Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

Bu masallara kimisi inandı, kimisi gülüp geçti. Ancak sahtekarlıklar ortaya çıktıkça, masal taraftarları azaldı. Bizde mümkün olduğu kadar bu masalları deşifre etmeliyizki, gerçek bilimle üfürmeci bilim, sahtekarlarla dürüstler ayrı saflarda yer alsınlar.

Sahtekarlık, bilimin en büyük düşmanıdır.

Bunun altına imzamı atarım işte.

Bilim adına hata yapanları, sahtekarlık yapanları da ortaya çıkaracak olan yine bilimdir, bilim kurumlarıdır, bilim adamlarıdır, din pazarlamacıları değil...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah neden 2. 3. bebekleri risk altına sokuyor?

Hadi evrim bilinçsizdir ya allah bilinçsizmidir?

sen ne biçim insansın beee!!! midemi bulandırıp durma asalak yazılarınla. adamın orda ne sorduğunu cümle alem biliyor ne hala konuyu başka yerlere götürmeye çalışıyon cevap ver diyor adam sana

Sitelerde Paylaş

evrim çökmüştür lakin evrimi destekliyen hiçbir kanıt yoktur aksine evrimin olmadığını kanıtlayan birçok kanıt vardır. bugun bilim bile evrimin gerçek dışı olduğunu kabul eder..diğer bir noktada dünyanın canlıların kainatın rastgele olması imkansızdır çünkü bu kadar mükemmel bu kadar uyumlu bu kadar komplex olan şeyler asla rastlantı olamaz rastlantı desen milyarlarcadan fazla şeyin rstlantı olması demek olur hemde hepsi birbirne uyum içinde hiç bozulmadan milyonlarca yıl kalması asla olamaz... rastlantı denilen şey plansızdır hiçbir şekildede olamaz.. bugun dünya ve kainata baktığımızda muazzam bir şekilde planlı olduğunu görürüz herşey uyum içinde herşey planlı rastlantı demek ne kadar akıl karı?işte evrim tam bu noktada çökmüştür elinde hiçbir delil olmaması ve kanıtların aksini göstermesi ile evrim çökmüştür... akli ve mantıksal olarakta bu böyledir bilimsel olarakta böyledir matematiksel olarakta böyledir matematiksel olarak milyarlarca şeyin rastgele oluşması hadi bunu bırak hepsi uyum içinde olması demek % kaç ihtimale denk gelir bu okadar küçük bir ihtimalki yok denebilir bu kadar küçücük ihtimaller matematikte 0 yani imkansız bir şeydir....

Sitelerde Paylaş
evrim çökmüştür lakin evrimi destekliyen hiçbir kanıt yoktur aksine evrimin olmadığını kanıtlayan birçok kanıt vardır. bugun bilim bile evrimin gerçek dışı olduğunu kabul eder..diğer bir noktada dünyanın canlıların kainatın rastgele olması imkansızdır çünkü bu kadar mükemmel bu kadar uyumlu bu kadar komplex olan şeyler asla rastlantı olamaz rastlantı desen milyarlarcadan fazla şeyin rstlantı olması demek olur hemde hepsi birbirne uyum içinde hiç bozulmadan milyonlarca yıl kalması asla olamaz... rastlantı denilen şey plansızdır hiçbir şekildede olamaz.. bugun dünya ve kainata baktığımızda muazzam bir şekilde planlı olduğunu görürüz herşey uyum içinde herşey planlı rastlantı demek ne kadar akıl karı?işte evrim tam bu noktada çökmüştür elinde hiçbir delil olmaması ve kanıtların aksini göstermesi ile evrim çökmüştür... akli ve mantıksal olarakta bu böyledir bilimsel olarakta böyledir matematiksel olarakta böyledir matematiksel olarak milyarlarca şeyin rastgele oluşması hadi bunu bırak hepsi uyum içinde olması demek % kaç ihtimale denk gelir bu okadar küçük bir ihtimalki yok denebilir bu kadar küçücük ihtimaller matematikte 0 yani imkansız bir şeydir....

seninle daha çok işimiz var hakyolcusu hep harun yahyanın zırvalıklarını okuyacağına biraz da karşı taraftan okusan düşünsen çünkü biz her iki tarafıda okuda geldik sen en iyisi var git yoluna

Sitelerde Paylaş
seninle daha çok işimiz var hakyolcusu hep harun yahyanın zırvalıklarını okuyacağına biraz da karşı taraftan okusan düşünsen çünkü biz her iki tarafıda okuda geldik sen en iyisi var git yoluna

aslında bilim dalı aynı dinlerde olduğu gibi onu abartanlar ve pazarlayanlar yüzünden sekteye uğruyor.

evrim pazarlama aracıdır!

