Jump to content

Kureyza Katliamı

Recommended Posts

Önce sayıklamak tabirini iade edeyim. Senin tanrın muhammed 4 te bahane uydurmuyor saldırmak için, tevbeyi kompile oku, bir şey değişmez. Resmen öldürme emri verir, saldırı emri verir. Savaşan saldıran kendiniz ama kurtulmanın yolu savaşmamak bile değil, fidyede işe yaramıyor, bak ne dediğini bilmez tanrın müslüman olmayı şart koşuyor.

Hadi söyle bakalım sorulardan kaçıp duruyorsun, fidye versek serbest kalır mıyız, islamı rededersek sağ kalır mıyız?

Ne okuduğunuzu anlıyorsunuz nede cesaretiniz var doğruyu söyleyecek.

Konuya dairde bir bilgi aktaralım.

Kureyzada muhammed neden esirleri öldürmüş, kadınların ırzına geçip köle yapmıştır? Cevap şudur, çünkü bu tevratın yasasıdır, yahudilere tanrı tarafından düşmanlara uygulattırdığı yasalardan birisidir. Yahudiler tevrattaki yasa gereği savaş esirlerini öldürür, ırzına geçer ve köle yaparlar. Muhammedde tevratı uygulamıştır ,çünkü kuranın her tarafında tevratı uygulayın, doğrudur tanrıdandır dayatması mevcut.

Recmi nasılki tevrata dayanarak tanrı emri olarak uygulatmışsa yahudilerin bu katliamınıda tevratı referans alarak yapmıştır.

Yani tanrıları tevrattaki zalim tanrının ta kendisi. İşte bu nedenle tevratı red etmek için çırpınsada müslümanlar muhammed uygulamaları ile ve kurandaki tastiklemelerle nasıl bir derleme inançların devamı olduğunu ortaya koymakta.

Tevrattaki yasa tanrınızın yasası, tevrat uygulanmıştır, buyrun kaçabiliyorsanız kaçın. tevratın tanrısı ve kuranın tanrısı vicdansız ve suç örgütü gibi bir inanç ürünüdür. Bundan kaçmak için tüm bu kitapları toptan imha etmeniz gerekir.

Sevgi saygımla...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 234
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Önce sayıklamak tabirini iade edeyim. Senin tanrın muhammed 4 te bahane uydurmuyor saldırmak için, tevbeyi kompile oku, bir şey değişmez. Resmen öldürme emri verir, saldırı emri verir. Savaşan saldıran kendiniz ama kurtulmanın yolu savaşmamak bile değil, fidyede işe yaramıyor, bak ne dediğini bilmez tanrın müslüman olmayı şart koşuyor.

Hadi söyle bakalım sorulardan kaçıp duruyorsun, fidye versek serbest kalır mıyız, islamı rededersek sağ kalır mıyız?

Ne okuduğunuzu anlıyorsunuz nede cesaretiniz var doğruyu söyleyecek.

Konuya dairde bir bilgi aktaralım.

Kureyzada muhammed neden esirleri öldürmüş, kadınların ırzına geçip köle yapmıştır? Cevap şudur, çünkü bu tevratın yasasıdır, yahudilere tanrı tarafından düşmanlara uygulattırdığı yasalardan birisidir. Yahudiler tevrattaki yasa gereği savaş esirlerini öldürür, ırzına geçer ve köle yaparlar. Muhammedde tevratı uygulamıştır ,çünkü kuranın her tarafında tevratı uygulayın, doğrudur tanrıdandır dayatması mevcut.

Recmi nasılki tevrata dayanarak tanrı emri olarak uygulatmışsa yahudilerin bu katliamınıda tevratı referans alarak yapmıştır.

Yani tanrıları tevrattaki zalim tanrının ta kendisi. İşte bu nedenle tevratı red etmek için çırpınsada müslümanlar muhammed uygulamaları ile ve kurandaki tastiklemelerle nasıl bir derleme inançların devamı olduğunu ortaya koymakta.

Tevrattaki yasa tanrınızın yasası, tevrat uygulanmıştır, buyrun kaçabiliyorsanız kaçın. tevratın tanrısı ve kuranın tanrısı vicdansız ve suç örgütü gibi bir inanç ürünüdür. Bundan kaçmak için tüm bu kitapları toptan imha etmeniz gerekir.

