Jump to content

Kuran'da mucize olduğuna inanmak mucizesi.

Recommended Posts

• İleti 419
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sokrates .

Gerçi murtede söyledim .

Ben demire yapılan atfın karekteri nedeniyle dış uzaydan geldiği şeklinde olduğunu düşünüyorum .

sen haklısın hem çekirdekte hemde meteoirtle gelmiş olması doğrudur.

Fakat demiri indirdik derken çok çetin olduğunu sağlamlığını anlatıyor.

Süpernovada ayrışan demir başka küçük yıldızlrın patlamasıyla ayrışamıyor.

buna ithafen ben demirin bu özelliğinden bahsedildiğinden eminim.

mucize elbette anlaşılan mucize değildir.

on bin sene evvelki insana sen topraktan yaratıldın demek ne kadar abes olurdu değilmi ?

Fakat şimdi hiç bir ateist kuranın insanı topraktan yarattım söylemiyle dalga geçemiyor.

Çünkü insanın menşei toprak .

Mucizeden kasıt bilimin henüz anlayamadığı gerçekleri kuranın söylemesidir bence.

Muhammedin ümmiliği için ateistlerin söyleminden kastettim .

hani şizofren arap bedevisi çoban diyorlar yaaaa....

selamlar..

Vahy elçinin toplumuna ırkına diline bağlantılı söze dökülüyor.Keza sen bilgini kendi dilinle ifade edebilirsin.Muhammed'in Arap bedevisi olması onu küçük göstermez keza Muhammed bedevi değil Mekke'de idi..Kentte yaşayanlara bedevi denmez..

1000 yıl sonra bize diyecekler aa gerzeklere bak dizelle giden salakça arabalara binmişler :)

Mutmain benim senin düşüncenle çok az bir ayrımım var,mucize yumurtlayanlarla derdim.

Selam.

tarihinde sokrates_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vahy elçinin toplumuna ırkına diline bağlantılı söze dökülüyor.Keza sen bilgini kendi dilinle ifade edebilirsin.Muhammed'in Arap bedevisi olması onu küçük göstermez keza Muhammed bedevi değil Mekke'de idi..Kentte yaşayanlara bedevi denmez..

1000 yıl sonra bize diyecekler aa gerzeklere bak dizelle giden salakça arabalara binmişler :)

Mutmain benim senin düşüncenle çok az bir ayrımım var,mucize yumurtlayanlarla derdim.

Selam.

Ben o az ayrıntı merak ettim şimdi .

Söylersen bende değişik fikirlerden yararlanırım ..

Selam.

Sitelerde Paylaş

Ben o az ayrıntı merak ettim şimdi .

Söylersen bende değişik fikirlerden yararlanırım ..

Selam.

Konu ile ilgili değil genel açıdan söyledim..Ama bazı eksiklerini tamamlayınca(meal yönlendirmelerinden kurtulunca) müthiş bir öngörün olacak senin buna eminim.

Selam..

Sitelerde Paylaş

Muhammed zaten bilmiyordu ki? Ona öğreten biri vardı. Hatta, "ben ona söylüyorum, o da gelip allah söyledi size yutturuyor" diye konuşmaya başlayınca öldürtülmüştü..

Kim olduğunu da sen araştır bul bakalım..

Muhammeddin cahil vs. biri olduğunu söyleyen sizsiniz. Bizim öyle bir iddiamız yok.

Sitelerde Paylaş

http://www.mucizeler.com/bolumler/37_petrololusumu.htm

Evet verdiğim linkte petrolün oluşumu mucizesi göreceksiniz :))

5 ayet karamsı sel suyu diye çevirilmiştir :D Mubarek adam OPEC süresi yazmış sanki:))

Ayetin orjinal metninde sel suyu geçmemektedir.Bunun adı şarlatanlıktır.

Sitelerde Paylaş
http://www.mucizeler.com/bolumler/37_petrololusumu.htm

Evet verdiğim linkte petrolün oluşumu mucizesi göreceksiniz :))

5 ayet karamsı sel suyu diye çevirilmiştir :D Mubarek adam OPEC süresi yazmış sanki:))

Ayetin orjinal metninde sel suyu geçmemektedir.Bunun adı şarlatanlıktır.

