Jump to content

Sendikalar İsçileri Sömürüyor mu?

Recommended Posts

Meselenin özünü ben şöyle değerlendiriyorum.

Sayın deha ile başka başlıklarda kapitalizmin sömürüsünü vs tartıştık.

Eski bir sosyalist olmasına karşın cepheden patronları savunmaya başladı.

Tabii sonuç itibariyle madara oldu.

Sonra bir başka başlık açtı. Bu başlık. Daha konusunu okur okumaz ahan dedim şimdi deha tencere dibin kara seninki benden kara mantığı ile sarı sendikacıları önümüze koyacak.

Niyeti belli idi.

Sendika liderlerinin, tıpkı savunduğu patronlar gibi yaşamasını gösterip, hem sosyalizmi, hem sendikal mücadeleyi karalamaya çalışması, vede patronları savunmasına karşın sendikalı işçilerin paralarının hesabını sorar gibi yaparak işçiden yana görünmek gibi ucube bir mantıkla bu başlığı açtı.

Hem herhangi bir öneri getirmedi, hem de bir sendika çalışanı olarak beni de bu sendikacılar kategorisine sokmaya gayret gösterdi. Ben sendikacıların yüksek gelir aldıklarını savunuyormuşum. Ben de onlardan mışım?

Mantığın ve de deicidin rehadan yana göründüğü yok. Sendikacıların aldıklarını çok buluyorlar, herkes gibi.

Hepsine sordum. Alternatifiniz nedir? Ne kadar ücret alsalar onaylayacaksınız. Hatta kendimi de katarak.

Yanıt yok. Tam gün çalışan bir meslektaşı olarak hangi ücretle çalışsam onaylayacaksın diye sordum. Yine yanıt yok.

Maksadını, kafa yapısını, Bu başlığı açmadaki amacını ortaya koydum pişkin pişkin işçi savunucusu kesildi karşımda.

Bunların ucuz ve çocukça yaklaşımlar olduğunu söylemeye çalıştım.

Bu kafanın aynı kenan evren kafası olduğunu ortaya koydum. Ki zaten evreni de açıktan savunuyor.

Tıpkı hitler neden yenildi başlığını açan faşistin mantığı, dehaninki.

Hem patronları cepheden savunan, hem de sureti haktan görünüp işçi haklarını savunucusu kesilen birisi ne kadar tutarlı olabilirse, Reha da o oranda tutarlı sayılabilir.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu haberlerın hepsı yenıdır,son aylarda sendıkalardakı yolsuzluklar bırbırı pesı sıra ortaya cıkmaktadır,buradan hareketle sendıkalar sorgulanmalıdır !!!!

Sendıkalarda ne devletın denetleme yetkısı vardır,ne de ıscının !!

On trilyonun üzerinde olduğu öne sürülen yolsuzluk döneminde görev alan sendikacılardan bazıları yönetimde oldukları iki yıl boyunca sendikanın kasasından avans adı altında 1.5 trilyon çekmişbu parayı geri ödememişti

http://www.kackartv.com.tr/?I=Haber&ID=15658

Türk -İş'e Bağlı Denizciler Sendikası'nın Deniz Nakliyat ve Armatörler Şubesi Yöneticileri, 2 Milyon YTL'lik Yolsuzluk Yaptıkları İddiasıyla Genel Merkez Yöneticileri Hakkında Ssuç Duyurusunda Bulundular

http://www.haberler.com/denizciler-sendika...iddiasi-haberi/

Sitelerde Paylaş
Hem herhangi bir öneri getirmedi, hem de bir sendika çalışanı olarak beni de bu sendikacılar kategorisine sokmaya gayret gösterdi. Ben sendikacıların yüksek gelir aldıklarını savunuyormuşum. Ben de onlardan mışım?

Sen o oturdugun bınanın alımında kac mılyon dolar yolsuzluk oldugunu bılıyormusun????

Eger durustsen orada ısın ne????

Patronun Bayram'ı savunmadın mı???

Ne olmus adam 120 mılyarlık mersedese bınmesın mı demedın mı????

Yuksek maasları herkes onaylamıs almıslar sana ne demedın mı????

Bu Lux arabalar,yuksek maaslar olacak kı,patronun karsısında ezılmesınler demedın mı???

Emlakcı Avukat bır suru para alıyor Sendıkacı almasın mı demedın mı????

Krız ortamında o kadar bınan ve mısafırhanen varken Canakkale de besyıldızlı hotelde toplanmayı savunmadın mı?????

Yazdıkların hepsı kayıtlı degıl mı????

Evet acıkca senın gıbılerın teshır edılmesı gerektıgını dusunuyorum,kapıtalızm ve somuru edebıyatı ıle ıscılerı kandırarak cebınızı doldurdugunuzu dusunuyorum !!!

Sosyalızm bılgının sıfır olması da benı desteklıyor,sen sadece menfaat ıcabı oyle gozukuyorsun !!

Sitelerde Paylaş

sayın deha..

bu konulardaki eleştirilerinizi..

( ve tabii çok önceleri ateizm noktasındaki mükemmel yazılarınızı ) okumuş ve size saygı gösteren biri olarak

bu sendika olayları hakkında alternatif ve özgün düşüncelerinişzi öğrenmek isterim.