Sevgi saygımla...

Senin tanrın benim tanrım yok. Allah tektir. Bir kaç tane tanrı olamaz. İnanmıyorsan kimse bir şey diyemez herkesin Cehennem' e gitme özgürlüğü vardır. Savaşın gerekli olduğu halleri bilirsin sen. Esir katliamı diye bir şey yoktur. Recm cezası yoktur. Senin atıp tutman bir şeyleri değiştirmez kendinizi kandırırsınız. Kur-an' a göre esirleri öldürmek yoktur. Gerekli açıklamalar yapıldı ister inanın ister kendi bildiğinizi okuyun

Sitelerde Paylaş

Senin tanrın benim tanrım yok. Allah tektir. Bir kaç tane tanrı olamaz. İnanmıyorsan kimse bir şey diyemez herkesin Cehennem' e gitme özgürlüğü vardır. Savaşın gerekli olduğu halleri bilirsin sen. Esir katliamı diye bir şey yoktur. Recm cezası yoktur. Senin atıp tutman bir şeyleri değiştirmez kendinizi kandırırsınız. Kur-an' a göre esirleri öldürmek yoktur. Gerekli açıklamalar yapıldı ister inanın ister kendi bildiğinizi okuyun

Allah'ın tek olduğunu nereden biliyorsun? Bu bilgi sana gökten mi geldi? Kuran'ı kimler yazdı? Kureyza katliamını ve Muhammed'in yaptırdığı recmleri yazan insanlar değil mi?

Sitelerde Paylaş

Dostum ecel; kendini kandıran sensin, kuranda esirleri öldürmeyin yazmaz, tersine keyfiyete bırakılır. Serbest bırak, fidye al, öldür. Ne istersen yaparsın. Çünkü bir dediği bir dediğini tutmayan tanrı kavramı (muhammed) işine nasıl gelirse duruma göre sözler söylemiş.

Esir öldürmek yasak diyecek adam boş lafı geçip ayet koyar ortaya, esir öldürmeyi yasaklayan ayet yoktur tersi mevcut, esir ölürmeye ,tecavüze, köleliğe yasak yoktur, tersi uygulamalarla ve ayetlerle mevcut.

Senin tanrı kavramınıda önce varlığını ispatla sonra ahkam kes arap putunun olduğuna dair . Tüm bilgileriniz hayali bir masaldan ibaret. Tanrısı varmışta, tek mişte falan filan.

Muhammedden başka tanrı yok ortalıkta. 7. yüzyılın derleme tevrat çakması inancı yeni bir isimle pazarlanmış hali var elimizde.

O yüzden kureyzayı zevkle okur, kendinizden geçersiniz, ama iş gerçeklerle yüzleşmek olunca kuran tanrıdan diyip ne dediğini bilmez tanrınızın sözlerini ve yasalarını red edersiniz.

Senin sözlerin kurandışı, yani inkar dolu. Bu yüzden cesaret et ve kaçtığın soruları kurana dayanarak cevaplamayı dene.

Bak bakalım esirlerin katli, tecavüz, kölelik islamda var mı yok mu? Senin ne dediğin kimin umrunda kuran ortadayken ve referansı tevratken.

Az cesaret, azda dürüstlük gerek, becerince haber ver dostum.

Sevgi saygımla.

Sitelerde Paylaş

Dostum ilk olarak savaşta düşmanın seni öldürmek istiyor ne yaparsın gibi bir fikir üretmişsin ama atladığın kısımlar savaşı çıkaranların müslümanlar olduğu ve savaşın onların evinin dibinde olduğu. sen gidip başkasına ' tanrım öldür dedi diye ' saldır sonra ben onu öldürmeseydim o beni öldürecekti de.. Burada kendini savunma değil , Kana susamışlık ve bunu haklı görme çabaları var. Bunu haklı çıkarmaya çalışanlara en çok acıdığım nokta ise değiştirildiğini iddia ettikleri tevratta da böyle bir şey var diyerek kendi kendilerini tatmin etmeleri..

Atladığın 2. kısım zafer kazanılmadan savaş esiri almam saçmalığında. savaş bitmiş. adamlar çaresiz kalmış eşyalarımızla kaçıp gidelim burası sizin olsun demişler muhammed hayır demiş. bari canımızı bağışlayın çıkıp gidelim demişler muhammed hayır demiş. sonra da adaletli peygambere (!) kayıtsız şartsız teslim olmak zorunda kalıyorlar. Sonrada esir alınan kadın ve çocuklar köle yapılıyor. esir alınan erkekler ise katlediliyor.

