Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

• İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> al işte meşhur bi çarpıtma daha :güya savaş esirleri öldürülmüş.iyi oku arkadaşım kuran ayetlerini bak esirler öldürülmüşmü.?

Evet, al oku kendin... Hayberde neler olmuş, bir oku öğren bakalım.. Bka sana anlatayım neler olmuş..

Cebrail muhammede gelir ve der ki: “Bak, biz melekler kırk gündür düşmanlarınızla savaşıyoruz, gördüğün gibi silahlarımızı hala da bırakmış değiliz. Kalk, hepiniz Beni Kureyza Yahudilerinin bulunduğu diyara gidin onları öldürün.; ben de hemen önden gidip evlerini üzerlerine yıkarım” diyor. (Tecrid-i sarih, Diyanet Tercümesi, No: 512, 1191,1565)

Cebrail’ in bu açıklamasından sonra Muhammed Müslümanlara, “İkindi namazımızı Beni Kureyza’ da kılacağız, haydi savaşa” talimatını veriyor (Kureyzalılar, Hendek Savaşında Mekkelileri desteklemişti-ADMIN). Çoluk çocuk dahil yaklaşık 1500 kişilik bir Yahudi kitlesini o gün akşama kadar ele geçiriyorlar (kısmen sağ, kısmen ölü olarak). Ele geçirilen bu insanların elleri boyunlarına bağlanıyor ve onların akıbeti hakkında Muhammed, daha önce Yahudi olup da sonradan Müslüman olan Sad Bin Muaz’a yetki veriyor. Sad’ın Hendek Savaşı’nda bir damarı kesilmişti ve kanaması devam ediyordu. Muhammed’in talimatıyla Sad bir eşeğe bindirilip onun huzuruna getiriliyor. Muhammed ona, “Bu insanların kaderini sana bırakıyorum. Acaba bunlar hakkında kararın nedir?” diye soruyor. Sad’ın verdiği yanıt aynen şu: “Eli silah tutan her erkeği kılıçtan geçireceğiz.Kadın ve kızları cariye (iş ve seks kölesi); ergenlik çağına gelmeyen erkek çocukları da köle muamelesine tabi tutacağız.” diyor.

Muhammed, Sad’ın bu yanıtına karşı, “Senin verdiğin bu kararAllah’ın emrine tam uygundur ve sen bu kararda tam isabetli davrandın. Zaten seher vakti Cebrail de aynı ifade doğrultusunda Allah’tan bana vahiy getirdi” diyor. (Tecrid-i Sarih, Diyanet Tercümesi, No:289 hadis şerhiyle 1575 ve 1591 nolu hadisler)

Bu esirlerden erkek olanlar “Üsame Bin Zeyd” evinde; kadınlar ve çocuklar ise “Remle Binti Haris” evinde toplatılırlar. Muhammed erkeklerin idam kararını verdikten sonra Medine’ nin bugünkü pazaryeri olan semtte hendekler-çukurlar kazılarak mezar gibi hazır hale getirilir. Daha sonra erkekler eli kolu bağlı bir vaziyette ve kafileler halinde oraya yanaştırılıp başları kesilir ve o çukurlara atılır. Muhammed bu kesim işleminde Hz. Ali ve Zübeyr bin Avam’ı görevlendirmişti. Bilindiği gibi ikisi de Muhammed tarafında cennetle müjdelenmiştir. Ali ve Zübeyr kesim işine devam ederlerken Muhammed de bir yerde oturmuş onları seyrediyordu. Ayşe (Hz.) nin aktardığına göre, bu kesim işi sabahtan akşama kadar sürmüş. Erkekler idam edilirken, Yahudi kadınlar ve çocuklar da buna feryat edip saçlarını başlarını yolmuşlar.(Vakıdi, Meğazi, 2/512-517)

İdamlar yapılmadan evvel Muhammed, sanki çok önemli bir büyüklükte bulunuyormuş gibi “Arkadaşlar, onları şimdi idam etmeyelim; çünkü hava sıcaktır. Ayrıca eğer canları istiyorsa kendilerine hurma yedirin gibi” traji-komik talimatta da bulunuyor. İdamlıkların önüne atılan birkaç hurma da hayvana yem atılır gibi atılıyor. (Vakıdi, Meğazi, 2/512-14; Serahsi, Siyeri Kebir Şerhi, 3/1029 No: 1900)

Yaygın olan görüşe göre idam edilenlerin sayısı 800 ile 900 arasında değişiyor (Nesefi, Taberi, Alusi, İbni Kesir) . En düşük rakamı veren İslamcı yazarlara göre (Begavi, Suyuti, İbn’il Cezvi) ise 400 ila 600 arasında Yahudi idam edilmiştir.

