Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

Sağda solda mantıktan söz ediyorsun ama söylediklerin katıksız zırva. Saf ve temiz, su katılmamış saçmalık.. İçinde de doğrunun aklın, zerresi yok! Ağzından çıkanı kulağı duymayan zavallının birisin!

Zamanın olmadığı yerde önce diye bir şeyden söz edilebilir mi?! Papağan gibi aynı şeyleri söylüyorsun. Planck zamanından önce zaman yoksa, Planck zamanından öncesi ne zaman oluyor?!

Ne demek sıfır anı ile 10 üzeri -43 cü saniye arası? Burada zaman yoksa saniye neyin birimi? Olmayan zamanın saniyesi ne demek?! Sap yiyip saman çıkardığının farkında mısın?!

Oturmuşsun, bir de tanrının kanıtından söz ediyorsun?! Bu kadar ucuz mu kanıt dediğin şey?! Tipik bir cahil cesareti! İnsan bir bakar, ben ne diyorum diye biraz kafa yorar. Planck zamanından önce zaman yokmuş.. Buna terimlerde çelişki deniyor. Saçmalamanın kibarcası!

Aç Stephan hawkin'in "Ceviz kabugundaki Evren" adlı kitabını oku... Zırvalamayı kes... Söylediklerim bilimsel gerçeklerdir. En azından şimdilik öyle... Aksi kanıtlanıncaya kadar... Bu söylediklerimin hiç birisi benim iddiam degil eğer itirazın varsa git derdini Fiziğe anlat...

Kim bahsetmiyor? Bizzat big bang teorisi bu zamandan önce tüm kainatın orada olduğunu söyliüyor.

Yok öyle bir şey... Bu senin uydurman...

Tam tersi, zaman, madde, fizik kanunları vs. hepsi aynen oradaydı.. Çünkü bunlaırn hepsi aslında aynı şey: madde. Tüm mesele, maddenin genişleme ile birlikte formunun bozulması, daha doğrusu değişmesi.

Bu arada zaman hala yok..

Bu da senin sallaman... Madde, enerji ve zaman dolayısıyla Fizik yasaları kesinlikle ama kesinlikle yoktu... Şimdiki bilgiye göre... İleride değişebilir... Vardı diyorsun yaa ne vardı ve kanıtların neler... ?

İşte mevzuyu zerre kadar anlamadığının açık kanıtı. Bekliyordum zaten.. Bak plank zamanı nasıl hesap edilir:

Tp = SQR((P . G) / (c ^ 5)

Burada:

P = Plank sabiti.

G = Yerçekimi sabiti

c = Işığın vakumdaki hızı.

Plank sabiti, bir quanta'nın büyklüğüdür. Yerçekimi sabiti, iki kütle arasından yerçekminin ölçülmesi ile bulunan bir sabittir.

Peki bu formülde, tanrı nerdedir?

BU formülün geçerli olabilmesi, yani dediğin şekilde, kainatın plank zamanında gözlenebilir olması için, bu G, c ve P'nin ortada var olması şart. Ve burada bir tanrı faktörü yok. Ama diğerleri var, demekki, ışık hızı, yerçekimi ve quanta'lar orada da aynen mevcutlar.

Al bak sana big bang teorisini ortaya koyan matematik model:

http://en.wikipedia.org/wiki/Friedmann-Lem...obertson-Walker

Buyur, bunun neresinde bir tanrı çarpanı, böleni, sabiti vs. var?

Eğer big bang sürecine dair bir tanrı faktörü olsaydı, işte o bu formüllerde en azından yer alırdı, bilmem anladın mı? Bu formülü biz ortaya koyabiliyor, buna göre big bangın ilk bilmem kaç saniyesi diyebiliyorsak, bu formül o anda ortada bir tanrı olmadığının kesin bilimsel kanıtıdır. Eğer bir tanrı varsa, bu formülün neresinde, buyur, göster hadi.

.

