Jump to content

YEREL SEÇİMLERDE OYLARINIZ

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neyi kazanamayacagini biliyorsun? secimleri mi?

Tabiki seçimleri, AKP her zamanki gibi birinci gelecek CHP'de ikinci.

Eğer CHP kazanırsa insanların beyninde kıpırdamalar olduğunu düşünürüm. Ama mağalesef...

Sitelerde Paylaş
Tabiki seçimleri, AKP her zamanki gibi birinci gelecek CHP'de ikinci.

Eğer CHP kazanırsa insanların beyninde kıpırdamalar olduğunu düşünürüm. Ama mağalesef...

Iyi de bu bir yerel secim. Toplamda birinci ikinci olmasi seni ilgilendirmezki.. Sen kendi belediyenin sahibini oylayacaksin.

Chp'ye oy vermenin daha akillica bir secim olduguna nereden karar verdin?

tarihinde SirOrphaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Iyi de bu bir yerel secim. Toplamda birinci ikinci olmasi seni ilgilendirmezki.. Sen kendi belediyenin sahibini oylayacaksin.

Chp'ye oy vermenin daha akillica bir secim olduguna nereden karar verdin?

Çünkü burada AKP birinci gelir CHP'de ikinci. Diğer illeri bilemem.

CHP'nin en çok kazandığı yerler ege bölgesi, oraları da AKP almaya başlarsa artık ne denir.

Tabi kürtlerinde AKP'nin kazanmasında büyük payı var, onların çok olduğu yerlerde ya AKP yada DTP birinci gelir.

Sitelerde Paylaş

Şimdi DYP'ye oy istiyor bu diyenler çıkabilir.Önceden önlemimizi alıp, bu gibi gereksiz münakaşalara girmemek için,bir örnek üzerinden gidiyorum.

Şehrimiz X şehri.

X şehrinde AKP'nin adayı güçlü.CHP'nin veyahut DSP'nin adayı ise çok zayıf.Kabaca tahminle en az %30 AKP alacak gibi duruyor.

CHP'nin adayı en iyi ihtimalle %5-10 alacak diye tahmin ediyoruz.

İkinci güçlü aday DYP'den mesela.Oda en kötümser tahminle %20-25 alacak gibi duruyor.Burada oylar DYP'ye verilebilir.Çünkü CHP'nin adayının seçilme şansı yok.Aynı durumda Saadet veya MHP olabilir,ama şu konjonktürde dahi oy verilmeyecek partilerdir.DYP onlardan iyi olduğu için değil.Ümmetçilik bu iki partide her zaman birincil faktör olduğu için.

DTP'nin güçlü olduğu yerlerde genelde AKP ikinci partidir.Veya tam tersi.Bu durumda, oy vermenin çok fazla bir manası yok,bu iki parti dışında bir oy vermek sonuçsuz kalacaksa bile verin.Yada oy kullanmayın.

Ama kritik bölgelerde,CHP'yi beğenmeyip,AKP ekonomisine ve onun tezgahına prim yaptırtmak,bu vebal büyüktür.

Yurtseverler,Atatürkçüler,İlericiler bunu önemsemek zorunda.

Yoksa daha çok "kömürle oy alıyorlar" diye debeleniriz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi DYP'ye oy istiyor bu diyenler çıkabilir.Önceden önlemimizi alıp, bu gibi gereksiz münakaşalara girmemek için,bir örnek üzerinden gidiyorum.

Şehrimiz X şehri.

X şehrinde AKP'nin adayı güçlü.CHP'nin veyahut DSP'nin adayı ise çok zayıf.Kabaca tahminle en az %30 AKP alacak gibi duruyor.

CHP'nin adayı en iyi ihtimalle %5-10 alacak diye tahmin ediyoruz.

İkinci güçlü aday DYP'den mesela.Oda en kötümser tahminle %20-25 alacak gibi duruyor.Burada oylar DYP'ye verilebilir.Çünkü CHP'nin adayının seçilme şansı yok.Aynı durumda Saadet veya MHP olabilir,ama şu konjonktürde dahi oy verilmeyecek partilerdir.DYP onlardan iyi olduğu için değil.Ümmetçilik bu iki partide her zaman birincil faktör olduğu için.

