Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

Selamun aleyküm müslüman ve ateist kardeşlerim

Sizinle bir konuyu tartışmak istiyorum.

İnsanoğlu sürekli nefes alıp vermektedir. Akciğerlerimiz, yaşamamız için olmazsa olmaz organımızdır. Vücudumuz için gerekli oksijeni sağlarlar. Peki bu oksijeni vücudumuzun çeşitli dokularına kim nakleder? Evet alyuvarlar. Bu hücreler, durmak nedir bilmeyen nakliye araçlarıdır. Bu hücrelerde bulunan proteinler baz alındığında karşımıza ‘A’ ‘B’ ‘AB’ ‘0’ grubu olmak üzere 4 ana kan grubu çıkar. Ama eğer insanoğlu D proteinine sahipse, RH pozitif olur, sahip değilse RH negatif olur. Fazla kafa ütüleme , bunların dinle ne alakası var diyebilirsiniz. Bende şimdi konuya giriyorum. Konumuz D Proteinleri ve biraz sabredin.

Şimdi RH (-) olan annemiz konumuzun başrolünde. Diyelimki RH (+) bir bebek dünyaya getirecek. Alışverişler plasenta vasıtasıyla olduğu için bir sorun yok. Ancak diyelimki bebek doğarken damarlar zedelendi ve bir miktar bebeğin kanı annenin kanına karıştı. Annenin kanı tanımadığı D proteini ile tanıştı. Alyuvarlar hemen ona karşı hücuma geçip, D proteinini yok etmeye yönelik antikorlar ile yok etmeyi başarır. Annenin kanında hiç bir D proteini hücresi kalmaz, tümü yokedilir. Geriye kala kala Anti-D antikorları kalır.

Anne 2. defa gebe kaldığında ve bebek yine RH (+) kan grubuna sahipse, kan uyuşmazlığı ile bebek için tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Ben kan uyuşmazlığı üzerinde durmuyorum. Benim üzerinde durduğum konu, anne kanındaki antikorların, D protenli bebeğin kanına plasentayı aşarak hücuma geçmeleri. Evet şimdi gelelim işin özüne.

Bu ne menem bir evrimdirki , D proteinleri bilgisi nesilden nesile aktarılmıyor, evrimleşmiyorda, D proteinine sahip olmayan annenin ilk bebeğinde plasentaya hücum etmezken, 2. sinde hücum ediyor? YUH OLSUN BÖYLE EVRİME, EVRİMCİLERE. Siz evrimci jinekologlar, sık sık karşınıza çıkan bu annelere evrim demeye utanmıyor musunuz? Evrimmisin nesin , çık saklandığın yerden. Hesaplaşma vakti geldi. Neden ilk bebeğe saldırmıyorsunda , garibim 2. bebeği risk altına alıyorsun? Yoksa sen masal mısın?

Abi lerim ablalarım

Ne olur tesadüf demeyin yalvarıyorum size. Tesadüf kelimesini duyunca moralim bozuluyor, bunalıma giriyorum!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bilgilerin eksik. Orneğin 5 temel protein var; ABCDE. RH (-) olmak için sadece D değil, CDE proteinlerinin de eksik olması lazım.

Doğum esnasında zorlanmalar nedeniyle kanama olur ve bir miktar anne kanı ile bebeğin kanı birbirine karışır. Anne kanı bebğin kanındaki yabancı proteinlere tepki gösterir ve antikor oluşturur. 2. gebelikte sorun çıkma olasılığının sebebi bu antikorların oluşmasıdır. Tıbbi müdahale (iğne) ile bu antikor oluşumu engellenebilmektedir.

Sitelerde Paylaş
Mamuli kardeş sen soruyu anlayamadın galiba. 2. doğumda neden bu antikorlar plasentaya hücum edip bebeği riske sokuyor? Bu bilgiler üst nesilden neden aktarılmadıda ilk doğumla tanışıyor D vitamini ile?

Yani ortada böyle bir hata varsa bunu evrim değilde allahmı yaptı diyorsun?

