Jump to content

3 Kitapla kendini anlatamayan bir şarlatan

Recommended Posts

Sen okudugunu anlamayan bir adam oldugun icin biraz daha acik izah edeyim..

(...)

Hadi git simdi sapik Allah'ina iki rekatta benim icin kil..

ha ha ha....

imanım inkişaf etti.

ben bu gazla bir haftalık kaza namazı kılarım şimdi. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah bu dünyadaki işleri yoluna koymak için 128 bin peygamberi ve kutsal kitapları göndermemiştir.

Amacı ise bizi imtihan etmektir. Gelen peygamberler ve kitaplar da bizi bu imtihanda başarılı olmamız için gerekli bilgiler vardır. Uygulayan başarır. Uygulamayan sınıfta kalır. Kimseye zorlama yoktur.

Epki o zaman cübbeli amaç imtahansa neden birbirinden farklı 3 din yollamış?

Sen şimdi diyeceksin hepsi aynı bozulmuştur diye..

Sen onu diğerlerine anlat..

Ha diğer meseleeyi es eçmişsin... Bırak diğer ikisi ile aranızdaki farkları..

Tek bir din İslam ve tek kitabı Kuran.. Ama gel gör ki bu kitabı okuyanın hepsi ayrı telden çalıyor..

Demek ki bu Allah ta anlatım özürü var..

Doğru yola iletecek kitap yolla sonra da herkes ayrı telden anlayıp o kitap ve Allah ı için birbirini kessin..

Yok yaaaa..

Sitelerde Paylaş

siz ateistler..sölediğiniz herşey mantıklı..ki yaptığınız da zaten,Allah'ın var olup olmadığını ispatlamak..

"Allah varsa,dünyadaki düzeni yanlış..kitapları yanlış..kitaplarında(özellikle en son çıkan dinin kitabı Kur'an'da)yazdıklarının biri anya,biri konya diyor.." diyorsunuz..peki..kanıtlarınız mantıklı..

ama gelin de diceklerimi biraz okuyun..

benim hayatım bomb.k geçti şimdiye kadar..Allah sevgisinden uzak yaşadım..hiç onun için ibadet yapmadım..bütün kötü işleri yaptım..kız,mız..içki..her türlü şey..bunlar bana zevk veriyordu..ama gelin görünki bunu yapan herkes(benim gibi)yaşadığı süre içersinde of'layıp puf'luyordur..yani bu tür şeyler insanı kelimenin tam anlamıyla mutlu etmez ! hayattan zevk almasını sağlamaz..ki ben de öleydim..ve intihara dahi kalkışmış bi insanım..(hayatta istediğim herşeyi yapmama rağmen,hayattan zevk alamamamdan dolayı..)

hayattan zevk almamam da,yaptığım bütün işlerin,bana yeteri kadar zevk veremiceğini,vermediğini gösterir..

ben bu yolda giderken,birşeyler sayesinde değiştim..ve ben şu an Allah yolundayım..ve namazımı da kılıyorum,onun bütün emirlerini de tamamıyla uyguluyorum..ona şükürler olsunki..ve şu an hayattan dolu dolu zevk alıyorum..

o kadar mutluyumki,onun emirlerini,zevkle yerine getiriyorum..

bi dönem,onun git ! dediği yoldan gitmedim,hayat zevk vermedi..ama su an,onun git ! dediği yolu izliyorum..o yoldan gidiyorum..demekki sizin yok dediğiniz o varlık,ben onu daha görmeden beni mutlu edebilecek güçte..

Alın size,yok dediğiniz,söylediklerini saçma bulduğunuz varlığın gücü..

siz herşeyi akıla,mantığa,kanıta yoruyorsunuz..alın bunu da akıla,mantığa,kanıta yorun..

Sevgiler..Saygılar..

Sitelerde Paylaş
siz ateistler..sölediğiniz herşey mantıklı..ki yaptığınız da zaten,Allah'ın var olup olmadığını ispatlamak..