Sitelerde Paylaş
Bilim'i kim pazarliyor? Motivasyonu nedir?

pazarlayıcısı sizler ve kendini forumlarda bilim adamı diye gösterensahtekarlardır tıpkı dawkins gibi. sizin Adnan Oktara duyduğunuz nefreti bende ona duyuyorum çünkü o bilimi kullanarak sizleri din düşmanı yaparken gerçek bilim adamları yaşama dair hiç bir olasılığı gözardı etmezler buna tanrıda dahil.

dawkins ve buralarda bilim adına caka satanların hiç birisinin bilime en ufak faydası olmadığı gibi zararınla birlikte antibilimciler yaratmasına yardımcı oluyorsunuz bununla birlikte din düşmanlığıda yaratarak din ile bilimi birbirine uzak tutuyorsunuz.

Dawkins in bir röportajını türkçe alt yazılı bir arkadaş burada youtube tabanlı yayına vermiş ve izledim gözlerime inanamadım!

Adam gitmiş savaşın ortasında olan filistinden bir müslüman ile röportaj yapıyor ve bunu bilimle ateistlikle tanrının olmadığı ile ve dinlerin kötü olduğu ile bağdaştırıyor. Ama nedense Filistinliyi dinleyen Dawkins gidip bir İsrailli yahudiyi dinleme gereği duymuyor yada sükunet içerisindeki bir islam ülkesinde bunu yapmıyor ve sizler adamın o s.ktiri boktan röportajını kaale alıp burada insanlara yutturmaya çalışıyorsunuz...

soruyorum şimdi: neden savaş ülkesinde bir müslümanla bunu gerçekleştiriyorda yine aynı savaş ortamında yer alan İsrailli Yahudi ile gerçekleştirmiyor? veya Sükunet içerisindeki bir islam ülkesinde misal Türkiyede bunu gerçekleştirmiyor? yoksa yemiyormu?

Sitelerde Paylaş
Hakyolucu, uyum içinde olan ne, bir göstersene? Biz hiç uyum filan göremiyoruz da.. Bir bize göstersene, neymiş...

o uyum olmasaydı şeklini merak ederdim! ve bende sana soruyorum: neden nükleer denemeler ile dünyanın anasını ağlatıpta sakat yavruların dünyaya gelmesine sebebiyet veriyorsunuz? illa insanız diye arkanızdan birileri birşeyleri süpürmek zorundamı?

eğer uyum olmasa geri dönüşüm olmazdı o geri dönüşüm öylesine güçlüki dünya halen ayakta kalabiliyor.

Sitelerde Paylaş

çarls darvin denen şehvet düşkünü sahtekar vede sarhoş adam bi gün ormanlarda şarap içiyomuş.iyice kafayı bulmuş.sonra demişki anasını satiyim bi teori ortaya atiyim ortalık birbirine girsin.ve olan bu işte arkadaşlar.bu sahtekar adam kuyuya nbi taş atmış 100 kişi çıkaramıyor.millet uyanın bu 213 yıllık uykudan.yakın bu sahtekar darvinin kitaplarını.

Sitelerde Paylaş

Bilim pazarlamacisi dedigin kisilerin motivasyonunu sormustum?

pazarlayıcısı sizler ve kendini forumlarda bilim adamı diye gösterensahtekarlardır tıpkı dawkins gibi. sizin Adnan Oktara duyduğunuz nefreti bende ona duyuyorum çünkü o bilimi kullanarak sizleri din düşmanı yaparken gerçek bilim adamları yaşama dair hiç bir olasılığı gözardı etmezler buna tanrıda dahil.

Gercek bilim adamlari her turlu fikre aciktirlar. Ama bugune kadar tanriyla iligili tutarli bir fikir duyamadik.

Dawkins de tanriyi gozardi etmiyor zaten. Allah yoktur demiyor (Zeus yoktur da demiyor). Sadece inanmiyorum, inanmami gerektirecek bir delil goremiyorum diyor. Gercek bilim adamlari olaylarin sebebini "ol dedi oldu" ya birakmazlar. Bu bir yontem olsaydi bilim bugun hala tas devrinde olurdu.

dawkins ve buralarda bilim adına caka satanların hiç birisinin bilime en ufak faydası olmadığı gibi zararınla birlikte antibilimciler yaratmasına yardımcı oluyorsunuz bununla birlikte din düşmanlığıda yaratarak din ile bilimi birbirine uzak tutuyorsunuz.

Antibilimciler dedigin Adnan hoca tayfasi herhalde. Din ile bilim zaten birbirine cok uzaktir. Bir insanin tanriya inanabilmesi icin "aklina sus" demesi gerektigini bu forumda bir suru teistten defalarca duyduk. Bu boyle. Aklini kapattigin anda da bilim biter zaten.

