Jump to content

laiklik

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Erem Şentürk'ün twitter hesabında hakaretler ve küfürler gırla geziyor. Özelliklede yorum kısımlarındaki Atatürk'e yönelik küfürlerin sayısı diğerlerinden fazla. Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi'nin Kutuluş Savaşına karşı yazdığı, Padişah Vahdettin'in buyruğuyla duyurulan fetvasını, Retweetleyip gündem yapan Hayretin Aslan'a da elenen küfür etmişler. "Padişah'ın aksi emrine rağmen, Anadolu istilacılarına karşı direnişe geçen milliyetçilerin öldürülmeleri caizdir ve her müslümanın görevidir" fetvasını dağıtan Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi'ye tek söz ettirmiyorlar ve "istilacılara karşı direnişe geçmeyin" buyruğunun asıl kişisi Vahdettin'e de toz kondurtmayacasına söz söylettirmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Islam ve laiklik denince bilmemiz gereken önemli seyler var. Örnegin

1.Insanlarin mined din-dinden yasa yapmasi haramdir (42:21), onlarin yaptigi yasalar dinin içinde yer almazlar, kisacasi insanlar yalnizca laik yasalar yapabilirler. 

2.Din alaninda Allah'a itaatsizlik söz konusu olmadigi halde (4:59) Mümtehine12'de "Ey nebi, örfe aykiri isler yapmadigin sürece insanlar lâ ya'sînek -sana bas kaldiramaz" denerek örfe aykiri uygulamar yapan yönetime insanlarin bas kaldirmasi caiz kilnmistir yani din baskadir devlet baska. 

Devam edeyim ama önce bu ikisi.   

Sitelerde Paylaş

Sahtekarlığın ve yalancılığın bir sınırı olması gerekir ama müslümler için yok! Bu kadar göz göre göre apaçık yalan söyleyebilmek için insanın ne tür bir ahlaksız dolandırıcı olduğunu soracak olursak net yanıt: Bir müslümdür şeklinde olacaktır.

Ülen artık bu kadar da yalancı sahtekar olunur mu be! 42/21 dediğin yerde... Ülen artık apaçık Allahtan başka şeriklerin şeriat yapması yasaklanıyor be!  Allahtan başka şerikler yasa yapamaz diyor! Hayır şimdi "Çanakkale geçilmez" cümlesini gösterip "burada Çanakkale'nin geçilebileceği yazıyor" demek için ne tür bir yalancı sahtekar olmaz gerekir?

Müslüm yalancısı ve sahtekarı olunca olur ancak bu kadarı! Cahil çöl yağmacılarının zırvalarını bir botmuş gibi göstermeye kalkıştığın sürece başka bir çıkar yolun olmayacaktır elbet.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Islam ve laiklik denince bilmemiz gereken önemli seyler var. Örnegin

1.Insanlarin mined din-dinden yasa yapmasi haramdir (42:21), onlarin yaptigi yasalar dinin içinde yer almazlar, kisacasi insanlar yalnizca laik yasalar yapabilirler. 

2.Din alaninda Allah'a itaatsizlik söz konusu olmadigi halde (4:59) Mümtehine12'de "Ey nebi, örfe aykiri isler yapmadigin sürece insanlar lâ ya'sînek -sana bas kaldiramaz" denerek örfe aykiri uygulamar yapan yönetime insanlarin bas kaldirmasi caiz kilnmistir yani din baskadir devlet baska. 

Devam edeyim ama önce bu ikisi.

Hasan, nasılsın! İyi ve afiyettesindir, inşallah!

Her neyse, bak Cübbeli Ahmet Hoca ne diyor:

"İYİ Kİ OKUMAMIŞIM

"İyi ki okumamışım okul filan yaa! Belki ben de çok sivri bir akıllıyım, ben de 'Kuran'ı inceleyelim' derdim. Öyle, manyaklığın sınırı yok ki. İyi ki okumamışım; şu okullar nasip olmamış, şu diplomalar nasip olmamış. Allah saptırmadı bugüne kadar, bundan sonra saptırmasın. İyi ki Efendi Hazretleri gibi mürşid bulmuşum. İyi ki o beni bulmuş; gerçi çocukluktan 'Diploma alma Ahmet' demiş. Söz tutmuşum. Annemi babamı dinleseydim bile helak olmuştum. Anacığım rahmetli diploma işini çok severdi; ' İlla al Ahmet'...Zor yutturuyorduk ona; aldık, alacağız filan... Kadınlar çok sever diploma işini. Hatta bunu çok severler (Parmaklarıyla para sayma hareketi yapıyor) Bu da diplomaya bağlı."

