Jump to content

İşte bunu çok merak ediyorum arkadaşlar..

Recommended Posts

Arkadaşlar nedir bu kutupluluk??

Bir türlü anlamış değilim..Eğer Hz.Muhammed(sav) dediğiniz gibi uydurma(affet ya Rasul) iş yaptı ise nasıl bukadar adam arkasında gidebiliyor...

Ya da benim bildiğim üzere sizin yolunuz "saçma sapan" ise niye bukadar adam bu kadar prof .ateist...

Niye biri bakıyor Dünyaya "Ne büyüksün Ya Rabbî" diyor..diğeri bakıyor " Buyrun,gördüğünüz üzere Tanrı yok" diyor...

Birileri bana açıklayabilir mi arkadaşlar...Her iki tarafta(inanan inanmayan) birbirini "aptallık" ile suçluyor..Nedir bu??

Foruma ilk takıldığım günden beri gizli bir hayret besliyorum içimde...

Birileri işte bilmem ne profu yazmış da yazmış..al bunu kopi paste..sonuna da bunu görmeyen "aptaldır"de...

sonra diğeri de yapıyor bi kopi paste o da aynı...

Nedir bu işin özü arkadaşlar ??Bir çoğunuz zeka noktasında benden üst seviyedesiniz..fakat unutmayın ki benim de bir beynim var..Hatta bilmem hangi din sitesinin yazar kadrosunda sizden çok daha zeki insanlar prof lar var..

Yani eğer senin dediğin gibi harbiden bu iş aptallıksa o adamlar ne arıyor orada...Peki benim dediğim gibi ise öbür adamlar ne arıyor orada...Nedir bu bir tür paradoks mu??

Birileri bana bunun ayrımını yapabilir mi acaba??

saygılar

Sitelerde Paylaş

Nedir bu işin özü arkadaşlar ??Bir çoğunuz zeka noktasında benden üst seviyedesiniz..fakat unutmayın ki benim de bir beynim var..Hatta bilmem hangi din sitesinin yazar kadrosunda sizden çok daha zeki insanlar prof lar var..

saygılar

bana yönlendirin.

Sitelerde Paylaş

Hz İsa'nın arkasında giden insan sayısı Hz Muhammed'in arkasından giden insan sayısından fazla ise o zaman Hz İsa'mı doğru oluyor.

Matimatiksel bakış açısı ile sonuca ulaşılmaz.

Ancak, üslup konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Tahammülsüzlüğün hakim olduğu bir ortamda, tarafların en basitinden "aptallıkla" suçlaması normal bir sonuç. Tabi normal sonuç olması bu tavrın doğruluğunu getirmiyor... Birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Ohooo sen uyu daha isyankâr.... :)

Şimdi ben de sana diyorum ki "Ohooo sen uyu daha karantekyil" cim... :)

Gel çık işin içinden..üstelik ben çok da iddialıyım..kafadan atmıyorum...biliyorum sen de atmıyorsun..işte bunu soruyorum...???

Sitelerde Paylaş
Şimdi ben de sana diyorum ki "Ohooo sen uyu daha karantekyil" cim... :)

Gel çık işin içinden..üstelik ben çok da iddialıyım..kafadan atmıyorum...biliyorum sen de atmıyorsun..işte bunu soruyorum...???

"İspat nedir?" konusuna gel, kendine ait fikirlerini paylaş..

Bakalım kopyala/yapıştır yazılarından farklı birşeyler üretebilecek misin?

Hadi bakalım..

Sitelerde Paylaş

Çünkü burdaki ateistler yanlış kişilerle tartışıyor....

Bizim burda karşımıza çıkanlar başkalarının bilgilerini karşımıza koyan kişiler.

bunların hepsi bir hepsi aynı kalıp insanlar aslında.Buraya gelip bizimle tartışmasını istediğim kişiler; Harun yahya, Yaşar nuri öztürk, Feytullah gülen, Zekeriya beyaz vs vs...

Bunlar gelip tartışsa bi şekilde sonuca ulaşılır....

Sitelerde Paylaş

Bir türlü anlamış değilim..Eğer Hz.Muhammed(sav) dediğiniz gibi uydurma(affet ya Rasul) iş yaptı ise nasıl bukadar adam arkasında gidebiliyor...

Ya da benim bildiğim üzere sizin yolunuz "saçma sapan" ise niye bukadar adam bu kadar prof .ateist...