Matematik kanıt sayılamaz... Çünki matematik ile yalanı bile formülize edebilirsin ve sonuçlar doğru çıkabilir... Gözlemlenmemiş veya test edilememiş bir İddiaya matematiksel formüller kanıt olarak gösterilemez...

bu konu tartışmalı ama çözülmez değil kesin yargılara varmak için kanıt gerek kanıtın varmı istersen hacı abinin geçen seneki bin-bangla iklgili yazısını bir oku bilim forumundaki bing-bang ve öncesi adlı tartışmaya sende katılmışsın hacı abi orada açıklamış sen hala enerji yoktur diyorsun unutma hiçlik fiyre bir şey yok hacı abininde dediği gibi hep bir şeyler vardı

O yazıyı okudum... Tamami ile Hacı nın kendi spekülatif düşünceleri...

Hacı ve sizler diyorsunuz Plancktan önce şu X vardı...

Bende diyorumki hiç bir şey yoktu... Hatta bilimde şu anda benim dedigimi diyor... Siz daha neyin peşindesiniz anlamadımki...

Buradan tek sonuç çıkar... O arada bir şeylerin varoldugu kanıtlamadığı sürece yokluğun olduğudur... Bu da zaten yaratılışa çıkar...

Hepiniz bişeyler sallıyorsunuz, şu vardı bu vardı, ya da bişey yoksa patlayan neydi? Mutlaka bişey ler olmalı mantığı güdüyorsunuz... ama kanıtınız vs yok... Sallamasyon şeyler...

Yani ha ben Cennet cehennem vardır demişim ha siz o arada X vardı demişsiniz... Bilim açısın benim dediğim ile sizin dediğiniz arasında zerre fark yoktur...

Gerçek olan ve şu anda bilinen tek şey Plancktan önce hiç bir şeyin olmadığıdır

Aksinin iddia eden varsa hakemli dergilerde yayımlanmış kabul görmüş bir kanıt getirsin lütfen... Ki spekülasyon olmasın...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aç Stephan hawkin'in "Ceviz kabugundaki Evren" adlı kitabını oku..

Peki sen hawking'in "evreni tanrı değil zaman yarattı" sözünü de biliyormusun :D

Tanrı nerdeymiş peki ?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aç Stephan hawkin'in "Ceviz kabugundaki Evren" adlı kitabını oku... Zırvalamayı kes... Söylediklerim bilimsel gerçeklerdir. En azından şimdilik öyle... Aksi kanıtlanıncaya kadar... Bu söylediklerimin hiç birisi benim iddiam degil eğer itirazın varsa git derdini Fiziğe anlat...

Yok öyle bir şey... Bu senin uydurman...

Bu da senin sallaman... Madde, enerji ve zaman dolayısıyla Fizik yasaları kesinlikle ama kesinlikle yoktu... Şimdiki bilgiye göre... İleride değişebilir... Vardı diyorsun yaa ne vardı ve kanıtların neler... ?

.

Matematik kanıt sayılamaz... Çünki matematik ile yalanı bile formülize edebilirsin ve sonuçlar doğru çıkabilir... Gözlemlenmemiş veya test edilememiş bir İddiaya matematiksel formüller kanıt olarak gösterilemez...

O yazıyı okudum... Tamami ile Hacı nın kendi spekülatif düşünceleri...

Hacı ve sizler diyorsunuz Plancktan önce şu X vardı...

Bende diyorumki hiç bir şey yoktu... Hatta bilimde şu anda benim dedigimi diyor... Siz daha neyin peşindesiniz anlamadımki...

Buradan tek sonuç çıkar... O arada bir şeylerin varoldugu kanıtlamadığı sürece yokluğun olduğudur... Bu da zaten yaratılışa çıkar...

Hepiniz bişeyler sallıyorsunuz, şu vardı bu vardı, ya da bişey yoksa patlayan neydi? Mutlaka bişey ler olmalı mantığı güdüyorsunuz... ama kanıtınız vs yok... Sallamasyon şeyler...

Yani ha ben Cennet cehennem vardır demişim ha siz o arada X vardı demişsiniz... Bilim açısın benim dediğim ile sizin dediğiniz arasında zerre fark yoktur...

Aksinin iddia eden varsa hakemli dergilerde yayımlanmış kabul görmüş bir kanıt getirsin lütfen... Ki spekülasyon olmasın...