Ya gördün mü? Sen de kalkmış neden bahsediyorsun. Yani Cübbeli Ahmet Hoca'ya göre, MATRIX filminde Cypher'ın Ajan Smith'e dediği gibi, "Cehalet mutluluktur!"

Ben bu sözü bugün haber sitelerinde gördüğümde aklımda İngiliz Tarihçi Tom Holland'ın "İslam: Anlatılmamış Hikaye" adlı belgeseli çağrışımı yaptı birden. Çünkü o aklını işletti (ki Oxford'ta doğdu, Cambridge'ten diploma aldı) ve İslam'ın Emevi Devleti (Halife Abdülmelik ve I. Velid) tarafından doğrulmuş olduğunu keşfetti. Tıpkı ROMA İMPARATORLUĞU'nun Hristiyanlığı doğurması gibi!

Şimdi gelelim çağrışıma... Bu belgeselin bir yerinde "Oral Tarih (Sözlü Tarih)"in geçerli olmadığı ve KURAN etrafında örülen bu duvarın hakikatte bir anlam ifade etmediği, çünkü onlara göre, Sözlü Tarih demek; aklına gelen her şeyi söylemek ve Araplar'ın KURAN'daki ayetleri desteklemek için sık sık bu sahte tarihe başvurdukları ve işte bu yüzden Sözlü Tarih'in geçerli olamayacağı sonucu çıkmaktadır.

İşte, Cübbeli Ahmet Hoca, yukarıdaki sözleriyle tam da bunu kastetmektedir!

tarihinde upuaut tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, upuaut yazdı:

İslam'ın Emevi Devleti (Halife Abdülmelik ve I. Velid) tarafından doğrulmuş olduğu

Bu gerçeği kime anlatabilirsin! Şu gerçeği anlamayı filan bir kenara bıraktım, bunu duymuş olan kaç kişi var şu ülkede? Duysa anlayacak kaç kişi var? "Sizi misyoner islam düşmanları" demeyecek kaç kişi var yahu, hepsinden geçtim...

Cehalet hem de nasıl mutluluk... Sahte ama mutluluk... Sahte olmasını umursayan neredeyse yok.

İslamın Emevi uydurması olduğunu bilen şurda üç beş kişiden fazla değiliz. Ölmüşüz ağlayanımız yok. Tünelin ucunda iğne ucu kadar ışık görüyordum. Atatürk bana bu halisünasyonu gördürüyordu. Artık o iğne ucu kadar ışık da yok oldu. Zifiri karanlık... Bu karanlık yobazlık tünelinden çağdaş uygarlık düzeyine çıkamayacağız. Çıkışlar tamamen kapandı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Bu gerçeği kime anlatabilirsin! Şu gerçeği anlamayı filan bir kenara bıraktım, bunu duymuş olan kaç kişi var şu ülkede? Duysa anlayacak kaç kişi var? "Sizi misyoner islam düşmanları" demeyecek kaç kişi var yahu, hepsinden geçtim...

Cehalet hem de nasıl mutluluk... Sahte ama mutluluk... Sahte olmasını umursayan neredeyse yok.

İslamın Emevi uydurması olduğunu bilen şurda üç beş kişiden fazla değiliz. Ölmüşüz ağlayanımız yok. Tünelin ucunda iğne ucu kadar ışık görüyordum. Atatürk bana bu halisünasyonu gördürüyordu. Artık o iğne ucu kadar ışık da yok oldu. Zifiri karanlık... Bu karanlık yobazlık tünelinden çağdaş uygarlık düzeyine çıkamayacağız. Çıkışlar tamamen kapandı.

