Jump to content

ATATÜRK VE STALİN GERGİNLİĞİ

Recommended Posts

Yapma, Macc. -) Stalin ve karizma... Sonra da "Atatürk'ün eline su dökememek"?

Yapmış bulundum bir kere :)

Stalin,Atatürk'den daha karizma mı demek istiyorsun :)

Stalin,Hulusi Kentmen'e benziyor,bıyıklı sevimli bi amca.

Ama Atatürk ile liderlik karizması ve zeka konusunda yarışamaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1938-e kadar Türkiye SSCB-ye daha yakın çizgideydi. Üç-beş kere dostluk anşlaşması da yapıldı. Tam tarihlerini hatırlamıyorum ama en son anlaşmanın süresi 10 yıl idi ve Atatürk döneminde yapılmıştı. Daha sonra İnönü döneminde ilişkiler bozuldu. İnönü de Amerikaya sığındı. Truman Doktrini'nin açıklandığı yıllara denk düşüyor Türkiye'nin Amerika'nın "ileri karakol"una dönüştüğü devir.

Stalin Atatürk yaşarken boğazları istedi Türkiye'den, Atatürk de bunun üzerine ABD ile ilişkilerii sıklaştırdı.

ABD büyükelçisiyle olan görüşmesinin bandını tüm dünyaya neden yayınlattı dersin?

Bak Lenin döneminde iyi-güzel dostluğumuz, antlaşmalarımız var ama sen benden burayı istiyorsun senden önce sizin ülkenizle bir anlaşma yaptık ama kendimizi sana satmadık, sen yoksan benimle bu yolda yürüyecek başkası var mesajı olmasın cevap.

Sitelerde Paylaş
hatta Atatürk bana birden, Rusya'ya luzumsuz yere dayılanıp sonra burnu sürtülen Mikhail Saakashvili'yi hatırlattı

Ubermensch,

Ataturk Kurtulus savasında bırden fazla devlete dayılandı burnu falan da surtulmedı,Saakashvılı ıle kıyaslaman ortulu bır dusmanlık belırtısı gıbı geldı bana,Gurcıstan yuzolcumu olarak Konyadan bıraz buyuk,nufusu da Istanbulun 3 te bırı olan bır ulke konumunda !!

Sitelerde Paylaş
Lenın 5 sene ıktıdarda kaldı Stalın 31 sene SSCB nın donusunun tum sorumlusu Stalındır!!

Sığ bir düşünce... Bütün günahları Stalin'e yüklemek... Bürokrasinin oluşumu Stalin öncesinde başladı.

Neresı sıg dusunce sayın Rexıno,orada Lenın ve Stalın'ı kıyaslıyor ısek gayet acıktır kı ıktıdarda kalınan sure onemlı bır faktordur,bunun dısında Stalın'den oncesı demıssınız,Stalın den oncesı ne demek???

Stalın den oncesı var mı??Stalın de aynen Lenın'ın Ekım devrımınden sonra kurdugu hukumetın ıcınde,yanı bastan berı orada zaten gokten zembılle baskan olacak halı yok degıl mı sayın Rexıno va aynı zamanda da baskın!!

Bunun dısında Lenın donemının maruzatı var enkaz devraldık dersın,kapıtalızmı yok edemedık dersın ve ustelık topu topu bes sene,ama Stalın donemının maruzatı yoktur oturmus hukumetı devralmıstır ve 31 sene ıktıdarı vardır,Stalın donemını ben degıl arkasından gelen Kruscev de mahkum etmıs ve deStalınızasyon donemı baslatarak,lenınızme gerı donmeye ve Stalın ın tum yaptıklarını ılga etmeye gırısmıstır.

Bu arada Macc'ın bu cumlesıne katılıyorum,

Ama Atatürk ile liderlik karizması ve zeka konusunda yarışamaz.

ama Stalın ve Hulusı Kentmen baglantısı cok tutarlı degıl.

Sitelerde Paylaş

Uydurma bir haber gibi geldi bana..

!Atatürk nedense dış politikada katıldıgı her platformda böyle güzel laflar koyuyor!

Sanki Atatürk devamlı birilerine laf koymaya çalışıyor..

Bu sözler Atatürk'ün değil. Yalan ve uydurma.