Gaipten gelen sesler versek olur mu size güvenilir kanıt :)

Sitelerde Paylaş

Hawking’in tezi şu: "Görünür olan üç boyut var. Dördüncü boyut zaman.. Ancak bunların ötesinde bir de beşinci boyut var ki bu, evren ve zamandan oluşuyor. ‘Büyük Patlama’nın nedeni de beşinci boyuttaki şartlar..."

Bak bu da Hawking zırvalaması...

Tamamen spekülatif... Önce Hayali zaman kavramını atmıştı ortaya... O tutmayınca şimdide şansını bununla deniyor... :lol:

Sitelerde Paylaş

Evet müslüman kardeşlerim,

Evrimcileri incelemeye devam ediyoruz.

Bakın evrimcilerin safsatalarından biride bu big bang denen masaldır. Evet Jules Verne'in masallarından biridir. Ancak masalı yazan ünlü fizikciler olunca bizim evrimcilerde, altın madeni bulmuş gibi ping pong oynarlar. Size, bu evrimcilerin yaş hesaplarındaki üfürmeleri göstermiştim. Buda aynen onun gibi bir üfürmedir. Milyarlarca yıl önce ping pong olmuş. Yürüyün bakalım kim tutar sizi. Atış serbest. Ping pong diyen adam önce ALS hastalığına çözüm bulsunda boyundan büyük masallar anlatmasın.

Neymiş milyarlarca yıl önce ping pong olmuş. Evrimcinin biride Tp = SQR((P . G) / (c ^ 5) diyor, planck zamanı diyor, ışığın vakumdaki hızı diyor, coştukça coşuyor. Bunları neden diyor. Üfürmeci fizikciler öyle masal anlattığı için diyor. Neyse desin bakalım. Müslüman bir kardeşimizde onun masalını kabul ettim diyor. Ama senin masalına göre böyle olması gerekir diyor. Bizim ping pongcu Japon askeride apışıp kalıyor. Titremeye başlıyor ve ping pong'u da eğiyor büküyor. Eeeeeee evrimci bu masalları bile eğip büker. Güler misin ağlar mısın?

UNUTMA KARDEŞİM. PİNG PONG BİR MASAL

Neyse biz kendi kendine oluşan hücrenin ribozomunu incelemeye devam edelim :

RİBOZOM

Ribozomal RNA ve proteinlerden oluşan önemli bir memur. Görevi protein sentezlemek ve hücre içinde kullandıktan sonra artanları endoplazmik retikulum vasıtasıyla hücre dışına postalamak.

Peki bu ribozomlar protein sentezlemeyi ve endoplazmik network vasıtasıyla ilgili yerlere göndermeyi nasıl öğrendi? Evrimcilere göre kendiliğinden öğrendi. Ben bu evrimciye acımayımda kime acıyayım be kardeşlerim söyleyin kime acıyayım?

Sitelerde Paylaş
Hawkingi referans veren sendin galiba

İşine gelmeyince "zırvalamış" mı oluyor?

Verdigim özdeyiş söylediklerimi doğrulamak içindi... Yoksa adamı referans göstermek icin degil... Hawkingin bu iddilarına sağ kolu bile inanmıyor... Adam teist... :lol:

Sitelerde Paylaş
Verdigim özdeyiş söylediklerimi doğrulamak içindi... Yoksa adamı referans göstermek icin degil... Hawkingin bu iddilarına sağ kolu bile inanmıyor... Adam teist...

Neyi doğruladın sen şimdi?

Adamın "ceviz kabugundaki evren" kitabı bendede var o kitapta tamamen bilimsel olarak kanıtlı şeyler yok (bende fizikçiyim akademisyenim)

Bilimel bulgular üzerinden çeşitki spekülasyonlar yapıyor

Bigbangden önce zaman ve mekan yoktu ise bingbangden önce diye bir şey tanımlanabilir mi?

Bu Tanrı/Allah nerdeymiş o zaman bigbangden önce hiiiiiiç birşey yok ise

O zamandan ve mekandan münezzehtir deyince iş bitiyor mu?

Sitelerde Paylaş
Neyi doğruladın sen şimdi?