Burada rezaleti savunmak için gerçekleri örterek kafir oluyorsun. Siz olayı anlamazsınız ben anlarım çünkü sizin kalpleriniz mühürlü ayaklarına yatacaksan da bas git buradan camide hu çek.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Sen şimdi olayı "yazık değil mi adam teslim olmuş öldürmeyelim" e getireceksin. Adam düşmanın karşı cephede seni öldürmek niyeti. Savaştasın zafer elde etmemişsin yenilebilirsin de karşındaki senin düşmanın zafer elde edinceye kadar esir alamazsın. Ayrıca farkındaysan dünya malını istiyorsunuz geçiyor ayette esirlere fidye gözüyle bakılıyor burada. Savaşı riske atıp sırf dünya malı için zafer elde etmeden esir alınması doğru değildir. Esirlerin serbest bırakılması bu ayette değil MUHAMMED - 4 ' te geçiyor. Fidye haram edilmedi zaten ama helal edilmeseydi azabın dokunacağı anlatılıyor. Çünkü fidye ile sadece dünya menfaati istenmiştir.

savaşta düşmanın kafasını kesmeyi ,malına el koymayı anlarım. Ama kadınlarına,kızlarına ,kız kardeşlerine tecavüz edildiğini,ufacık masum çocukları köle pazarında bir eşya gibi satıldığını düşününce ve o anı gözümde canlandırınca ,müslüman olarak geçirdiğim günlere lanet ediyorum .

Sitelerde Paylaş

AAAA! Sexy Huri mi gelmiş? Voooov diyeyim artık! Hayırlı olsun foruma da diyeyim... E tabii hoş geldin de demem gerekiyor. Hoş geldin huri...

Yazdığın iletiler gerçekten bir ekol. Çok kişiyi araştırmaya sevkettiğinden eminim. İslam tarihini iyi bildiğini biliyorum. Benim hadis konusuna ilgim sıfır olduğu için ihtiyaç olduğunda senin iletilerine bakıyorum. Ben tartışmalarımı kuran üzerinde tutarım ama arada hadis tartışmak da gerekli oluyor.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yanlışı yapan peygamber de olsa yanlıştır diyebilmek lazım...

orada olanlar eğer anlatıldığı gibiyse gerçekten yanlıştır...

ama mesele şu ki biz orada değildik ve bize anlatılan şeyin gerçeklik derecesini bilmiyoruz...

ya anlatılırken pek çok şey değiştirildi ise...

olmayan şey değil hadis diye tarihi rivayet diye binlerce uydurma şey var...

kuranın bile bu değişiklikten ve değişmelerden nasibini almış olma ihtimali var ...

haksızlığı zulmü yanlışlığı kuranda da hadiste de görsek yanlış dememiz lazım...

Sitelerde Paylaş

orada olanlar eğer anlatıldığı gibiyse gerçekten yanlıştır...

ama mesele şu ki biz orada değildik ve bize anlatılan şeyin gerçeklik derecesini bilmiyoruz...

ya anlatılırken pek çok şey değiştirildi ise...

olmayan şey değil hadis diye tarihi rivayet diye binlerce uydurma şey var...

kuranın bile bu değişiklikten ve değişmelerden nasibini almış olma ihtimali var ...

haksızlığı zulmü yanlışlığı kuranda da hadiste de görsek yanlış dememiz lazım...

islam inancına göre paygamber yanlış yapmaz,kuranda yanlış olmaz .Eğer burda bi yanlışlık var denirse zaten kafir olunur.onun içindirki bir müslüman ,peygamberin ,kuranın yanlış olduğu fikrine kapılmaz ,yanlışlığın kendisinde olduğunu düşünür.

Sitelerde Paylaş

islam inancına göre paygamber yanlış yapmaz,kuranda yanlış olmaz .Eğer burda bi yanlışlık var denirse zaten kafir olunur.onun içindirki bir müslüman ,peygamberin ,kuranın yanlış olduğu fikrine kapılmaz ,yanlışlığın kendisinde olduğunu düşünür.

yanlışa doğru dersen de doğruya yanlış dersen de gerçeği örtmüş zalim ve kafir olursun...

peygamber de olsa sahabe de olsa yanlış yaptıysa yanlış yapmıştır diyeceğiz...

doğru yaptıysa da doğru yapmıştır diyeceğiz...

