Jump to content

Hayvanlar neden acı çeker ?

Recommended Posts

Bakın forum sakinleri bu örnek ibret bir yazı.

Bizlerin amacı insanları bu gibi insanımsıların bu gibi düşüncelerinden kurtarmaktır.

Şimdi bu gibi insanların yönettiği bir ülkeyi düşünebiliyormusunuz?

Bu gibi insanımsıların yönettiği bir ülkenin ömrü ne kadar olabilir, ne kadar ilerleye bilir.

Bunlar 1400 yıl öncesinin değil tarih öncesi insanlardan bile az düşünme kapesitesi olan insanlar bunlar.

Bir osmanlı devleti senin ukala oldugunu isbatlar sanırıkm ne kadar ilerleyebilirmiş pehhh

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İmtihan değil sorumlu tutulacaklar.

İbadetten sorumlu değiller imanddan zaten değiller.

Ancak fıtratlarından sorumlular..

İllegal gözünü seveyim, nasıl sorumlu abi ya ? Fıtrat dediğin şey ne ? Ve fıtratına nasıl ne ile aykırı hareket edebiliyor bunlar ?

Sitelerde Paylaş
Allahın insanın cektigi acıdan haz alan sadist bir manyak oldugunu söyledigimizde dincilerin bahanesi hazırdır.. Güya insan acı cekerek olgunlaşır ve benliği kemale erer.. İnsan acı cekerek bu dünyanın ne kadar boş oldugunu kavrayıp allaha yönelir , allaha yönelense kurtuluşu bulmuş demektir.. İnsan acı cektikce allahtan sevap alır sevaplar cogaldıkca cennetin kapısında bekleyen melekler sana öpücük gönderir.. Bu zihniyete göre aclık yoksulluk kötü yaşam cinayet tecavüz herşey isabetlidir , böyle olmadıgı takdirde insan allahı bilemeyecektir

Peki ey dinciler !

Hayvanlar neden acı ceker ? Kediler köpekler ve türlü hayvanlar ac susuz kalarak karda kışta donarak ölmektedir.. Üstlerinden araba gecer sakat kalırlar , bir kac senelik ömürlerini sıkıntı acı icinde gecirirler

Sizin cok merhametli allahınız hayvana neden acı cektirir ? Kediler köpekler geyikler cektigi acılardan sevap alıp cennete mi gidecek ? Sokak kedilerine cennette huriler mi verilecek ? Allah acıdan haz almıyorsa hayvanlar neden sürekli acı ceker

Cevapları bekliyorum..

Yaşamın özü acıdır.

Sitelerde Paylaş
QUOTE(iLLeGaLTM @ Nov 16 2008, 12:53 AM)

İmtihan değil sorumlu tutulacaklar.

İbadetten sorumlu değiller imanddan zaten değiller.

Ancak fıtratlarından sorumlular..

Bakın forum sakinleri bu örnek ibret bir yazı.

Bizlerin amacı insanları bu gibi insanımsıların bu gibi düşüncelerinden kurtarmaktır.

Şimdi bu gibi insanların yönettiği bir ülkeyi düşünebiliyormusunuz?

Bu gibi insanımsıların yönettiği bir ülkenin ömrü ne kadar olabilir, ne kadar ilerleye bilir.

Bunlar 1400 yıl öncesinin değil tarih öncesi insanlardan bile az düşünme kapesitesi olan insanlar bunlar.

Sevgii İllegal ,

Acı çeken bir hayvana örnek gösterin diyorsun.

Hayvanları acı çekmediğini ima ediyorsun.

Bu kadar kör olamaz sın. Artık YUH yani.

Acı çeken hayvana örnekleme istiyorsun ha: AnimalPlanet diye bir kanal var , ordada Animal Cops diye program var.

Hayatında göremeyeceğin kadar , örnek var... Azıcık seyret.

Gözünün önündeki acı çeken hayvanı görmüyorsun...

Tutup , Hayvanlar ahirette fıtratılarından sorumlu olur gibi bir ZIRVA ortaya atıyorsun.

Buna gerçeklerle yaşamamak , hayal dünyasında yaşamak denir.

Sanki hayvan doğarken , " Yok ben bu fıtratı almiiiim. Bana savaşçı bir kimlik ver Tanrı" mı dedi.