Muhammed, o insanları teslim aldıktan sonra bir yerde toplayıp kendilerine, “Ey domuz ve maymun kardeşleri! Yediniz mi! İşte haliniz; görün bakalım” diyerek hakaret ediyor. Onlar da buna karşı, “Ey Muhammed, biz senden bunu beklemezdik, neden böyle haksızlık yapıyorsun?” şeklinde yanıt veriyorlardı (Bu kısım pek çok İslami Kaynakta yer alır örnek olarak, Taberi, Ahzap Tefsiri, ayet 26-27) (İdamlar konusunda en büyük eleştiri, yargılama olmaksızın idamların gerçekleştirilmesine atfedilebilir.

Muhammed, bu Yahudilerin karıları ve kızlarından 16 tanesini özel olarak ayırıyor ve bunlardan Reyhane’yi kendine seçip geriye kalan 15 tanesini de diğer önemli dostlarına dağıtıyor. Bir Yahudi:

“Artık her şeyimize el koydunuz, hiç olmazsa gözlerimizin önünde namusumuza el uzatmayın” diyor. Fakat, Muhammed bunu dinlemiyor (Kaynak: Vakıdi, Meğazi, 2/250)

Muhammed, ihtiyaç fazlası kadın ve erekek çocukların bir bölümünü, Sad bin Zeyd’e teslim edip onları satmak için Necd bölgesine, bir kısmını da şam tarafına gönderiyor. Müslümanlardan Muhammed bin Mesleme:

“Beni Kureyza Savaşı’nda kadınlar bölüşülürken bana üç tane düştü; hepsini de sattım” diyor. (Kaynak: Diyarbekiri, Tarihi Hamis,1/499 ve Vakıdi age 2/523-25)

Sitelerde Paylaş
Arada bir fark var.

Bilim, "yakaladiginiz dindari oldurun" diyen bir ideoloji degildir.

Ama din (orn. Islam) , "yakaladiginiz musriki oldurun" der.

Bilim bir aractir. Kotu bir insanin elinde, senin de belirttigin gibi, kotu amaclarla kullanilabilir.

Din ise, iyi bir insana bile kotuluk yaptirabilir (kadinlarin taslanarak oldurulmesi gibi).

Bir insanin ozunde iyi veya kotu olmasini din belirlemez ama din, iyi bir insani "kotuluk yapmaya" zorlayabilir.

Simdi ayni cumlede "din" kelimesini "bilim" kelimesi ile degistirip bakalim:

Bir insanin ozunde iyi veya kotu olmasini bilim belirlemez ama bilim, iyi bir insani "kotuluk yapmaya" zorlayabilir.

Birinci cumle dogru.

Ikinci cumle dogru degil. Cunku bilim iyi bir insani kotuluk yapmaya zorlamaz.

Iste fark bu.

Nukleer silahlar konusunda sana katiliyorum. Hatta daha da ileri gidiyorum, savunma amaciyla bile nukleer silah gelistirilmesine karsiyim.

Ilk cumlene donuyorum..Eger senin icinde guclu bir inanma istegi varsa inanacaksin. Buna yapilacak bir sey yok. Burada karsilastigim her musluman Kuran'i farkli yorumluyor zaten. Sende kafana gore takilabilirsin herhalde. Bence inanmakta bir problem yok zaten. Onemli olan din ve bilim arasindaki siniri iyi gormek ve icinde yasadigin toplumun kurallarini (yasalarini) dini inanclarin dogrultusunda sekillendirmeye calismamak. Ibadetini ederken baskalarinin haklarina saygi gostermek. Bu ateistin (yani ben) inananlardan bekledigi anlayis bu iste.