Ne deicide'ye ne Mantık'a ne de gençlik nostaljinize dayanmadan ve hele ki drekinci abime atıp tutmadan ve onun sosyal kategorisini özne yapmadan..!!!

Bu konuda çok ciddiyim

ve sizin görüşlerinizi bizim partide degerlendirecegimize emin olabilirsiniz

Biz mi.??

( DHKP-C )

saygılar sevgiler

tarihinde karabudun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin gibi patron bozuntusunun karşısında en kötü sendikacıyı bile savunurum.

Sen önce kendine bak.

Sen zaten bu saçma düzeni savunuyorsun.

Sendikacı sömürüyorsa senin düzeninin ortaya çıkardığı bir sömürüdür bu!

Sendikacıları yoldan çıkaranlar da senin patronların, Yoldan çıkmış sendikacıda senin kafa yapında demektir.

Ben senin saçma mantığını ortaya koymaya çalışıyorum. Sende yaptığın gafı farkedecek kafa bile yok.

Sendika binası yapılırken bir yolsuzluk olmuşsa. Ne duruyorsun be adam git ihbar et diyorum.

Yolsuzluk nasıl olur. Bir mütahite hak ettiğinden fazla para verilir fazlalık sendikacı ile mütahit arasında paylaşılır. Peki mütahite iş vererek bina yaptırma düzeni sosyalist bir düzende olur mu? Bu tür yolsuzluklar senin savunduğun düzenden dolayıdır ve yine savunduğun mütahit denilen patronun marifetidir.

Bir düzene özel sektör damgasını vurmuşsa bu düzende dürüst iş yapılır mı? Patronların patronluğu nereden geliyor, emek sömürüsünden değil mi? Sömürücü patronu savunan sömürücü sendikaya neden karşı çıkıyor? Bunda bir terslik yok mu? Bir işçi sana mı inanır yoksa sedikacısına mı? Git bu kafa ile bir yerde çalış işçi temsilcisi ol dedim kulak asmadın. Bu kafa ile iki işçiyi ikna edebilir misin? Patronun adamı diye koyarlar bir köşeye.

Sen bu başlıkta bırak sendikalara çamur atmayı, Sendikal mücadelenin işçilere neler kazandırdığını da araştır bakalım.

Ne işçiler sendikaya zorla üye yapılıyor, ne de dürüst sendikacılar aldıklarını işçiden saklıyor.

İşçi, kendi hakkını kararlılıkla savunan sendikacıları da yoksulluk içinde bırakmıyor. Mesele budur.

Gerisi patron taktiğidir. Sendika hiç ortada olmasa bile, işçiler arasında birlik ve dayanışma olmasın diye bazısına az, bazısına çok ücret verir, adaletsizliğe kendisi neden olur, sonra da işçileri birbirine düşürmeye düşman etmeye çalışır.

Sitelerde Paylaş

Cumlenın ıkıncı bolumundekı rezıllıgı haklı cıkarabılmenın yolu cumlenın bırıncı bolumunu tahrıf etmek degıldır !!

Sen yolsuzluk, yapan lux yasayan sendıkacıları savunup savunmamayı karsındakının konumuna gore mı ayarlıyorsun???

Sendıkalar,sendıkalara coreklenmıs agalara,ıscılere sagladıklarından daha fazla menfaat saglamaktadır.

Sendikacı sömürüyorsa senin düzeninin ortaya çıkardığı bir sömürüdür bu!

Bunlar bahane !!

Somuruyu bahane edıp somuruyorsunuz ıscılerı !!

Sendika binası yapılırken bir yolsuzluk olmuşsa. Ne duruyorsun be adam git ihbar et diyorum.

Yolsuzluk nasıl olur. Bir mütahite hak ettiğinden fazla para verilir fazlalık sendikacı ile mütahit arasında paylaşılır. Peki mütahite iş vererek bina yaptırma düzeni sosyalist bir düzende olur mu? Bu tür yolsuzluklar senin savunduğun düzenden dolayıdır ve yine savunduğun mütahit denilen patronun marifetidir.

Iscılerın parasını cebe atacaksın ve sucu muteahhıt'e atacaksın,hala sendıkacının sucu yok dıyorsun !!

O bına hazır alınmıs olmasın,ya ıcıne harcananlar???

430 mılyara Mercedes alınca da suc Mersedes fabrıkasınındır,Canakkale'ye 5 yıldızlı hotel yapan kapıtalıst te sucludur,kendıne 15 mılyar maas yazınca suc kımın oluyor???

Sen maalesef dogru dusunme yetenegını kaybetmıssın,sosyalıst veya ıscı dostu olmadıgın ortada,maasını ıscıler oduyor dıye ıscıler lehıne soylemlerde bulunuyor gozukuyorsun ama gercek nıyetınız,somuru edebıyatı ıle ıscılerı korkutarak,onların her ay 50 kagıdını goturup sefıh bır hayat surmek ve bunu da acıkca savunuyorsun,

Bu nedenle senın ıle daha fazla kısısellesmıs ızlenımı doguran bır tartısma yurutmek ıstemıyorum.

Sana ugurlar olsun !!

Sitelerde Paylaş

Ok !! Al bunu da savun o zaman !!

Yıne Taptaze bır haber 4 Kasım 2008 tarıhlı!!

http://www.haber10.com/haber/144524/

'İşçi maaşı'yla zengin olmanın Özbek'çesi!

