Jump to content

tanrı beddua edermi?yoksa eden insanmı?

Recommended Posts

merhaba

müslümanlara bir sorum var

allah beddua edermi?

mesela biri beddua etse kabul eden tanrınızdır

peki allahın ettiği bedduayo kim kabul edecek işte delili buyurun

MÜDESSİR SURESİ

1 Ey örtüsüne bürünen,

2 Kalk, uyar.

3 Rabbini tekbir et (O'nun büyüklüğünü an),

4 Elbiseni temizle,

5 Pislikten kaçın.

6 Verdiğini çok bularak başa kakma.

7 Rabbin için sabret.

8 Sûr'a üflendiği zaman

9 İşte o gün, çetin bir gündür!

10 Kâfirler için kolay değildir.

11 Benimle şu adamı yalnız bırak ki ben onu tek olarak yarattım.

12 Ona uzun boylu mal verdim.

13 Göz önünde oğullar (verdim).

14 Kendisine bir döşeyiş döşedim.

15 Hâlâ daha da artırmama göz dikiyor.

16 Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi.

17 Onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.

18 Zirâ o düşündü, ölçtü, biçti.

19 Kahrolası nasıl da ölçtü, biçti.

20 Yine kahrolası nasıl ölçtü, biçti.

21 Sonra baktı,

22 Sonra surat astı, kaşlarını çattı,

23 Sonra arkasını döndü, böbürlendi:

EL-CEVAP LÜTFEN ALLAHINIZ BEDDUAYI KİME EDER VE ETTİĞİ BEDDUAYI KİMİN KABUL ETMESİNİ BEKLER

SAYGILAR SEVGİLER

tarihinde bilimsel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah beddua edermi?

Mesela biri beddua etse kabul eden Tanrınızdır

Peki allahın ettiği bedduayo kim kabul edecek

Ya daha büyük bir Allah kabul edecek.

Yada bu bedduaları eden Allah değildir diyeceğiz.

Muhammed kendisi beddua etmiştir diyeceğiz.

Zaten beddua edilen de fiziki bir kişi , ve Muhammedin söylediklerini ESKİLERİN MASALI olarak niteleyen bir adam.

Allah bahsedildiği gibi kadiri mutlak olsa idi , habire beddua edeceğine , oracaıkta adamı taş yapardı.

Herkes te inanırdı.

Buda Kuranın insan yazması olduğuna başka bir kanıt.

Eline yüregine sağlık , Bilimsel dostum

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

merhaba sevgili taklamakan ve sevgili sex huri

kuranı sade bir anlayışla okuyan her insan onun tanrının değil insanın ürünü olduğunu anlar

küfreden+insanın dna'sını yaratan bir ilah=uyuşmuyor

hakaret eden+kainatı ol deyip yaratan ilah=uyuşmuyor

tüm kainata hükmeden+israiloğullarını bir türlü ıslan edemeyen ilah=uyuşmuyor

vs vs

akıl varsa inanç yoktur

inanç varsa akıl yoktur

saygılar sevgiler

Sitelerde Paylaş
bu güne kadar kaç tanrı ile tanıştın

tanrının beddua etmemesi gerektiği bilgisine nasıl ulaştın

tanrı sence nasıl olmalıdır bir örnek verebilirmisin

merhaba ops

öncelikle bed kötü anlamında kelimedir

yani kötü dua

dua ise kendinden üstün olduğuna ianandığın bireyden istektir yani istemek dilemek

eğer allah bed dua ediyorsa ettiği bedduayı kimden diliyor kimden istiyor

mesela allah burada

MÜDESSİR SURESİ

20 Yine kahrolası nasıl ölçtü, biçti.

diyor kahrolsun demek yerine yani beddua etmek yerine neden gerekli kahrı el-kahhar ismi ile gerçekleştirmiyor?

burada allahınız açıkça kendi iradesi dışında gerçekleşen olaya beddua ederek tepkisini ortaya koymakta

şimdi asıl mesele+soru şu

allah birisinin kahrolmasını kimden diliyor kime dua ediyor?