Geçenlerde Tır şöförleri federasyonu da Atatürk'ün Tır şöförlüğü konusunda söylediği sözde sözleri yayınladı. Ardından gerçek ortaya cıktı tabi.. O sözler kaldırıldı ortadan.

neden konu lenin stalin oldugunda baslıgı DEHA IFeelGood ve haci muhteşem 3 lüsü istila ediyor tabi bu da ayrı bir tartısma konusu. Tabi onların kendi isteğidir istediği başlığa girip yazabilirler ama merak etmesinler türkiyeye sosyalizm felan da gelmiyor.. banka da ki paralarınız güvenle orada duruyor kücük burjuvaziler sizi. bizler ise kücücük bir azınlıktan baska birsey değiliz. korkmayın bukadar.

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
neden konu lenin stalin oldugunda baslıgı DEHA IFeelGood ve haci muhteşem 3 lüsü istila ediyor tabi bu da ayrı bir tartısma konusu. Tabi onların kendi isteğidir istediği başlığa girip yazabilirler ama merak etmesinler türkiyeye sosyalizm felan da gelmiyor.. banka da ki paralarınız güvenle orada duruyor kücük burjuvaziler sizi. bizler ise kücücük bir azınlıktan baska birsey değiliz. korkmayın bukadar.

Sosyalızmı bankadakı paralara el koymak ıle eslestırmen enteresan,hazıra dag dayanmaz bunu da unutma,bır de Stalın donemınde aclıktan olenlerı ve bırbırını yıyenlerı,Fın askerlerını ve Alman askerlerını yıyen Rus askerlerını de unutma.

Evet ılkel komunal topluma donus yolunda onemlı bır yol kateden komunıstlerımız yamyamlık asamasına kadar gerı donmeyı basardılar haklarını yemeyelım,degıl mı ??

ha hayvan yemısın ha ınsan zıyan mı olsun guzelım karacıgerler,beyınler,yurekler ,ne gerek var calısmaya degıl mı????

Turkıye ye sosyalızm gelmez tabıı nedense bu ıslerle en alt sevıye memur da ondan olsa gerek,su forumda bıle goruyoruz bır konuda ellı tane farklı gorus ıle hemen kısısel cekısmeye gırılıyor,

Turk solu bazılarının el altında bulundurdugu cınsten ne ılerı ne gerı ama mutlaka olsun gıbı.

Konu lenın veya Stalın degıl,konu burada bır takım andavallının habıre Lenın veya Stalın'e tapınarak Ataturk'e laf sokusturma veya kucuk dusurme gayretleri.

Sitelerde Paylaş
Sosyalızmı bankadakı paralara el koymak ıle eslestırmen enteresan,hazıra dag dayanmaz bunu da unutma,bır de Stalın donemınde aclıktan olenlerı ve bırbırını yıyenlerı,Fın askerlerını ve Alman askerlerını yıyen Rus askerlerını de unutma.

Evet ılkel komunal topluma donus yolunda onemlı bır yol kateden komunıstlerımız yamyamlık asamasına kadar gerı donmeyı basardılar haklarını yemeyelım,degıl mı ??

ha hayvan yemısın ha ınsan zıyan mı olsun guzelım karacıgerler,beyınler,yurekler ,ne gerek var calısmaya degıl mı????

Turkıye ye sosyalızm gelmez tabıı nedense bu ıslerle en alt sevıye memur da ondan olsa gerek,su forumda bıle goruyoruz bır konuda ellı tane farklı gorus ıle hemen kısısel cekısmeye gırılıyor,

Turk solu bazılarının el altında bulundurdugu cınsten ne ılerı ne gerı ama mutlaka olsun gıbı.

Konu lenın veya Stalın degıl,konu burada bır takım andavallının habıre Lenın veya Stalın'e tapınarak Ataturk'e laf sokusturma veya kucuk dusurme gayretleri.

senin kapitalist dünya düzeninde afrikada birbirini yiyen insanlara ne demeli bire cahil..sanki kendi rejimi muhtesem de digrine laf sokusturuyor insanlıktan cıkmıs kapitalist para gözlü burjuva seni.

Sitelerde Paylaş
senin kapitalist dünya düzeninde afrikada birbirini yiyen insanlara ne demeli bire cahil..sanki kendi rejimi muhtesem de digrine laf sokusturuyor insanlıktan cıkmıs kapitalist para gözlü burjuva seni.

Cok zorlama ve anlamsız cevaplar konusunda ders nıtelıgınde !!