İşte size Özbek'in gayrimenkullerinden birkaç örnek... Özbek, Girne'nin lüks bir semtinde 200 bin sterlinlik lüks evi sadece 13 bin sterline alır. Kıbrıs'ın en pahalı yeri Ozanköy'de 4 milyon dolarlık villayı 677 bin dolara Özbek satın alır. 70 milyon dolarlık zeytinlik ise Özbek'e 2 milyon dolara verilir.

tarihinde DEHA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu haberin doğruluğu bir yana.. elbette ki o lüzumsuz faşist pezewvengi sorgular bu sendika alemi... fakat..

işin özü şu : sendikalardaki ruhsuzluk ve düzene uygun kaydırmalar olabilir..

fakat sizler alternatif sunmuyorsunuz.

varsa yoksa sendika ağalarının sömürü düzeni üzerine bina ettikleri avantalar.

sanmayın ki bunu sosyalist devrimciler de eleştirmiyor ( kanıtlandıkça )

fakat sizler, eger ki bunu eleştiriyorsanız

lütfen alternatif çözümler gösterişniz.

bedavaya ve belden aşağı vurması kolay..

ama çözüm noktasında nerdesiniz.?

örneğin : Bizler devrimci sosyalistler olarak işimizi gücümüzü bırakıp da sendikaları ptlaştırmış ve her şeyi oradan gelecek kıvıcımlara bağlamış kişi ya da kurumlar değiliz...!!!

Dediklerinizin büyük kısmında haklılıklarınız var ve bunun hakkını da veriyoruz.

fakat, bizler devrim yolunun bu namazlı abdestli sendika üyelerin değil de komple proleteryanın ( tüm ücretliler ve işsizler ) baş kaldırısı ve örgütlü mücadelesi iel olacagını söylediğimizde neden bize sitayişle bakarlar.???

Biz kent ve kır gerillası tARTtışmasının ötesimnde devrimin önderliği konusunu tartışırız..

bu sınıf mücadelesidir..

yemlenmiş ve düzene yedeklenmiş sendikaların değil..!!

İşin özü başka laemdedir.

Burada sizin drekinci ile olan özel çekşmeleriniz değil bütün bir Türkiye halkının ve dünya halklarının temeldeki çeliişkileridir..

sendikaların mafya ve sermaye gruplarının denetiminde ve işçiye karşı oluşumları noktasında ( verdiğiniz örneklere binaen ) haklı olabilirsiniz elbette.

fakat alternatif çözümler noktasında sıfırsınız.

drekinci'nin dediği gibi en fazola da patreon lehine çözüm üretebilirsiniz.

Oysa sosyalist sistem.. dayanağı olan Dialektik materyaLİZME göre somut çözümler üretir ve sizi de fotoğraf gibi orta yerde bırakabilir.

tek ki siz derdinizi söyleyin.

sendikaların işleyişinden mi rahatsızsınız.?

Varlığından mı.?

Bıdıd bıdı yapmadan ve açıkça yazınız..

algılama özürlü değil bu küçümsemeye çalıştığınız sosyalist kitle..!!

saygılar sevgiler ( eski yazılarınızın anısına )

Sitelerde Paylaş

Evet madem başlığı açtınız bırakıp kaçmak yok.

Madalyonun öteki yüzünü de ben gündeme getirmek istiyorum.

Türkiye İşveren Senkidakaları Konfederasyonu, (TİSK), Madeni Eşya Sanayicileri Sendikası (MESS), Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası.(KİPLAS) vb patron sendikaları da var. Bunlar da sendika. Bu sendikaların yöneticileri kimleri sömürüyor? Kimseyi sömürmeyen sendika bunların sendikaları gibi mi olur?

Bu sendikaların yöneticileri, İşçi Sendikacılarına layik görmediğin, Araba fabrikalarının, 5 yıldızlı otellerin sahipleri. Kendileri 5 yıldızlı otellerde kalmaya tenezzül bile etmezler, zira evleri, malikhanelerinin yanında 5 yıldızlı oteller oyuncak kalır. Mersedese tenezzül etmezler özel ucakları, helikopterleri yatları var.

Bu patron sendikalarının yönetim kurullarındaki yönetici konumundaki patronlar kendileri için ne kadar gelir öngörmüşler. Araştırdın mı? Bu sendikalarda çalışan uzmanları ne kadar maaş alıyor araştırdın mı?

Türkiye'de işçi sendikaları kurulduğu dönemlerde, işveren avukatlığını yapanların şimdi hangi konumda olduklarını da araştırdın mı? Bunların sahip oldukları zenginlikler nereden geliyor? Hiç düşündün mü? Bunlara allah, yürü ya kulum mu demiş? Çok bildiğin sosyalist ideoloji bunlar için ne diyor?

Dürüstsen, gerçekten işçi haklarından yana ise önce bunları ortaya koyman gerek. Asıl sömürücülerden işe başlaman gerek.

Patron tarafında durup, işçi haklarını savunuyor görünmek ikiyüzlülükten öte bir şey değildir.

Dinlerde, kelime-i şahadet getirmek, istavroz çıkarmak veya benzer aidiyet simgeleri vardır. Bunlarla kişinin nerede, hangi tarafta durdukları belli olur.

Gördük ki. Tarih sınıflar mücadelesi tarihidir. Sen önce safını belirle. Kimden yana olduğunu söyle, ona göre tartışalım.