Seçme hakkı varmıydı.

Yaşın genç , nasıl bir eğitim ortamından geldin , aile ilişkilerin nasıl merak ediyorum.

tarihinde taklamakan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayvanlarda mı imtihan oluyor yani?

İlginçmiş! Onlara da peyganmber ve kitap göderiliyormu? Mesela dünya üzerindeki karınca popilasyonunu bir düşünelim bunlara kaç peygamber gönderilmelidir?Bir mi? Karınca muhammet mi

Atom karınca =karıncaların muhammedı

hatta mucızelerını bılmeyen yoktur :D

senin gibi binlerce sadisttin onları sahiplenmediği ve beslemediği için olabilirmi...

ahkam kesmeden önce sokakta bu güne kadar kaç hayvanı aldın besledin veterinere götürdün..

sakın çok deme pis söverim...

beni sorarsan bahariye veteriner kliğiniğine git sor tam havuzun orada rüzğar şengül adım en az 50 tane hayvanı götürüp tedavi ettirdim kaydı kuydu hep orada...sende başkalrıda bunu yaparsa emin ol daha iyi olur hepsi için...

ayrıca kopeklerın kışın çektiği açlık yediğin etin sahibi sığırın kesilen boğazına göre daha tahammül edilebilirdir.

hady konu aç sığırlar neden acı çekiyor cennetemi gidecekler de veya neden tavuğun yumurtasını alıp yiyiyoruz bizmi yumurtladık o yumurtayı yeter bu tanrının tavuklara eziyeti.çocuklarını yiyoruz zavallıların falan de :lol:

delimidir nedir ....

:D OFFFF COK GULDUM

Allah hayvanları yaratırken BIZE MI GUVENDI ?

"kedılerı sokağa atıyımda ınsanlar alsın bende onların merhametlerını mı test edıyım "

böyle mı dedı acaba :D ??

peki doğal hayattaki kartala yem olan yılanı;

aslana yem olan bizon yavrularını;

çakallara yem olan aslan yavrularını

bunlarıda mı bız evlatlık alalım dıye yaratmış tanrı ? :D

eko sistem o denge dersen asıl ben seni sopalarım !

Sitelerde Paylaş
Sevgii İllegal ,

Acı çeken bir hayvana örnek gösterin diyorsun.

Hayvanları acı çekmediğini ima ediyorsun.

Bu kadar kör olamaz sın. Artık YUH yani.

Acı çeken hayvana örnekleme istiyorsun ha: AnimalPlanet diye bir kanal var , ordada Animal Cops diye program var.

Hayatında göremeyeceğin kadar , örnek var... Azıcık seyret.

Gözünün önündeki acı çeken hayvanı görmüyorsun...

Tutup , Hayvanlar ahirette fıtratılarından sorumlu olur gibi bir ZIRVA ortaya atıyorsun.

Buna gerçeklerle yaşamamak , hayal dünyasında yaşamak denir.

Sanki hayvan doğarken , " Yok ben bu fıtratı almiiiim. Bana savaşçı bir kimlik ver Tanrı" mı dedi.

Seçme hakkı varmıydı.

Yaşın genç , nasıl bir eğitim ortamından geldin , aile ilişkilerin nasıl merak ediyorum.

Sanırım birşey yanlış anlaşıldı.

Ben hayvanların acı çektiği bir durum örnekleyin dedim hayvanlar acı çekmiyor demedim altını çizerim.

Hiçbir durum yoktur ki hayvanların acı çekmesi allaha mal edilsin buyrun örnekleyin konuşalım.

Sitelerde Paylaş
Sanırım birşey yanlış anlaşıldı.

Ben hayvanların acı çektiği bir durum örnekleyin dedim hayvanlar acı çekmiyor demedim altını çizerim.

Hiçbir durum yoktur ki hayvanların acı çekmesi allaha mal edilsin buyrun örnekleyin konuşalım.

doğadakı bir ceylanın aslana yem olmasında allahın sucu yokmudur ?

kedi köpeği aynı odaya atan bir insandan ne farkı vardır !

Sitelerde Paylaş
doğadakı bir ceylanın aslana yem olmasında allahın sucu yokmudur ?

kedi köpeği aynı odaya atan bir insandan ne farkı vardır !