Sitelerde Paylaş
Yani ortada böyle bir hata varsa bunu evrim değilde allahmı yaptı diyorsun?

Madem evrim diye bir masal var , neden bu konu evrilmiyor onu soruyorum. Binlerce nesildir negatif annelerimiz bu D proteinleriyle neden hep ilk doğumda tanışıyorlar? Evrimcim neden 2. 3. bebekleri risk altına sokuyor?

Sitelerde Paylaş
Madem evrim diye bir masal var , neden bu konu evrilmiyor onu soruyorum. Binlerce nesildir negatif annelerimiz bu D proteinleriyle neden hep ilk doğumda tanışıyorlar? Evrimcim neden 2. 3. bebekleri risk altına sokuyor?

Allah neden 2. 3. bebekleri risk altına sokuyor?

Hadi evrim bilinçsizdir ya allah bilinçsizmidir?

Sitelerde Paylaş

Bu ''şimdi suyun altında saatlerce durucam ve balığa doğru evrimleşicem yada balkondan atlıycam ben düşene kadar kollarım kanata dönüşmüş olacak. '' düşüncesiyle aynı mantık.

Ayrıca sen neden tanrına hakaret ediyosun böyle bir hatayı ona atfederek ilginç!(Bizi zora sok da nasıl sokarsan sok, gerçi başaramasan da)

Evrimi sen mi çürüteceksin ben en çok bunu merak ediyorum :lol:

Ayrıca tesadüf lafını duyunca neden moralin bozuluyo.

''Bana 2+2=4 demeyin 4 ü duyunca moralim bozuluyo'' :blink:

Sitelerde Paylaş
Şimdi RH (-) olan annemiz konumuzun başrolünde. Diyelimki RH (+) bir bebek dünyaya getirecek. Alışverişler plasenta vasıtasıyla olduğu için bir sorun yok. Ancak diyelimki bebek doğarken damarlar zedelendi ve bir miktar bebeğin kanı annenin kanına karıştı. Annenin kanı tanımadığı D proteini ile tanıştı. Alyuvarlar hemen ona karşı hücuma geçip, D proteinini yok etmeye yönelik antikorlar ile yok etmeyi başarır. Annenin kanında hiç bir D proteini hücresi kalmaz, tümü yokedilir. Geriye kala kala Anti-D antikorları kalır.

Anne 2. defa gebe kaldığında ve bebek yine RH (+) kan grubuna sahipse, kan uyuşmazlığı ile bebek için tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Ben kan uyuşmazlığı üzerinde durmuyorum. Benim üzerinde durduğum konu, anne kanındaki antikorların, D protenli bebeğin kanına plasentayı aşarak hücuma geçmeleri. Evet şimdi gelelim işin özüne.

Bu ne menem bir evrimdirki , D proteinleri bilgisi nesilden nesile aktarılmıyor, evrimleşmiyorda, D proteinine sahip olmayan annenin ilk bebeğinde plasentaya hücum etmezken, 2. sinde hücum ediyor?

Kirmizi olan kisimi kafana göre cimbizlamissin. Dogrusu asagida uzmani tarafindan aciklanmis;