Niye biri bakıyor Dünyaya "Ne büyüksün Ya Rabbî" diyor..diğeri bakıyor " Buyrun,gördüğünüz üzere Tanrı yok" diyor...

Birileri bana açıklayabilir mi arkadaşlar...Her iki tarafta(inanan inanmayan) birbirini "aptallık" ile suçluyor..Nedir bu??

Foruma ilk takıldığım günden beri gizli bir hayret besliyorum içimde...

Birileri işte bilmem ne profu yazmış da yazmış..al bunu kopi paste..sonuna da bunu görmeyen "aptaldır"de...

sonra diğeri de yapıyor bi kopi paste o da aynı...

Yani eğer senin dediğin gibi harbiden bu iş aptallıksa o adamlar ne arıyor orada...Peki benim dediğim gibi ise öbür adamlar ne arıyor orada...Nedir bu bir tür paradoks mu??

Birileri bana bunun ayrımını yapabilir mi acaba??

saygılar

GÜNDÜZALP ARKADAS.

Size önce sunu belirteyim.-Bir kimsenin tarafsiz bir sekilde kendi Akil ve Dünya vede Din görüsünü,algiliya bilmesi icin arastirma yapmasi lazimdir.

Tabi Insanlar sözmissali,Benim dogdugum cevre böyle,.ben böyle gördüm,böyle inaniyorum benim Görüsüm dogru,Diger benim cevremden olmayan kisiler,yanlisyolda.

Sadece benim Dinim dogru vs, Akkila ve Fikirle yoluna devam etmek istedikleri sürece dogruyu bulamazlar.

Bakin ben Müslüman bir aileden ve Ortamdan geliyorum.

Size Soruyorum:Ben Müslümanim diyenlerin Yüzde kaci Kurani ve Hadisleri okumuslar(Türkce olarak anlamak kaydiyla) vede Din Üzerinde ne bilgileri var?

Kactenesi Dünyanin Kac kita oldugunu biliyor vede hangisi size Dünya Haritasinin 10 da birini cizebilecek,onu birakin,hangisinin Anne ve babasi dogru düzgün okuma yazma biliyor,ve kactanesi namuslu ve kactanesi Dindar.

Bunlari önce bir arastirin.Eger 20% yi gecerse burda Güvercin Taklasi atcam.

Müslümanim diyen Insanin Islamin en önemli Sarti olan Namazi kiliyormu.(5 Vakit olarak)

Namusluyum deyip Örtünüyomu,Dedikodu,Giybet yapiyomu,Caliyomu,Carpiyomu.Zinha yapiyomu(Erkeklerin 60% Zina yapar) ve Cogu Icki Icer.

Göreceksiniz ki ben Müslümanim Diyenlerin icerisinde Akli Basinda ve Dindar vede Ahlak ve Namuslu olarak ya 1 ya 2 kisi bulamazsiniz.

Iste Müslümanlik budur.Akli fazla olmayan Insanlarin,kendilerine Gösteri ve Saygi ,beni adam görsünler diye hava yapan

cogu Dolandirici Insanlarin arasinda oldugunuzu göreceksinizdir.

Ha Bunlar Diger Inanis ve Din Gruplari icinde Aynen gecerlidir.

Sadece Müslümanlari ve Toplumu daha iyi bildigimizden Örnek verdim.

Kimseyi kirmak ve Incitmek istmedim.

SAYGILAR.

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yada şu var:

Herkes hakikati bildiğini idda ediyor.Yada hakikati arrıyor...

Şunu bile bilmiyoruz: Hakikat diye bişey varmıdır?

Herkes ''hayatın amacı nedir'' diye sorarken ben şunu diye bilirim ''hayatın amacı saştır, hakikat diye bişey yoktur.Yapacağın tek şey bir taraf seçmek ve savaşmak''

Sonuçta asırlardır kesin galibiyet kazanmış birtek düşünce yok...

Sitelerde Paylaş

hitler'in soyle bir sozu var :

"yalan ne kadar buyukse, o kadar cok kisi inanacaktir" (the bigger the lie, the more they believe)

buna ek olarak gelmeli ki:

"dunya asla kotu insanların tehtidi altında kalmamıstır. dunyayı tehdit edenler kotulere inananlardır"

albert einstein

Sitelerde Paylaş

inanç ihtiyacı

ilk insanlar doğada olup biten korkutucu şeylerden sığınmak için doğaüstü koruyucu güce ihtiyaç duymuşlardır..evrile evrile tek tanrılı dinler ortaya çıktı.yani dinin de evrim geçirdiğini düşünüyorum çünkü insan düşünce evrimiyle paralellik gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
"İspat nedir?" konusuna gel, kendine ait fikirlerini paylaş..