Takma kafana. Önemli olan, doğruyu görmek ve o yolda yürümektir. Ülke çoğunluğun sırf kendi çıkarları nedeniyle doğruyu/doğruları görmemezlikten gelmesinden kime ne?

Örneğin, 5 Temmuz 2016 16:57'de şu tespitte bulunmuştum: "27 Şubat 1933'te Reichstag Yangını'nda ne olduysa bu olayda da aynı şeyler olacak. Bu nedenle muhalif kanalların tümü susturuldu Nokta"

Evet, kendimizi de dahil ederek, biz kendimizi istediğimiz kadar kandırabiliriz ama tüm insanlar da salak değil. Özellikle BATI.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, upuaut yazdı:

Takma kafana.

Zaten öyle yapıyorum. :D Benimki sadece uyarı. Sonra "demediydin, sen nasıl deterministsin, niye demediydin" olmasın diye... :lol: Benden söylemesi... Ben söylemiş olayım da...

Determinizmin gerekircilik ilkesi uyarınca hiç bir iş, gerekmeden olmaz. Yaprak kımıldadıysa, kımıldaması gerektiği için kımıldamıştır. Bunun bir kuantal parçacık için bile istisnası yoktur. Olması gerekiyorsa bir şey, kaçınılmaz, olur!

Ne Pekin'de kanat çırpan kelebeğin Florida'da patlayan fırtınada payı olması yahu! O da bir şey mi! Evrenin öteki ucundaki bir nötrinonun havada uçan toz taneciğindeki atomun yörüngesindeki bir elektronun bir foton çıkarmasında katkısı vardır. Evrende birbiri ile hiç alaka olmayan hiç iki kuantum parçacığı yoktur.

Olamayacak şeyler ise olmaz. Örneğin tanrı... Olamayacağı için yoktur. :)

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, democrossian yazdı:

Tünelin ucunda iğne ucu kadar ışık görüyordum. Atatürk bana bu halisünasyonu gördürüyordu. Artık o iğne ucu kadar ışık da yok oldu.

Yanlış anlayan olabilir. Söyleyeyim ki bunun yazınki saçma sapan komedi tiyatro girişim ile hiç bir alakası yok. Kimse son umut oydu o da gitti diye filan anlamasın. Öyle bir şey yok. O komediye tenezzül edip de bakmadım bile. Böyle saçma sapan bir komediyi ömrümde görmemiştim. O kadar saçmaydı ki, hayır kahkahalarla güleceğim, ki bazen gülüyorum da, ama insanlar ölüyor, gülemiyorsun.

Yani bahsettiğim durum bir moral bozulması filan değil. Ama ben Atatürk'e inanmıştım. O bu milletten çağdaş uygarlık düzeyine yetişmiş, hatta onu geçmiş bir halk çıkacağına inanmıştı. Ama yok inanmamıştı be... Sanmıyorum. Bir gaz verdi bir umut. Türk milleti zekidir, çalışkandır dedi verdi gazı, gittiği yere kadar. Türk milletinin ne zeki, ne de çalışkan olduğunu bilmez mi Atatürk. İşte anca belli bir yere kadar gitti bu verdiği gaz...  Bu ülkenin şeyhler, dervişler, müritler memleketi olacağını bal gibi biliyordu. Devrimlerinin yürümeyeceğini elbette biliyordu. Hayatta en hakiki mürşitin bilim filan değil bu ülkede, dogmatik Arap zırvaları olduğunu elbette mutlaka biliyordu. Ama devrimlerim yürümeyecek, tutmayacak, bu milletin yobaz damarı çekecek mi deseydi... Demesi düşünülemez elbet.

Hayır ya, komedyen gibi, soytarı gibi adam, konuşurken millet yerlere yatıp masaları tokatlıyor kahkaha atacağız diye, adam "hooop lan ne oluyoruz ayı mı oynuyor, hamamda bayılan karı taklidi mi yapıyor burda" demeyen bir palyaço yani, soytarı... Geri salak yok herifin tekinin boku mis gibi yok idrarı şerbet gibi diye mide kaldıran salağın ötesinde bir idyot! Bu embesil geriye herif ziyarete gidiyor, basına duyuruluyor basına, basın sözcüsü "kendileriyle sohbet ve hasbıhal etmişlerdir" diye! 