Sitelerde Paylaş

yanlışa doğru dersen de doğruya yanlış dersen de gerçeği örtmüş zalim ve kafir olursun...

peygamber de olsa sahabe de olsa yanlış yaptıysa yanlış yapmıştır diyeceğiz...

doğru yaptıysa da doğru yapmıştır diyeceğiz...

yapılması gerekende bu zaten ,sana aynen katılıyorum .ama bir müslüman için bunlar geçerli değil .dediğim gibi eğer peygamberlerinde yada kuranda bi yanlışlık olduğunu sezerlerse bunun bir vesvese olduğunu ve yanlışın kendilerinde olduğunu düşünürler .

Sitelerde Paylaş

Cümlen özürlü. Peygamber de olsa diye bir şey olmaz. Her kim olursa olsun diyecektin. Peygamber diye ayrıcalıklı bir şey mi var? Yok. Onun iyi olması beklentisi daha mı fazla olmalı? Hayır.

Biz zaten muhammedin yaşadığını zannetmiyoruz. Bu düşük bir olasılık. Ama müslümlerin yarımadada bir yahudi soykırımı yaptıkları kesin. Bu hiç şüphe götürmez. Beni Kurayza olayında anlatılanlar, buzdağının ucu. Tam bir soykırım yaptılar. Öldürdüler, yağmaladılar, yok ettiler, sürdüler, zorla müslümanlaştırdılar. Soykırım adına ne yapılırsa hepsini yaptılar.

Yoksa nüfus olarak bir taraf baskın değildi. Ama islamdan sonra yarımada araplaştırıldı. Bu da soykırımla yapıldı.

Bir daha da yahudiler bellerini doğrultamadılar. Bin seneden fazla zamandan sonra soykırıma uğradıkları topraklara dönebildiler. Kendilerini tekrar yok etmek için birleşen arap dünyasına 1967 ve 1974 de çok şiddetli iki şamar vurup arapları rezil ettiler. İsrail'e saldırmaya hazırlanan Mısır hava kuvvetlerini daha havalanmadan yerde tümüyle, tek uçak bırakmadan imha ettiler. Döndü bir de Suriye'ye vurdular. Döndü bir de Ürdün'e vurdular. Araplar bu kez rezil kepaze oldu. Dünyada böyle kepaze bir yenilgi yaşamış başka ulus yoktur herhalde.

Yeruşalem ilahileri okuyarak Kudüs'e girdiler. Toprakları öptüler, gözyaşlarıyla suladılar. Bin küsür yıllık hasretleri sona erdi.

Analarının ak sütü gibi haklarıdır. Dünyada onuru öğrenmek için yahudilere bakacaksın. İmrenilecek bir ulusal onur bilinçleri var. Onların ulusal onurunun onda birine değil, yüzde birine sahip değiliz.

Bir ülkenin komandoları dokuz yahudiyi makineli tüfeklerle parçalasa o ülke ne olurdu biliyor musunuz? Duman... İsrail onu duman ederdi. Ne oldu, kan ve insan parçaları itfaiye hortumuyla yıkanıp geri gönderilen gemi utanmadan sıkılmadan törenle karşılandı. Davut yıldızlı yahudi madalyasının iade edilmesi akıllardan bile geçmedi! Yazıklar olsun. Hiç bu kadar onursuzluk yaşanmamıştı.

İsrail Kıbrıs açıklarındaki Rum petrol platformuna bir tane uçağınız geminiz yaklaşırsa denizin dibini boylar diye alenen aşağıladı, gıkı bile çıkan olmadı. Bu ağır aşağılama tepeden aşağı bulaşık suyu gibi boca oldu. Yazıklar olsun, başka diyecek laf yok...

Ayrıca Beni Kurayza katliamına kuran'da da atıf vardır. Kurayza savaşa kışkırtılmak için hurmalıkları tahrip edildi. Ganimet olacak hurmaların yok olması müslümler arasında homurdanmalara yol açınca hurmaalrın allahın emriyle tahrip edildiğini söyleyen bir ayet imal edildi. (59/5) Kısaca meali, hurma ağaçlarını kesmeniz veya gövdesi üzerinde bırakmanız allahın emriyledir bu yoldan çıkanların cezalandırılmaları vs vs...

