Jump to content

İran'da da çarşaf istiyoruz dediler..

Recommended Posts

http://haber.mynet.com/sayfali/dis-haber/L...1202463461031/1

İran'da bir grup kız öğrenci, "güzel örtünme"ye destek için sessiz yürüyüş yaptı.

Başkent Tahran'ın Veli Asr Meydanı'nda toplanan yaklaşık iki bin orta okul ve lise öğrencisi, bazı afiş ve pankartlar taşıyarak, buradan cuma namazının kılındığı Tahran Üniversitesine kadar sessizce yürüdü.

Tahran Talim ve Terbiye Kurumunca düzenlenen yürüyüş sırasında öğrenciler, Farsça ve İngilizce yazılı pankartlar taşıdı. Kız öğrenciler tarafından taşınan pankartlarda, "Örtü muhafazadır, kısıtlama değil","Çador (kara çarşaf), en iyi örtüdür", "Güzelliğin zekatı, iffet venamusu korumaktır", "Başörtüsü ruhu temizler", "Örtü, namusun muhafazasıdır", "Örtülü kadın, sedefteki inci gibidir", "Allah, haya sahibi olanları ve örtünenleri sever", "Örtünme, Allah'ın yer yüzündeki meleklere (kadınlar) bir lütfudur " ve "Örtünme kadının süsüdür" şeklinde sloganların yazıldığı gözlendi.

Sitelerde Paylaş

Ne diyor şimdi bunlar?

anlamadım ben

"güzel örtünme" nedir?

"Renkli cafcaflı türbanlar takmayın karaçarşaf takın" mı diyorlar?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Örtü muhafazadır, kısıtlama değil","Çador (kara çarşaf), en iyi örtüdür", "Güzelliğin zekatı, iffet venamusu korumaktır", "Başörtüsü ruhu temizler", "Örtü, namusun muhafazasıdır", "Örtülü kadın, sedefteki inci gibidir", "Allah, haya sahibi olanları ve örtünenleri sever", "Örtünme, Allah'ın yer yüzündeki meleklere (kadınlar) bir lütfudur " ve "Örtünme kadının süsüdür" şeklinde sloganların yazıldığı gözlendi.

Bunlarda bir parca beyin varsa ben arap olayim.. Esaretin simgesi turbani carsafi savunuyorlar, cildiriiciim..Bunlarla ayni cinsten olmaktan bile utanc duyuyorum

Cok hos bir siire rastladim..

KADINIMIZA

Bin yıldır inanır bu biçim yoktu

Hanenin hatunu itibar çoktu

Kimseye aç bakmaz yüreği toktu

Tesettür hakaret kadınımıza

Kıl’ın nesi kutsal her yerde çıkar

Yüzün gözün varken saç mı günahkar

Görünse bedenin bakan riyakar

Tesettür yakışmaz kadınımıza

Çıkarına göre kullanan dini

Kara çarşaflara sokarlar seni

İffetine bekçi doğurmaz beni

Esaret yakışmaz kadınımıza

Esat Korkmaz

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunlarda bir parca beyin varsa ben arap olayim.. Esaretin simgesi turbani carsafi savunuyorlar, cildiriiciim..Bunlarla ayni cinsten olmaktan bile utanc duyuyorum

Evet işte bu sensin :). İslama tahammül edemiyorsun...İnsanların islamı savunması (her nekadar yanlış bilgileri olsada) seni son derece çıldırtıyor olmalı. Ağzında ki köpükleri görebiliyorum :D Sende ki nefreti görebiliyorum....İslamiın hızla yayılmasıda bu nefretine nefret katıyor tabiki..gebersiin islam ve müslümanlar yaşasın İsa ve hristiyanlık heheh :lol::lol:

Konuya gelirsek, bu insanlar maalesef Kurandan bi haberler...Dün siyaset meydanında Zekeriya Beyaz ın dediği gibi Kuran'da baş örtüsü yoktur... ( bunu nasıl dedi bende şaşırdım kendisini koyu bir hadisci bilirdim)

tarihinde insanizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

neden etrafina kopukler saciyorsun ki? herkes senin gibi dusunecek degil ya! herkesin fikrine saygi duymak lazim..

onlarin yaptiklarini tabi ki dogru bulmuyorum fakat kinamiyorum da..herkesin akli var beyni var..dogru kisiye gore ozneldir..onlarin dogrusu da bu demek ki..

Sitelerde Paylaş
"Örtü muhafazadır, kısıtlama değil","Çador (kara çarşaf), en iyi örtüdür", "Güzelliğin zekatı, iffet venamusu korumaktır", "Başörtüsü ruhu temizler", "Örtü, namusun muhafazasıdır", "Örtülü kadın, sedefteki inci gibidir", "Allah, haya sahibi olanları ve örtünenleri sever", "Örtünme, Allah'ın yer yüzündeki meleklere (kadınlar) bir lütfudur " ve "Örtünme kadının süsüdür" şeklinde sloganların yazıldığı gözlendi.

Domuzlar çamurda yaşamayı sever ve bundan onur duyarlar.Onlara pislik içinde olduklarını anlatmaya ve onları çıkarmaya çalışana nefrele saldırırlar.(özellikle yaban domuzu ise)

bu normal...

Evet işte bu sensin :). İslama tahammül edemiyorsun...İnsanların islamı savunması (her nekadar yanlış bilgileri olsada) seni son derece çıldırtıyor olmalı. Ağzında ki köpükleri görebiliyorum :D Sende ki nefreti görebiliyorum....İslamiın hızla yayılmasıda bu nefretine nefret katıyor tabiki..gebersiin islam ve müslümanlar yaşasın İsa ve hristiyanlık heheh :lol::lol:

Ben de hiçbir dine tahmmül edmiyorum gebersiin tüm dünler ve aptal tanrıları....

İslama bikere dışardan bakıpta nefret etmiyecek kişi hakınnda kesinlikle iyi düşünmem..

Konuya gelirsek, bu insanlar maalesef Kurandan bi haberler...Dün siyaset meydanında Zekeriya Beyaz ın dediği gibi Kuran'da baş örtüsü yoktur... ( bunu nasıl dedi bende şaşırdım kendisini koyu bir hadisci bilirdim)

Taptığınız Feytullah ''Türban kuranda yoktur diyen kafirdir'' derken medyanın oyuncağı olmuş zekeriya beyaza mı inanıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...