Bence bu forumda cok iyi dusunurler / bilimadamlari var. Bu kisilerin bilime ne tur katkilari oldugu konusunda oturdugumuz yerden yorum yapmak biraz zor.

Din dusmanligi....Bilemiyorum. Din bana dusman olmasa herhalde ben de ona dusman olmazdim.

Dawkins in bir röportajını türkçe alt yazılı bir arkadaş burada youtube tabanlı yayına vermiş ve izledim gözlerime inanamadım!

Adam gitmiş savaşın ortasında olan filistinden bir müslüman ile röportaj yapıyor ve bunu bilimle ateistlikle tanrının olmadığı ile ve dinlerin kötü olduğu ile bağdaştırıyor. Ama nedense Filistinliyi dinleyen Dawkins gidip bir İsrailli yahudiyi dinleme gereği duymuyor yada sükunet içerisindeki bir islam ülkesinde bunu yapmıyor ve sizler adamın o s.ktiri boktan röportajını kaale alıp burada insanlara yutturmaya çalışıyorsunuz...

soruyorum şimdi: neden savaş ülkesinde bir müslümanla bunu gerçekleştiriyorda yine aynı savaş ortamında yer alan İsrailli Yahudi ile gerçekleştirmiyor? veya Sükunet içerisindeki bir islam ülkesinde misal Türkiyede bunu gerçekleştirmiyor? yoksa yemiyormu?

Anladigim kadariyla Dawkins'in roportajlarinin sadece birini izlemissin. Dawkins o programin baska bolumlerinde yahudi ve hristiyanlarla da roportaj yapti. Kaldi ki, Dawkins hristiyanlarla, muslumanlarla ugrastigindan daha cok ugrasir.

Sen simdi bizi ABD/Israil yanlisi filan da zannediyorsundur.. :)

Sitelerde Paylaş
o uyum olmasaydı şeklini merak ederdim! ve bende sana soruyorum: neden nükleer denemeler ile dünyanın anasını ağlatıpta sakat yavruların dünyaya gelmesine sebebiyet veriyorsunuz? illa insanız diye arkanızdan birileri birşeyleri süpürmek zorundamı?

eğer uyum olmasa geri dönüşüm olmazdı o geri dönüşüm öylesine güçlüki dünya halen ayakta kalabiliyor.

Nukleer silahlar insanin kotulugu. Bunu bilime fatura edemezsin. Icinde kotulerin de oldugu bir turuz.

Sitelerde Paylaş
Nukleer silahlar insanin kotulugu. Bunu bilime fatura edemezsin. Icinde kotulerin de oldugu bir turuz.

o zaman insanların kötülüğünüde dine mal edemezsin çünkü eldeki tek delil olan kuran bana göre aslı değil aslı ise bile hatalı yorumlanıyor ve bu insanlara yutturuluyor.

konuya geri dönecek olursak eğer; bilim yararsızdır düşüncesi benliğimde hiç bir zaman hakim olmadı aksine bilimin var oluşu bile bana yetiyor ne kadar bir profesörün milyonda biri olamasamda lakin sonuç itibariyle bilimin yarattığı oyuncaktır nükleer silahlar fakat bunu sadece kendini savunmak için değilde o silahı geliştirmek için kullanırsa onu kullanan kullanmasına izin veren herşeye herkese karşıyım...

insanların kötülüğü ne dine ne dile nede bilime fatura edilmemelidir bu sözünde güzel oturdu; kendini bilen herkese özel bir söz.

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
o zaman insanların kötülüğünüde dine mal edemezsin çünkü eldeki tek delil olan kuran bana göre aslı değil aslı ise bile hatalı yorumlanıyor ve bu insanlara yutturuluyor.

konuya geri dönecek olursak eğer; bilim yararsızdır düşüncesi benliğimde hiç bir zaman hakim olmadı aksine bilimin var oluşu bile bana yetiyor ne kadar bir profesörün milyonda biri olamasamda lakin sonuç itibariyle bilimin yarattığı oyuncaktır nükleer silahlar fakat bunu sadece kendini savunmak için değilde o silahı geliştirmek için kullanırsa onu kullanan kullanmasına izin veren herşeye herkese karşıyım...

insanların kötülüğü ne dine ne dile nede bilime fatura edilmemelidir bu sözünde güzel oturdu; kendini bilen herkese özel bir söz.

Arada bir fark var.

Bilim, "yakaladiginiz dindari oldurun" diyen bir ideoloji degildir.

Ama din (orn. Islam) , "yakaladiginiz musriki oldurun" der.

Bilim bir aractir. Kotu bir insanin elinde, senin de belirttigin gibi, kotu amaclarla kullanilabilir.

