Jump to content

Bakın şu tesadüfe

Recommended Posts

Bildiğiniz üzere, mevsim sebze ve meyveleri, genellikle o mevsimin rahatsızlıklarına iyi gelir.

Örneğin kışın c vitamini açısından zengin meyve ve sebzeler ortaya çıkar ve bizi soğukalgınlığna karşı takviye eder.

aynen öyledir.. mevsimlerine göre sebze ve meyveler bir bakarsınız ki ortaya çıkı verir... allah'ın muhteşem ilminden size sadece 1 tane örnektir bu... koyun ve keçilerde kurban bayramında bize verilmiş allah tarafından nimetlerdir...

hala inkar mı edersiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 296
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

aynen öyledir.. mevsimlerine göre sebze ve meyveler bir bakarsınız ki ortaya çıkı verir... allah'ın muhteşem ilminden size sadece 1 tane örnektir bu... koyun ve keçilerde kurban bayramında bize verilmiş allah tarafından nimetlerdir...

hala inkar mı edersiniz?

Aynen öyle falan degil.Tam tersidir. Bizi soğuk algınlığına karşı koruyan dediğiniz portakal mandlin gibi turunçgiller +kivi vs hep sıcak,ılıman iklimlerde yetişir.Kışın onu sana getiren kamyondur, allah degil.

Erzurumda, ağrıda yaşıyorum soğuk var deli gibi hani portakal, kivi vs .Ulaşım olmadan -yani insan - allah beni korumuyor o zaman . Bu mantık tamamen yanlış görüldüğü gibi

Bu başlıkda ilk iletilerde bahsedildi. Başlık sahibi cahil de sustu kaldı herzamanki gibi başka yerlere sardı.

Sitelerde Paylaş

Kış meyveleri ve sebzelerini bol bol tüketin

Kış aylarında yani mevsiminde yetişen meyve ve sebzelerin bolca tüketilmesi gerekir. Portakal, mandalina, greyfurt, kivi gibi meyveler bol bol C vitamini içeriği sayesinde cildin daha genç ve diri kalmasını sağlarken tüm vücudumuz içinde doğal bir antioksidan işlevi görür. Bu besinlerin içerdiği yüksek miktarda sıvı da vücuda alınması gereken sıvı miktarını destekler

http://www.memorial.com.tr/saglikrehberi.php?Id=2005

Yaz meyve ve sebzelerini kışın tüketmeyin

KIŞ MEVYE VE SEBZELERİ YİYİN

“Hem kanserojen, hem de pahalı olan bu meyve ve sebzeler yerine kışın yetişen ve vitamin, mineraller yönünden zengin olan ıspanak, pırasa, karnabahar, yerelması, elma, portakal, mandalina gibi kış sebze ve meyvelerini tercih ediniz. Bu şekilde hem sağlıklı olursunuz hem de kanserden korunursunuz. Biz sivil toplum örgütü olarak sizleri kanserden korumak istiyoruz. Tek amacımız budur.”

http://www.hurriyet.com.tr/yasam/5477634.asp?m=1

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kış meyveleri ve sebzelerini bol bol tüketin

Kış aylarında yani mevsiminde yetişen meyve ve sebzelerin bolca tüketilmesi gerekir. Portakal, mandalina, greyfurt, kivi gibi meyveler bol bol C vitamini içeriği sayesinde cildin daha genç ve diri kalmasını sağlarken tüm vücudumuz içinde doğal bir antioksidan işlevi görür. Bu besinlerin içerdiği yüksek miktarda sıvı da vücuda alınması gereken sıvı miktarını destekler

http://www.memorial.com.tr/saglikrehberi.php?Id=2005

Yaz meyve ve sebzelerini kışın tüketmeyin

KIŞ MEVYE VE SEBZELERİ YİYİN

“Hem kanserojen, hem de pahalı olan bu meyve ve sebzeler yerine kışın yetişen ve vitamin, mineraller yönünden zengin olan ıspanak, pırasa, karnabahar, yerelması, elma, portakal, mandalina gibi kış sebze ve meyvelerini tercih ediniz. Bu şekilde hem sağlıklı olursunuz hem de kanserden korunursunuz. Biz sivil toplum örgütü olarak sizleri kanserden korumak istiyoruz. Tek amacımız budur.”

http://www.hurriyet.com.tr/yasam/5477634.asp?m=1

Selam ve sevgiler.

fikirlerinin fos olduğunu anlayıp filitre etmen güzel de salt magazin+gazete haberlerini buraya niye taşıyorsun ki.