Hayır şimdi bu açıklama niye yapılır, bu ziyaretin prim yapacağı, primlerin sandığa dönüş yapacağı bilindiği için değil mi! E bu ülke başka nasıl olacak dervişler müritler ülkesi? Başka türlüsü var mı bunun! Hayır şu ziyaret edilen salak yok yanmayan bilmem ne bot filan satan, arkasında şeyhine karısını bile sunmaya hazır bir koyun sürüsü olan bir embesil olmasa da içim yanmasa!

Zombilerin içinde zombiye dönüşmeden hayatta kalmaya çalışan biri olsanız tünelin ucunda nasıl bir ışık görebilirdiniz ki! Durum aynı. Adeta bu toplumda Walking Dead oynuyoruz. Zombileşmeyen üç beş kişi kaldık... Zombilerle her yanımız sarılı, çıkış yok! Ya zombi olacak, ya öleceğiz.

Sitelerde Paylaş

Yoksa onlarin ortaklari var da onlara dinden yasalar mi yapiveriyor Allah izin vermedigi halde... (42:21)

Kuran, sürekli "Dini Allah'a özgüleyin!" diye uyarir çünkü ALLAH BiR ilkesi "Kuran'daki islam"in olmazsa olmazidir. 42:21 onun için "Yoksa onlarin ortaklari var da?!" diye baslar ve ALLAH BiR ilkesini vurgular. Bosuna Allah'a ortak kosmayin der, ortaklariniz mortaklariniz olamaz. Bosuna kendi hükümleriniz sanki Allah'in hükümleriymis GiBi YAPIP da rablik taslamayin, Allah hükmüne hiç kimseyi ortak etmez -lâ yüşriku fî hükmihî ehadâ. (18:26)

Kisacasi insanlarin verdigi hükümler, insanlarin yaptigi yasalar "Kuran'daki din"in içinde yer almaz. Insanlar dinin içinde yer almayan yani lâ dini yasalar yapabilir ancak.

Laik devletle sözde din devleti arasindaki fark ta burdan gelir. Laik devlet kendi yaptigi beşerî yasalarin dinde yer almadigini MERTÇE söyler, sözde din devleti kendi yaptigi beşerî yasalarin din hükmü oldugunu NAMERTÇE öne sürer.

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Laik devlette de din devletinde de yasalari insanlar yapar. Örnegin içip içip etrafi rahatsiz etmek cezayi gerektiren bi suçtur. 

Laik Türkiye'de içip içip etrafi rahatsiz edenler TCY Madde 571 geregince en az 15 gün hapis ya da 50 TL hafif para cezasina carpilirlar. Din devleti oldugunu öne süren Suudi Krallik'ta ise tam olarak bilmiyorum ama seriat (?) hangi cezayi gerektiriyorsa ona carpilirlar.

Iki devletin yasasi da laiktir çünkü insan ürünüdür. Aralarindaki tek fark, Türkiye Cumhuriyeti dürüstce "Benim yasam laiktir" der; Suudi Krallik ise sahtekarca seriatten dem vurur. Fark dürüstlüktedir. laik devblet dinen dürüsttür; din devleti ise münafik.  

Sitelerde Paylaş

Şimdi biz bu müslümlerle temelden, radikal biçimde farklıyız. Hiç bir konuda birbirimizi anlamamız olanağı yok. 

Allah yok, olmayan bir şeyin ortağı mortağı olmaz. Olmayan bir şey yasa çıkaramaz ki allahın yasaları ve insan yasaları diye bir ayrım olsun! Bütün yasalar insan yapımıdır, allahın yasası diye bir şey yok çünkü allah diye bir şey yok.

Ne var, bir tarafta cahil çöl yağmacılarının zırvaları, bir tarafta çağdaş uygar hukuk.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi Hasan, sana sorulacak soru şu: Sen allahın yasaları diyorsun ya, yok tabii allah mallah da, senin iddiana göre... Herhalde şu Kuran'da yazan cahil yağmacı zırvalarını kastediyorsundur allahın yasaları derken. Şimdi... Bunlarla ne yapabiliriz, bunlar bir işe yarar mı, bunlardan bir nane olur mu, turşu filan kurulur mu, ne halta yarar bunlar, bir önerin var mı?

