Jump to content

Secde 13: "Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım"

Recommended Posts

Bir saat önce, Hubble_ yazdı:

HALA kafa basmıyor , inatla anlamak istemiyorsunuz.

Olay o kişiyi nereye attığı değil !

O KİŞİ SINAV OLMADAN CENNETE GİDİYOR , DiĞERLERİ BU DÜNYADA TÜRLÜ ACILARLA YAŞAMAK ZORUNDA BIRAKILIYOR ! SONRADA SIRF AKLINI KULLANDI VE DİNLERİ REDDETTİ DİYE SONSUZA KADAR ACI ÇEKİYOR....! 

Belki o bebekte ileride aklını kullanıp reddecekti? Neden bu kişi torpilli?Bende bebekken öleydim madem?Oh mis gibi bedava cennet! Ben niye putperestlerin saçma sapan ayinleri, ibadetlerini görmek ve duymak zorundayım bu gezegende? Başka gezegen mi yoktu inanmayanları alıp koyacağı bu putunuzun? Nasıl olsa çoğunluğu cehennem için yarattım diyor ve  çoğunluk asla iman etmeyecektir diyor , neden bu insanları dipdibe yaratıp birbirine kırdırtmak zorundasın? SORU ÇOK ama sizin sorgulamaya cesaretiniz yok. 

İnsanların çoğunu cehennem için yarattım demiyor.Aklını kullanmayanların çoğunu cehennem için yarattım diyor.Ki bu doğaldır suçlu olanlar için hapis olabilir aynen öyle de Allah'ın da kötü insanları cehenneme atacağım demesi normal bir durum.Diyeceksiniz ki ateistler ne kötülük yaptı iyi insandı belki vs. Fakat ateist kişi en büyük zulmü bunca sanat ve kainata bakıpta yaratıcısını reddettiği için en büyük zulmü yaptığı için cehenneme maruz kalacaktır.Yaptığı küçük bir şey gibi görünebilir ama bunca nimeti inkar ettiği için büyük günahkar olmuş oluyor.Öte yandan Kader konusunu anlamadığınızı düşünüyorum.''İlim maluma tabidir'' ilkesi gereğince sizin cebinizde 100 lira olduğu için mi siz bu bilgiye sahipsiniz yoksa siz cebinizde 100 lira var dediğiniz için mi cebinizde 100 lira var.Elbette cebinizde 100 lira olduğu için siz öyle biliyorsunuz.Aynen öyle de Allah bildiği için siz cehenneme falan gitmiyorsunuz.Siz gideceğiniz için Allah biliyor ve ona göre yazıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

51 dakika önce, Geta yazdı:

sevgili atom,

ben yukarıda diyorum ki sana 30 yıl tecavüz etseler...

bunun karşılığında 100 trilyon verseler kabul eder misin?

sen daha diyorsun ki yok merhamet, yok kudret, yok hikmet!

bana bu tecavüz sahnesindeki merhamet, kudret ve hikmeti anlatır mısın?

Anlatayım hemen; Bir varlığın yaratılması yokluğa atılmaması mutlak merhamettir.Yokluk mutlak kötülüktür.

Allah'ın sonsuz kudreti gereği her şeyi yaratması gereği insana da irade vermesi kudretini gösterir.Aynı zamanda o suçlu kişiyi cehenneme atması kudreti ve ayriyeten adalet ismini gösterir.Daha da çoğaltabiliriz.Hastalığın var olması şafii isminin tecellisi için vardır. Son olarak hikmet konusu ise; Allahın herkesi cennete alması büyük adaletsizlik ve hikmetsizlik olurdu herkesi aynı kefeye koymak hata olurdu.İyilik kötülük arasında birileri çıkacak ki ve allahın bütün isim ve sıfatlarının yansımasını biz göreceğiz ki o iş hikmetine uygun olsun.TECAVÜZ oluyor ama allahın hikmetine uygun şekilde ne oluyor? Adalette yerine geliyor.Hadi ahirette ödül ceza yok desek dediğiniz doğru ama burada çekilen anlık acının mükafatı olacaktır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Anlatayım hemen; Bir varlığın yaratılması yokluğa atılmaması mutlak merhamettir.Yokluk mutlak kötülüktür.

