Jump to content

Edip Yüksel tutuklandı mı?

Recommended Posts

Merak eden arkadaşlara: Bir gün tutuklu kaldıktan sonra Asya ve hem Avrupa tarafındaki ikimahkeme arasında ambülans gibi mekik dokuduktan sonra serbestbırakıldım. Hem polisler, hem savcılar ve hem hakimler tarafından çokiyi muamele gördüm... İnşallah bugün İngiltere'ye ayrılıyorum. Arif'ingözlerinden öperim.

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
  • 2 years later...

Gitmeden bir gün önce telefonla konuşmuştuk.

Tutuklanabilirsin dedim ve o da bu mümkündür demişti..

Tutuklandı ise hiç şaşmayacağım. İslam açısından suçu oldukça ağır Edip Yüksel'in..

İslam'a yeni bir yorum getirmeye çalışıyor ve o yüzden bütün şimşekleri üstüne çekiyor.

Ama tutuklansa bile bir günden fazla tutamazlar içerde.

ABD elçiliği yardıma koşar.

Sitelerde Paylaş

Edip Yüksel'e geçmiş olsun.

Edip Yüksel'in tutuklanması bizi, yani ateistleri ilgilendiren bir şey mi?

Evet, çünkü ona yönelmiş tepki bize de rahatça yönelebilecek türden. Dincilerin aynı motivasyonunun ürünü.

Onu mürted olarak görüyorlar, bizi de öyle göreceklerdir.

Ayrıca Ateistforum gibi siteleri ilgilendiriyor çünkü bildiğim kadarıyla foruma yazan birinin HY'ya hakaret etmesi sebebiyle Edip Yüksel'e dava açılmış.

Malum davacı Ateistforum ve TD sitesini de kapattırmaya kalkmıştı.

Sitelerde Paylaş

Bizimle (bu forumdaki ateistlerle ) buluşmak istemişti ve şunu yazmıştı, "fanatikler yanlız müslümanlar arasından çıkmıyor".

Ben ülkem adına üzülüyorum, ve umuyorum ki bize de bir gün akıl fikir gelir, bir gün hukuk bu cemaatlarin elinden kurtulur.

Ama fazla da umudum yok, daha çok kendi gibi olmayanları birer birer yok ederler gibi geliyor.

Birincisini umuyor, ikincisinin gerçekleşeceğini biliyorum.

Edip Yüksel'e geçmiş olsun diliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...