Bakalım kopyala/yapıştır yazılarından farklı birşeyler üretebilecek misin?

Hadi bakalım..

Ne demek memnuniyetle..Ne de olsa seninle-sabah 8de arabam olmasına rağmen- gecenin 4 ünde güzel anılar paylaştık..Hatırın var biraz..

o zaman iki taraf da birbirine "oooo sen daha uyu" demeden yanıt verse. çünkü oooo ların yerini başka şeyler alıyor sonradan :)

İşte aslında istediğim şeylerden biri de bu..yok efenim şu çocuk seni bilmem nereye götürür susuz getirir..Veya sürekli “aptal,mal,aşağılık,deli,uydurma,saçma,koyun,öküz vs vs.. “ sıfatlar kullanılmasa..millete la yetiştirmekten düşünmeye vakit kalmıyor..yok jop muhabbeti yok bilmem ne.. gayet sıkıcı…Karşısındakine koyun demek koyun olmayanlar sürüsünde olmak diye bilirim rahatlıkla..

Çünkü burdaki ateistler yanlış kişilerle tartışıyor....

Bizim burda karşımıza çıkanlar başkalarının bilgilerini karşımıza koyan kişiler.

bunların hepsi bir hepsi aynı kalıp insanlar aslında.Buraya gelip bizimle tartışmasını istediğim kişiler; Harun yahya, Yaşar nuri öztürk, Feytullah gülen, Zekeriya beyaz vs vs...

Bunlar gelip tartışsa bi şekilde sonuca ulaşılır....

Bişe demiyorum..

bende ateist abilerimden ders almaktan kıvanç duyarım..

benim ezber yapıp yapamayacağıma da sen karar verecek değilsin ..

GÜNDÜZALP ARKADAS.

Size önce sunu belirteyim.-Bir kimsenin tarafsiz bir sekilde kendi Akil ve Dünya vede Din görüsünü,algiliya bilmesi icin arastirma yapmasi lazimdir.

Tabi Insanlar sözmissali,Benim dogdugum cevre böyle,.ben böyle gördüm,böyle inaniyorum benim Görüsüm dogru,Diger benim cevremden olmayan kisiler,yanlisyolda.

Sadece benim Dinim dogru vs, Akkila ve Fikirle yoluna devam etmek istedikleri sürece dogruyu bulamazlar.

Bakin ben Müslüman bir aileden ve Ortamdan geliyorum.

Size Soruyorum:Ben Müslümanim diyenlerin Yüzde kaci Kurani ve Hadisleri okumuslar(Türkce olarak anlamak kaydiyla) vede Din Üzerinde ne bilgileri var?

Kactenesi Dünyanin Kac kita oldugunu biliyor vede hangisi size Dünya Haritasinin 10 da birini cizebilecek,onu birakin,hangisinin Anne ve babasi dogru düzgün okuma yazma biliyor,ve kactanesi namuslu ve kactanesi Dindar.

Bunlari önce bir arastirin.Eger 20% yi gecerse burda Güvercin Taklasi atcam.

Müslümanim diyen Insanin Islamin en önemli Sarti olan Namazi kiliyormu.(5 Vakit olarak)

Namusluyum deyip Örtünüyomu,Dedikodu,Giybet yapiyomu,Caliyomu,Carpiyomu.Zinha yapiyomu(Erkeklerin 60% Zina yapar) ve Cogu Icki Icer.

Göreceksiniz ki ben Müslümanim Diyenlerin icerisinde Akli Basinda ve Dindar vede Ahlak ve Namuslu olarak ya 1 ya 2 kisi bulamazsiniz.

Iste Müslümanlik budur.Akli fazla olmayan Insanlarin,kendilerine Gösteri ve Saygi ,beni adam görsünler diye hava yapan

cogu Dolandirici Insanlarin arasinda oldugunuzu göreceksinizdir.

Ha Bunlar Diger Inanis ve Din Gruplari icinde Aynen gecerlidir.

Sadece Müslümanlari ve Toplumu daha iyi bildigimizden Örnek verdim.

Kimseyi kirmak ve Incitmek istmedim.

SAYGILAR.

Arkadaşım bu konuda sonuna kadar katılıyorum..Aynı zamanda Nur Cemaatlerinin gece gündüz deymen çalışma azimlerinin sebeplerini sıralamışsın bi bakıma..