Sitelerde Paylaş
Baltacı Mehmet Paşanın Katherina'yı düzmesiyle övünen bir milletin Tarih anlayışı ancak böyle şeyler üretebilir...

Modern Mystic !

Baltacı Mehmet Paşa'nın , çok affedersiniz Katherina'yı düzmesi , bizim bazı tarihi roman yazarlarının eksantrikliğinin bir sonucudur .

Roman , her ülkede bulanabilecek ve sayısı da birkaç bini geçmeyen uçuk kaçık ekstantrik tiplere yöneliktir .

Aslı astarı yoktur .

Neticede roman işte ...

Aklı başında olup da övüneni olduğunu da sanmıyorum .

Sitelerde Paylaş

Sayın Ezogelin Çorbası !

Ben sayın DEHA'yı tanımam etmem , avukatı da değilim .

Ama bu arkadaşımız sizlerden daha mantıklı .

Komünizm bitti .

Onun sulandırılmışı olan Sosyalizm de bitti .

Denendi .

Tarih , onlara şans tanıdı .

Ama ...

Bitti .

O kadar .

İnsan doğasına aykırı her düzen erinde de gecinde de bitecektir .

Komünizm , devlet kapitalizmidir .

Komünizm , emekçiler adına kızılların diktatoryasıdır .

Komünizm , sahte cennettir .

Komünizm , saf bir hayaldir ; ama hayat ne saftır ne de hayal .

Gerçeğin ta kendisidir .

Doğu Bloku ülkelerine bak !

Batı'ya Nataşa ihraç ediyorlar .

Sizler ne bu toplumu anladınız ...

Ne de komünizmin ne olduğunu .

Tek bildiğiniz bazı replikler :

- Burjuvaziler ...

- Feodal bilmem nemne ...

- Kapitalistler ...

- Bilmem nemnelerin dinamikliği ...

- Vs. vs ...

Geçin bunları .

Bu satırları oku da bana da ''kapitalist'' damgası vur olur mu ?!

Dinciler gibi arsızca , utanmadan yaftala !

Sizler , kusura bakmayın ama , en az dinciler kadar doğmatik düşünüyorsunuz .

Ve ...

Her yaptığınız saçmalık dincilere yarıyor .

Ve bu ülkede eğer dincilik almış başını gidyorsa hep sizin yüzünüzdendir .

Elinizde kala kala bir Küba kaldı ...

Bir de Fidel Castro !

Bozdurun bozdurun harcayın !

Bir zamanlar da Arnavutluk'un Enver Hoca'sına sarılmıştınız .

Nankörler sizi ; adamı ne çabuk da unuttunuz .

Unuttunuz ; çünkü Arnavutluk şu anda Avrupa'nın en geri ülkesi .

Ya Çavuşesku'ya ne oldu dersin ?

Yıl 1989 ...

Karısıyla kendisi it gibi bir duvarın dibinde dizilmişler , daha doğrusu dizdirilmişler ...

İnfaz mangasındaki askerlere soruluyor :

- Kim ateş etmek ister ?

El cevap :

- Ben , ben , ben ...

tarihinde Azaz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sayın Ezogelin Çorbası !

Ben sayın DEHA'yı tanımam etmem , avukatı da değilim .

Ama bu arkadaşımız sizlerden daha mantıklı .

Komünizm bitti .

Onun sulandırılmışı olan Sosyalizm de bitti .

Denendi .

Tarih , onlara şans tanıdı .

Ama ...

Bitti .

O kadar .

İnsan doğasına aykırı her düzen erinde de gecinde de bitecektir .

Komünizm , devlet kapitalizmidir .

Komünizm , emekçiler adına kızılların diktatoryasıdır .

Komünizm , sahte cennettir .

Komünizm , saf bir hayaldir ; ama hayat ne saftır ne de hayal .

Gerçeğin ta kendisidir .

Doğu Bloku ülkelerine bak !

Batı'ya Nataşa ihraç ediyorlar .

Sizler ne bu toplumu anladınız ...

Ne de komünizmin ne olduğunu .

Tek bildiğiniz bazı replikler :

- Burjuvaziler ...

- Feodal bilmem nemne ...

- Kapitalistler ...

- Bilmem nemnelerin dinamikliği ...

- Vs. vs ...

Geçin bunları .

Bu satırları oku da bana da ''kapitalist'' damgası vur olur mu ?!