"Allah varsa,dünyadaki düzeni yanlış..kitapları yanlış..kitaplarında(özellikle en son çıkan dinin kitabı Kur'an'da)yazdıklarının biri anya,biri konya diyor.." diyorsunuz..peki..kanıtlarınız mantıklı..

benim hayatım bomb.k geçti şimdiye kadar..Allah sevgisinden uzak yaşadım..hiç onun için ibadet yapmadım..bütün kötü işleri yaptım..kız,mız..içki..her türlü şey..bunlar bana zevk veriyordu..ama gelin görünki bunu yapan herkes(benim gibi)yaşadığı süre içersinde of'layıp puf'luyordur..yani bu tür şeyler insanı kelimenin tam anlamıyla mutlu etmez ! hayattan zevk almasını sağlamaz..ki ben de öleydim..ve intihara dahi kalkışmış bi insanım..(hayatta istediğim herşeyi yapmama rağmen,hayattan zevk alamamamdan dolayı..)

hayattan zevk almamam da,yaptığım bütün işlerin,bana yeteri kadar zevk veremiceğini,vermediğini gösterir..

ben bu yolda giderken,birşeyler sayesinde değiştim..ve ben şu an Allah yolundayım..ve namazımı da kılıyorum,onun bütün emirlerini de tamamıyla uyguluyorum..ona şükürler olsunki..ve şu an hayattan dolu dolu zevk alıyorum..

bi dönem,onun git ! dediği yoldan gitmedim,hayat zevk vermedi..ama su an,onun git ! dediği yolu izliyorum..o yoldan gidiyorum..demekki sizin yok dediğiniz o varlık,ben onu daha görmeden beni mutlu edebilecek güçte..

siz herşeyi akıla,mantığa,kanıta yoruyorsunuz..alın bunu da akıla,mantığa,kanıta yorun..

Sevgiler..Saygılar..

Şimdi konu ne sen ne zırvalıyorsun?

Karı kız peşinde koşmayan buna da Muhammed dağil Müslüman yok mu hiç?

Peki içki içen, uyuşturucu satan (Afganlar, Faslılar....) , kullanan, kap kaç yapanlar kimler?

13-14 yaşlarında kızları taciz edenler? Hüseyin Üzmez Müslüman değil mi?

Git bakalım hapishanedekiler Müslüman değil mi?

Seni duyanda ateistlerle dolup taşıyor zanneder hapishaneleri..

Mesdela ben ateistim ama içki içmem, kimsenin malında gözümde olmamıştır, kimsenin namusunada yan gözle bakmamışımdır.. Gayet huzurlu ve mutluyum..

Demek ki sen samimi değilsin.. Kendin için değil korkudan bütün bu yukarıda saydıklarını yapmıyorsun.. Neden hiç kimseden korku duymadan iyi olmayı denemiyorsunuz? Gerçek bir insan olmayı yani!! İnanın hiç zor değil.. Hemde daha insani..

Sitelerde Paylaş

Sevgiler..Saygılar..

Hayatımda duydugum en buyuk yalan :D belkide diger yalanlar (islam) tatmın etmedıgı ıcın bu yalanlara basvurmussundur :D

hic bi insan hayatta istedigi herseyi yapamaz !

Sadece hayattan bi beklentisi umudu kalmaz bu intihar icin bir sebep olabilir !

umudun kalmamaısın sebebıde hepsının gercek olmasından degıl olmamasındandır !

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

öncelikle konuya değinmek istiyorum 3 kitap meselesine en basit açıklaması da şudur Hz. Musa ve Hz. İsa israiloğullarına gönderilmişlerdir ve ibranice konuşan bir kavim olduğu için tevrat ibranice incil de ibranicenin bir kolu olan aramca indirilmiştir.Hz.Muhammed (s.a.v.) arap olduğu için kuranı kerim arapçadır en basit açıklama budur.Yani neden 3 kitap geldi sorusunun en basit cevabı.Konuyu biraz daha açarsak ; Efendimiz'in ruhu bütün insanların ruhundan önce yaratılmıştır yani O'nun geleceği zaten daha insanlık olmadan bellidir.Dolayısıyla bu dinin bir de kitabı olması gerekir.Şimdi tevrat ve incil varken neden kuran geldi sorusu çıkar ortaya.Tevrat ve incilde son bir peygamberin geleceği bildirilmektedir.Tabi orijinal hallerinde.Şimdi de dersiniz ki madem geleceği belliydi neden en başta peygamber olarak o gelmedi? Allah her kavmi başka başka şekillerle imtihan eder.Zaten hayata gelme amacı da budur.Bu kadar acı çeken insan, tecavüze uğrayan küçük kızlar , bu kadar savaş var (haşa) Allah olsa bunlar olur muydu diyorsunuz? Kısacası insanların yaptığı şeyleri Allah'a iftira olarak atıyorsunuz.Eski devirlerde kavimler toplu şekillerde helak edilmişlerdir.Lut kavmi eşcinsellikten, pompei fuhuşun yaygınlığından helak edildi.Bunlardan ibret alınsa zaten hiç bu kadar zulüm işkence olur muydu? İnsanlar hiç bir zahmet çekmeden cenneti istemektedirler.E bu kadar kolay bişeyi kim istemez değil mi ? çile yok, yorulmak yok hiç bişey yok ama cennet var kim istemez değil mi ? ama ateistler öldükten sonraki hayatı da kabullenmiyorlar .Zannediyor musunuz ki yoktan var edene tekrar yaratmak zor gelir? Ama siz zaten kendiliğinizden olduğunuza bir yaratıcının olmadığına inanıyorsunuz. Bu kadar mükemmel bir eser hiç kendi kendine var olmuş olabilir mi bunu düşünmek çok mu zor?İslam değil asıl ateistlik düşünmemeye itiyor ki bunu bile düşünemiyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Muhammed Arap olduğu için Kuran Arapça değildir..