Doğruladığım şey: Bilime göre Maddenin, enerjinin ve zamanın dolayısıyla Bilim kanunlarının planck ile ortaya çıktığı... O kitabı okudu isen bilirsin...

Bigbangden önce zaman ve mekan yoktu ise bingbangden önce diye bir şey tanımlanabilir mi?

Zaten bilimde Big Bang öncesi, Planck Öncesi diye bir şey yok... Zaten bana göre de yok... Ama size göre var... Aslında bu sadece bir şeye göre var? Zamandan ve mekan bağımsız bir şey...

Anladın sen onu... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Doğruladığım şey: Bilime göre Maddenin, enerjinin ve zamanın dolayısıyla Bilim kanunlarının planck ile ortaya çıktığı... O kitabı okudu isen bilirsin...

Planck ile ortaya çıkmak nedir ?

Bir kaç bilimsel terim öğrenip bunları keyfekeder kullanır bir havan var maşallah Allah nazardan saklasın

Olay tekillik ile ilgilidir tekilliğin karakteristiğini tam anlamak için kuantumlu kütleçekimi teorisine ihtiyaç var

O konuda çalışmalar sürüyor.

Zaten bilimde Big Bang öncesi, Planck Öncesi diye bir şey yok... Zaten bana göre de yok... Ama size göre var... Aslında bu sadece bir şeye göre var? Zamandan ve mekan bağımsız bir şey...

Plancktan öncesi yok ise Tanrı nerdedir yaw?

Bu birşeye göre var dediğin nedir?

Zamazunga mu acaba?

Tanrı mı?

Hangi Tanrı?

Evreni Tanrı yarattı dersek, bu bizim "evreni sebebini bilmiyoruz" demmizden daha mı açıklayıcı oldu sence?

Bilinmezliği ötelemekten başka ne yaptın?

Sitelerde Paylaş

Anladın sen onu... :rolleyes:

"Fizik akademisyeniyim" diyor, siz "o kitabı okuduysanız bilirsiniz" diyorsunuz :) Artık ne diyim sizie bilmiyorum ... Bilim forumunda da ülkemizin saygın akademisyenlerinden cevabınızı almışsınız çok güzel bir şekilde ...

Sitelerde Paylaş
Planck ile ortaya çıkmak nedir ?

Bir kaç bilimsel terim öğrenip bunları keyfekeder kullanır bir havan var maşallah Allah nazardan saklasın

Olay tekillik ile ilgilidir tekilliğin karakteristiğini tam anlamak için kuantumlu kütleçekimi teorisine ihtiyaç var

O konuda çalışmalar sürüyor.

Plancktan öncesi yok ise Tanrı nerdedir yaw?

Bu birşeye göre var dediğin nedir?

Zamazunga mu acaba?

Tanrı mı?

Hangi Tanrı?

Evreni Tanrı yarattı dersek, bu bizim "evreni sebebini bilmiyoruz" demmizden daha mı açıklayıcı oldu sence?

Bilinmezliği ötelemekten başka ne yaptın?

Lafı gevelemenin uzatmanın bir anlamı yok...

Madde, enerji ve zamanın şimdiki bilgiye göre başlangıcı var mı yok mu?

Şu soruma yorum katmadan dosdoğru cevap versene...

Sitelerde Paylaş
Madde, enerji ve zamanın şimdiki bilgiye göre başlangıcı var mı yok mu?

Bigbang öncesi mutlak yokluktu diye birşey yok bu sizin uydurmanız

Big bang'in ne oldugunu(eğer gerçekten olduysa ki başka teorilerde mevcut), o süreci anlayabilmemiz için, kuantumlu kütleçekim teorisine, modeline ihtiyaç var ve o konuda önemli çalışmalar var

Genel görelilik ile kuantum teorininin bir kaynaşması diyebilirsin buna.

Bigbangden önce mutlak yokluktu diyen bunu ispatlarını ortaya koyan bir tane bilimsel makale göster bana

Populer bilim kitaplarında yazılanları değil

Sitelerde Paylaş
Bigbang öncesi mutlak yokluktu diye birşey yok bu sizin uydurmanız

Big bang'in ne oldugunu(eğer gerçekten olduysa ki başka teorilerde mevcut), o süreci anlayabilmemiz için, kuantumlu kütleçekim teorisine, modeline ihtiyaç var ve o konuda önemli çalışmalar var

Genel görelilik ile kuantum teorininin bir kaynaşması diyebilirsin buna.