Yada şu var:

Herkes hakikati bildiğini idda ediyor.Yada hakikati arrıyor...

Şunu bile bilmiyoruz: Hakikat diye bişey varmıdır?

Herkes ''hayatın amacı nedir'' diye sorarken ben şunu diye bilirim ''hayatın amacı saştır, hakikat diye bişey yoktur.Yapacağın tek şey bir taraf seçmek ve savaşmak''

Sonuçta asırlardır kesin galibiyet kazanmış birtek düşünce yok...

Nihil ,beni artık muhatap almayacaktın..unuttu isen hatırlatayım..

“Şunu bile bilmiyoruz: Hakikat diye bişey varmıdır?”

Bilmediklerimiz hakkında yorum yapmayacaksak Tanrı hakkında sayfalar doldurmayacağız..Bilmediklerimiz bize “merak” duygumuz için Rabbimizden hediye..tıpkı mide için yiyecek içecekler,göz için ışıklar,kulak için sesler,dil için türlü türlü tadlar..vs ..vs ..

Ayrıca “Merak ilmin hocasıdır…”

hitler'in soyle bir sozu var :

"yalan ne kadar buyukse, o kadar cok kisi inanacaktir" (the bigger the lie, the more they believe)

buna ek olarak gelmeli ki:

"dunya asla kotu insanların tehtidi altında kalmamıstır. dunyayı tehdit edenler kotulere inananlardır"

albert einstein

Sevgili ubermensch

..sen ne kadar badem bıyıklı abilerinden ders alıyorsan bende ateist abilerimden ders almaktan kıvanç duyarım..

benim ezber yapıp yapamayacağıma da sen karar verecek değilsin ..

Ya Hitler yalan söylüyorsa..Peki ya kötülere inananların gittikleri yolun kötü olduğunu bilmemeleri o yolda gitmeyenler ile bu durumun aynı şeyi ifade etmesi sence de bir paradoks değil mi?

Ayrıca belki Richard amcanız sizi uyutuyorsa buna “hayır” diyeceksiniz..Peki ya delil var mı??Delil eğer Richard amca Marx Darwin dedenin doğruları ise hiç boşuna Müslümanlara koyun demeyin…

Saygılar..Tüm cevap yazan arkadaşlara içten teşekkür ediyorum…

Sitelerde Paylaş

Tanrı inancı konusunda eğitimli, aydın, prof. seviyesinde ve hatta alim niteliğinde insanların farklı düşünmesi ve kutuplaşması gayet doğal.

Ama dinler, kitaplar ve peygamberler konusunda durum farklılaşıyor.

Dinlerin akıl ve bilim dışılıklarını, kitaplarındaki çelişkileri görmek bu seviyede insanlar için

için zor değil.

Buna rağmen din savunucuları içinde yüksek seviyede insanların olmasının nedenlerinden biri Tanrı inancını dinsiz düşünememeleridir. Çelişkilerin ise bilinmeyen, anlaşılamayan nedenleri olduğunu kabullenmeleridir. "Vardır bir hikmeti", "Doğrusunu Allah bilir" ya da " Allah bu çelişkili gözüken konularla da sınama yapıyor" şeklinde düşünenler de vardır.

Bunun yanında bir kısmının da mesleği dindir. Din eğitimi üzerinden ya da yazarlığından para kazanmaktadır ve kimi çelişkileri görmezden gelmektedir.

En büyük etkenlerden biri de toplumsal baskıdır, çevre faktörüdür.

Din ve inanç en önemli referanslardan biridir ve bu konuda aykırı görülenlerin dışlandığı, dışlanacağı açıktır.

Hele bu aykırılığı seslendiriyorsa can güvenliği de tehlikede demektir.

Herkes Turan Dursun kadar yürekli olamaz. Turan Dursun'da bir dönem din vaazları veriyor ve dini savunan yazılar yazıyordu. Sonrasında bir cesaretle gerçek inanç ve düşüncelerini yazmaya başladı. Bu da sonu oldu.

İslam alimi olarak görülenlerin gerçek inanç ve düşüncelerini kesin olarak bilemeyiz.

Ateistler arasında aslında dindar olanı bulunmaz.

Ama dindar olanların içinde ateisti de, dinsizi de mevcut olabilir.

Dolayısıyla kutuplardaki prof.lar yanıltmasın. Gerçek farklı olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...