Evet ben yalnız konuların içeriğine göre değil, konuları ortaya getiren kişilerin safına, amacına ve kişiliğine göre de savunmalar yaparım. Çünkü çoğu kez kişilerin ortaya koyduğu konu, amacından farklı olabilir. Tıpkı bu başlığın konusu gibi. Üç beş sendikacının sömürgen kişiliğini ortaya koyup sendikal mücadeleye bok atmak amacı, üç-beş sendikacının yediği naneden çok daha önemlidir. Bu tür sendikacılar zaten dürüst bir sendikal mücadele içinde yok olup gidiyorlar. Pek çok örneğini verebilirim. Ciddi anlamda bir yolsuzluğun hesabı sorulur.

Bunca şey tartıştık, bu başlıkta başka başlıklarda. hiç dişe dokunur bir şey söyledin mi? Sosyete dedikoduculuğundan, magazin dedikoduculuğundan başka. İşe yarar bir bilgi, sorun çözebilen bir fikir ortaya koydun mu?

Seni; savunduğun, taraf olduğun sınıflara bakarak ciddiye almamam gerekiyor ama gel gör ki senin kafanda çok kişi var. İşçiler arasında da var. Yaşam ciddiye almamızı gerektiriyor. Sendikal mücadelede de, siyasal mücadelede de patronları ve onların avukatlarını ciddiye almamız gerekiyor. İşçilerin sendikalarına karşı olumsuz etkilenmemesi için yanıt veriyor ciddiye alıyorum. Tıpkı ateistlerin dindarları ciddiye aldığı gibi. Tıpkı bilimadamlarının (cahil de olsa halkını) ciddiye alması gibi.

Seni bu başlığı açtığına pişman etmeden bırakmayacağım.

Evet, biraz da patron sendikalarından bahset. Onların sömürücü özelliklerini ortaya koy.

Patron sendikaları kimleri sömürüyor?

Sevgiler.

tarihinde drekinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu haberin doğruluğu bir yana.. elbette ki o lüzumsuz faşist pezewvengi sorgular bu sendika alemi... fakat..

Sosyalıst veya devrımcı gecınenler cok mu farklı,yukarıda onlarca ornek verdım !

işin özü şu : sendikalardaki ruhsuzluk ve düzene uygun kaydırmalar olabilir..

fakat sizler alternatif sunmuyorsunuz.

Sendıkaların ozu buna yonelık zaten,ıscının emegı edebıyatı yapanlat ıscının emegının bır bolumune el koymakta.

varsa yoksa sendika ağalarının sömürü düzeni üzerine bina ettikleri avantalar.

sanmayın ki bunu sosyalist devrimciler de eleştirmiyor ( kanıtlandıkça )

Kım elestırıyor mesela????

En azından burada gormedım konuyu acana kadar,ustelık drekıncı'nın bu yuksek maasları,lux makam araclarını vs savundugunu hala gormuyormusunuz ??

fakat sizler, eger ki bunu eleştiriyorsanız

lütfen alternatif çözümler gösterişniz.

bedavaya ve belden aşağı vurması kolay..

ama çözüm noktasında nerdesiniz.?

Yolsuzlukları ve adılıklerı ve de serefsızlıklerı orta yere dokmek neden bel altı vurmak olsun????

Baskalarının ıyılıgı veya menfaatı ıcın mucadele edıyor gorunenlerın buyuk bolumunun uc bes kurusa tenezzul eden basıt ve sevıyesız yaratıklar oldugunu gostermek neden bel altı olsun ???

Cosum noktasında ıse bılım tarafındayım,bana sendıkalar konusunda yapılmıs bılımsel calısmalar gosterebılırmısınız???

Iste cozum bu calısmaların sonucu ortaya cıkacaktır!!

Neden bahsettıgımı daha ıyı anlamanız ıcın sıze bır lınk verıyorum.

http://www.ktu.edu.tr/yuksekokul/vakfikebi...yayinlar/b4.pdf

Sendıkalasmanın nomınal ucretler uzerıne pozıtıf etkısı oldugunu ancak reel ucretler uzerınde anlamlı bır rolu olmadıgını anlatan bılımsel bır calısma,lutfen yontem acısından bır goz atın.

Dediklerinizin büyük kısmında haklılıklarınız var ve bunun hakkını da veriyoruz.

Zaten apacık ortada olan bır sey !!

Biz kent ve kır gerillası tARTtışmasının ötesimnde devrimin önderliği konusunu tartışırız..

bu sınıf mücadelesidir..

Desene hala aynı yerdesınız,bır arpa boyu ılerleme yok !!

Burada sizin drekinci ile olan özel çekşmeleriniz değil bütün bir Türkiye halkının ve dünya halklarının temeldeki çeliişkileridir..

Bu ozel cekısme gıbı gorunsede,aslında gercegı bıre bır yansıtmaktadır,ıscıyı,emekcıyı ezılenı vs savunuyor gozukenlerın buyuk bolumu ya sahtekardır,ya da hayattan kopuk,ezbercı dogmatık zıhnıyete tepkısel manada katılmıs kısılerdır,bu tıp ınsanların ıcınde kac tanesı hayatın gerceklerı ıcınde ıscı calıstırmıs,baska bır ınsana maas vermıstır????