ayrıldığımız noktalar var örneğin: ladinin kötülükleri ve kötülüklerin altında krallar gibi yaşamasını ve dini cahil müminleri kullanarak leyhine kullanması tıpkı nükleer silahların gözünü insan kanı bürümüş kişilerin eline geçmesi ile eş değerdir.

ve sizin burada kestiğiniz ahkamların hiç birisini büyüklerimizin ağzından ne dini öğrenirken neden öğrendikten sonra gidin bunları öldürün bak ayetlerde böyle geçiyor diye işitmedik. Lakin sizler ayetleri kendi işinize geldiği gibi türkçe mealleri ile birlikte yorumlarken bizler ilk ağızlardan dedelerimizden ninelerimizden arapçasını kendileri bize türkçeye çevirerek aktarırlar daima ise savaş anı ve sonrasında ele geçrdiğimiz yerde müşriklere allah için sahip çıkılması aşılanırdı...

günümüzdegözyaşı ve kan pirim yaptığı için elinize geçen meallerde ona göre çevriliyor çünkü türkiye gözyaşı ve kana alıştırılmış gençlik yetiştiriyor televizyonlara baktığımızda bile bu gerçekleri görmezden gelemeyiz.

din ve bilim zararsızdır ama cahilin arasına ladin gibi yılanlar dalınca dinde bilimde tehlikelidir.

Sitelerde Paylaş

dindar20 nickli sahis, eger sen buraya girip de atheist forumlara katilirsan elestirilere de acik olmak zorundasin. Üstelik bu ukala, kendinden %100 emin yazilarindan nasil bir karaktere sahip oldugun anlasiliyor. Hayatta hicbirseyden %100 emin olma, zaten siz dincilerin böyle olmasinin sebebi hayati sorgulamayip kendi bildigi abuk subuk hurafe kitabindan %100 emin olmasidir, cünkü süphe diye birsey yoktur. Sana tek yazacagim sey akil ve mantiktan yoksun, hayatini bir hic ugruna, irz düsmani bir arap bedevisinin yazmis oldugu kitabin sacma kurallarina göre yasayan sistemin kafasiz bireyleriniz, bu kadar basit.

Gelmissin aklinca evrim teorisini cökertmeye calisiyorsun, ama ne kadar calisip cabalasan da gercek gercektir, ve günümüzde bazi seyler ispatlanmistir.

Burdaki yazmis oldugun yazilardan da ne kadar cahil ve savunmasiz bir insan oldugun zaten anlasiliyor. (icine sicilasi) Dinini burda ateistlere saldirarak, onlari kücük görerek savunmaktasin, biraz acip okuyum, arastiriyim yok, isin gücün laf ebeligi yapmak, insanlari kücük düsürmeye calismak, halbuki kendinin ne kadar kücük düsürdügünün farkinda bile degilsin. Sana simdi son bir cümle yazacagim, bunu dikkatli oku ve anlamaya calis:

Evrimin en büyük ispati sen ve senin gibi düsünen neanderthalerlerdir.

Sitelerde Paylaş

Selamun aleyküm kardeşlerim,

Geldik hücredeki en önemli assolistlerden birine. RNA konusuna. Evrimciler, bir çok organeli sevmezler, Nobel ödüllü profesörler hücreyi deşifre ettikçe, evrimciler için kabus dolu günler başlamıştı. RNA’nın keşfide evrim teorisinin çöpe atılacağının ilk sinyallerindendi. Adeta sonun başlangıcıydı. RNA öyle bir organeldirki, bir çok bilim adamının, çalışmalarını, nobelle süslemesine vesile olmuştur ve her biri RNA karşısında, afalladıklarını, inanamadıklarını ve Allah’ın varlığına kesinlikle ulaştıklarını açık seçik beyan etmişlerdir. Bakın hepside RNA konusunda uzman bazı önemli bilim adamları ne diyor :

Severe Ochoa : 'Tanrının varlığına kesin olarak inandım.'

