Jump to content

Az Kaldı

Recommended Posts

İnsanlarını sokak ortasında asan bir zihniyet demokratik midir. Asla.. Ama aynı şekilde her yaşa bir kurşun denilerek 13 yaşındaki bir çocuğu 13 kurşunla katletme özgürlüğünü sunan bir ülkeden daha az demokratik değildir... Ülkenin komünistlerini işkence tezgahlarından geçiren, işkence tezgahlarından ancak bir eli bir ayağı veya herhangi bir uzvu eksik olarak çıkan Halkın Mücahiti savaşçıları gerçeğini yaşatan İran Devrimi ne kadar demokratikse ülkemizi açık cezaevine çeviren 12 eylül de o kadar demokratiktir...

her neyse ben sizin tadınızı bozmayayım, siz İran'daki kadınların hakkını, irandaki demokrasi sorununu tartışmaya devam edin. Nasılsa ülkemin böyle sorunları yok...

saygılarımla

Ne İran devrimi ne de 12 eylül demokratik süreçler değildir. İşinn kötüsü son iki yıldır gerçekleşen seçimde demokratik değil. Sorun ise Türkiye'nin böyle sorunu olup olmaması değildir. Biraz öngörülü davranırsak İran'a benzeyeceğimizi rahatlıkla görürüz. Bugün başını kapatman için zorlanmıyor olabilirsin. Ama yarın için olacakları kestirebilirsin. Aynı İran'da olduğu gibi. İran'da yalnızca iki yıl içinde kara çarşaflara büründü.

Sitelerde Paylaş

Sayın primat.

İran ile Türkiye'yi aynı kefeye koymayın... Farklı dinamiklere sahip iki ülkeden bahsediyoruz... Türkiye'nin İran'a dönüşmesi diye bir şey söz konusu dahi olamaz.

Yalnız sodece son 2 yıldır gerçekleşen seçimleri demokratik görmemeniz ilginç geldi. Demek ki hükümet koltuğuna bizim tuttuğumuz bir parti gelseydi epey demokratik bir seçim olacaktı...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

bana cevap yazan arkadaşlara sesleniyorum...

arkadaşlar ben bu resim fotoşap filan demedim..sadece dediğim şu "fotoşap çağındayız" geçiniz bunları...fotolar değil fikirler üzerinden konuşalım...Ayrıca o jop filan değilmiş Nitsuganın dediğine göre..ya da olsun ne farkeder geçin artık...beynin içine girin..

Not:Bknz size hakaret filan etmiyorum.."lanet insanlar bilmem ne insanlar vs vs.." demiyorum..Sizi adam yerine koyuyoruz fikir tartışmalarına giriyoruz..Öncelikle fikirlere saygı duymayı öğrenin derim size..Her gördüğünüzü öldürmeden ve saygı duyarak fikir tartışmalarına girmeyi öğreneceğiniz zamana kadar da beni muhattap almayınız..bakın admininiz Requiem i örnek alın...

Sitelerde Paylaş
Sayın primat.

İran ile Türkiye'yi aynı kefeye koymayın... Farklı dinamiklere sahip iki ülkeden bahsediyoruz... Türkiye'nin İran'a dönüşmesi diye bir şey söz konusu dahi olamaz.

Yalnız sodece son 2 yıldır gerçekleşen seçimleri demokratik görmemeniz ilginç geldi. Demek ki hükümet koltuğuna bizim tuttuğumuz bir parti gelseydi epey demokratik bir seçim olacaktı...

saygılarımla

Evet farklı dinamilkere sahibiz ama şu anlık. Unutulmamalı ki, Humeyni öncesi İran'da şuan bizimle aynı olan dinamiklere sahipti. İki yılda ettiler ülkenin içine. Gözünüzü açın lütfen.

İnsanlara kömür dağıtılarak, un dağıtılarak oyları satın alınıyorsa burada demokrasiden bahsedebilir misin? Eğer oy verdiğim parti aynı haltı yeseydi yine antidemokratik olacaktı tersini iddia edebilmem söz konusu değil.