Bigbangden önce mutlak yokluktu diyen bunu ispatlarını ortaya koyan bir tane bilimsel makale göster bana

Populer bilim kitaplarında yazılanları değil

Bu kadar mı kıvırılır be kardeşim...

Ben sana ne sordum sen ne cevap verdin?

Madde yok, enerji yok, zaman yok...

Mutlak Yokluk demek için başka neyin yok olması gerekiyor?

Sitelerde Paylaş

İdrak yollarında iltihap mı var birader?

Hala havanda su dövüyorsun

Bana big anından önce hiçbirşey olmadıgını enerji olmadıgını ortaya koyan bunun delillerini gösteren bilimsel bir makale göster bana

Tutturmuşsun "bigbangden önce madde yoktu enerji yoktu hiçbirşey yoktu hadi Allah inanalım" diye gözün başka birşey görmüyor

Sitelerde Paylaş
İdrak yollarında iltihap mı var birader?

Hala havanda su dövüyorsun

Bana big anından önce hiçbirşey olmadıgını enerji olmadıgını ortaya koyan bunun delillerini gösteren bilimsel bir makale göster bana

Tutturmuşsun "bigbangden önce madde yoktu enerji yoktu hiçbirşey yoktu hadi Allah inanalım" diye gözün başka birşey görmüyor

Valla ister inan ister inanma...

Nereye istersen bak... Her tarafta maddenin zamanın ve enerjinin başlangıcı oldugunu görecekesin... Ama senin için bir kaç tanesini buraya linkleyecegim... yalniz mutlak yokluk demez hic biri, sadece madde, enerji ve zaman yoktur der... Ne farkı varsa... :lol:

Sitelerde Paylaş

Madde derken ne kastediyorsun

atomun çekirdeği atom çekirdeğinin çevresindeki elektron bulutu mu?

Peki karadeliklerdeki tekilliklerde de bu tanımda bir madde yoktur madde bu yapısını kaybetmiştir ne çekirdek kalmıştır nede atom

Orda tekillik vardır ve bütün kütle bir noktada toplanmıştır şimdi o kütle yoklukmudur?

Orda elektron var mı,proton var mı, kuark var mı ama orda bir enerji var

Ayrıca ben senden sağdan soldan link vermeni istemedim

Bilimsel dergi senin için ne ifade ediyor bilmem ama bilimsel dergi dedim

http://arxiv.org

Bu bu adreste dünyadaki bir çok hakemli bilimsel dergideki makalelere ulaşabilirsin

hadi kolay gelsin

Sitelerde Paylaş

Selamun aleyküm müslüman kardeşlerim

Öncelikle Ateshbey kardeşimizi tebrik etmek istiyorum. Allah razı olsun kendisinden. Evrimcilerin ve evrimci fizikcilerin masallarına aynen karşılık veriyor. Diyorki, tamam kardeşim, senin masalını kabul ediyorum. Senin masalına göre şunu bir açıklayıver diyor. Evrimci fizikcilerin masallarına gönülden inanmış forum evrimcisi ise hayır diyor, aslında yokluk diye bir şey yok diyor. Elektron, proton, kuark var diyor. Milyarlarca öncesinin masallarını bilimsel kelimelerle süslüyor. İşte ping pong diyor.

Yahu, kardeşimiz, senin masalını kabul etti. Tamam gördüm dedi. Neden masalını değiştiriyorsun? Fizikci olduğunu söylüyorsun. Jinekologlar gibi seninde gerçeği açıklamaktan bu kadar korkman gerekmez. Kıvırmanın ıvırmanın mantığı yok. Ateshbey kardeşimize bu ping masal dolayısıyla, yokluk veya varlık bilemeyiz de geç . Bu kadarda kıvırılmazki.

Sinderella masalının sonu belli. Gece 12'den sonra atlar fareye dönüşecek. Masalı neden değiştiriyorsun be Japon askerim benim?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...