Şehirlerin anası Mekke ve civarına indiği için Arapçadır..

Hiç buralarda yaşayan Araplara yabancı dilden kitao lur mu di mi ama?

Şu Ruh meselesini getir bakalım hangi ayette yazıyor.. ? Öyleyde demek ki nimfomanyak, azgın ruhlar önceye alınmış.. :)

Oh oh masallara devam... Tevrat ve İncilde nerede yazar bu son peygamberin geleceği ve Muhammed olacağı? Ha birde bu kitaplar bozulmamışmıydı? Kala kala o yerler mi kalmış?

Birde Arabistan harici kavimler nelerdir ve Allah bu kavimlere hangi peygamberleri yollamıştır?

Şimdi bu mükemmel eserin sayesinde ortada İslam falan YOK.. İslamcılık var.. Tıpkı evcilik gibi.. Herkes kendi senaryosunu yazıp oynuyor.. Ne komedi ama Allah kitap indiriyor, her biri okuyup farklı uyguluyor.. Tam bir KOMEDİ...

Sitelerde Paylaş
Bu kadar mükemmel bir eser hiç kendi kendine var olmuş olabilir mi bunu düşünmek çok mu zor?

mükemmel eserin neresi mükemmel?

Lut kavmi eşcinsellikten, pompei fuhuşun yaygınlığından helak edildi.

bunları ispatlamak lazım.palavra sıkmak kolay.doğa olaylarında bazan camiler yıkılıyor.

Sitelerde Paylaş
gelin görünki bunu yapan herkes(benim gibi)yaşadığı süre içersinde of'layıp puf'luyordur..yani bu tür şeyler insanı kelimenin tam anlamıyla mutlu etmez ! hayattan zevk almasını sağlamaz..ki ben de öleydim..ve intihara dahi kalkışmış bi insanım..(hayatta istediğim herşeyi yapmama rağmen,hayattan zevk alamamamdan dolayı..)

hayattan zevk almamam da,yaptığım bütün işlerin,bana yeteri kadar zevk veremiceğini,vermediğini gösterir

sen git kendini psikiyatriste filan göster.bu yazdıklarından anlaşılan şey kendini önemli biri olduğunu zannetmen. kimse tınlamayınca bunalım geçiriyorsun.

Sitelerde Paylaş

Her ne zaman bu inanırlar sıkışsa hemen psikolojik öyküler yazmaya başlarlar..

Yok her türlü zevke dalmışmıi sonra Allah sevgisiyle namaz niyaz derken huzura ermişmiş..

İyi be adam 36 milyon Tanrıya, toteme, puta inananda senin gibi değil mi?

Konumuz Allah ın kalkıp süresi ellibin yıl tutan bir yerden mesaj yollaması ve bu mesajlarda anlaşılamaması ilginç değil mi?

Sitelerde Paylaş
Ortalıkta dolaşan bir Allah var ve bu Allah işleri yoluna koymak için 128 bin peygamberi ve kutsal kitapları ile ben varım diye yırtınırken ortalıkta yolunda gitmeyen bir sürü şey var... Mezhep savaşları, din savaşları, Haçlı seferleri, Amerikan yerlilerinin kesilmesi, aynı dine inananların birbirini doğraması....)

Allah binlerce peygamber ve Semavi denilen şarlatanlığın daniskası 3 din yollarken hiç mi bu tek kaynaktan beslenen (yani ucu bu şorolo Allah dokunan) ama 3 e bölünenlerin birbirini keseceğini öngörmemiştir? Bırakın 3 ayrı dini en son gelen o falan filan mükemmellikte dinde bile onlarca mezhep neden çıkmıştır?

Bu mezheplerde bile Allah zaman üstüdür, o her şeyi bilir, mükemmeldir, hayyumdur, kayyumdur diye saçmalarsınız.. Her şeyi bilen ve mükemmel olan bir varlık nasıl olurda dünya hayatını kana ve boka bulayabilir?