Sitelerde Paylaş

Ben bir Güçlü Ateist olarak şunu diyorum

Laikliğin bir an önce yok edilmesi gerekli.

Sebebine gelince.

Türkiye devleti hepinizin bildiği gibi müslümanların çoğunlukta olduğu bir devlet. Bu bir kesin.

Müslümanlar da hepinizin bildiği gibi sapıklığı, şiddeti, nefreti ve baskısı bol bir millet.

Türkiyede laiklik ilkesi 80 yıldır müslümanların aslında bulunan sapıklığın, şiddetin, nefretin ve baskının görünmemesini sağlıyor.

Onları tüm dünyada aklı selim, düzgün imajlı gösteriyor.

Böylece tüm dünya bu tehlikeli canavarlara sırf bu laiklik ilkesi var diye iltimas geçiyor.

Şu anda tüm şeriat ülkelerine karşı dünyada bir önlem mevcut.

Para akışı da, onların hareketleri de kontrol altında tutuluyor.

Yeri gelince onları zaptetmek için topraklarına veya komşu ülkelerine askerler yerleştiriliyor.

Çünkü dünya şeriat sevdasının neye yol açabileceğini biliyor.

Ancak laiklik ilkesi bizim sapıkların bu hedeften kaçmalarına yardımcı oluyor.

Böylece içeride tam bir şeriat kuralları dönerken, dışa karşı laik imajıyla kalkan oluşturuyorlar.

Bu kalkanın indirilmesi ve bu sapıkların hedef tahtasına alınması için Laikliğin bir an önce sona ermesi gerekecek.

Şu anda zaten laiklik pratik olarak uygulanmıyor.

Uygulanmayan şeyin adıyla bu insanların kendilerini korumaya devam etmelerine izin vermek aptallık.

Kaldırsınlar.

İslami unsurları yazılı metne döksünler.

O zaman silah çekip bu insanların düzenine karşı savaşmak da dünya kamuoyunda kahramanlık, baskıya zulme karşı direniş görünür.

Şu anda silah çekince halen daha bazıları demokrasiye müdahale görüyor.

Laiklik kalkarsa artık kimse demokrasi olduğuna inanmaz burada.

Bu da bizler açısından islamcılara karşı şiddet kullanmayı yasal hale getirir. Hem mücadele edersin, hem de dışarıdan özgürlük savaşçısı olarak görülürsün.

Laiklik müslümanları koruyan bir kalkan bu ülkede.

Bu salaklar da henüz uyanmadı işe.

Akılları başlarına gelmeden gaz verip kaldırmalarını sağlamak, bu ülke topraklarında dünyadan alınacak destekle islamcıların kökünün kazınması demek.

Üstelik bu uluslararası hukuk açısından meşru bir yolla olur. Yoksa bu adamlar laiklik ilkesi kalkanıyla 50 yıl daha kendilerini korurlar.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Laik devlette de din devletinde de yasalari insanlar yapar. Örnegin içip içip etrafi rahatsiz etmek cezayi gerektiren bi suçtur. 

Laik Türkiye'de içip içip etrafi rahatsiz edenler TCY Madde 571 geregince en az 15 gün hapis ya da 50 TL hafif para cezasina carpilirlar. Din devleti oldugunu öne süren Suudi Krallik'ta ise tam olarak bilmiyorum ama seriat (?) hangi cezayi gerektiriyorsa ona carpilirlar.

Iki devletin yasasi da laiktir çünkü insan ürünüdür. Aralarindaki tek fark, Türkiye Cumhuriyeti dürüstce "Benim yasam laiktir" der; Suudi Krallik ise sahtekarca seriatten dem vurur. Fark dürüstlüktedir. laik devblet dinen dürüsttür; din devleti ise münafik.  

Bu mantığa göre kitabınız da laiktir, çünkü insan ürünüdür.

Var mı buna bir itirazınız ?

Varsa şayet, lütfen dürüstlükten dem vurmayınız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...