Walter Fiers : 'RNA virüs genomunu görünce dehşete kapıldım ve dua ettim'

Robert Holley : 'Artık daha çok inanıyorum'

Elbetteki üfürmeci profesörlerle, gerçek profesörlerin farkı olacak.

m-RNA’mız vardır. Saygıyı hakeder. DNA’dan gelen bilgiyi translation için ribozoma nakleder. Bilgisayar programı düşünün. Cobol veya C dilinde yazdığınız bu programı, kullandığınız bilgisayar anlayamaz. Bunları makina diline çeviren (0 1 kodları) ara birime ihtiyac vardır. mRNA’mızda aynen böyle bir işleve sahiptir. Bizim evrimci samuraylarımızın beyni , bango güvercini kadar çalışmaz. Bambamlardan m-RNA alıp, deve dikenine koysak, sentezlenen protein gene bambam olur.

t-RNA’mız taşıyıcı ribonükleikasit denilen bir başka RNA’mızdır. m-RNA Allah’ın veriği görevleri özenle yerine getirirken, t-RNA’mızda bu esnada polipeptid zincirine amino asit ekler. Çekirdekte sentezlenip, ribozoma taşınır.

r-RNA denilen ribozomal RNA, ise evrimi kum torbasına çeviren organel diye bilinen Ribozoma katalitik görevi yapar. Çekirdekte sentezlenen r-RNA’lar sitoplazmada proteinlerle halay çekerek ribozomları oluşturur. Her bir RNA ayrı ayrı inanılmaz görevlere sahiptir. Birinin yokluğu, ortalığı savaş alanına çevirir. Gel gelelim bizim kum torbası bambamlar hiç bir zaman RNA’yı anlayamazlar. Kapasiteleri yetersizdir. Bizim samuraylarda RNA’nın olmadığı yerde kendilerini , çelebi sanırlar. Ne utanmaz, ne yüzsüzdür bu fosil artıkları.

Daha önce kum torbası örneğini vermiştim. RNA’ları Muhammed Ali’ye benzetirsek, bu samuraylar RNA karşısında kum torbası bile olamaz, olsa olsa zavallı bir kertenkele olurlar.

Ben bu zavallı samurayları kum torbası yapmayayımda kimi yapayım müslüman kardeşlerim? Güler misin ağlarmısın bu zavallılara.

Sitelerde Paylaş

dindar20 nickli sahis, evrim konusunda isimizin zor oldugu falan yok, yok öyle birsey, gelmissin profesör yok dua ediyormus, yok tanrinin varligina inanmaya baslamismis da mismis. Yazmissin oraya bir sayfa dolusu gereksiz dna, rna, hücre islevleri bilgileri, yalniz bunun evrimle pek alakali oldugunu sanmiyorum, birseyler kanitlamaya calismissin, yalniz battikca batiyorsun, bilmem farkinda misin? O tip seyleri biz lise zamaninda ögreniyorduk, bize yeni bilgilerle gelsen diyorum... Sana dün bir cümle yazdim, yalniz pek anlamamisa benziyorsun, neyse sucu sana yüklemekte hata, suc seni böyle yapan, beynini sacma sapan arapca dualarla yikayan seni yetistiren bilgisiz cahil mahlukatlarda, biraz kafani calistirsan kendin de farkina varirsin ama nerde... Neyse sen istedigin kadar ugras, cabala, cirpin, o lisede verilen biyoloji bilgilerinle zor cökertirsin evrim teorisini...

Sitelerde Paylaş

kainatta 2 büyük saçmalık ve komedi. 1.evrim: 113 yıldır çok güldürdü insanları arttık yeter gülmekten ağrılar dirdi. 2.ateizm:bu sınıfa giren grup un alayı komedyen.stendapçıların yüzde 70 i burdan çıkıyo.yav ateist kardeşler siz beni çok güldürdünüz ALLAH cc ta sizi güldürsün

Sitelerde Paylaş

Haklısın isla kardeşim, bu evrim ve ping pong masallarıyla daha güleceğiz, eğleneceğiz. Hele şu ping pong deneyini yapsınlar, ne eğlenceler çıkacak bize.

