Jump to content

İnsan acı çekmezse Tanrı mutlu olamaz

Recommended Posts

Tanrı hepimizi cennete koyup büyük kadriyle bize yapacaklarımızı göstererek " Bakın ey kullarım sizi dünyaya gönderseydim cogunuz sapıtır cehennemlik olurdunuz ama ben lütfumla sizi kurtardım imtihan denen hastalıklı ve acı dolu sürece sokmadan direk cennete koydum işte bu benim büyüklüğümdür hepiniz bana şükredin " deseydi eğer, tüm insanlar ona teşekkür etmezmiydi ?

Ama bu tanrının işine gelmedi.. İnsan acı cektikce tanrı mutlu olur , senin bu dünyada binlerce acı sıkıntı icinde bogulup isyan ederek cehenneme gitmen onun en büyük dilegidir ! Tanrı eger isteseydi bize imtihan oldugumuz takdirde cehenneme gidecegimizi , dünyada binlerce acı yaşayacagımızı gösterir , bunun böyle olmasını istemedigi icin imtihansız cennete aldıgını ispat ederdi.. Ya şimdi ne yaptı ? Bizi dünya denilen bu karanlıga hapsettigi yetmiyormuş gibi öbür tarafta da ateşler zebaniler hazırladı.. Hicbirşeye ihtiyacı olmadıgını söylerken bizi acıyla kutsadı.. Hastalık aclık yoksulluk savaşlar mutsuzluklar tanrının masturbasyonumudur ?

-Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.

(BAKARA/155)

Peki ya sabır göstermeyenler ? Aclık mallar canlar ürünler bi yerimize girecek , sabır göstermedigin icin öbür taraf yine bi yerimize girecek.. Tanrı benim acılarıma muhtacken , sorarım biz mi ona muhtacız ?

Sitelerde Paylaş
(...)

Hicbirşeye ihtiyacı olmadıgını söylerken bizi acıyla kutsadı.. Hastalık aclık yoksulluk savaşlar mutsuzluklar tanrının masturbasyonumudur ?

-Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele.

(BAKARA/155)

haklısın...

herşey kendi egosunu tatmine yönelik.

şimdi bir iki müslüman gelir bunun hikmetlerijni anlatmaya başlar.

herkesin bu çarpık mantık örgüsünden kendisini kurtarması dileği ile. ;)

Sitelerde Paylaş

lanet olsun tanrının olabileceğine dair inanıcım gittikçe azalıyor.insanların bu halini görüpte nasıl tahammül edebiliyor. gazetelerdeki haberlere bakın.ufacık çocuklara tecavüz edip öldürüyorlar.paramparça ediyorlar.yakıyorlar.neler geliyor zavallıların başına..

özelliklede çocuklara yönelik suçlar çok ama çok arttı.müslümanların dediği gibi kıyamet kopsa baride daha fazla insan acı çekmese.dünyanın iyice çivisi çıktı.

neyin imtihanı bu zavallı çocukların başlarına bunlar gelirken.kendi çocuğunuzun başına geldiğini düşünün.ölene kadar yüzünüz gülmez bir daha.ölümün bile güzeli var.bu kadar korkunç ölmek çok drematik...

Sitelerde Paylaş

Ya birde gerçekten bir Ahiret yoksa; O zaman ne olacak...!

Birde olaya böyle bakın... Siz olmadığını iddia etsenizde içinizde bir hesap günü olacağının ve bölümün bir son olmadığının farkındasınız... Hiç bir bilinç; bilinçli olarak ölümün son olduğunu idrak edemez; his boyutunda algılayamaz..

Bir düşünün bakalım; Dünyanın şu halini, geçmişte yaşanan zülümleri; suçsuz yere işkence görenleri, hayata gözlerini açar açmaz ölenleri; bu dünyadaki insanın egosundan kaynaklanan onca adaletsizliği, vahşeti ve zülmü bir düşünün.. Ve sonrada insanların ölüm ile hiç olacaklarını ve bunların bir kıymeti kalmadığını; bu yaşanan tartışmaların neticesiz kalacağını bi düşünmeye çalışın...!

Ya gerçekten ölüm bir son ise; hiçlik ise; Bu dünyada yaşananların bir başka alemde hesabı verilmeyecekse..? Keşke idrak edebilseniz.. İşte o zaman netice Cehennem de olsa bir mahkeme-i kübrayı istiyeceksiniz...

Sitelerde Paylaş

Çok Saçma Siz Tanrıyı Kötülemeye Çalışıyorsunuz Zaten Birazda İyi Yönden Bakınız.

Tanrı İnsanı Heryerde Görebilir İster Mutluluk İster Acı İster Keder Yaşatabilir.

Oysaki Tanrı İstemişki Kullarım Kendileri Seçsin Ne Olacaklarını.