Petrol kaynakları tükenince ne mucizesi bulacaklar acaba...Mesela güneş enerjisi üzerine mucize bulmak kolay olabilir kuran'dan.

Sitelerde Paylaş

bizi asla bu şekilde küçümsemezler.zaman farkının herkez bilincedir

ama çıkıpta "bütün evren benim için yaratıldı" dersen,buna inanan milyonlarca insan olursa ve sırf sana benzemek adına bu eski dizel arabalara binmeye devam eder,bunu reddedenlere şiddet uygulamak isterlerse,tabi ki dünyanın büyük bölümü tarafından t.şk geçilirsin.ama ben sende bu potansiyeli görüyorum herakles :D

Sitelerde Paylaş
Evet ömer çelakıl gibi bazı şahsiyetler ayetlerin numaralarını işlerine geldiği gibi kullanarak mucizeler yumurtlamakta.

Örneğin Arı süresi 16. süreymiş bu da arının kromozom sayısıymış..

O zaman İNEK(bakara) ,Karınca(neml),örümcek(ankebut),fil sürelerinde neden kromozom sayısı tutmaz?Hatalı mı sıralama:) tüh..

Neymiş sirius'un dolanım süresi yazıyormuş..Sirius'ların dolanım sürelerindende haberleri yok..Madem kuran bu kadar astronomik mucize dünyanın hareket ettiğini neden yazamadı?

Dolayısıyla böyle mucizelere aldanmayınız va araştırınız.

Selam.

arkadaşlar bu insanların zorlama mana çıkardıklarını bugün bütün din adamları zaten söylüyor

zekerya beyaz , yaşar nuri öztürk,harun yahya ve ömer çelakıl gibi televole ''din alimlerine'' artık esra ceyhan gibi sağduyulu insanlar bile uzak duruyorlar.

herkes ne olduğunu anladı.ama siz hala bu insanları kullanıyosunuz yakışıyo mu sizce,

ama siz hala malzeme kalmadığı için bu gibi insanlarla uğraşıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
bizi asla bu şekilde küçümsemezler.zaman farkının herkez bilincedir

ama çıkıpta "bütün evren benim için yaratıldı" dersen,buna inanan milyonlarca insan olursa ve sırf sana benzemek adına bu eski dizel arabalara binmeye devam eder,bunu reddedenlere şiddet uygulamak isterlerse,tabi ki dünyanın büyük bölümü tarafından t.şk geçilirsin.ama ben sende bu potansiyeli görüyorum herakles :D

Sen ne potansiyeli gördün güzelim.Açsana biraz..

Sitelerde Paylaş
din uydurma potansiyelin var işte

Hayatta mutlaka bir noktada ilkeler ve prensipler belirir.Bu nedenle ben ilkelerim benim dinimdir:) Senin ilkelerin senin dinindir.Senin ilkelerin sana benimki bana:) Ben senin çalıştığın aradığın değerlere yönelmem sende benimkine.. ;)

Sende Hatice potansiyeli neden yok ya :( Zengin bir tüccar kadın olsaydın keşke :))))

tarihinde sokrates_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayatta mutlaka bir noktada ilkeler ve prensipler belirir.Bu nedenle ben ilkelerim benim dinimdir:) Senin ilkelerin senin dinindir.Senin ilkelerin sana benimki bana:) Ben senin çalıştığın aradığın değerlere yönelmem sende benimkine.. ;)

Mükemmel.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

DHV devekuşu yumurtası neden oldu?

79:30 Ve ardından yeri düzenleyip yaymıştır,

79/30 Vel'arda ba'de zalike dehaha

Bu ayette geçen DHV kelimesi yaymak germek bir tomarı yuvarlamak demektir.

Bir önceki ayete bakarsak

79/29 Gecesini kararttı, sabahını ise ortaya çıkardı.

Gece ve sabah daha önce mevcuttur bu yaymak işinden önce(size göre yumurta yapıldı:))..

Soruyorum mucize yumurtlayanlara dünya daha önce yuvarlak değilse gece ve sabah nasıl oluyordu?