Ben bilinçli olarak aldatılmış, enayi yerine konmuş şu zavallı insanlara acıyorum. Bazıları olayın farkında ama, kabullenemiyorlar. Uzayinelementi gibi bazı arkadaşlar ise saflıklarına kurban gitmişler. Hep evrim kitapları okuya okuya, beyinleri yıkanmış. Ara sıra evrime verilen cevaplarıda okusalar, fizik profesörlerini, nobel ödüllü kimyacıların kitaplarınıda okusalar, en azından belki uyanma şansları olabilir. Onlarda umut var. Beyinleri yıkandığı için, böyle yazıyorlar. 5 yaşındaki çocuk, sadece Alice harikalar diyarında kitabını okursa, bunun gerçek olduğunu sanır. Bizim bambamlarda hayatı, Alice gibi görüyorlar. Biz elimizden geldiğince onlara yardımcı olalım, hor görmeyelim.

Sitelerde Paylaş
Haklısın isla kardeşim, bu evrim ve ping pong masallarıyla daha güleceğiz, eğleneceğiz. Hele şu ping pong deneyini yapsınlar, ne eğlenceler çıkacak bize.

Ben bilinçli olarak aldatılmış, enayi yerine konmuş şu zavallı insanlara acıyorum. Bazıları olayın farkında ama, kabullenemiyorlar. Uzayinelementi gibi bazı arkadaşlar ise saflıklarına kurban gitmişler. Hep evrim kitapları okuya okuya, beyinleri yıkanmış. Ara sıra evrime verilen cevaplarıda okusalar, fizik profesörlerini, nobel ödüllü kimyacıların kitaplarınıda okusalar, en azından belki uyanma şansları olabilir. Onlarda umut var. Beyinleri yıkandığı için, böyle yazıyorlar. 5 yaşındaki çocuk, sadece Alice harikalar diyarında kitabını okursa, bunun gerçek olduğunu sanır. Bizim bambamlarda hayatı, Alice gibi görüyorlar. Biz elimizden geldiğince onlara yardımcı olalım, hor görmeyelim.

dindar, cagin gersinde kaliyorsun. Evrimi artik muslumanlar bile kabul ediyorlar. Hatta bazilari fellik fellik kuranda evrim mucizesi ariyorlar sirf kurani evrimlestirebilmek icin.

Neyse, madem evrimi kabul etmiyorsun o zaman kendi alternatif teorini soyle de dinleyelim diyorum onu da soylemiyorsun. En azindan bas harfine soyle bari; "O" harfi ilemi basliyor? "Ol dedi oldu" mu?

Sitelerde Paylaş

redfinity:dindar, cagin gersinde kaliyorsun. Evrimi artik muslumanlar bile kabul ediyorlar. Hatta bazilari fellik fellik kuranda evrim mucizesi ariyorlar sirf kurani evrimlestirebilmek icin.

Neyse, madem evrimi kabul etmiyorsun o zaman kendi alternatif teorini soyle de dinleyelim diyorum onu da soylemiyorsun. En azindan bas harfine soyle bari; "O" harfi ilemi basliyor? "Ol dedi oldu" mu?

o kabül edenler müslüman değiller bikere ya ateistler yada diğer dinlere mensuplar

Sitelerde Paylaş

dindar20:Haklısın isla kardeşim, bu evrim ve ping pong masallarıyla daha güleceğiz, eğleneceğiz. Hele şu ping pong deneyini yapsınlar, ne eğlenceler çıkacak bize.

Ben bilinçli olarak aldatılmış, enayi yerine konmuş şu zavallı insanlara acıyorum. Bazıları olayın farkında ama, kabullenemiyorlar. Uzayinelementi gibi bazı arkadaşlar ise saflıklarına kurban gitmişler. Hep evrim kitapları okuya okuya, beyinleri yıkanmış. Ara sıra evrime verilen cevaplarıda okusalar, fizik profesörlerini, nobel ödüllü kimyacıların kitaplarınıda okusalar, en azından belki uyanma şansları olabilir. Onlarda umut var. Beyinleri yıkandığı için, böyle yazıyorlar. 5 yaşındaki çocuk, sadece Alice harikalar diyarında kitabını okursa, bunun gerçek olduğunu sanır. Bizim bambamlarda hayatı, Alice gibi görüyorlar. Biz elimizden geldiğince onlara yardımcı olalım, hor görmeyelim

haklısın 5 yaşındaki çocuk bile ALLAH ın varlığını kabül eder çünkü okadar beyni ve mantığı vardır.bunlarda bu çocuk kadar beyin yok işte düşün

