Jump to content

Einstein Amca Niye Merak Etmiş?

Recommended Posts

Evet arkadaşlar konu merak..Adam niye merak ediyor??Ve ya ben niye bunun şimdi merak ettim..Nedir Kaynağı bu merağın?

"İnsanın bildiklerinin sınırlarını geliştirme çabası"diyerek bir betimleme yapmış olsam ilk olarak..

Sitelerde Paylaş

"İnsanın bildiklerinin sınırlarını geliştirme çabası"

İnsanı insan yapa şeylerden birisidir bu yukarıdaki.

Birde bunu durdurmak isteyenler olgular avr yani insnaın en büyük özelliğini köreltmek siteyen olgular.

İşte dinler bu çabayı yok ederler. Çıkar bir arap tüm insanın merak ettiği araştırması gereken şeyleri palavralarla korkutarak cevap verdiğini söyler.

Sonrada bazıları çıkar bu insanın en büyük özelliğini kendine çıkar sağlamak için durdurmak isteyen kişiyi savunurlar ben bu kişilere gerçek müslüman diyorum.

Sitelerde Paylaş

ya arkadaşlar ne saçmalıyorsunuz...YOKSA CEVABINIZ SUSUNUZ BEKLEYİNİZ...

soru sordum niye senaryolar üretiyorsunuz ki???

İnsanı insan yapa şeylerden birisidir bu yukarıdaki.

Kim insanı insan yapmış ki bunu vermiş??Herşey dünyadan bize geldi ise bu nereden geldi??ya bırak bunları...

Niye merak ediyoruz??niye bildiklerimizin dışına çıkıyoruz...

Merak ettim, öyleyse allah vardirmi diyeceksin simdi?

Yoo..çok daha kolay yolları mevcut..aynaya bakman yeterli mesela..

Sitelerde Paylaş

insan neden merak eder.?

çünkü insan çevresinde gördüğü şeylere mantıklı bi açıklama getirmek ister.yani insan öğrenmek ister.

niye öğrenmek ister diye bi soru sorabilirsin.

insan öğrenmek ister çünkü öğrendiği şeyleri insanlarla paylaşmak ister.

niye insan paylaşmak ister. çünkü insan sosyal bi canlıdır. yaşamsal gerekliliklerinden biri de iletişimdir.

cevaba yok beğenmedim diyebilirsin.beğenme zati.

cevap için susup seni beklicek değiliz.

ecvabında lütfen laf salatası da yapma

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
insan neden merak eder.?

çünkü insan çevresinde gördüğü şeylere mantıklı bi açıklama getirmek ister.yani insan öğrenmek ister.

niye öğrenmek ister diye bi soru sorabilirsin.

insan öğrenmek ister çünkü öğrendiği şeyleri insanlarla paylaşmak ister.

niye insan paylaşmak ister. çünkü insan sosyal bi canlıdır. yaşamsal gerekliliklerinden biri de iletişimdir.

cevaba yok beğenmedim diyebilirsin.beğenme zati.

cevap için susup seni beklicek değiliz.

ecvabında lütfen laf salatası da yapma

yo birşey demiyeceğim de sadece verdiğin cevapla sen tatmin oldun mu??onu söyle valla senden başka birşey istemeyeceğim..

ayrıca laf salatası seninki olmuş valla.. :)

Sitelerde Paylaş

insan anlam peşinde koşan hayvandır :lol:

insandaki öğrenme isteği bence güvende olma isteğinden geliyor. çevresindeki olaylara açıklama getirirse, "bilinmeyen" den korkmasına gerek kalmayacak. bilinen birşeyden korkmak daha kolay, en azından çözüm üretebilirsin. ilkel bir zamanda yaşayan bir insan mesela bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak zorundadır, olmazsa zehirlenip ölebilir. bence merakın çıkış noktası bu. insanın kendini koruması için yani. sahip olduğumuz bütün özellikleri doğada hayatta kalabilmemiz için geliştirmişiz.

dinler insana bilinmeyenleri açıkladığını iddia ederek insanları rahatlatıyor. bu insanlar bildiklerini varsayarak daha fazlasını öğrenmek için çaba sarfetmiyorlar.

Sitelerde Paylaş
insan anlam peşinde koşan hayvandır :lol:

insandaki öğrenme isteği bence güvende olma isteğinden geliyor. çevresindeki olaylara açıklama getirirse, "bilinmeyen" den korkmasına gerek kalmayacak. bilinen birşeyden korkmak daha kolay, en azından çözüm üretebilirsin. ilkel bir zamanda yaşayan bir insan mesela bitkiler hakkında bilgi sahibi olmak zorundadır, olmazsa zehirlenip ölebilir. bence merakın çıkış noktası bu. insanın kendini koruması için yani. sahip olduğumuz bütün özellikleri doğada hayatta kalabilmemiz için geliştirmişiz.

buna birşey demem..kendi görüşün...

ama

dinler insana bilinmeyenleri açıkladığını iddia ederek insanları rahatlatıyor. bu insanlar bildiklerini varsayarak daha fazlasını öğrenmek için çaba sarfetmiyorlar.

burada yanlışsın işte..sallıyorsun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...