Ve bu mucize yumurtlayanlara soruyorum,yaymak, germek,kelimesine neden devekuşu yumurtası deme gereği duydunuz?Bu kadar mı acizsiniz yoksa Kuran'a inanmak için kendinize mucize mi yumurtluyorsunuz?

tarihinde hrkls tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'da dağların hareket ettiğine dair mucize iddiası.

27/87 Sura üfürüleceği gün, Allah'ın dilediği dışında herkes, göklerdekiler, yerdekiler dehşet içinde kalacaktır. Hepsi boynunu bükmüş bir halde O'nun huzuruna gelir.

27:88 Ve o kadar yerinden oynatılmaz sandığın dağların, bulutlar gibi geçip gittiğini görürsün: her şeyi şaşmaz bir düzene bağlayan Allah'ın işidir bu! İşin doğrusu, O edip-eylediğiniz her şeyden haberdardır!

27/89 İyilik ve güzellik getirene, getirdiğinde daha hayırlısı vardır. Onlar o gün korkudan güvene çıkmışlardır.

27/90 Kötülük getirenlerin ise yüzleri ateşte sürtülür. Sadece yapıp ettiklerinizle cezalandırılırsınız.

Evet gördüğünüz gibi kıyamet sahnesinde cereyan eden bu olaydan da mucize peydahlanmıştır.

81/3 Dağlar yürütüldüğü zaman,

Bu ayetler kıyamet sahnesi ayetleridir..

Sitelerde Paylaş

Herakles şimdi ki fikrin kıyamet gününe ait diyor dimi.

Peki ben şimdi sana eski mesajlarını getirip, eskiden çok eski değil 2 3 ay önce bu fikrinden nasıl vazgeçtiğini göstersem bu pişkinliğini nasıl açıklarsın ?

Sırf inkar etmek için şimdi fikrini değiştiriyorsun dimi. İşte asıl ayetlerde bahse geçen nankörler sizin gibiler.

Sitelerde Paylaş

Yalancı alın uydurması,

Mucize yumurtlayanların bir argümanı da yalan söyleyenlerin alınlarında farklılık zırvalığıdır.

96/15 Kella lein lem yentehi lenesfe'an binnasıyeh

96/16 Nasıyetin kezibetin hatıeh

Evet bu ayetlerdeki perçem kelimesi alın olarak alınmıştır

11/56 İnnı tevekkeltü alellahi rabbı ve rabbiküm* ma min dabbetin illa hüve ahızüm binasıyetiha* inne rabbı ala sıratım müstekıym

11/56 "Ben, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a dayanıp güvendim. Hiçbir canlı yoktur ki O, onu perçeminden yakalamış olmasın. Hiç kuşkusuz benim Rabbim dosdoğru bir yol üzerindedir."

Kelime tutup çekilecek yer olan saç tutamını/perçemi ifade etmesine rağmen ısrarla alın olarak çevrilmeye çalışılmıştır..Çünkü bu mucize uyduranlar mucizelerini türlü yalan dolan ve sahtekarlıkla yapmaktadır.

Oysa alın kelimesi Kuran'da geçmektedir,

Ve bu kelime cebindir,

37/103 Felemma eslema ve tellehu lil cebın

37/103 Böylece ikisi de teslim oldu ve onu alnı üzerine yıktı.

Sitelerde Paylaş
Herakles şimdi ki fikrin kıyamet gününe ait diyor dimi.

Peki ben şimdi sana eski mesajlarını getirip, eskiden çok eski değil 2 3 ay önce bu fikrinden nasıl vazgeçtiğini göstersem bu pişkinliğini nasıl açıklarsın ?

Sırf inkar etmek için şimdi fikrini değiştiriyorsun dimi. İşte asıl ayetlerde bahse geçen nankörler sizin gibiler.

Verdiğin ayet gemilerin yürütülme ayeti ise onu pas geç o ayette dağlar filan yok..

Benim bu topiği açtığım tarih belli değilmi?

Mucizecilik çirkefliğine karşıyım..Ve kimseyi kandıramayacaksınız.Ve sahtekar damgası yiyeceksiniz.Çünkü birer sahtekarsınız.

Biz size göre ne kadar nankörsek sizde o kadar sahtekar ve çirkefsiniz.

tarihinde hrkls tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...