Dinciler gibi arsızca , utanmadan yaftala !

Sizler , kusura bakmayın ama , en az dinciler kadar doğmatik düşünüyorsunuz .

Ve ...

Her yaptığınız saçmalık dincilere yarıyor .

Ve bu ülkede eğer dincilik almış başını gidyorsa hep sizin yüzünüzdendir .

Elinizde kala kala bir Küba kaldı ...

Bir de Fidel Castro !

Bozdurun bozdurun harcayın !

Bir zamanlar da Arnavutluk'un Enver Hoca'sına sarılmıştınız .

Nankörler sizi ; adamı ne çabuk da unuttunuz .

Unuttunuz ; çünkü Arnavutluk şu anda Avrupa'nın en geri ülkesi .

Ya Çavuşesku'ya ne oldu dersin ?

Yıl 1989 ...

Karısıyla kendisi it gibi bir duvarın dibinde dizilmişler , daha doğrusu dizdirilmişler ...

İnfaz mangasındaki askerlere soruluyor :

- Kim ateş etmek ister :

El cevap :

- Ben , ben , ben ...

sENİN KAPİTALİST DÜZENİN ÇOK BAŞARILI ÖYLEMİ? dünyanın % 80 i açlık sınırının altında yaşıyor be cahil harif... sanki kendi düzenleri çok başarılıda komunizme bulaşıyorlar..

Ayrıca dünya varoldugundan beri milyonlarca yıl insanlr komunal yaşamıştır..kapitalist şekilde yalnız bir kac yüz yıldır yasıyorlar... ve işte sizin düzeniniz dünyayı ne hale soktu. savaşla açlıklar emperyalizm... yürü git...

Sitelerde Paylaş
sENİN KAPİTALİST DÜZENİN ÇOK BAŞARILI ÖYLEMİ? dünyanın % 80 i açlık sınırının altında yaşıyor be cahil harif... sanki kendi düzenleri çok başarılıda komunizme bulaşıyorlar..

Ayrıca dünya varoldugundan beri milyonlarca yıl insanlr komunal yaşamıştır..kapitalist şekilde yalnız bir kac yüz yıldır yasıyorlar... ve işte sizin düzeniniz dünyayı ne hale soktu. savaşla açlıklar emperyalizm... yürü git...

Yazdıkların karşısında terbiyemi muhafaza etmek zorunda değilim , bunu sen istedin .

Bana bak ; ben kapitalist düzeni savunmuyorum sayın replikçi .

Senin o komünal düzenin denendi .

Ve başarısız oldu .

Komünizmin ağababası Rusya bile bu düzenden çark etti .

Nerede yaşıyorsun sen , uzayda mı ; Allah'ın replikçisi !

Cahil ancak senin gibilerine denilir .

Peki ya senin düzenin insanlara ne verdi ; kan , kin , gözyaşı , kardeş kavgası , iç savaştan başka ? ...

Üretimsizlik , verimsizlik , gerileme , durağanlık ...

Saçma sapan bir ütopya ...

En az dincilerinki kadar .

Ne verdiniz insanlığa dandik herif ne ?

Somut tek bir örnek ver !

Sitelerde Paylaş

Sen ne kadar seviyorsun dedikodu yapmayı yahu...

Milletin bankadaki parasından sana ne?

Sen kimin ne olduğunu nasıl bu kadar iyi biliyorsun?

Senden korkan senin gibi olsun...

Komünist olsun..

Sitelerde Paylaş

Ezo,habıre fuhusa takılma bak adam guzel sormus bunlara bır cevabın var mı???

Peki ya senin düzenin insanlara ne verdi ; kan , kin , gözyaşı , kardeş kavgası , iç savaştan başka ? ...

Sitelerde Paylaş
Yazdıkların karşısında terbiyemi muhafaza etmek zorunda değilim , bunu sen istedin .

Bana bak ; ben kapitalist düzeni savunmuyorum sayın replikçi .

Senin o komünal düzenin denendi .

Ve başarısız oldu .

Komünizmin ağababası Rusya bile bu düzenden çark etti .

Nerede yaşıyorsun sen , uzayda mı ; Allah'ın replikçisi !

Cahil ancak senin gibilerine denilir .

,

ay cook merak ettım senın dusuncelerının sonuclarını afrıka kıtasında fılıstınde ırakta goruyoruz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...