Çünkü İnsan Ne İsterse Onu Yaşar Canının Acımasını İsteyen İnsan Acıtır Allah Her 2 Yoluda Koymuş

Tercih Bizde Kimisi İyi Kimisi Kötü Seçecek Ama Her Müslüman Cezasını Çektikten Sonra Cennete Girecektir

Yani Tek Bir Doğru Müslümanları Cennete Sokmaya Yetecektir Ama Tek Bir Yanlış Yani Allaha Şirk Koşmak

Bütün İyilikleri Bitirecektir Eğer sizin Dediğiniz Gibi Tanrı Acı Çekmemizi İsteseydi Böyle Bir Dünya Yerine

Ateşten Yerler Olan Herkezin Ağzında Küfür Olan Herkezin Yarasının Bulunduğu Bir Dünya Yaratırdı Öyle Değilmi?

Zeki Olmanızı Tavsiye Ederim Bu Dünya İmtihan Sınav Dünyası Elbet İsmini Yazıp Çıkanlar 0 Alacaklar Cehenneme Gidecekler Elinden Geleni Yapanlar İse Hakkını Alacaktır.

tarihinde ByReiSz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

byreisz bana şunu acıkla , 5 yaşında lösemi olan , verem olan , kanser olan , sakat kalan , kolu bacağı kopan , fakir kalan, tecavüze ugrayan insanlar kendisi mi istedi tanrı mı istedi ? Kendisi istediyse ne zaman istedi ? tanrı istediyse neden istesi , cennete gitmek icin illa bu rezillikleri yaşamak mı gerekiyordu ? rezillik yaşatmadan cennete koyamaz mıydı ? koyardıysa niye koymadı ? isterse cennette sana başına gelecekleri gösterirdi

Sitelerde Paylaş

Sevgili Uteybe

O Çocuklar Emin Ol O Acıları Çekiyor Ama Sonuçta Dünyanın Kahrından İyidir Cehennemde Yanmaktansa Bende Tercih Ederim Ve Bu Kaderdir. Allah Elbetteki Bir Sebebi Varki O Hastalığı Ona Verdi Veya Tecavüze Uğrayan Çocuk Sabır Ve Azmi İle Cenneti Hak Kazanacaktı? Nerden Biliyorsun Her Şerrin İçinde Bir Güzellik Her Güzelliğin İçinde Bir Kötülük Vardır Yani Emin Olki Tecavüze Uğrayan Çocuk Belki Tecavüze Uğramayandan Daha İnançlı Daha Hayırlı Bir Kul Olacak

Sitelerde Paylaş
Tanrı hepimizi cennete koyup büyük kadriyle bize yapacaklarımızı göstererek " Bakın ey kullarım sizi dünyaya gönderseydim cogunuz sapıtır cehennemlik olurdunuz ama ben lütfumla sizi kurtardım imtihan denen hastalıklı ve acı dolu sürece sokmadan direk cennete koydum işte bu benim büyüklüğümdür hepiniz bana şükredin " deseydi eğer, tüm insanlar ona teşekkür etmezmiydi ?

Ama bu tanrının işine gelmedi.. İnsan acı cektikce tanrı mutlu olur , senin bu dünyada binlerce acı sıkıntı icinde bogulup isyan ederek cehenneme gitmen onun en büyük dilegidir ! Tanrı eger isteseydi bize imtihan oldugumuz takdirde cehenneme gidecegimizi , dünyada binlerce acı yaşayacagımızı gösterir , bunun böyle olmasını istemedigi icin imtihansız cennete aldıgını ispat ederdi.. Ya şimdi ne yaptı ? Bizi dünya denilen bu karanlıga hapsettigi yetmiyormuş gibi öbür tarafta da ateşler zebaniler hazırladı.. Hicbirşeye ihtiyacı olmadıgını söylerken bizi acıyla kutsadı.. Hastalık aclık yoksulluk savaşlar mutsuzluklar tanrının masturbasyonumudur ?

(BAKARA/155)

Peki ya sabır göstermeyenler ? Aclık mallar canlar ürünler bi yerimize girecek , sabır göstermedigin icin öbür taraf yine bi yerimize girecek.. Tanrı benim acılarıma muhtacken , sorarım biz mi ona muhtacız ?

Hayır murtedd .

İkinizde yanılıyorsunuz.

Tanrının acı çekmemize falan ihtiyacı yok.

Bizleri sınıflamak istediğini düşünüyorum.

Karmkarışık bir dünyadan herkesin aynı seviyede olduğu bir dünyaya geçiş gibi birşey bence.

Bir çeşit sosyalizm.

Selam.

haklısın...

herşey kendi egosunu tatmine yönelik.

şimdi bir iki müslüman gelir bunun hikmetlerijni anlatmaya başlar.

herkesin bu çarpık mantık örgüsünden kendisini kurtarması dileği ile. ;)

Sitelerde Paylaş
Hayır murtedd .