Sitelerde Paylaş

O kadar kötümser olmayin. AKP halkimizin fakirliginden faydalanmasini bildi ve Türkiye sartlarina uyan iyi bir cizgi tutturdu. Ama buna alisan halk tekrar yeni seylerin pesine düsecek. Imam hatiplilerin üniversiteye girmesini saglamak atacaklari son adim olur ve öyle kalir. Türkiye hemen AKP nin alternatiflerini bulmali ve izleyecegi siyaseti netlestirmeli.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
O kadar kötümser olmayin. AKP halkimizin fakirliginden faydalanmasini bildi ve Türkiye sartlarina uyan iyi bir cizgi tutturdu. Ama buna alisan halk tekrar yeni seylerin pesine düsecek. Imam hatiplilerin üniversiteye girmesini saglamak atacaklari son adim olur ve öyle kalir. Türkiye hemen AKP nin alternatiflerini bulmali ve izleyecegi siyaseti netlestirmeli.

SAYGILAR

Asla kötümser değilim. Ancak mevcut duruma göre konuşmak gerektiğinre inanıyorum. Bu kısır bir döngü. Türkiye halkı oyunu bir ekmeğe satmayacak kadar zenginleşirse durum değişir tabii. Ama şuan ki iktidar bu kitleyi kaybetmek ister mi. Elbette alternatifleri olmalı, yıllardır bunu beklemiyor muyuz zaten...

Sitelerde Paylaş

Türbana karşı çıkan Rahşan Ecevit, 'Bugün türbanla bir şey kaybetmeyeceğini sanan başı açık kadınlar yarın irticanın pençesinden kurtulamaz' dedi

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=246945

AKP iktidarında imam hatiplerde öğrenci sayısı neredeyse iki kat arttı. En büyük artış kızlarda. İmam hatipli kız sayısı beş yılda erkekleri geçti

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=246934

MUĞLA - Milas'ta ilköğretim öğrencilerini camiye götürüp sarıklı, cüppeli, tespihli fotoğraflarını çekmek, fotoğrafları 1.5 YTL'den satmak, almayanlara da zayfı not vermekle suçlanan din dersi öğretmenine uzaklaştırma çezası verilecek.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=246935

ZONGULDAK - Ereğli ilçesinde, rahatsızlanan boşandığı eşini hastanenin acil servisine götüren kişi, erkek hemşirenin iğne yapmak istemesine tepki göstererek doktorla tartıştı. Doktor hakarete uğradığı iddiasıyla savcılığa şikâyette bulunurken hasta yakını, "Boşta kadın hemşire vardı" dedi.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=246919

Daha birçok alıntı yapılabilir bu konularda fakat geçmiş hatalarıda göz ardı etmemek lazımdır.

Bugün gelinen noktada bu sorun çözülecek gibi değildir. Amaç çözmekte değildir.

Bunu anlamamız ve böylece düşünmemiz gerekir.

Sorun aynen bırakılmasada dönem dönem farklı şekillerde gündeme getirilmeye devam edilecektir.

İslam sermayesinin dayanağı bu tip simgesel hareketlerle ilerlemektir.

Gelinen nokta sermayanin el değiştirmesidir.

Bu amacı gerçekleştirmek için siyasal simgelerle insanlar pasifleştirilmelidir, kamplaştırılmalıdır...

Bu ülkenin cari açığı ve borçları ortadadır!

Bu noktada ekonomik bağımsızlığı olmayan coğrafyada;

Birçok inanç ve ideolojide bağımsız olamayacaktır!

Eğer amaç bağımsızlık ise öncelikli sorunlar ekonomik sorunlardır...

Öncelikli sorunlar bilim ve teknolojide ki geri durumumuzdur...

Eğitim sorunudur vs...

Bağımsız değilsen özgürlükten ve demokrasiden bahsetmek ne derece doğrudur?

Saygılar

Sitelerde Paylaş
İnsanlara kömür dağıtılarak, un dağıtılarak oyları satın alınıyorsa burada demokrasiden bahsedebilir misin? Eğer oy verdiğim parti aynı haltı yeseydi yine antidemokratik olacaktı tersini iddia edebilmem söz konusu değil.

iki anahtar da veriyorlardı.. Siz vaatsiz seçim gördünüzmü hiç... Oy dediğiniz şey nedir. Satın alınan şeydir... Kömürmütş unmuş, şumuş bumuş türü şeylerin ilk defa dağıtıldığını gördüm duydum demeyin sakın...

