Jump to content

Hangi Komünist Parti?

Recommended Posts

Aleviler cem ayininde halka namazı kılarlar mesela.O namazda kıble insandır.Birbirlerine secde ederler."Ben size şah damarınızdan daha yakınım" ayetini gerçek kılarlar.Allah Muhammed Ali yi birlerler buna tevhit derler tüm kainatı bir kabül ederler.Aleviliğe göre Allah kainatı kendi nurundan yaratmıştır bu yüzden tüm kainat birdir.Enal Hak

Ulu ağaçların temiz suların olduğu yerleri kutsal sayarlar.Bunlar Allahın ayetleridir derler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 144
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili tomclancy, öyle anlamadım tabi ki :) Hem semahlarından da anlaşılan Gök-Tanrı,Yer-Tanrı gibi islam öncesi anlayışları benimseyip hem de Hz.Muhammed'i peygamber görüp,islam çatısı altında barınmaları beni şaşırttı sadece..

Dikkat edersen oradaki hareket,yukaridan asagiya dogru.Yani Gök-Tanriyi yere indirgeyerek Yer-tanri sekline getirilmesi.

Ben bana söylenilen ve gösterilenler kadar biliyorum.

Kimi saziyla,kimi semahiyla,kimi namaziyla ,kimide orucuyla yerine getiriyor ibadetlerini.Ama asla bir din degildir Alevilik.

Sitelerde Paylaş
Aleviler cem ayininde halka namazı kılarlar mesela.O namazda kıble insandır.Birbirlerine secde ederler."Ben size şah damarınızdan daha yakınım" ayetini gerçek kılarlar.Allah Muhammed Ali yi birlerler buna tevhit derler tüm kainatı bir kabül ederler.Aleviliğe göre Allah kainatı kendi nurundan yaratmıştır bu yüzden tüm kainat birdir.Enal Hak

Ulu ağaçların temiz suların olduğu yerleri kutsal sayarlar.Bunlar Allahın ayetleridir derler.

Eh o da kendine göre bir inanç diyelim :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...