Allah'ın sonsuz kudreti gereği her şeyi yaratması gereği insana da irade vermesi kudretini gösterir.Aynı zamanda o suçlu kişiyi cehenneme atması kudreti ve ayriyeten adalet ismini gösterir.Daha da çoğaltabiliriz.Hastalığın var olması şafii isminin tecellisi için vardır. Son olarak hikmet konusu ise; Allahın herkesi cennete alması büyük adaletsizlik ve hikmetsizlik olurdu herkesi aynı kefeye koymak hata olurdu.İyilik kötülük arasında birileri çıkacak ki ve allahın bütün isim ve sıfatlarının yansımasını biz göreceğiz ki o iş hikmetine uygun olsun.TECAVÜZ oluyor ama allahın hikmetine uygun şekilde ne oluyor? Adalette yerine geliyor.Hadi ahirette ödül ceza yok desek dediğiniz doğru ama burada çekilen anlık acının mükafatı olacaktır.

ZIRVA !

ÜRETİLEN MAL DAN ÜRETEN SORUMLUDUR. BİR ÜRÜN SORUNLUYSA BUNUN TEK SORUMLUSU O DUR BİR BAŞKASI DEĞİL.

Kitap okumuyorsun  o belli ,  bari  biraz bilgi veren videolar izle.

tarihinde Hubble_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Geta yazdı:

diyorsun ki g.tümden olurum ama 100 trilyonu da alırım.

benim söyleyecek başka bir sözüm yok.

Herkesi cennetine alması adaletsizlik değil mi size göre de? Meseleyi demagoji ile bulandırmayalım lütfen.Hikmet nedir diye sordunuz bende bu olayda ki hikmeti anlattım.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

İrade verdiği aşikar değil mi siz eylemlerinizi gerçekleştirilen bir zorlama hissediyor musunuz?

Bilmiyorum sen kaç yaşında pipinle oynamayı başladın ama örnek olarak o eylem bile bir seçim değildir , çünkü evrimsel olarak böyle kodlanmışsındır.Bu senin DNA' nda vardır.

Sen mesela 10-15 yaşları arasında bunu ilk defa yaparken şöyle mi dedin ?

''Yaa bu seks çok güzel bir şey ama seks arkadaşı bulamıyorum o zaman mastürbasyon yapayım daha önce  hiç yapmamama rağmen bu çok eğlendirici bir şey olmalı'' (!) 

Senin o yaşlarda mastürbasyona başlamanı tek sebebi, seks açlığıdır, yani senin çok çoook eski atalarının seks le çoğalmaya o yaşlarda başlaması seni seks ihtiyacına doğru zorlar.Ve sen bunu yapmak istemesen , kendini zorlasan bile o su dışarı çıkmak zorundadır özellikle uyku esnasında olur bu. Erken yaşta bu ihtiyacın olmasının sebebi ise, atalarının senin gibi 70-80 yıl yaşama şansı olmamasıydı...

Ortalama yaşam süresinin değişmesi bile akıllı bir tasarımın olmadığının kanıtıdır.

https://en.wikipedia.org/wiki/Life_expectancy

Buna, senin yapmayı düşünmediğin ama vücudunun otomatik olarak yaptığı diğer birsürü eylemide ekleyebilirsin.

https://listverse.com/2016/07/08/10-things-our-brain-does-without-us-thinking-about-it/

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Bilmiyorum sen kaç yaşında pipinle oynamayı başladın ama örnek olarak o eylem bile bir seçim değildir , çünkü evrimsel olarak böyle kodlanmışsındır.Bu senin DNA' nda vardır.

Sen mesela 10-15 yaşları arasında bunu ilk defa yaparken şöyle mi dedin ?

''Yaa bu seks çok güzel bir şey ama seks arkadaşı bulamıyorum o zaman mastürbasyon yapayım daha önce  hiç yapmamama rağmen bu çok eğlendirici bir şey olmalı'' (!) 

Senin o yaşlarda mastürbasyona başlamanı tek sebebi, seks açlığıdır, yani senin çok çoook eski atalarının seks le çoğalmaya o yaşlarda başlaması seni seks ihtiyacına doğru zorlar.Ve sen bunu yapmak istemesen , kendini zorlasan bile o su dışarı çıkmak zorundadır özellikle uyku esnasında olur bu. Erken yaşta bu ihtiyacın olmasının sebebi ise, atalarının senin gibi 60-70 yıl yaşama şansı olmamasıydı... Ortalama yaşam süresinin değişmesi bile akıllı bir tasarımın olmadığının kanıtıdır.