Sitelerde Paylaş

Umarim yillar once yazdigim bu konu bir cok kisinin Islam denen ilkel Arap kultunu terketmesine vesile olmustur. Konunun yillar icerisinde arasira guncellenisini gormek dikilmis bir agacin meyve verisini izlemek gibidir benim icin.

hakikaten öyle , 7 sene geçmiş üzerinden .

Sitelerde Paylaş

Cümlen özürlü. Peygamber de olsa diye bir şey olmaz. Her kim olursa olsun diyecektin. Peygamber diye ayrıcalıklı bir şey mi var? Yok. Onun iyi olması beklentisi daha mı fazla olmalı? Hayır.

Biz zaten muhammedin yaşadığını zannetmiyoruz. Bu düşük bir olasılık. Ama müslümlerin yarımadada bir yahudi soykırımı yaptıkları kesin. Bu hiç şüphe götürmez. Beni Kurayza olayında anlatılanlar, buzdağının ucu. Tam bir soykırım yaptılar. Öldürdüler, yağmaladılar, yok ettiler, sürdüler, zorla müslümanlaştırdılar. Soykırım adına ne yapılırsa hepsini yaptılar.

Yoksa nüfus olarak bir taraf baskın değildi. Ama islamdan sonra yarımada araplaştırıldı. Bu da soykırımla yapıldı.

Bir daha da yahudiler bellerini doğrultamadılar. Bin seneden fazla zamandan sonra soykırıma uğradıkları topraklara dönebildiler. Kendilerini tekrar yok etmek için birleşen arap dünyasına 1967 ve 1974 de çok şiddetli iki şamar vurup arapları rezil ettiler. İsrail'e saldırmaya hazırlanan Mısır hava kuvvetlerini daha havalanmadan yerde tümüyle, tek uçak bırakmadan imha ettiler. Döndü bir de Suriye'ye vurdular. Döndü bir de Ürdün'e vurdular. Araplar bu kez rezil kepaze oldu. Dünyada böyle kepaze bir yenilgi yaşamış başka ulus yoktur herhalde.

Yeruşalem ilahileri okuyarak Kudüs'e girdiler. Toprakları öptüler, gözyaşlarıyla suladılar. Bin küsür yıllık hasretleri sona erdi.

Analarının ak sütü gibi haklarıdır. Dünyada onuru öğrenmek için yahudilere bakacaksın. İmrenilecek bir ulusal onur bilinçleri var. Onların ulusal onurunun onda birine değil, yüzde birine sahip değiliz.

Bir ülkenin komandoları dokuz yahudiyi makineli tüfeklerle parçalasa o ülke ne olurdu biliyor musunuz? Duman... İsrail onu duman ederdi. Ne oldu, kan ve insan parçaları itfaiye hortumuyla yıkanıp geri gönderilen gemi utanmadan sıkılmadan törenle karşılandı. Davut yıldızlı yahudi madalyasının iade edilmesi akıllardan bile geçmedi! Yazıklar olsun. Hiç bu kadar onursuzluk yaşanmamıştı.

İsrail Kıbrıs açıklarındaki Rum petrol platformuna bir tane uçağınız geminiz yaklaşırsa denizin dibini boylar diye alenen aşağıladı, gıkı bile çıkan olmadı. Bu ağır aşağılama tepeden aşağı bulaşık suyu gibi boca oldu. Yazıklar olsun, başka diyecek laf yok...

Ayrıca Beni Kurayza katliamına kuran'da da atıf vardır. Kurayza savaşa kışkırtılmak için hurmalıkları tahrip edildi. Ganimet olacak hurmaların yok olması müslümler arasında homurdanmalara yol açınca hurmaalrın allahın emriyle tahrip edildiğini söyleyen bir ayet imal edildi. (59/5) Kısaca meali, hurma ağaçlarını kesmeniz veya gövdesi üzerinde bırakmanız allahın emriyledir bu yoldan çıkanların cezalandırılmaları vs vs...

çok doğru yazmışsın , İsrail e hiç bu gözle bakmamıştım .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...