Doğada ki aslan ceylana saldırmışsa fıtrata aykırı davranmıştır.

Bunun sonucunca ya oda avlanarak ölecek ve adalet sağlanacak oda olmazsa amhşerde onlara münasip ceza ve mükafat ve hesaplaşma olacak.

Sitelerde Paylaş

Bunun sonucunca ya oda avlanarak ölecek ve adalet sağlanacak oda olmazsa amhşerde onlara münasip ceza ve mükafat ve hesaplaşma olacak.

Maşbak mı geçiyosun yaa..Fıtratına aykırı davranmışmış..yuh..Neyle beslenecek bu hayvan taş mı yiyecek?

Bu kadar da cıvıtılmaz ki ama canım.İnanmak olsun da isterse kıçım kaynaklı olsun.

Ondan sonra da ödüllenecek,cezalandırılacak!İnsanınki bile açıkça tartışma konusuyken bir de hayvanın

imtihanı çıktı başımıza.Bitkiler de ödüllenecek mi bari?Huriler,gılmanlar,minderler falan?

Siz bu kafayla giderseniz çok uzun değildir bu dinin ömrü söyleyeyim.Aslında iyi iyi böyle.

Kıl köprüden de geçecekler mi bari? :lol: :P

Sitelerde Paylaş

Aslani hangi hayvan avlar merak ettim. Ha bir de sadece aslana cezasini vermek icin onu avlayan bu hayvan da cezalandirilacak mi?

Bence dunyada acinin varolup olmamasisi tanrinin varligi veya yoklugu ile alakali degil. Ama Allah veya Zeus gibi spesifik tanrilara karsi bir arguman olarak kullanilabilir.

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aslani hangi hayvan avlar merak ettim. Ha bir de sadece aslana cezasini vermek icin onu avlayan bu hayvan da cezalandirilacak mi?

Bence dunyada acinin varolup olmamasisi tanrinin varligi veya yoklugu ile alakali degil. Ama Allah veya Zeus gibi spesifik tanrilara karsi bir arguman olarak kullanilabilir.

Bakın avlanmassa mahşer hesaplaşması var dedim.

Kuran ayetini bilirsin

Vahşi hayvanlar bir araya toplanıldığı zaman....

her hayvanın bir fıtratı var.Fıtratında bulunan ne olursa olsun çiğnerse hesabını verir muhakak adalet sağlanır.

Sitelerde Paylaş
Bakın avlanmassa mahşer hesaplaşması var dedim.

Kuran ayetini bilirsin

Vahşi hayvanlar bir araya toplanıldığı zaman....

her hayvanın bir fıtratı var.Fıtratında bulunan ne olursa olsun çiğnerse hesabını verir muhakak adalet sağlanır.

Fitratin Turkcesi ne? Karma gibi bir olay mi?

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kedi ile köpegin kavgasina gelince, onlari sen yaratmadin onlarin akli yok (yani insan kadar), fakat senin aklin var, onlari bir odaya koyup köpegin kediyi parcalamasindan, sen sorumlusun.

allah yaratibda, kitaplar peygamberler gönderdikden sonra, her bir haksizliga el uzatacaksa, bu dünya gereksiz olurdu?

Bir cocugu yetistirirken, her dakika, her sorununda müdahale etsen, ne olur?

Belirli bir yasa geldiginde, kendi kararlarini verecekdir. Eger dogru yolu secerse zaten bir odaya kediyi ve köpegi koyubda, köpegin kediyi parcalamasina izin vermez, cünkü Allah dan korkacakdir, günah oldugu icin.

Umarim ne söylemek istedigimi anlamisindir.[/color]

Hayvanları yaratıp, gıda miktarını sınırlayan, dünya odasına hapseden ve birbirlerini yemelerini seyreden de sorumlu o zaman bu duruma göre...

Kuralları koyan ve sonra müdahale etmeyen bir Allah inancına doğru yavaş yavaş çekildiğini görüyorum ki ehl-i sünnet inancından yavaş yavaş daha bir aklın yolu olan mutezileye doğru gidiyorsun bakıyorum...

Ha gayret cübbeli, cübbeyi atmaya az kaldı...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...