Buna, senin yapmayı düşünmediğin ama vücudunun otomatik olarak yaptığı diğer birsürü eylemide ekleyebilirsin.

https://listverse.com/2016/07/08/10-things-our-brain-does-without-us-thinking-about-it/

Ben her şeye hükmediyoruz demedim ki hatta tam da dediğiniz gibi biz uyurken kan akışını kim sağlıyor? Varlığımızın devamını kim sağlıyor diye de sorsak yine konu yaratıcı bir bilince çıkacaktır.Biz sadece cüz'i bir tercih yapabiliriz ancak vücudumuzda ve etrafımızda olan şeylerden haberdar bile değiliz.Kaç milyon hücre yenileniyor.Bunları kim yapıyor? Burada irade sizin karşılaştığınız olaylara karşı iyi kötü arasından seçmeniz anlamında idi zaten :D

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

iyi kötü arasından seçmeniz anlamında idi zaten :D

Zırva.

İyi ve kötü kavramı görecelidir. Çağa ve topluma göre değişir. Mesela 9 yaşındaki bir kızı koynuna almak 1400 yıl önceki arap kabilelerinde normal karşılanıyordu. Bugün bile cahil medeniyetlerde bunu normal karşılayanlar var.

Sen bana şunun cevabını ver.

İlk çağlarda yaşayan bir mağara adamının tek başına  yaşadığını , hayatı boyunca başka hiç bir insan görmediğini ve hayvan avlayarak 25 yılını tamamlayıp öldüğünü düşün.Dişini fırlçalayamayan,  kıçını bile düzgün temizlemeyen  bu adamın sınavı neydi? Hiç bir inancı olmayan bu adam nereye gidecek? Bu adamın yaratılma amacı nedir? Bu adamın yaşadığı hayatla senin yaşadığın hayat arasında büyük bir adaletsizlik yok mu?  Eğer bu adam cennete gidecekse,  hiç bir sorumluluğu olmayan bu adam  torpilli değil midir? 25 yıl nereeeee sonsuz yıl nere.....?!?! Aynı saçmalık islamdan hala haberi olmayan veya ölen bebekler içinde geçerli...

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Zırva.

İyi ve kötü kavramı görecelidir. Çağa ve topluma göre değişir. Mesela 9 yaşındaki bir kızı koynuna almak 1400 yıl önceki arap kabilelerinde normal karşılanıyordu. Bugün bile cahil medeniyetlerde bunu normal karşılayanlar var.

İlk çağlarda yaşayan bir mağara adamının tek başına  yaşadığını , hayatı boyunca başka hiç bir insan görmediğini ve hayvan avlayarak 25 yılını tamamlayıp öldüğünü düşün. Bu adamın sınavı neydi? Hiç bir inancı olmayan bu adam nereye gidecek? Bu adamın yaratılma amacı nedir? Bu adamın yaşadığı hayatla senin yaşadığın hayat arasında büyük bir adaletsizlik yok mu?  Eğer bu adam cennete gidecekse,  hiç bir sorumluluğu olmayan bu adam  torpilli değil midir? 25 yıl nereeeee sonsuz yıl nere.....?!?! Aynı saçmalık islamdan hala haberi olmayan veya ölen bebekler içinde geçerli...

Adaletle  eşitlik  aynı  şeyler değildir. Adalet kişinin  durum ve imkanina göredir.Dunyada  esitlik  yok zaten  esitlik  olmadığı için eşit  hüküm  verilmez.O adamın  durumu  eğer  islamdan habersizse  eylemlerine  göre olur ayrıca;tek başına  mağarada  insan yaşamaz  sosyal canlı  olduğu için özellikle  eskiden  gruplar şeklinde  yaşamak  avantaj sağlıyordu çokça.Velhasil  kişinin  durumuna göre  hükümdür  adalet. 

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Adaletle  eşitlik  aynı  şeyler değildir. Adalet kişinin  durum ve imkanina göredir.Dunyada  esitlik  yok zaten  esitlik  olmadığı için eşit  hüküm  verilmez.O adamın  durumu  eğer  islamdan habersizse  eylemlerine  göre olur ayrıca;tek başına  mağarada  insan yaşamaz  sosyal canlı  olduğu için özellikle  eskiden  gruplar şeklinde  yaşamak  avantaj sağlıyordu çokça.Velhasil  kişinin  durumuna göre  hükümdür  adalet. 