bu güne kadar kaç tanrı ile tanıştın

müslümanken sadece allah ile tanışmıştım

ancak dünya dinlerini araştırınca

allah+zeus-ahura mazda-horus-manitu-yehova-rabb-nirvana-şiva-budha-isis-seth-ehrimen-pan-ku-inizagi-ra-typhon-aknetoht-amar'utu(marduk)

vs gibi yüzlerce tanrı ile tanıştım

ya siz kaç tane din araştırdınız ve içlerinde gerçekten al-ilah isimli arap pagan putunun tanrı olduğuna karar verdiniz?

pagan arap putu ay tanrıçası al-ilahın tanrı olduğuna karar verirkenn kriterleriniz ne oldu lütfen yazın

Sitelerde Paylaş

20 Yine kahrolası nasıl ölçtü, biçti

.

kanımca burda yanlış bir algılama yapıyorsunuz..

birinden bir şey istemekle

kendinin o konudaki isteğini , dileğini arzusunu belirtmeyi karıştırıyorsunuz.

şöyleki;

eğer ben dersem ki; "allah belanı versin."

"allah seni sürüm sürüm süründürsün."

burda o işi allaha havale etmiş olurum.

ama eğer ben dersem ki; "canın sıksın"

"belanı bul", "sürüm sürüm sürünesin"

bu seferde bu işi özel birine havale etmiş olmam

sadece o insanın için isteğimi, dileğimi belirtmiş olurum.

yani bu arabam olsun istiyorum demek gibi bir şey.

" arabam olsun istiyorumla",

"mehmet bana araba al." arasındaki fark neyse buradaki farkta aynı

.

eğer allah orda deseydiki, bilmem kim sizi kahıretsin.

o zaman dediğinizde haklı olabilirdiniz.

ama allah orda o insanın içine düşmesini istediği durumu anlatıyor.

yani o adamın mutlu mesut değil, kahrolmasını istiyor.

ayrıca; insan olarak benim iradem cüzzi, öyle herşey isteğim ve dilediğim şekilde olmasına imkan yok

ama allahın iradesinin gücü , hükmü herşeye yeter.

allah bir şey isterse, dilerse o iş olur. o işe ol demesi yeterli..

onun için insanların değil , allahın isteklerini ciddiye almakta yarar var... eğer allah birinin kahrolmasını istiyorsa o kişi kahrolur. eğer bir kişininde mutlu mesut olmasını istiyorsa o kişi mutlu mesut olur.. benden dememesi... ;)

Sitelerde Paylaş
''yani o adamın mutlu mesut değil, kahrolmasını istiyor.''

İşte bu cümle,tüm topiğin özeti.

kesinlikle; ve tanrıda bir şeyi istedimi de, o iş olur.

ayrıca, tanrının böyle bir şeyi istemesi sence tuhaf mı?

tanrı, sevmediği şekilde davranan. istediği şeyleri yapmayan. birini neden sevsin ki?

eğer tanrı, istediği şekilde davrananla, davranmayanı ayırt etmeyip. ikisi içinde aynı dileği istese

sence ne kadar adil bir tanrı gibi davranmış olur ki;??

kahrolmayı hak eden. kahrolmalıdır. ben bunu bilir bunu söylerim.

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kesinlikle; ve tanrıda bir şeyi istedimi de, o iş olur.

ayrıca, tanrının böyle bir şeyi istemesi sence tuhaf mı?

tanrı, sevmediği şekilde davranan. istediği şeyleri yapmayan. birini neden sevsin ki?

eğer tanrı, istediği şekilde davrananla, davranmayanı ayırt etmeyip. ikisi içinde aynı dileği istese

sence ne kadar adil bir tanrı gibi davranmış olur ki;??

kahrolmayı hak eden. kahrolmalıdır. ben bunu bilir bunu söylerim.

Yani adam sonradan hakkın yoluna :) dönecek olsa bile bunu başaramayacak çünkü allah onu kahredecek, belasını verecek. kimin cehenneme gideceğine sınav yapmadan allah kendisi karar verecek

Sitelerde Paylaş
Yani adam sonradan hakkın yoluna :) dönecek olsa bile bunu başaramayacak çünkü allah onu kahredecek, belasını verecek. kimin cehenneme gideceğine sınav yapmadan allah kendisi karar verecek

yaw özgür . allah o adam için sınavı yapmış. o adamın ne bok olduğu ortaya çıkmış...yani o dk dan sonra o adam hakkında hükme varmak için bir 50 yıl daha beklemeye gerek yok... adam ne olduğu ortada çünkü.