Seda Sayan da bunları söylüyor zaten

Sitelerde Paylaş

Bundan sonra kış meyvaları hakkında "ama onları sıcak yerlerden kamyonlar getiriyor, yazın da benzinleri bittiği için getirmiyorlar" şeklinde kendini rezil eden açıklamalar yapmazsın.

Bu sayfada da senin kazancın, neyin kış meyvası olduğunu öğrenmen ve cahilliğinin bir kısmını gidermen oldu.

İzlemeye devam et.

Daha ilkokul seviyesindeki bilgilerden yoksun senin gibi insanların bu forumda yazmaya kalkması bile bir utanç vesilesidir.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bundan sonra kış meyvaları hakkında "ama onları sıcak yerlerden kamyonlar getiriyor, yazın da benzinleri bittiği için getirmiyorlar" şeklinde kendini rezil eden açıklamalar yapmazsın.

Bu kadar da düşme bence.Nerede böyle benzinleri bittiyor da getirmiyorlar dedim.Argümanının fosluğuna kafan basınca çamura yatmaya gerek yok.

Daha ilkokul seviyesindeki bilgilerden yoksun senin gibi insanların bu forumda yazmaya kalkması bile bir utanç vesilesidir.

O yoksunluk degil ilerleme kardeşim.İlkokulda takılıp kalmışın .Sana dünya dünyanın heryerinde kış diye bir mevsim olmadığını öğretiyorum. Sense yok bana bunun ilkokulda böyle öğrettiler, kargadan başka kuş tanımam diyorsun.

Sen bilirsin bu kafayla girdiğin her konuda şamaroğlanı olmaya mahkumsun.

tarihinde kale tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu kadar da düşme bence.Nerede böyle benzinleri bittiyor da getirmiyorlar dedim.Argümanının fosluğuna kafan basınca çamura yatmaya gerek yok.

O yoksunluk degil ilerleme kardeşim.İlkokulda takılıp kalmışın .Sana dünya dünyanın heryerinde kış diye bir mevsim olmadığını öğretiyorum. Sense yok bana bunun ilkokulda böyle öğrettiler, kargadan başka kuş tanımam diyorsun.

Sen bilirsin bu kafayla girdiğin her konuda şamaroğlanı olmaya mahkumsun.

Bu sana ders olsun Kale. Bir daha cahilliğini ve kafasızlığını herkesin önünde sergileyip kendini aşağılatmazsın böyle.

Evet neymiş?

Portakal ve kivi kış meyvaları imiş.

Ve de neymiş?

Kış meyvaları kışın tüketilmeliymiş.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

>>>Evet neymiş?:

>>> Portakal ve kivi kış meyvaları imiş.

Yanlış, bunlar tropikal meyvelerdir ve asla vede kata kış tanımında olan yerde yetişmezler.. Portakal örneğin dondan etkilenri ve kış olup don olan yerde pili biter. Kivi, zaten daha düne kadar Türkiye'de bilinemeyn bir bitkiydi, zira o da tropik bir bitkidir, hemde protakaldan daha fazlasıyla. Ve daha ilginç olan, bugün yediğimiz kivinin, ıslah yoluyla, doğal, yani allahın yarattığı kivi değil, insanın yarattığı kivi olmasıdır..

>>> Ve de neymiş? Kış meyvaları kışın tüketilmeliymiş.

Ne alaka? Ben yazında tüketiyorum, daha güzel oluyorlar, şöyle soğuk soğuk..