Ha eminim yobazlar hatayı insanda arayıp buna göre cevap vereceklerdir ama o pisliklere cevap : O cart curt Allah ın yarattığı mahlukata bu özelliği veren kimdir sorusunu sorunca hemen -inancı sorgulamak için diyecekler ama aynı yaratana inan 3 ayrı semavi din içindeki düşmanlıklar bu cevapları yerle bir edecektir... Bırakın 3 semavi dini aynı inanç içinde ayrılıklar gırladır...

Aynı kitabı okuyup birinin helal dediğine diğeri haram diyenler vardır... Bu ne biçim Allahtır? İslamı baz alırsak bir kitap ve bir peygamber söz konusu iken onlarca farklı yorum ortalıkta cirit atmaktadır... Allah bu durumda fena halde madara olmuştur...

Durumu şöyle özetlersek sız dıyorsunuz ki allah onca kıtap göndermesıne rağmen ınsanlar hala daha bırbırınden farklı gruplar halınde.Kımın ne söylediği belli değil.Bunu yazarken dayanak olarak ta 3 kitap diye bahsetmişsiniz.Sanırım bu kıtaplardan ıkısı tevrat ve ıncıl olsa gerek.Tevratın ve ıncılın tahrıf edılmesı ve allahın ayetlerının yerıne ınsanların yorumları eklenmişse bu allahın madara olduğu anlamına mı gelir.Şimdi diyelım kı sız kuranı okuyorsunuz ama allahın sözlerını dıkkate almayıp kendı bıldığınızı yapıyorsunuz.Ben ise onun kıtabına elımden geldiğimce sarılıyorum.Bu durumda allaha göre kım madara olmuş oluyor.İnsanlar allahın ayetlerıne tam manasıyla sahıp çıkamıyor ve onu uygulamakta nefsanı arzularına göre hareket edıyorsa madara olan bunu yapan ınsanlardır.Kurana sarılıpta allahın ne anlatmak istediğini anlayan için bır dın ise madara olmamıştır.Kanıt olarakta mılyonlarca musluman size kapak olsun.

Sitelerde Paylaş

Bırak diğerlerini..

Onlçarın yalanı hazır..

Onlar tahrif edildi '' hoş inandığınız kitap sizin tahrif edildiğiniz dediğinizsde hayır var der ama o ayrı konu... :)Kuran a gel...

Tek bir kitap ama onlarca farklı yorum var...

Bu kitap Kuran..

Ne oldu şimdi peki?

Şapa oturdun mu?

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Binlerce yıl önce yaşamış IQ düzeyleri düşük ,teknolojinin t'sinden bile haberi olmayan insanlara di üstüne din gönderen şahsiyet , her nedense teknolojik gelişmelerde hergün bir yenilik bulan 2000 'li yılların insanları ile iletişim kuramıyor :unsure: .

Sitelerde Paylaş
Binlerce yıl önce yaşamış IQ düzeyleri düşük ,teknolojinin t'sinden bile haberi olmayan insanlara di üstüne din gönderen şahsiyet , her nedense teknolojik gelişmelerde hergün bir yenilik bulan 2000 'li yılların insanları ile iletişim kuramıyor :unsure: .

Üzerinde düşülmesi gereken bir konudur bu !

Ama müslümanların düşünmesine gerek yok

neden mi ;

muhammed demiştir "ben son peygamberim" diye !

Ama illa düşünmek istiyorlarsa şu sorudan başlasınlar

"neden son peygamber muhammed ? "

Saygılar !

Sitelerde Paylaş
Ortalıkta dolaşan bir Allah var ve bu Allah işleri yoluna koymak için 128 bin peygamberi ve kutsal kitapları ile ben varım diye yırtınırken ortalıkta yolunda gitmeyen bir sürü şey var... Mezhep savaşları, din savaşları, Haçlı seferleri, Amerikan yerlilerinin kesilmesi, aynı dine inananların birbirini doğraması....)

Allah binlerce peygamber ve Semavi denilen şarlatanlığın daniskası 3 din yollarken hiç mi bu tek kaynaktan beslenen (yani ucu bu şorolo Allah dokunan) ama 3 e bölünenlerin birbirini keseceğini öngörmemiştir? Bırakın 3 ayrı dini en son gelen o falan filan mükemmellikte dinde bile onlarca mezhep neden çıkmıştır?