Buyuk bolumu asalaktır,asalaktan kastım ya baba parası ıle ya burs ıle yahut surdan burdan,yahut devletten maas ıle gecınenlerdır.

Normal halk katmanları arasında boyle tıplere rastlamıyoruz !!

sendikaların mafya ve sermaye gruplarının denetiminde ve işçiye karşı oluşumları noktasında ( verdiğiniz örneklere binaen ) haklı olabilirsiniz elbette.

Haklı ısem,cok basıt bır sekılde onların gelır kaynagının ıscı emegı oldugunu ve yaptıklarının da ıscılerı somurmek oldugunu teslım etmelısınız !!!

fakat alternatif çözümler noktasında sıfırsınız.

drekinci'nin dediği gibi en fazola da patreon lehine çözüm üretebilirsiniz.

Ben sızler gıbı ıkı 'devrımcı' kıtaptan ıkı dogma ogrenıp cozum urettıgımı sanma bedbahtlıgından kurtulalı cok oldu,ben uzmanı olmadıgım bır konuda cozum uretecek degılım,sıstemdekı yanlıslıgı gorebılmek ona cozum uretme zorunlulugu koymaz benım onume.Bır hekım olarak apandısıt teshısını rahatlıkla koyabılırım ama cozumu tedavısı ıcın de cerraha yonlendırırım.

Bunun gıbı, bu ısın cozumunu bu ısın egıtımını almıs bılım ınsanları calısmaları ıle bulmalıdır,otursunlar sempozyumlar,semınerler,bılımsel calısmalar vs vs yapsınlar,kanunlar olustursunlar vs vs bunlar benım ısım degıl.

Oysa sosyalist sistem.. dayanağı olan Dialektik materyaLİZME göre somut çözümler üretir ve sizi de fotoğraf gibi orta yerde bırakabilir.

tek ki siz derdinizi söyleyin.

Dıyalektık materyalızmı baska baslık altında tartıstık orada onlarca cevapsız sorum var,ustelık drekıncı dahı dıyaelektıgın ıkı yasasına ıtıraz getırerek tartısmaya actı.

Sosyalıst sıstemler oyle sıhırlı degnek gıbı DM cozumler uretse,tarıhten sılınmez SSCB,Cın ve dıgerlerı kapıtalızme donmezdı.

Tamamen dogmatık konusuyorsunuz !!

Allah senı carparsa gorurusun der gıbısınız !!

sendikaların işleyişinden mi rahatsızsınız.?

Varlığından mı.?

Benım dırek olarak sendıkalarla muhatap olma durumum yok,kucuk olceklı ıscı calıstırma deneyımlerım oldu,veya bu tıp yerlerde oratklıklarım oldu ama sendıkalarla bır ısımız olmadı,o halde kısısel olarak benı rahatsız edecek hıc bır sey yoktur,bana faydası da yoktur zararı da.

Konuyu acma sebebım son bır ıkı ayda bu yolsuzluk ıddıalarının ayyuka cıkması ve pespese sorusturmalar acılmasından dolayı bır sorgulama yapılması gereklılıgıdır,bu guncel konuya sosyalıst gecınenler yanasmadıgı ıcın ben de drekıncı'nın de sendıkacı olmasından ılham alarak konuya gırıs yaptım,sendıkaların varlıgı veya ısleyısı konusunda net bır hukum koymus degılım,ben ancak olgusal planda gordukelrımden yola cıkabılırım kı bunlar da pek olumlu degıl.

Ancak sendıkların varlık olarak sosyalıst devrım tarafında olması bana gore mumkun degıl !!

Sız burada drekıncının benı buyuk burjuva kapıtalıst patron vs gıbı gosterme cabasının aslında kendı konumunu kapatmak ıcın bır paravan oldugunu anlayamamıssınız,ben ıscılık te yaptım ,patronlukta,esnaflıkta yaptım, devlet memurlugu da bu yuzden de hıc bır zaman kısıtlı bır bakıs acısı ıle sınırlı kalmadım.

Bıdıd bıdı yapmadan ve açıkça yazınız..

algılama özürlü değil bu küçümsemeye çalıştığınız sosyalist kitle..!!

Ben o kıtleyı tanıyorum,tabıı kı asla bır sey kabul ettıremezsınız,hatta baska sosyalıst grupları bıle asla begenmezler,en hakıkı devrımcı kendılerıdır,hepsı bırer (umumıyetle) Lenın dır.Butun yazdıkları yazılar,kıtaplar,brosurler tıpık bırer Lenın taklıdıdır,bu yonden ınanılmaz derecede musluman gruplara benzerler,yazdıklarının ılerıde bır gun tarıhı vesıka olacagını falan sanırlar.Olaylara son derece onyargılı ve keskın ve de kesın bakarlar.

saygılar sevgiler ( eski yazılarınızın anısına )

Sıze de saygılar ve sevgıler yenı yazıları da bır gun anlayacagınız umıdı ıle !!

Sitelerde Paylaş
Seni bu başlığı açtığına pişman etmeden bırakmayacağım.

Olayı kısısellestırdıgımı dusunenler lutfen bunu not etsın,gercı dıger baslıklarda da bunun kanıtı yeterınce var ama cogu kısı anlayamadı !!

Galıba pısman olacagım ama senın adına !!