İkinizde yanılıyorsunuz.

Tanrının acı çekmemize falan ihtiyacı yok.

Bizleri sınıflamak istediğini düşünüyorum.

Karmkarışık bir dünyadan herkesin aynı seviyede olduğu bir dünyaya geçiş gibi birşey bence.

Bir çeşit sosyalizm.

Selam.

Hayır Mutmain Tanrı Sınıflandırmıyor Sadece İnsanların Sabırlarını - Azimlerini - Nefise Dayanıklılığı Ölçüyor

Tabi Buna Sınıflandırma Denilebilir Ama Senin Dediğin Anlamda Deil İnsanlar Sabırlı Azimli Nefse Dayanıklı Olsaydı

Cennete Giderdi Tabi Bunlara Ve İslam Dininin Kurallarına Uymak Şartı İle.

Sitelerde Paylaş
Elbette tanrı sınıflandırmıyor.

Fakat müsait ortamda bizleri serbest bırakıp neler yaptığımızı seyrediyor.

Sınıflara ayrılan elbette biziz.

Bu Düşüncene Katılıyorum Ama Burdaki Konu Bu Deil =)

Ayrıca Tanrı ile İlgili Düşüncelerine Bakılırsa Ataist Deilsin Veya Ateistliği İçine Sindiremiyorsun

Sitelerde Paylaş
Katılıyorum Bende Elhamdülüllah Müslümanım Buraya Kavga Etmeye Deil Doğruya Ulaşmaya Geldim

Doğruya "tek benim bildiğim doğrudur" yaklaşımıyla ulaşamazsın.

Yazılan konuyu oku. Tanrı, kudreti gereği insanları günah/sevabın olmadığı, yalnızca mutluluğun olduğu bir cennete koyabilirdi. "Bir bildiği vardır" demekle hiçbir yere varamazsın. Bu kötülükleri durdurmuyor. Bırak onun bildiğini, sen burada yaşadıklarına bak. O ne bilirse bilsin.

Tecavüz edildikten sonra inançlı biri olmak ne demek yahu ? Bu şekilde terbiye mi olur ? Bu resmen çocuğunu döverek okumaya zorlayan bir ebeveyn gibidir. Çocuk o kadar dayak yer, o kadar içine kapanık olur ki sonunda bu kötülüklerden kurtulmak için derslere sığınır büyük adam olup dayaktan kurtulmak için.

Böyle saçma terbiye mi olur ? Yanıt: Olmaz.

Burası herkesin gülmeye korktuğu tanrının bir tiyatrosu yalnızca başka birşey değil. Kafanızı kullanın biraz, bu kadar kör olmayın.

Sitelerde Paylaş
byreisz bana şunu acıkla , 5 yaşında lösemi olan , verem olan , kanser olan , sakat kalan , kolu bacağı kopan , fakir kalan, tecavüze ugrayan insanlar kendisi mi istedi tanrı mı istedi ? Kendisi istediyse ne zaman istedi ? tanrı istediyse neden istesi , cennete gitmek icin illa bu rezillikleri yaşamak mı gerekiyordu ? rezillik yaşatmadan cennete koyamaz mıydı ? koyardıysa niye koymadı ? isterse cennette sana başına gelecekleri gösterirdi

Bu sorunun bir benzerini dindar bir arkadasa sordugumda aynen su cevabi aldim:

Sokakta sakat gezen insanlari Allah saglikli insanlara örnek teskil etsinler diye yaratmistir...

"Bakin ben sizi sakat, fakir, sefil veya hasta da yaratabilirdim. Kiymetini bilin ve adam gibi yasayin" demek icin kötü durumda olan insanlar var

O kötü durumda olan insanlara ahiret gününde kolayliklar saglanacak ve ödüllendirileceklerdir...

Yorum sizin

Sitelerde Paylaş
Hayır Mutmain Tanrı Sınıflandırmıyor Sadece İnsanların Sabırlarını - Azimlerini - Nefise Dayanıklılığı Ölçüyor

Tabi Buna Sınıflandırma Denilebilir Ama Senin Dediğin Anlamda Deil İnsanlar Sabırlı Azimli Nefse Dayanıklı Olsaydı

Cennete Giderdi Tabi Bunlara Ve İslam Dininin Kurallarına Uymak Şartı İle.

10 yaşında tecavüze uğrayan çocuğun sabrını, azmini, nefise dayanıklılığını ölçüyor öylemi ?

nasıl insanlarsınız merak ediyorum gerçekten, bu nasıl bir inançtır ki çocuklara tecavüz edilmesini dahi meşrulaştırmaya çalışıyorsunuz pes doğrusu

bundan daha SAPIKÇA birşey düşünemiyorum.......

ateistim ve tanrı yok bundan eminim, ama eğer tanrı diye birşeye inansaydım dahi sizin gibilerle aynı yerde olmak istemezdim....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...