İkinci gebelikte çocuk eğer yine Rh (+) kana sahipse annenin kanında hazır bulunan bu sıvısal maddeler (antikorlar) kolayca plasenta (eş) engelini aşarak anne karnındaki bebeğin kanına karışırlar. Bebek kırmızı kan hücreleri yok edilmeye başlanır. Çocuğun kemik iliği, karaciğer ve dalağı yok edilen kırmızı kan hücrelerinin yenilerini üretir ve eksilen kanı yerine koyar. Bu aşırı kırmızı kan hücresi yıkımı ve yapımı sürecinde "bilirubin" adı verilen ve fazlası zararlı olan bir madde açığa çıkar, bebekten anneye geçer, annenin karaciğeri tarafından yok edilir. Bebeğin karaciğeri henüz bu maddenin tümünü zehirsizleştirebilecek kadar gelişmemiştir. Eğer üretilen kırmızı kan hücresi miktarı yok edilenden az olursa sonuçta bebek ağır bir kansızlığa maruz kalır, hatta ölebilir. Eğer arada bir denge varsa bebek bir ölçüde kansızlıkla doğar veya sağlıklı olarak dünyaya gelir. Sorun asıl o zaman belirginleşir. Çünkü kan hücreleri hala parçalanmakta, yenileri yapılırken gereken maddeler anneden temin edilememekte, çocuk kendi depolarını kullanmaktadır. Üstelik açığa çıkan sarı boyar madde niteliğindeki "bilirubin" bebeğin karaciğeri tarafından yeterince vücuttan uzaklaştırılamamaktadır. Kanda belli bir düzeyi aşan "bilirubin" göz aklarına, cilde ve sonunda asıl zararını gösterdiği beyin ve sinir sistemine yerleşerek yaşamı tehdit etmektedir. Yenidoğan sarılığının ağır şekillerinde, tedavi edilmeyen çocuklarda adalelerin sertleşmesi, zeka geriliği gibi kimi geri dönüşümsüz sinir sistemi bozuklukları meydana gelmektedir.

Kaynak

Not: Mavi yazilar senin soruna cevap. Sen anlayacak kabiliyette degilsen evrimci ne yapsin ?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Rochader kardeşim ben olayın kan uyuşmazlığı kısmıyla ilgilenmiyorum. Tıp bir şekilde iğnelerle buna çare buluyor. Ölüm oranları çok düşük. Ben işin evrilmeme kısmıyla ilgileniyorum.

Mavi yazilari dikkatli oku. Cevap orda var.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Sende evrimi anlamiyorsun. Bunun on bin sene sonra nasil olacagini biliyormusun ? Yok daha insan kac milyon senedir insanki dur bakalim sizin yardiminiza Allah kosuyor bizimkinede zaman. Anladinmi ne demek istedigimi ? Mavi yazan kisim kücük bir gelismedir ve dahada mükemmellesecektir. Bunun olmayacagi gelismenin durdugunun bir ispatimi var elinde ? Yada insanin son seklini aldiginimi saniyorsun ?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin daha iyi anlaması için basit cümleler kurmaya karar verdim :

1) Ayşe hanım (-) Rh kan grubuna sahip

2) 5 tane kızı oldu. Ayşe hanım D proteini ile tanıştı

3) Ayşe hanımın vücudu anti-D antikorları ile doldu.

4) Zeynep hanıp (-) Rh kan grubuna sahip

5) Zeynep, Ayşenin torunlarından

6) Zeynep ilk çocuğunu doğurdu

7) Bebek (+) Rh kan gruplu. doğum esnasında bebeğin kanı Zeynep'e karıştı

8) O da ne? Zeynep'in vücudu D proteinleriyle ilk kez karşılaşıp antikor üretiyor.

Umarım soru anlaşılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Benim verdigim kaynakta aciklama yeterli. Ayrica problem nerde dünya 7 milyar oldumu olmadimi ? Demekki daha fazla komplekse gerek yok. Üreme devam ediyor. Evrim cok cimridir. Gerek görmüyor demekki. Cok merak ediyorsan git gen-bilimcilere sor. Hem :rolleyes: evrim :rolleyes: yanlis olsa ne olacakki ? :ph34r: Kurani :ph34r: kabulmü edecegiz saniyorsun? Komiksin farkindamisin..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Onları imtihan ediyor :)

Evrimcim neden 2. 3. bebekleri risk altına sokuyor?

Kelimesinin "Evrimcim" sözcüğünün yerine allahı koyduğunda o zaman inanan olarak bunu onun açıklaması gerekir.

Bu seferde bu olayı savunmazsa neolayım.

Sitelerde Paylaş
Ama eğer insanoğlu D proteinine sahipse, RH pozitif olur, sahip değilse RH negatif olur.

vs diyerek evrimi curuten gardas sana bir soru

bahsettigin RH antijeni insandan baska kimde var bilirmisin????

sadece maymunlarda !!!!!!!

bu da evrimin delilidir !!!

Bu sanirim ava giderken avlanma gibi bir durum !!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...