Sitelerde Paylaş
redfinity:dindar, cagin gersinde kaliyorsun. Evrimi artik muslumanlar bile kabul ediyorlar. Hatta bazilari fellik fellik kuranda evrim mucizesi ariyorlar sirf kurani evrimlestirebilmek icin.

o kabül edenler müslüman değiller bikere ya ateistler yada diğer dinlere mensuplar

Ateizmin evrim teorisi ile ne alakası var? Dinlerin saçma, mantıksız ve uyduruk olduklarını anlamak ateist olmak için yeterlidir...

Sitelerde Paylaş

uzayınelementi:dindar20 nickli sahis, evrim konusunda isimizin zor oldugu falan yok, yok öyle birsey, gelmissin profesör yok dua ediyormus, yok tanrinin varligina inanmaya baslamismis da mismis. Yazmissin oraya bir sayfa dolusu gereksiz dna, rna, hücre islevleri bilgileri, yalniz bunun evrimle pek alakali oldugunu sanmiyorum, birseyler kanitlamaya calismissin, yalniz battikca batiyorsun, bilmem farkinda misin? O tip seyleri biz lise zamaninda ögreniyorduk, bize yeni bilgilerle gelsen diyorum... Sana dün bir cümle yazdim, yalniz pek anlamamisa benziyorsun, neyse sucu sana yüklemekte hata, suc seni böyle yapan, beynini sacma sapan arapca dualarla yikayan seni yetistiren bilgisiz cahil mahlukatlarda, biraz kafani calistirsan kendin de farkina varirsin ama nerde... Neyse sen istedigin kadar ugras, cabala, cirpin, o lisede verilen biyoloji bilgilerinle zor cökertirsin evrim teorisini...

siz çokmu açıksınız eleştrilere.ne güzel anasını satiyim siz islama peygambere hakaret edin biz size ettiğimizde hemen silinsiz yazılar.eeee daha noldu sitenin espirisi.biz müslümanlar gidelim ozaman siz ateistler kendi aranızda akşama kadar tartışın.

Sitelerde Paylaş
uzayınelementi merak etme ben evrimi çökerttim bile.çok güldüm gülerken üstüne düştüm çöktü gitti :-)))))))))

Bizi de biraz aydınlatsana.

Ben mesela, müslümanlığın saçmalıklarında biraz bocaladıktan sonra ateist oldum.

Ateist olduktan sonra, sorgulayıp araştırdım, yaşamın evrim'le açıklanabileceğini gördüm.

Bana Evrime alternatif bir açıklama getir, aklıma yatarsa kabul ederim.

Buyur.

"Ol dedi oldu" 'dan başka hangi açıklamanız var?

.

Sitelerde Paylaş

gezgin95:Bizi de biraz aydınlatsana.

Ben mesela, müslümanlığın saçmalıklarında biraz bocaladıktan sonra ateist oldum.

Ateist olduktan sonra, sorgulayıp araştırdım, yaşamın evrim'le açıklanabileceğini gördüm.

Bana Evrime alternatif bir açıklama getir, aklıma yatarsa kabul ederim.

Buyur.

"Ol dedi oldu" 'dan başka hangi açıklamanız var?

.

evrim bilimsel olarakta kanıtlanmış birşey değilki.neyine inanıyorsun arkadaşım.senin evde kullandığın bilgisayar tesadüfenmi oldu yoksa yapan birileri varmı? işte ben ondan gülüyorum evrime çünkü saçma sapan birşey. lailaheillallah muhammeden resulullah <EVRİM YOKTURRRRRRRRRRR>

Sitelerde Paylaş
dindar, cagin gersinde kaliyorsun. Evrimi artik muslumanlar bile kabul ediyorlar. Hatta bazilari fellik fellik kuranda evrim mucizesi ariyorlar sirf kurani evrimlestirebilmek icin.

Redfinity samuray, ben çağın gerisinde falan kalmıyorum. Evrimi kabul eden müslümanlar kaypaklıktan başka bir şey yapmıyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...