Sürekli adalet ve eşitlik diye zırvalıyorsun modernist müslümanların gevelemerini ezberlemişsin belli. Ama bu putunuzun adaletsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Soruların hepsi yukarda duruyor hiçbirine hala cevap verilmedi. '' Eğer eşit hüküm verilmiyorsa bu da torpildir. Çünkü bazıları hiç sınav olmuyor... Bazıları da çok erkenden hayatta hiç bir şey görmeden ölüp gidiyor. Arabın putu ne eşitliği sağlayabilmiş ne de adaleti... Dönüp dolaşıp aynı mavalları okuma sorulara cevap ver.

ÖLEN BEBEK NEDEN BEDAVADAN CENNETE GİDİYOR? BU BEBEK DAHA ÖNCE NELER YAPTIDA BU ÖDÜLÜ HAKETTİ?

HALA BU SORUYU CEVAPLAYACAK KURNAZ MÜSLÜMAN ÇIKMADI 

Sitelerde Paylaş

Zırva.

İlk çağlarda yaşayan bir mağara adamının tek başına  yaşadığını , hayatı boyunca başka hiç bir insan görmediğini ve hayvan avlayarak 25 yılını tamamlayıp öldüğünü düşün. Bu adamın sınavı neydi? Hiç bir inancı olmayan bu adam nereye gidecek? Bu adamın yaratılma amacı nedir? Bu adamın yaşadığı hayatla senin yaşadığın hayat arasında büyük bir adaletsizlik yok mu?  Eğer bu adam cennete gidecekse,  hiç bir sorumluluğu olmayan bu adam  torpilli değil midir? 25 yıl nereeeee sonsuz yıl nere.....?!?! Aynı saçmalık islamdan hala haberi olmayan veya ölen bebekler içinde geçerli...

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Herkesi cennetine alması adaletsizlik değil mi size göre de? Meseleyi demagoji ile bulandırmayalım lütfen.Hikmet nedir diye sordunuz bende bu olayda ki hikmeti anlattım.

bak dostum, demagoji kıvırma sanatıdır.

ben sana gerçek hayatta yaşanan örnekleri verdim.

ben sana hayalî cennetler pazarlamıyorum.

hayalî acılar da uydurmuyorum.

senin konu dışı sapmalarını, ezberini tekrarlayıp durmalarını, akıl dışı tezlerini es geçip

sadece bir örnek üzerinden empati yapmanı umut ettim.

tecavüzden memnunsan senin düşünceni nasıl değiştirebilirim.

hem bunun bana ne faydası var?

Sitelerde Paylaş

Zırva.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Sürekli adalet ve eşitlik diye zırvalıyorsun modernist müslümanların gevelemerini ezberlemişsin belli. Ama bu putunuzun adaletsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Soruların hepsi yukarda duruyor hiçbirine hala cevap verilmedi. '' Eğer eşit hüküm verilmiyorsa bu da torpildir. Çünkü bazıları hiç sınav olmuyor... Bazıları da çok erkenden hayatta hiç bir şey görmeden ölüp gidiyor. Arabın putu ne eşitliği sağlayabilmiş ne de adaleti... Dönüp dolaşıp aynı mavalları okuma sorulara cevap ver.

ÖLEN BEBEK NEDEN BEDAVADAN CENNETE GİDİYOR? BU BEBEK DAHA ÖNCE NELER YAPTIDA BU ÖDÜLÜ HAKETTİ?

Cennet bir ödul  değildir  aslında  Allahin  keremi  lütfudur yoksa siz allahin  verdiği bir gözü  bile  ödeyemezsiniz. Allahta mülk sahibi olduğu için lütfü gereği  ölen  çocuk ve delileri cennetine  koyar  istese koymayabilirdi  hatta kimseyi de koymayabilir  oni zorlayan biriside  yok ama lütfü iradesine göre  oraya koyuyor imtihan  etmiyor. Fakat;sizin  ve benim gibi  iradesi  olanları  imtihan  ediyor.Diyemezsiniz ki ben inkar etmiyorum sizi size şahit yapıyor. 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Hubble_ yazdı:

Cennet bir ödul  değildir  aslında  Allahin  keremi  lütfudur yoksa siz allahin  verdiği bir gözü  bile  ödeyemezsiniz. Allahta mülk sahibi olduğu için lütfü gereği  ölen  çocuk ve delileri cennetine  koyar  istese koymayabilirdi  hatta kimseyi de koymayabilir  oni zorlayan biriside  yok ama lütfü iradesine göre  oraya koyuyor imtihan  etmiyor. Fakat;sizin  ve benim gibi  iradesi  olanları  imtihan  ediyor.Diyemezsiniz ki ben inkar etmiyorum sizi size şahit yapıyor. 