DTP'nin güçlü olduğu yerlerde genelde AKP ikinci partidir.Veya tam tersi.Bu durumda, oy vermenin çok fazla bir manası yok,bu iki parti dışında bir oy vermek sonuçsuz kalacaksa bile verin.Yada oy kullanmayın.

Ama kritik bölgelerde,CHP'yi beğenmeyip,AKP ekonomisine ve onun tezgahına prim yaptırtmak,bu vebal büyüktür.

Yurtseverler,Atatürkçüler,İlericiler bunu önemsemek zorunda.

Yoksa daha çok "kömürle oy alıyorlar" diye debeleniriz.

bende katiliyorum görüsüne.ek olarakta simdiki partilerin hicbiri ;insanhaklari adina,demokrasi adina,temel hak özgürlükler adina,müreffeh bir toplum yapisi adina,......vsg mücadele verecek partiler degildir.dedigin gibi ümmetcilik,türk milliyetciligi,kürt milliyetciligi, sovenist,vurgubenimci,kapitalist,emperyalist,oligarsik...vsg yapilanmalarin calismalarini hayata gecirecek partilerdir.

ve seninle de bir konuda hemfikir oldugum icinde ayrica sevincliyim.

Sitelerde Paylaş

Seçim bölgemde AKP ve CHP yarışacak. Oyum CHP'ye. CHPli olmamama rağmen onlar için çalışacağım. Ben şeriata evet ya da hayır olarak görüyorum artık seçimleri. Şu şariatcıların para kaynaklarını bir kurutalım önce. Oy kullanmamazlık etmeyin sakın, umutsuz ve karamsar olmayın, çevrenizdekileri olumsuz yönde etkilemeyin. Tek oy bile önemli ama öncesindeki bireysel propaganda daha önemi. CHP ve Deniz Baykal'ın hatalarını bulmak yarışına kaptırmayın kendinizi , önümüzde başka güçlü alternatif yok ve bu tartışmalar AKP'ye oy kazandırmaktan başka işe yaramıyor.

Sitelerde Paylaş
Ben şeriata evet ya da hayır olarak görüyorum artık seçimleri.

Böyle olunca da CHP kaybediyor.22 Temmuz seçimlerinden bir sonuç çıkaramamışsınız.

AKP 'yi ekonomik, siyasal ve yolsuzluklarıyla vurmaya çalışın,olası kutuplaştırıcı söylemler AKP'ye artı sağlamakta.

Selam.

Sitelerde Paylaş

Yaşadığımız bölge ile alakalı.

Mesela orta ve orta üst gelir grubunun yaşadığı bir ilçe/semtte oturuyoruz.Burada şeriat-laiklik propagandası işlevseldir.

Fakat kırsalda,Anadolu kasabalarında, orta- alt-orta gelir grubunun yoğunluklu yaşadığı bölgelerde , bu taktik sokrates'in dediği gibi işe yaramaz.

Burada ise Dişli,Deniz Feneri, BOP gibi yolsuzluk ve işbirlikçilik kısmının ön plana çıkarılması daha faydalı olacaktır.

Bende Deniz Baykal'ı beğenen bir insan değilim, şu da bir gerçek ki, Deniz Baykla'dan daha iyidir diyeceğimiz bir lider de yok.

Ama CHP ve Baykal eleştirileri, bencillikler ve hizipçilikler,bize irtica olarak geri dönecektir.

Bundan kuşkunuz olmasın işte.

Sitelerde Paylaş
Sevgili sokrates,

Nasıl düşünürsen düşün AKPye karşı çalış da neticede :)

Söylemimi o yönde yapacağım demedim, seçimleri o yönde görüyorum fakat AKPye eleştiri konusunda din konusunu değil, belirttiğin konuların kullanılması gerektiğine hemfikirim.

Yerel yönetimler genel seçimlere tesir eden bir durum.Yaşadığım ilçede CHP'nin kazanması çok iyi bir aday çıkarması ile mümkün bu ilçede CHP, DSP'ye destek olursa roller değişebilir.Mevcut belediye başkanından(AKP) memnuniyetsizlikler var fakat ilçenin Büyükşehir belediyesi sınırlarına dahil edilmesiyle bazı geliştirmeler olmaya başladı bunu ilçe belediyesi yapıyor sananlar var.

Ben nereye atacağım belirsiz.Zaten adayı kesinleşen partide yok adama destek arasak.

Selam.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...