Zira, her ikiside sulu meyvelerdir ama C vitamini vs. olarak sınıfta kalırlar. amanda C vitamini deposu filan lafları birer balondur. Bu nedenle kışın bir faydası olmaz bunların. Ama tam bir su deposu olarak, yazın serinlemek için ideal yiyeceklerdir. Ve bu açıkca gösterir ki, allah denen beyinsiz tanrı, sulu güzelim meylveleri kışın vererek aptallığını ayan etmektedir..

Sende bu tanrıya tapmayı filan düşünecek şapşalın birisin zaten.. Bu yazdıkların aynen bunu gösteriyor.. Dost acı söyler, gücenmene hacet yok..

Sitelerde Paylaş
>>> Hem kanserojen, hem de pahalı olan bu meyve ve sebzeler yerine...

Peki allah bu kanserojen sebzeleri neden yaratmış öyleyse?

Biyolojik tuzaklar kurmuş bol bol.. Aynı mantarın bazısı zehirli (ileri derecede hepatotoksik ve tek bir tanesi yenildikten sonra bugünkü tedavilerle KC nakli dışında tedavisi yok), bazısı zehirsiz ve yemek pişirebilirsiniz mesela...

Sitelerde Paylaş

Evet tekrarlayalım akılsız ve cahil dostlar.

Portakal ve kivi kış meyvalarıdır. Bitti.

Hiç soğuklardan, donlardan medet ummayın.

Daha "kış meyvası" tanımının ne olduğunu bile algılayabilecek kapasiteniz kalmamış durumda. Soğukta yetişmekten bahseden yok.

Bu başlık altında bunu öğrendiniz artık.

İnanın, böyle bir şekilde öğrenmeniz, ömür boyu hatırlamanızı sağlayacak.

Bedavadan kalıcı bir ders daha...

Ve bilime sırtınızı dönmeyin. Bu kış meyva ve sebzelerini kışın tüketin bundan sonra.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Havada kar hafif hafif atıştırıyor.Kahramanımız Emre1974tr camdan dışarı bakar hava soğuk ve yağışlıdır.Dışarı çıkıp insanların arasına karışmak istemez.Mamafih eczaneye uğrayıp ilaçlarını almak zorundadır .Son görüşmede doktoru sert bir dille kendisini uyarmıştır. Emre bey Ispanak+ tere ile olmaz şu ilaçları düzenli almanız gerek yoksa sizi bir süre daha alıkoymamız lazım diye. İçinden neyse yaw, pazara da uğrarım evde portakal falan bitti der ve dışarı çıkar emre. Pazarda gezerken gördüğü sulu portakallardan ve kividen birer kilo alıp torbasına koyarken birden ampül beyninde çakar.Ulan ben bu portakalı en çok kışın pazarda görüyorum.Eee hava da karlı, aylardan da ocak o zaman bu portakal kış meyvesi olmalı der. Hay yüce rabbim bizi kışın soğuğundan koruyan portakalı nasıl da kışın bize veriyorsun.Varlığını hergün yeni yeni mucizelerle gösteriyorsun diye düşünür.

Derken aniden aklına böyle ilginç düşüncelerin özellikle ilaçlarını almadığı zamanlar geldiğini farkeder.Anında irkilir,İşte şeytan ve cinler bana gene vesvese veriyor,zaten benim doktorun da ruhçu olduğu belli diyip son portakalını torbasına atıp eczaneye uğramadan dosdoğru evin yolunu tutar.

Sitelerde Paylaş

>>> Portakal ve kivi kış meyvalarıdır. Bitti.

Bizde sana bu ne acayip ve rezil iştir diyoruz emre.. Bu allah salak mı, yazın tüketilmesi en faydalı olacak bu meyveleri almış kışın bize veriyor, bu nasıl bir zübüklüktür, dalga mı geçiyor bizle nedir?

Diyorsun ya, C vitamini, C vitamininin en çok olduğu şey, kırmızı biber. Ama o ne hikmetse kışın yok, C vitamini ihtiyacımızın en az olduğu yaz aylarında var..

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...