisi vurguluyor.

Mucize veya değil demirin dış uzayda yaratıldığına atfen ufak bir bilgi sunmuş:)

Hani size ilimden çok azı öğretildi diyor ya.:)

Sen adam olacaksın sokrates ama ne zaman :P

Bu vurguyu inzal fiiliylemi yapmış Mutmain :)

Mürtedd öfkelenecek buna:)))

Sitelerde Paylaş

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=13592

bu senin açtığın başlık.

eğer iilaki bu ayeti uzaydan gelmeye yoracaksınız,

mohammed demirin meteorlarla falan geldiğininin uzun zamandır bilindiğini başlığın birinde anlatmıştı.

ben ayeti uzaydan gelmiş olarak anlamıyorum çünkü;

Bulutu üstünüze gölge yaptık. Size, kudret helvası ile bıldırcın indirdik. “Verdiğimiz rızıkların iyi ve güzel olanlarından yiyin” (dedik). Onlar (verdiğimiz nimetlere nankörlük etmekle) bize zulmetmediler, fakat kendilerine zulmediyorlardı.

Bakara 57

Derken, onların içindeki zalimler, sözü kendilerine söylenenden başka şekle soktular. Biz de haktan ayrılmaları sebebiyle, o zalimlere gökten bir azap indirdik.

Bakara59

allah pekçok şeyi gökten indirdiğini söylüyor.

zümer 6

O odur ki sizi bir tek nefisten yarattı hem onun eşini de ondan yaptı ve sizin için yumuşak başlı hayvanlardan sekiz eş en'am da indirdi: sizleri analarınızın karınlarında üç zulmet hılkatten hılkate yaratıp duruyor. İşte rabbınız Allah o, mülk onun, ondan başka tanrı yok, o halde nasıl çevrilirsiniz?

elmalılı

Sizi bir tek kişiden yarattı, sonra ondan eşini vücuda getirdi ve sizin için dört ayaklı hayvanlardan sekiz çift indirdi. Sizi vâlidelerinizin karınlarında üç karanlık içine bir yaratılıştan sonra bir yaradılışla yaratıverir. İşte Rabbiniz olan Allah O'dur. Mülk O'nun içindir. O'ndan başka ilâh yoktur. Artık nasıl döndürülüyorsunuz?

ömer nasuhi bilmen

Sizi bir tek canlıdan yarattı; sonra o canlıdan onun eşini vücuda getirdi. Ve sizin için davarlardan sekiz çift indirmiştir. Sizi annelerinizin karınlarında üç karanlık içinde, bir yaratıştan öbürüne geçirerek oluşturuyor. İşte Allah! Budur sizin Rabbiniz! Yalnız O'nundur mülk ve saltanat! İlah yoktur O'ndan başka! Hal böyle iken nasıl oluyor da gerçeğin tersine döndürülüyorsunuz?!

yaşar nuri

o zaman gökten hayvanların nasıl indiğini de açıklasın vidyodaki amca.

Sitelerde Paylaş
:)

sokrates seninle başım dertte .

mürted öfkelenmez:)

Benim anlatmaya çalıştığımı sen anla yeter.

anladınmı onu söyle.

Yani diyorumki 8 çiftlik hayvanıda mı süpernovalarda oluşuyor..Yağmur nerden nereye inzal oluyor?

Anlatmaya çalıştığın bilimsel ama Kuran buna tam sadık mı?Düşünmeli.Ortada indirdik diye bir ifade var çünkü.

Sitelerde Paylaş
Mesela sütü düşünün. Sağmadan önce ineğin haznesini yarsanız kan çıkar ama memeden bembeyaz bir süt olarak çıkıyor ve sütün de imalatını yapamıyorlar. Ancak süt tozu.

İneğin kanıyla sütü haznede karışık mı duruyor? Şu mucize kitabınızda bu konuya dair kesin bir bilgi varsa alalım lütfen. Bize süt bezelerini anlatsın bakalım neresi mucizeymiş.

Dünyaya demir mi indirmiş Allah? Ayın neden demirden bir çekirdeği var? Marsın da demir mantosu olduğu doğruysa marsta neden var demir? Onlara da demir mi "indirilmiş"? Haydi hoop hepsine demir indirelim!

Geçin bunları. Göktaşını demir kaynağı olarak kullananların hikâyeleri bunlar.

Bir de meryemi bitki gibi büyütmüşler. Bitki de eşeyli ürer.

Kısacası bu saçma sapan hikâyelerde mucize aramayı bırakın mantık aramak akıl kârı değil. Bunları mucize olarak değerlendirenler boşuna saygı beklemesin. Önce akıla saygı gösterin. Cehaletinizi en azından saklayın görmesinler.

Sitelerde Paylaş
İneğin kanıyla sütü haznede karışık mı duruyor? Şu mucize kitabınızda bu konuya dair kesin bir bilgi varsa alalım lütfen. Bize süt bezelerini anlatsın bakalım neresi mucizeymiş.

Dünyaya demir mi indirmiş Allah? Ayın neden demirden bir çekirdeği var? Marsın da demir mantosu olduğu doğruysa marsta neden var demir? Onlara da demir mi "indirilmiş"? Haydi hoop hepsine demir indirelim!

Kısacası bu saçma sapan hikâyelerde mucize aramayı bırakın mantık aramak akıl kârı değil. Bunları mucize olarak değerlendirenler boşuna saygı beklemesin. Önce akıla saygı gösterin. Cehaletinizi en azından saklayın görmesinler.