Bu patron sendikalarının yönetim kurullarındaki yönetici konumundaki patronlar kendileri için ne kadar gelir öngörmüşler. Araştırdın mı?

Vay canına bunu ıscı sendıkalırındakı yonetıcılerın aldıgı maas ıle kıyaslıyorsun !!

hayırlı ısler !!

Evet, biraz da patron sendikalarından bahset. Onların sömürücü özelliklerini ortaya koy.

ıscı sendıkaları ıscılerı somurdugune gore,patron sendıkaları da patronu somuruyordur herhalde !!

Komıksın drekıncı komık,

Iscı sendıkaları ıle ılgılı olumsuzluklara yanasmadıgın gıbı,patron sendıkalarına gecerek konuyu bulandırma pesındesın,patron sendıkalarında olumsuzluk olunca sızın yaptıklarınız aklanacak mı?????

Bu sendikaların yöneticileri, İşçi Sendikacılarına layik görmediğin, Araba fabrikalarının, 5 yıldızlı otellerin sahipleri. Kendileri 5 yıldızlı otellerde kalmaya tenezzül bile etmezler, zira evleri, malikhanelerinin yanında 5 yıldızlı oteller oyuncak kalır. Mersedese tenezzül etmezler özel ucakları, helikopterleri yatları var.

Tamam da bu adamlar baska bır amac ıcın toplanan paraları calmıyor kı???

Acıkca goruluyor kı senın gıbı sendıkacılar devamlı kendılerını patrolarla kıyaslıyor ve onları baz alıyor,yanı sızın ıdeolojıye gore tamamen burjuva olmussunuz ve burjuva gıbı dusunuyor ve yasıyorsunuz,baska ızahı yok !!

Bunların sahip oldukları zenginlikler nereden geliyor? Hiç düşündün mü? Bunlara allah, yürü ya kulum mu demiş? Çok bildiğin sosyalist ideoloji bunlar için ne diyor?

Sosyalıst ıdeolojı bu konuda fecı yanıldı,bunu defalarca anlattık.

sandılar kı sosyalızme gecersek bu yatlar katlar ıscılere kalır o zaman da bugun 1 alan ıscı sosyalızmde ıkı alır,ancak bızzat sızın tabırınızle ucun bırını bıle alamadılar ve onmılyonlarcası aclıktan oldu !!

Sosyalızm sadece sut uretır,kapıtalızm ıse sutu kaymaga cevırır !!

Gördük ki. Tarih sınıflar mücadelesi tarihidir. Sen önce safını belirle. Kimden yana olduğunu söyle, ona göre tartışalım.

Hala aynı yerdesınibu uyduruk dogma da Marx'a aıt degıldır daha once de vardı,sana nacızane Engels ten konu ıle ılgılı bır hedıye sunuyorum,

'Tarıhte kendını gozteren ılk sınıf catısması,erkekle kadın arasındakı uzlasmaz karsıtlıgın,karı-koca evlılıgı ıcınde gelısmesıyle,ve ılk sınıf baskısı da dısı cınsın erkek cınsa tarafından baskı altına alınması ıle dusumdestır'

F.Engels Aılenın Ozel mulkıyetın ve Devletın Kokenı

Evet ben yalnız konuların içeriğine göre değil, konuları ortaya getiren kişilerin safına, amacına ve kişiliğine göre de savunmalar yaparım.

Afferın sana,kısıye gore gercekler degısır yanı !!

Üç beş sendikacının sömürgen kişiliğini ortaya koyup sendikal mücadeleye bok atmak amacı, üç-beş sendikacının yediği naneden çok daha önemlidir.

Sen hala yolsuzlukları kucuk gostermeye cabala bakalım,topu topu uc,bes capulcu dıyen Ozal gıbısın !!

Bu tür sendikacılar zaten dürüst bir sendikal mücadele içinde yok olup gidiyorlar. Pek çok örneğini verebilirim. Ciddi anlamda bir yolsuzluğun hesabı sorulur.

Kım yokolmus,bır tane ornek veremezsın,hepsı o koltuklarda uzun yıllar boyunca oturuyor !!

Padısahlık gıbı aynen !!

Hırsızlık savunulacak bır sey olamaz,hele bu somuru,ezılen edebıyatı ıle yapılıyor ve yoksulların parası calınıyor ıse,

Robın Hood bıle zengınden calar fakıre verır,ama fakırden calmak her donem assagılık bır davranıs olarak kabul edılmıstır ve de edılecektır

Sitelerde Paylaş

Konuyu dağıtma. Konu başlığı sendikalar işçileri sömürüyor mu?

Patron sendikaları da sendika. Kimi sömürüyor?

Paronlar kaymak yapıyormuş.

Ne kaymağı, kimin kaymağı, Süt olmadan kaymak olur mu?

Kendi başlarına yapma becerisindeyseler işçilerin fabrikalarda ne işi var?

Sömürünün adını kaymak koyunca sömürü olmaktan çıkıyor mu?

Kım yokolmus,bır tane ornek veremezsın,hepsı o koltuklarda uzun yıllar boyunca oturuyor !!

Padısahlık gıbı aynen !!

Bizim sendikadan bir iki örnek vereyim. üye kayıt fişlerini el altında patrona veren ve solcu geçinen bir sendika yöneticisinin üyeliği hemen düşürüldü, fabrikadaki işine döndü.

