Jump to content

BIR MÜSLÜMANDAN SORU ATEISTLERE

Recommended Posts

Arkadaslar,ben bu forumda biliyorsunuzki belli bir süredir buradayim.

Islami düsüncelerimden cok ateist kafede takiliyorum genelde.Cok sevdigim bir bayan arkadasim(kendisi inanaclidir) size soru sormak istiyor.

Cok israr ettigi icin yazmak zorunda kaldim.Ve yazili olarak cevaplarini görmek istiyor.Ama lütfen cevabinizi verirken kirici olmayalim.

SORU;

"eger sizler ateistler allaha inanmiyorsaniz,neye inaniyorsunuz?"

Arkadaslar ben gelecek cevaplari ve verilecek cevaplari biliyorum ama kusura bakmayin,israrci oldu ve cevabi sizden bekliyor.

sagolun

Sitelerde Paylaş
birşeye inanmak zorunda mıyız peki?

allaha inanmayan biri o boşluğu

illa başka birşeye inanarak mı doldurmak zorundadır? ;)

mürted sen sevdigim birisin.tamamiyle katiliyorum sana arkadasim.

cok israr etti yazdim. bende onu kirmak istemedim...

idare edin :P

Sitelerde Paylaş

Islami düsüncelerimden cok ateist kafede takiliyorum genelde.Cok sevdigim bir bayan arkadasim(kendisi inanaclidir) size soru sormak istiyor.

Cok israr ettigi icin yazmak zorunda kaldim.Ve yazili olarak cevaplarini görmek istiyor.Ama lütfen cevabinizi verirken kirici olmayalim.

SORU;

Arkadaslar ben gelecek cevaplari ve verilecek cevaplari biliyorum ama kusura bakmayin,israrci oldu ve cevabi sizden bekliyor.

sagolun

Cevabı ben vereyim bizim Allah dediğimize bunlar enerji diyorlar.

Biz herşeyin bilinçli bir şekilde planlandığına atelerse plansız bir şekilde kör tesadüfler sonucu oluştuğuna inanıyorlar.

Kısacası enerjiye inanıyorlar.Aramızdaki tek fark tanımlama yanlışıdır.

Bilim geliştikçe bu yanlış anlama düzelecek.

tarihinde AntiKafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

AntikaFir bu başlıkta polemik yaratma. Bu forumda 100lerce kez söylemişlerdir.

Evrim teorisi tesadüflere dayanmaz. Hele hele kör tesadüfleri hiç iplemez. Topal olanlarına belki imkan tanıyabilir.

Sürekli bir "Kör Tesadüf"... Nerden çıktığı bariz kalıp sözler. "H@runY@hy@ 1.61 forum botu" post atsa bu foruma eminim o da aynı şeyleri yazar.

Hem adam ateistlere diye sormuş. Sen ömründe kaç kez ateist oldunda ateistleri anlayıp onların adına cevap veriyosun? Bizler "HinduForum"a gidip "hindular ineğe tapar, enerjik süperosmalileteden medet umarlar. Aslında o şey x ama onlar y sanıolar, bilmiolar işte. peeeh" desek, hindular adına hinduiz mi açıklasak komik olmaz mı sence?

Ana konuya döneyim ben.

eger sizler ateistler allaha inanmiyorsaniz,neye inaniyorsunuz?

Ölüme inanıyorum.

Şu an bu foruma yazı yazdığıma inanıyorum.

Sigarayı bırakmam gerektiğine inanıyorum.

Galatasarayım şampiyon olacağına inanıyorum. Yok aslında bunu umuyorum.

Kuş gribinin kuşlardan bulaştığına inanıyorum.

F klavyenin Q klavyeden daha kullanışlı olduğuna inanıyorum.

...

...

...

Ama bu liste bitmezki... Soruyu daha açıklayıcı sorsak, sınırlarını daraltsak daha net cevaplar verebilim sanırım.

Sitelerde Paylaş

Çok doğal bir soru bu. Muhtemelen çocukluktan aşılanmış bir düşünce şekli. Yabancılar da soruyor. İnançlıların ateistlerle inanç konusunda ortak payda araması. Aslında sosyal ve sağlıklı bir davranış biçimi. Fakat bu ortak paydayı inanç meselesinde değil de davranış biçimlerinde arasalar çok daha iyi olacak. Hüsranla biten bir arayış çünki.

Sitelerde Paylaş

@admin'den alinti;

Ateizm nedir?

Ateizm, Tanrı inancının reddidir. Tanrı fikrine dayalı "Teist" dünya görüşünü kabul etmemek demektir. Yani "Tanrı'ya inanmamak", yada "Tanrı inancının yokluğu" anlamına geldiği söylenebilir.

Ateizm Tanrı'nın "varolmadığına inanmak" demek değildir. Tanrı'nın "varolduğuna inanmamak" demektir. Ateizm bir "inanç" değildir. Fazladan bir açıklama, yada bir öneri sunmaz ateizm. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir.

Sitelerde Paylaş

dinlerin gerçekliğine inanmiyoruz.

Sanırım arkadaşının sormak istediğini, zaten araştırmakta olan şeyler cevap istiyor.

Bazı cevaplar ve kesin net değiller doğruya yakın bazı şeyler var. Ben bilimsel gerçeklerin gerçekleri bulacağına inanıyorum

elimden geldiği kadar bilimsel gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum ancak her konuda tam bir bilgi sahaibi olmak mümkün değil.

Ben inanmıyorum. bilim adamlarına güveniyorum Sadece bir kişiye yada kişilere değil, bilim adına yapılan faaliyetlere

çümkü öz eleştiriye açık ve yanlış olabilceklerini kabul eden bir kurumdur bilim.

Ben neye inanıyorum gerçeklerin ne olduğu tam olarak bulununcaya kadar araştırma yapılması gerektiğine inanıyorum.

dinlerin gerçeklerle yakından uzaktan alakası olmadığını biliyorum (inanmıyorum değil)..

Tamam dinlerin içinde mutlaka doğrular vardır ancak yanlışlıklar bunun tanrısallığının olmadığını gösterir.

O zaman sadece gerçeklerin bulunması gerektiğine inanıyorum. Bilimsel olarak kanıtlanması gerektiğine inanıyorum. Tabi buna inanç denirse.

Sitelerde Paylaş

SORU;

sagolun

Arkadaşına edındığım tecrubelerden uygun cevabı vereyım.

Ateıstler gördüklerı şeylere ınanır.Görmedıklerıne asla ınanmazlar.Inandıkları şeyın somut olması kafidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...