Sorun yardım meselesi ise demek ki ortada türbandan önce tartışılması gereken konular olduğu ortaya çıkıyor. Tv lerde bazen falan kişinin, falan kurumun yaptığı yardım görüntüleri çıkar siz de izlemişsinizdir mutlaka. İnsanlar birbirlerini ezerler geçerler... İnsanların geldiği nokta bu işte... Ülkemizin geldiği nokta bu işte. İnsanlarımız açlık sınırının altında yaşıyor.. Onların sorunları farklı oluyor açlık sınırının üstünde yaşayan bu forum sakinlerini de gündemi farklı oluyor...

saygılarımla

NOT: Humeyni öncesi İran ile Türkiye'nin tek ortak noktası ABD emperyalizminin yeni sömürgesi olmasıdır. dinamik mekanik benzerlik yok.

Sitelerde Paylaş
iki anahtar da veriyorlardı.. Siz vaatsiz seçim gördünüzmü hiç... Oy dediğiniz şey nedir. Satın alınan şeydir... Kömürmütş unmuş, şumuş bumuş türü şeylerin ilk defa dağıtıldığını gördüm duydum demeyin sakın...

Sorun yardım meselesi ise demek ki ortada türbandan önce tartışılması gereken konular olduğu ortaya çıkıyor. Tv lerde bazen falan kişinin, falan kurumun yaptığı yardım görüntüleri çıkar siz de izlemişsinizdir mutlaka. İnsanlar birbirlerini ezerler geçerler... İnsanların geldiği nokta bu işte... Ülkemizin geldiği nokta bu işte. İnsanlarımız açlık sınırının altında yaşıyor.. Onların sorunları farklı oluyor açlık sınırının üstünde yaşayan bu forum sakinlerini de gündemi farklı oluyor...

saygılarımla

NOT: Humeyni öncesi İran ile Türkiye'nin tek ortak noktası ABD emperyalizminin yeni sömürgesi olmasıdır. dinamik mekanik benzerlik yok.

Birincisi vaat başka birşeydir. Herkes herşeyi vaadedebilir. Oyun vaadler karşılığı kazanılmasına birşey diyemem. Ancak bu hükümet hem dini hem de ekonomiyi kullandı. İnsanların ekmek karşılığında oyunu satmasına diyecek birşeyim olamıyor yazık ki. Yaşamak zorundalar. Sorun şu: Halktan çok şey bekleyemeyiz artık. Zaten büyük bir kitle açlık sınırının altında yaşıyor ve oyunu satması yaşamını idame ettirmesi için gerekli olabiliyor. Bir sosyoloğun dediği gibi "insanlar mevcut durumları ne kadar kötü olursa olsun o durumu korumak isterler." Günde bir ekmekle yaşıyorsa o ekmeği de kaybetmek istemeyeceği için asla itiraz edemez. Mevcut koşullarda halktan fazlasını bekleyemezsin.

İran'ı daha iyi değerlendirmelisin. Hümeyni öncesi İran monarşiyle de yönetilse şuan ki Türkiye'den farksız değildi. Pehlevi döneminde abd yiyordu ise şimdi humeyni yiyor. Halk için gelişen bir ekonomi olmadı. Sadece daha da yozlaşyılar. Hatta İran'lı birçok arkadaşım. İslam devrimi öncesi ekonomik durumlarının daha iyi olduğunu söylüyor.

Sitelerde Paylaş
bana cevap yazan arkadaşlara sesleniyorum...

Her gördüğünüzü öldürmeden ve saygı duyarak fikir tartışmalarına girmeyi öğreneceğiniz zamana kadar da beni muhattap almayınız..bakın admininiz Requiem i örnek alın...

kuranı okumamış biri olduğunuz açıkça belli oluyor. İçerisinde biz ateistlere, biz gayri-müslimlere muhammed her sinirlenişinde bir ayet skoup hakaret etmiştir. Sen o kitabı kutsal sayıyorsun, onu yazan adamı kutsal sayıyorsun. İçerisinde beni öldürmen gerektiği yazıyor. Benim seni öldürmek gibi bir amacım yok. O resim gayet açık, kadın nefret dolu, şiddet dolu. Gebertecek...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...