Din ise, iyi bir insana bile kotuluk yaptirabilir (kadinlarin taslanarak oldurulmesi gibi).

Bir insanin ozunde iyi veya kotu olmasini din belirlemez ama din, iyi bir insani "kotuluk yapmaya" zorlayabilir.

Simdi ayni cumlede "din" kelimesini "bilim" kelimesi ile degistirip bakalim:

Bir insanin ozunde iyi veya kotu olmasini bilim belirlemez ama bilim, iyi bir insani "kotuluk yapmaya" zorlayabilir.

Birinci cumle dogru.

Ikinci cumle dogru degil. Cunku bilim iyi bir insani kotuluk yapmaya zorlamaz.

Iste fark bu.

Nukleer silahlar konusunda sana katiliyorum. Hatta daha da ileri gidiyorum, savunma amaciyla bile nukleer silah gelistirilmesine karsiyim.

Ilk cumlene donuyorum..Eger senin icinde guclu bir inanma istegi varsa inanacaksin. Buna yapilacak bir sey yok. Burada karsilastigim her musluman Kuran'i farkli yorumluyor zaten. Sende kafana gore takilabilirsin herhalde. Bence inanmakta bir problem yok zaten. Onemli olan din ve bilim arasindaki siniri iyi gormek ve icinde yasadigin toplumun kurallarini (yasalarini) dini inanclarin dogrultusunda sekillendirmeye calismamak. Ibadetini ederken baskalarinin haklarina saygi gostermek. Bu ateistin (yani ben) inananlardan bekledigi anlayis bu iste.

tarihinde redfinity tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilim atom bombası yapar, yapabilir. Ama bu bombayı alıp birilerini öldürmek için emri din verir: "Caizdir, öldürün, asın, kesin.." şeklinde.. Atom bombası vs. dinin eline düşmediği sürece, bilimin elinde sadece fayda getirir.

Zira aynı bilim der ki: Atom bombası atmak, zararlıdır, iyi bir şey değildir. Canlıları, her ne tür olursa olsun, öldürmek, sizin de üzerinde durduğunuz doğal dengeyi bozar, altında kalırsınız..

Sitelerde Paylaş

ANİBAL:islamda öldürme vardır.ama tahammüden öldürme yasaktır.nefsi müdafa caizdir.hz peygamber<sav>e sizi öldürmek evlerinizden atmak isteyen müşrikleri öldürün eğer ıslah olurlarsa dokunmayın emrini verilmiştir.adam senin evini bassa namusuna saldırsa napıcaksın ? öldürmicekmisin? yoksa durup öyle aval aval bakıcakmısın.? bırakın bu çelişkili sözleri allah aşkına ya.

Sitelerde Paylaş

>>> adam senin evini bassa namusuna saldırsa napıcaksın ? öldürmicekmisin? yoksa durup öyle aval aval bakıcakmısın.? bırakın bu çelişkili sözleri allah aşkına ya.

Neden öldüreyim ki, illa öldürmem şart mı? Ayağına sıksam, elini bağlasam vs. etkisiz hale getirsem olmaz mı?

Ama sana başka bir şey anlatayım. Evini filan basmadığı halde, muhammet bir sürü adamı, resmen hile ile öldürtmüştür. Mesela, şair bin kab. Adam, muhammedden daha güzel şiir yazdığı için öldürülmüştür. Bir de kadın şair vardır, kuranda "kahrolası nasılda ölçtü biçti" diye bahsedilir. O da, elinde kılıç vs. olmayan bir kadın olmasına rağmen hile ile öldürülmüştür.

Dahası, allah müslümanlara, kafirler cizye verene yada müslüman olana kadar savaşın, tuttuğunuz yerde öldürün diye emreder..

Daha hatta, muhammed, kadınların taşlanarak öldürülmesini emreder.

Hatta ve hatta muhammed, esir düşen kızlara tecavüz edilmesini, ilerde köle olarak satılacakları için, değerlerinin düşmemesi amacıyla gebe kalmamaları için azl etmeyi ve yakalanan savaş esirlerini kıtır kıtır keserek öldürmeyi emreder. Hangi esir sizin canınızı tehdit eder? Öyle ki, Ali'nin kolları çürük içinde kalır kelle kesmekten.

Gidin, önce bir dininizi öğrenin, ondan sonra gelin buralara..

Sitelerde Paylaş

merhamet timsali sevgi şevkat örneği efendimiz<sav> kediye bile kıyamamıştır.savaşta öldürülen kafirlerse nefsi müdafadır.bukadar basit.bende şuan beni öldürmek isteyeni yaralayabilir öldürebilirim olmayacak şey değil yani.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...