şöyleki; örneğin, adamın teki gelip bana desin ki, gavs efendi; benim öküzüm ve eşeğim yok. sen şu öküzünle eşeğini hayrına bana ödünç verde. ben tarlayı sürüp, ekini biçip, sonrada ambara kaldırayım.. sonra sana öküzünle, eşeğini geri veririm dese. bende hay hay deyip, öküzümle eşeğimi ona versem. adam işlelerinii bitirdikten sonra, bende gidip eşeğimle , öküzümü almaya gitsem.

desem ki, arkadaş sen işini gördün. artık şu öküüzmle, eşeğimi alayım .

oda deseki; o eşekle öküz nerden senin oluyor. o öküzde, eşşekte benim dese. ben onları senden almadım dese..

bende desem ki; olur mu ya; sen bana gelip ödünç istedin. bende kendi ellerimle sana vermedim mi?

adam da deseki; buna dair bir yazılı belgen var mı? yazılı belgende olmadığına göre sne yalancının birisin dese..

şimdi söylermiisn bana ben bu adam hakkında ne hükme varayım.. bu adamın şerefsizin önde gideni olduğunu anlamam için.. daha beklememe gerek var mı?

adamın şerefsizin önde gideni olduğu belli olmuşken;

bu adam. bana bunu yaptı ama, bu adam iyi mi, kötü birimi hemen karar vermeyeyim. hele bir kaç yıl daha bekleyeyim desem... bu benim eşekliğim olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

gavs'tan alıntı:

"şöyleki;

ama eğer ben dersem ki; "canın sıksın"

"belanı bul", "sürüm sürüm sürünesin"

bu seferde bu işi özel birine havale etmiş olmam

sadece o insanın için isteğimi, dileğimi belirtmiş olurum."

Şimdi şu ayeti bir oku bakalım.

Tevbe 30 - Yahudiler: "Uzeyr, Allah'ın oğludur." dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih, Allah'ın oğludur." dediler. Kendi ağızlarının sözüdür bu. Kendilerinden önce inkâr edenlerine sözlerine benzetme yapıyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da yüz geri çevriliyorlar!

İstediğin kadar tevil yoluna git, gavs. Çırpındıkça batarsın çünkü din bir bataklıktır.

Yukarıdaki ayete ne yumurtlayacaksın bakalım. O ayette, senin Allahın "Allah onları kahretsin," diyor. Allahınızın da mı bir Allahı var?

Yuh artık ! Bu kadar da körlük olmaz.

Sitelerde Paylaş

Tevbe 30 yetmediyse, bir de şunu al istersen, gavs.

Münafıkun 4 - Onları gördüğünde gövdeleri hoşuna gider. Bir şey konuşsalar sözlerine kulak verirsin. Onlar birbirine dayandırılmış keresteler/Hint kumaşı giydirilmiş kütük parçaları gibidirler. Her bağırtıyı aleyhlerinde zannederler. Düşmandır onlar; sakın onlardan! Allah onları kahretsin! Nasıl da aldatıp döndürülüyorlar!

Sitelerde Paylaş
şöyleki;

Bakalım nasıl kıvıracaksın.

Yukarıdaki sözlerin ve kuran ayetleri.

Kuran allahın sözleri olduğuna göre bu ayetlerdede allah onları kahretsin dediğine göre, allah işi başka bir allahamı havale ediyor yoksa bu kuranı yazan bir insanınmıdır?

TEVBE SÛRESİ

(30) Yahudiler, "Üzeyr Allah'ın oğludur" dediler. Hırıstiyanlar ise, "İsa Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bu onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkar etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. allah onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar!

MÜNÂFİKÛN SÛRESİ

(4) Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Onlar sanki elbise giydirilmiş kereste gibidirler. Her kuvvetli sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan) çevriliyorlar!

Sitelerde Paylaş

yaw özgür . allah o adam için sınavı yapmış. o adamın ne bok olduğu ortaya çıkmış...yani o dk dan sonra o adam hakkında hükme varmak için bir 50 yıl daha beklemeye gerek yok... adam ne olduğu ortada çünkü.

Bunu inandığın o arap putunada söylesene anlasın.