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Geta yazdı:

senin konu dışı sapmalarını, ezberini tekrarlayıp durmalarını, akıl dışı tezlerini es geçip

Tecavüz  olmasının  elbette  kimseye  faydası  yok realite bakımından  ama imtihansal  açıdan hikmet;amacına  uygun  iş yapmak  demekse eğer  allahinda  amacı  kötülerle  iyileri  ayırıp  kendi benliklerini  onlara gostermekse burada tecavüz  olayı  görünürde  kötü  olsa da netice itibariyle  iyiliğe hizmet etmiş olur.Amaç nedir mutlak hayır  nedir? IYilerle  kötüler  ayrılsın herkes aynı  kefeye konmasın diye 

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Geta yazdı:

Tecavüz  olmasının  elbette  kimseye  faydası  yok realite bakımından  ama imtihansal  açıdan hikmet;amacına  uygun  iş yapmak  demekse eğer  allahinda  amacı  kötülerle  iyileri  ayırıp  kendi benliklerini  onlara gostermekse burada tecavüz  olayı  görünürde  kötü  olsa da netice itibariyle  iyiliğe hizmet etmiş olur.Amaç nedir mutlak hayır  nedir? IYilerle  kötüler  ayrılsın herkes aynı  kefeye konmasın diye 

Sitelerde Paylaş

Nuh, allahım sen bunları kendi hallerine bırakırsan kafir kimseler yetiştirirler diyor, allah da buna katılıp, insanları helak ediyor. Bunun açıklaması şudur. Koşullar değişirse sınav sonucu değişir. Biri bir evrende islamı över, bir başka evrende islama söver. Bir evrende cennete giden, başka bir evrende cehenneme gider demek bu. Zaten mantıklı olan da bu. Yani ataları tarafından, atalar dini hristiyanlığa inandırılmış, bu şekilde yapılandırılmış biri, eğer islama göre yapılandırılmış olsaydı islam için, ataları tarafından, atalar dini islama inandırılmış, bu şekilde yapılandırılmış biri, eğer hristiyanlığa göre yapılandırılmış olsaydı, hristiyanlık için savaşabilecekti. Burada islam güzellemesi yapanlar, eğer hazarlar içinde olsaydılar, osmanın islam ordularına, eğer sasaniler içinde olsalardı, ömerin islam ordularına karşı savaşabilecek ve kardeşimiz dedikleri müslümanların kanlarını dökebileceklerdi ve kendileri cehenneme gideceklerdi. Atalarının dinine inandırılmak, atalarının inanç ve öğretilerine göre yapılandırılmak bir seçim bile değil.  Benim dinim islam diyorsun, ama senin seçimin islam değil ki bir kere. İslamı savunuyorsun, ataların seni bu şekilde yapılandırdığı için savunuyorsun. Öyle bir sınav düşün ki, sınav sonucunu koşullar belirlesin, atalar belirlesin, hangi dinin kuşaktan kuşağa aktarıldığı bu sınavda çok önemli olsun. Ataların yanlış dini kuşaktan kuşağa aktardı, seni o dine göre yapılandırdı, yetiştirdi. Sen o dine inanarak öldün, cehenneme gidiyorsun. Ama o din senin seçimin bile değil. Olaya bak. Yani özgür iradeli bireylerin, din konusunda, din seçimi sınanması gibisinden bir durum söz konusu bile değildir. İslamın sınavı tam anlamıyla bir saçmalıktır. Tabi yaptıkları çocuğu, allahın sınavına girdiren bir tuhaf kafalar var ortada, her şeyden önce. Çocuk yapıp, allaha sınattırmak, o çocuğa allah seni sınamak için yarattı demek neyin kafasıdır? 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allahı, şeytanları, melekleri, cinleri, cenneti, cehennemi, yıldızlarla şeytanların taşlanmasını, alev toplarıyla cinlerin vurulmasını nasıl gerçekledin ve doğruladın. Eğer bunları gerçekleyip, doğrulamadıysan ve buna karşın bunlar kanıtlanmış gerçekler diyorsan kafir, yalancı ve inkarcı olan sensin.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...