Bu mezheplerde bile Allah zaman üstüdür, o her şeyi bilir, mükemmeldir, hayyumdur, kayyumdur diye saçmalarsınız.. Her şeyi bilen ve mükemmel olan bir varlık nasıl olurda dünya hayatını kana ve boka bulayabilir?

Ha eminim yobazlar hatayı insanda arayıp buna göre cevap vereceklerdir ama o pisliklere cevap : O cart curt Allah ın yarattığı mahlukata bu özelliği veren kimdir sorusunu sorunca hemen -inancı sorgulamak için diyecekler ama aynı yaratana inan 3 ayrı semavi din içindeki düşmanlıklar bu cevapları yerle bir edecektir... Bırakın 3 semavi dini aynı inanç içinde ayrılıklar gırladır...

Aynı kitabı okuyup birinin helal dediğine diğeri haram diyenler vardır... Bu ne biçim Allahtır? İslamı baz alırsak bir kitap ve bir peygamber söz konusu iken onlarca farklı yorum ortalıkta cirit atmaktadır... Allah bu durumda fena halde madara olmuştur...

Evrim kendini onbinlerce kitabta anlatmaya çalışıyorsa, bu şarlatanlık mı oluyor?

Sitelerde Paylaş
Evrim kendini onbinlerce kitabta anlatmaya çalışıyorsa, bu şarlatanlık mı oluyor?

Çok saçma bir bağdaştırma olmuş !

Tanrı kavramı ile evrimi nasıl aynı kefeye koydunuz anlamadım mantığını açıklarsanız sevinirim !

Evrim kendini onbinlerce kitapta anlatmaya çalışıyorsa bu ilerlediğini gösterir

Tanrı mutlak bir güce sahipse kendini ifade edememesi çelişki değilmidir ?

Bence olsaydı ve gerçekten ona ibadet edilmesi veya bazı kurallara uymamızı isteseydi

Gökyüzüne (heran heryerden görülebilir olması için ) maddeden arınmış bir şekilde her bakanın kendi dilinde görebilecegi nurla yazılmış bir kuralları olmalıydı !

Kimse inkar edemezdi o zaman !

Sitelerde Paylaş
Çok saçma bir bağdaştırma olmuş !

Tanrı kavramı ile evrimi nasıl aynı kefeye koydunuz anlamadım mantığını açıklarsanız sevinirim !

Evrim kendini onbinlerce kitapta anlatmaya çalışıyorsa bu ilerlediğini gösterir

Tanrı mutlak bir güce sahipse kendini ifade edememesi çelişki değilmidir ?

Bence olsaydı ve gerçekten ona ibadet edilmesi veya bazı kurallara uymamızı isteseydi

Gökyüzüne (heran heryerden görülebilir olması için ) maddeden arınmış bir şekilde her bakanın kendi dilinde görebilecegi nurla yazılmış bir kuralları olmalıydı !

Kimse inkar edemezdi o zaman !

Altı yedi yıldır bu forumda Tanrı habire tartışılıp, ısıtılıp ısıtılıp yine tartışılıyor.

Ve daha bir hayli zaman tartışılmaya devam edecek.

Demek ki bu bir türlü saplantı haline gelmiş, takıntı olmuş, değişik bir komplex olmuş ateistlerin kafasında.

Aslında bunun sebebi araştırılmalı.

Her neyse beni ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş
Altı yedi yıldır bu forumda Tanrı habire tartışılıp, ısıtılıp ısıtılıp yine tartışılıyor.

Ve daha bir hayli zaman tartışılmaya devam edecek.

Demek ki bu bir türlü saplantı haline gelmiş, takıntı olmuş, değişik bir komplex olmuş ateistlerin kafasında.

Aslında bunun sebebi araştırılmalı.

Her neyse beni ilgilendirmez.

Bence ateistler kafasındaki tanrı takıntısını atamadan ateist olamaz !

Bu takıntıyı nasıl aştıklarını nasıl bir saçmalıktan ibaret olduğunu göstermeye çalışıyorlar !

Buna paralel bir örnekte defalarca yazı yazmamaya karar verdim ancak ortadaki saçmalıkları görünce ve yahut bildiğim bir konu olunca bunu diğer insanlara söylemekten kendimi alıkoyamıyorum !

Sizce bu bi takıntımıdır ? bence değildir ! Başkaldırış mıdır ?bence evet size şuan bu yazının latin alfabesi yerine rus-yunan vs alfabesi olduğunu söylesem açıklamadan durabilirmiydiniz ?boyun eğmek olmazmıydı? Bence sorun burda başlıyor ;Yoksa hiç bir ateistin birşey kanıtlamaya ihtiyacı yok !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...