Üye kaydettiğimiz bir işyerinin patronu ile anlaşan şube yöneticisi görevinden uzaklaştırıldı. Adam gidip aynı fabrikaya personel müdürü oldu. Yolsuzluğu ortaya çıkartılan başkanlar alaşağı edildi.

Her genel kurulda yönetim kurulunun en az beşte ikisi demokratik işlerlik içinde delegeler tarafından değiştiriliyor.

Her genel kurul büyük tartışmalarla geçmektedir. vs vs. çoğunluğu sağlayan seçilmektedir.

Padışahlık rejimi böyle mi olur?

Robın Hood bıle zengınden calar fakıre verır,ama fakırden calmak her donem assagılık bır davranıs olarak kabul edılmıstır ve de edılecektır

Evet o kadar iletiden sonra doğru bir cümle ettin.

Söyle bakalım işçi sendikaları kimden alıp, kimlere veriyor?

Zenginleri, patronları savunanların davranışı her dönem aşağılık olarak kabul edilmiştir ve edilmektedir.

Evet sorumu gargaraya getirme.

Sitelerde Paylaş
Kendi başlarına yapma becerisindeyseler işçilerin fabrikalarda ne işi var?

Sömürünün adını kaymak koyunca sömürü olmaktan çıkıyor mu?

Konuyu anlamamıssın,sosyalızmde de aynı ıscıler fabrıkada calısmıyor mu???

Calısıyor ama kaymak uretemedıklerınden ac kalıyorlar !!

Ustelık o ıscılerden bı de Toplumsal kesıntı altında cok buyuk oranlarda kesıntı yapılıyor.

Bizim sendikadan bir iki örnek vereyim.

Ver bakalım ama soyle bır ornek ver,

Sızın sendıkada maaslı ıscı gozuktugunu soyleyen eleman,Canakkaledekı bes yıldızlı oteldekı baskanlar toplantısına gıtmıs mı????

Buralarda yenen para kımlerın parasıdır???

Isverenler sendıkaları konusunu da sen dıle getır benım baslıktakı Sendıkalardan kastım Sozde 'ıscı sendıkalarıdır',patron sendıkası zaten patronun menfaatını savunmak ıcın kurulmustur orada bır celıskı yok,ama ıscı sendıkaları adı altında ıscıyı savunuyor gozukerek,ıscının parası ıle bes yıldızlı otellerde rakı ıcıp burada da ahkam kesmek pek erdemlı bır davranıs olmasa gerek !!

Sitelerde Paylaş

DEHA ya sorular

1- Türkiyede kac kisi sendika üyesi?

2- Sendika üyeleri aylik brüt maasinin cok az bir % sini üyelik aidati olarak öder bu miktari ne kadar tahmin ediyorsunuz?

Bunlarin cevabini verirsen bende tartismaya katilacagim. Ben biliyorum ama senden burda yazili duyacagim. Bana göre senin lafini ettigin bir cok cirkinlik dogrudur ama drekincinin dedigi gibi SARI SENDIKACILAR dan olanlardan az degil. Elimde buna cok kanit var..Burda serefsiz Patronlari ve yardakcisi sari sendikacilari liste liste asariz. Buna ateistforumu karistirmak ne kadar dogru buda baska bir dalga..

Birde asgidaki linki inceleyin bunlardan hangi sistem sorumlu?

http://www.bisenikinolusube.com/default.as...amp;kategori=48

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
DEHA ya sorular

1- Türkiyede kac kisi sendika üyesi?

2- Sendika üyeleri aylik brüt maasinin cok az bir % sini üyelik aidati olarak öder bu miktari ne kadar tahmin ediyorsunuz?

Benden duysan ne olacak???

Internette bu rakamlar var.

ornek petrol-ıs ,

Sendikaya kayıtlı üyelerin ödeyeceği aylık üyelik aidatı tutarı, 1 günlük brüt çıplak ücretinin net % 75'idir. İşbu aidat her ay ödenir.

Burda serefsiz Patronlari ve yardakcisi sari sendikacilari liste liste asariz.

Afferın sana,serefsız patron buyuk ıhtımalle sarı sendıkacıyı kandırmıstır herhalde???

Burada nedense serefsız tabırını asıl kullanman gereken sendıkacı ıcın kullanmıyorsun!!

Sen bıze martaval anlatacaksan zahmet etme,yok serefsız,adı ve assagılık hırsız sendıkacıları anlatacaksan buyur gel !!

Verdıgın lınkten bır anlam cıkaramadım,anketler vs !!

Sitelerde Paylaş

Soruma cevap alamadim. Verdigim linkte zengin ile fakirin gelir farkinin 21 kat oldugunu anlatan yazi var. Bu fark senin gereksiz yere sisirdigin Türk sendikalarina ragmen var.

Benim kayitli oldugum sendikaya isteyen her isci istedigi her an gidip yardim alabilir. Is Mahkemelerinde gerekli her tütlü yardim iscinin cikarlarini koruyacak sekilde saglanir. Ben Türkiye sendikasini zaten bilmem ama senin bazi kisilerden kalkip tüm sendikayi suclamaya calisman yanlis. Kisisellestirmelerinde cabasi. Hangi basligi hangi ruh hali ile actiginda baska bir tartisma konusu. Burasi ateist forum burda o kadar siyaset yapilmamali. Bu kadar eminsen git bu isin kurtlari ile ugras ki sen bu kurtlarin linklerini buraya tasidin durdun.