şöyleki; örneğin, adamın teki gelip bana desin ki, gavs efendi; benim öküzüm ve eşeğim yok. sen şu öküzünle eşeğini hayrına bana ödünç verde. ben tarlayı sürüp, ekini biçip, sonrada ambara kaldırayım.. sonra sana öküzünle, eşeğini geri veririm dese. bende hay hay deyip, öküzümle eşeğimi ona versem. adam işlelerinii bitirdikten sonra, bende gidip eşeğimle , öküzümü almaya gitsem.

desem ki, arkadaş sen işini gördün. artık şu öküüzmle, eşeğimi alayım .

oda deseki; o eşekle öküz nerden senin oluyor. o öküzde, eşşekte benim dese. ben onları senden almadım dese..

bende desem ki; olur mu ya; sen bana gelip ödünç istedin. bende kendi ellerimle sana vermedim mi?

adam da deseki; buna dair bir yazılı belgen var mı? yazılı belgende olmadığına göre sne yalancının birisin dese..

Birde düşün bu öküzü adamın bunları yapacağını bile bile verenler var, ya bunu yapana ne demeli?

Üstelikte bunu yapanın adına allah diyorlar ve ona senin gibiler yağ çekiyorlar.

Adamın öküzü vermeyeceğini biliyor ama yinede veriyorki cehenneme atsın.

Cehaletin bu kadarı olamaz.

şimdi söylermiisn bana ben bu adam hakkında ne hükme varayım.. bu adamın şerefsizin önde gideni olduğunu anlamam için.. daha beklememe gerek var mı?

:lol::lol::lol: Evet haklısın bu allah çok saçmalıyor.

adamın şerefsizin önde gideni olduğu belli olmuşken;

bu adam. bana bunu yaptı ama, bu adam iyi mi, kötü birimi hemen karar vermeyeyim. hele bir kaç yıl daha bekleyeyim desem... bu benim eşekliğim olmaz mı?

Eşeklik olurmu bilmiyorum ama tam olarak allahlık olur. :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Bakalım nasıl kıvıracaksın.

Yukarıdaki sözlerin ve kuran ayetleri.

Kuran allahın sözleri olduğuna göre bu ayetlerdede allah onları kahretsin dediğine göre, allah işi başka bir allahamı havale ediyor yoksa bu kuranı yazan bir insanınmıdır?

TEVBE SÛRESİ

(30) Yahudiler, "Üzeyr Allah'ın oğludur" dediler. Hırıstiyanlar ise, "İsa Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bu onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkar etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. allah onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar!

MÜNÂFİKÛN SÛRESİ

(4) Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Onlar sanki elbise giydirilmiş kereste gibidirler. Her kuvvetli sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan) çevriliyorlar!

Kuran Muhammed ve ekibi tarafından yazılmış bir kitaptır.

Allah onların kahretsin derken... Kendi duygu ve isteklerini yazmışlar oraya.

Zaten en ufak sorusu olanı , eleştireni de ....

" Falanca adam Allaha ve Peygamberine eziyet etmektedir. Yokmu bir babayiğit Allahı ve Muhammedi şu adamın elinden kurtaracak" deyip... Suikast yaptırmış.

Alemlerin efendisi olacak Mafya Babası Tavırlı (1) şahıs , suikastçılarını ve katliamcıbaşılarını da kormuş , dünyada iken de cennetle müjdelemiştir.

Bir kitap yaz , eleştireni suikastla katlet , inanmayanı sülalecek katlet... Sıkışınca yazdıklarını değiştir.. Göz koyduğun karılar için ayet indir. Küçük Ayşenin karıştığı iddia edilen ALDATMA olayı ile ilgili ayetler indir. Ayşeyi bu yolla temizle...Yapılan talanın önce %100 ünü iste , sonra baktın ki pabuç pahalı %20 ye razı ol. Melekleri ve Allahı kendine slavat getirir diye yücelt ... Mucize istenince ben sadece bir elçiyim de...

Bizlerde inanalım.

Muhammed bunları yaparken Allah naapıyordu aceba.

Not : 1- "Mafya Babası Gibi" deyimi Sn Sexy Huri nin buluşudur. Teşekkür ediyorum. Telif hakkı onun olmakla birlikte , hakkını teslim edip kullanacağım.

tarihinde taklamakan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...