16/66 Hayvanlarda da sizin için kesin bir ibret vardır. Size onların karınlarından, fışkı ile kan arasından halis bir süt içiriyoruz ki, içenlerin boğazından kayar gider.

:rolleyes:

Süt fışkı :S :))

Sitelerde Paylaş

MÜDDESİR

11- Tek olarak yarattığım o kimseyi bana bırak.

12- Hem ona bol servet verdim.

13- Hem göz önünde oğullar verdim.

14- Hem ona büyük imkânlar sağladım.

15- Sonra da şiddetle arzu eder ki daha da artırayım.

16- Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi.

17- Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.

18- Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

19- Kahrolası nasıl da ölçtü, biçti.

20- Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti.

21- Sonra baktı.

22- Sonra kaşını çattı, surat astı.

23- Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı.

24- "Bu, dedi, başka değil öğretilegelen bir sihirdir."

25- "Bu, sadece bir insan sözüdür."

26- Ben onu Sekar'a (cehenneme) sokacağım.

27- Bilir misin sen, nedir o sekar?

28- Ne geriye bir şey kor, ne bırakır.

29- Durmadan derileri kavurur.

30- Üzerinde ondokuz (melek) vardır.

Sitelerde Paylaş

kurana göre alah arşının üzerinde,arş da yedi kat göğün üzerindedir.

allah tepede olduğu için kuranı da indirmiş,furkanı da,bıldırcını da,sofrayı da,demiri de.

muhammedin meteorlarla demirin geldiğine vurgu yapmasının bir önemi yok yani.

işin bilimsel kısmına girmeye de benim zannıma göre gene gerek yok.

sevgiler....

hiç düşündünüz mü allah neden kuranı indirdik diyor?

kuranda allahın zaman mekandan münezzeh oluşu diye birşey yok.

bunları ortaya koyanlar tabiinden bile sonra gelenler.

cehm bin safvan gibiler ve sonrasında da mutezile.

çünkü bu zatlar felsefeyle tanışmış kişiler.

ve mantık olarak böyle bir sonuca varmışlar.

tabi sonrasında da allahın kuranda kendisi için kullandığı tüm sıfatları iptal etmek zorunda kalmışlar.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
MÜDDESİR

11- Tek olarak yarattığım o kimseyi bana bırak.

12- Hem ona bol servet verdim.

13- Hem göz önünde oğullar verdim.

14- Hem ona büyük imkânlar sağladım.

15- Sonra da şiddetle arzu eder ki daha da artırayım.

16- Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi.

17- Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.

18- Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

19- Kahrolası nasıl da ölçtü, biçti.

20- Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti.

21- Sonra baktı.

22- Sonra kaşını çattı, surat astı.

23- Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı.

24- "Bu, dedi, başka değil öğretilegelen bir sihirdir."

25- "Bu, sadece bir insan sözüdür."

26- Ben onu Sekar'a (cehenneme) sokacağım.

27- Bilir misin sen, nedir o sekar?

28- Ne geriye bir şey kor, ne bırakır.

29- Durmadan derileri kavurur.

30- Üzerinde ondokuz (melek) vardır.

25. ayet çevirisi hatalı...Orda geçen kelime beşerdir..Yani elçiliğine inanmıyor..Normalde Kuran elçi sözü olduğunu iddia eder..

74/25 İn haza illa kavlulbeşeri

Beşer sözünden başka birşey değil bu.

Oysa Kuran ne diyordu?

69/40 İnnehu lekavlu resulin keriymin

Şüphesiz o kerim bir elçi sözüdür.

Olaylar Muhammed'in elçiliği üzerine ve tartışması üzerinedir.Olası bir tanrı zaten söz etmemekte :)

Sitelerde Paylaş
kurana göre alah arşının üzerinde,arş da yedi kat göğün üzerindedir.

allah tepede olduğu için kuranı da indirmiş,furkanı da,bıldırcını da,sofrayı da,demiri de.

muhammedin meteorlarla demirin geldiğine vurgu yapmasının bir önemi yok yani.

işin bilimsel kısmına girmeye de benim zannıma göre gene gerek yok.

sevgiler....

hiç düşündünüz mü allah neden kuranı indirdik diyor?

kuranda allahın zaman mekandan münezzeh oluşu diye birşey yok.

bunları ortaya koyanlar tabiinden bile sonra gelenler.

cehm bin safvan gibiler ve sonrasında da mutezile.

çünkü bu zatlar felsefeyle tanışmış kişiler.

ve mantık olarak böyle bir sonuca varmışlar.

tabi sonrasında da allahın kuranda kendisi için kullandığı tüm sıfatları iptal etmek zorunda kalmışlar.

ayrıca ekleyeyim.

cehm bin safvan bu düşüncelerini ortaya koyarken

aynı dönemde yaşamış olan cad bin dirhemden etkilenmiştir.

kaynaklar hemfikirdir bu konuda.

cad bin dirhem allahın sıfatlarını iptal eden ilk kişi olarak bilinir

ve dönemin yöneticileri tarafından halkın önünde koyun gibi boğazlanarak,

tıpkı tavan arasındaki başlıktaki gibi vahşice öldürülmüştür.

Sitelerde Paylaş
Mesela sütü düşünün. Sağmadan önce ineğin haznesini yarsanız kan çıkar ama memeden bembeyaz bir süt olarak çıkıyor ve sütün de imalatını yapamıyorlar. Ancak süt tozu.

Organ imalatı bile yapılıyor cübbeli... İsteyene kız isteyene erkek çocuk imalatı da var... Yakında genlerine göre üretim de başlayacak... Geçti o devirler cübbelim, çık o Hira mağarasından artık...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...