Ben Patronlarin bazilarina dedim. Onlar olmasa satilik sari sendikacilarda olmazdi. Onlarin satilik olusunun hesabinidami bize soracaksin?

dedinki;

Burada nedense serefsız tabırını asıl kullanman gereken sendıkacı ıcın kullanmıyorsun!!

haklisin düzelteyim o zaman;

Serefsiz Patrona yardakcilik yapan iscinin zararina gelecek seylerin altina bile bile kendi kisisel cikarlari icin sendika adina imza atan sari sendikacida serefsizdir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Soruma cevap alamadim. Verdigim linkte zengin ile fakirin gelir farkinin 21 kat oldugunu anlatan yazi var. Bu fark senin gereksiz yere sisirdigin Türk sendikalarina ragmen var.

Tamam da o calısma bılımsel degıl anketlere ve beyanlara dayanıyor dıkkat edersen ne dıyor orada

'eger beyan edılenler dogru ıse' ,ben oyle her bılgının ustune kontrolsuzce atlamıyorum !!

Benim kayitli oldugum sendikaya isteyen her isci istedigi her an gidip yardim alabilir. Is Mahkemelerinde gerekli her tütlü yardim iscinin cikarlarini koruyacak sekilde saglanir.

ne guzel !!

Ben Türkiye sendikasini zaten bilmem ama senin bazi kisilerden kalkip tüm sendikayi suclamaya calisman yanlis. Kisisellestirmelerinde cabasi. Hangi basligi hangi ruh hali ile actiginda baska bir tartisma konusu.

Bılmıyorsan neyı konusacagız???

Burasi ateist forum burda o kadar siyaset yapilmamali. Bu kadar eminsen git bu isin kurtlari ile ugras ki sen bu kurtlarin linklerini buraya tasidin durdun.

Yapılmamalı ama bunu ben baslatmadım,sanırım ılk defadır bır baslık acıyorum,cevap verılmesı gereken durumlarda cevap vermek durumundayız.

Serefsiz Patrona yardakcilik yapan iscinin zararina gelecek seylerin altina bile bile kendi kisisel cikarlari icin sendika adina imza atan sari sendikacida serefsizdir.

Bravo sımdı bır adım daha ılerı gıdıyorsun ve sendıkacının serefsızlık ve hırsızlık yapmasının patrona yardakcılık olmadan da gerceklesebılecegını gormeye baslıyorsun,ve yavas yavas gereksız ve haksız onyargılardan kurtularak rahatlıyorsun !!

Sendıkacılara,patronlar mı dıyor ıscılerın paraları ıle 430.000 ytl lık Mercedeslere bının dıye ???

Sitelerde Paylaş

Üst düzey sendikacıların büyük bölümü profesyoneldir.

İşçi aidatlarından elde edilen gelirle işçilerin 15-20 katı maaş alanları mevcuttur.

Ortalama maaşları yüksek, sosyal ve özlük hakları gelişmiştir.

Zengin sendikalarda bu durum daha barizdir.

Makam arabaları bile vardır.

Özel şöförleri falan.

Büyük ihtimal korumaları da...

Bunlar asgari ücretle çalıştırılan veya yoksulluk sınırında yaşayan insanların haklarını savunacaklardır güya.

İşçilerin haklarını savunma iddiasıyla çalışıp bu denli yüksek gelir elde etmek "profesyonellikle" ilgilidir.

Bir sendikacı tahsili yetiyorsa, sendikada çalışmak yerine rahatlıkla gidip bir bankada, özel bir şirkette de işe başlayabilir.

"Sendika ağalığı" biçimde dilimizde bir deyim vardır.

Bunlar, işçilerin sendikya ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez.

Ne yapsın ki garibanlar, çoğu kan emici olan bu heriflere mecburdurlar.

Zaman içinde yasalar-iş hukuku böyle gelişmiş, sendika aristokrasisi oluşturulmuştur.

Sitelerde Paylaş
Üst düzey sendikacıların büyük bölümü profesyoneldir.

"Sendika ağalığı" biçimde dilimizde bir deyim vardır.

Bunlar, işçilerin sendikya ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez.

Ne yapsın ki garibanlar, çoğu kan emici olan bu heriflere mecburdurlar.

Zaman içinde yasalar-iş hukuku böyle gelişmiş, sendika aristokrasisi oluşturulmuştur.

Bu kisimlarda size katiliyorum. En son Almanyada Opel krizinde opel icindeki bütün sendikacilarin birlesiminin basindaki sendikaci oturdu basbakan Merkel ile Opelin sorununu tartisti. Elbette sendika gelisti büyüdü ve 100 bin isci kapasiteli isverenlerin bilirkisileri ile saptamalar yapacak hale geldi. Bunlarin icinde DEHA nin dedigi gibi bunu kendi cikari icin kullananlar elbette olacak burda bunlari engellemenin ve hatta uygun bir hale gelmesinin alternatiflerini bulmaliyiz ve abartili yasamlarinin bulunduklari ortama uymadigini haykirmaliyiz. Bu kolay bir sey degil ama mutlaka bulunacak..Sendika nedir ne degildir bunu Avrupada bile bilmeyen isciler varken bizlerin Türkiyede isi hayde hayde zor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...