Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

Evrimin varlıgı yaratıcının varlıgını cürütmüyor, Peki evrimin cürütüldügünü varsaydıgımız zaman Ateizm neye dayanarak hala ayakta durabilir? Düşünsenize... Milyonlarca tür demek mülyonlarca tesadüf demek... Hatta bu tesadüf hücresel anlamda degil gelişmiz organizma anlamındadır... Bir insan hem dişi hem erkek olarak tesadüfen iki kez oluşmuş olmalıdır...

Ateshbey bir tane tesadüf olsun yeter siz milyonlarca tesadüften bahsediyorsunuz.

Kendi kendine oluşuveren hücreyi bir inceleyelim :

Mesela lisede biyoloji dersinde duyduğumuz endoplazmik retikulum

Ne diyor bilim? Hücre zarı ile çekirdek arasında madde taşıyan ince kanalcıklar. Sadece elektron mikroskobuyla görülebilen muhteşem bir ağ. Aynen minyatür bir internet ağı gibi. Sadece endoplazmik retikulumü bile , bir şekilde kendine kendine oluştu diyen evrimciye, güler misin ağlarmısın?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Laf söylemiş gene balkabağı..

Bizim dindar20 gibi müslümanlar, evrim teorisi nedir, nasıl bir şeydir, okumaz, bilmez, kafasına göre böyle atlar çıkar gelir.

Evrimin temeli doğal seleksiyondur. Ama doğal seleksiyon kendi başına evrimi açıklamaz. Evrimde, izolasyon gibi önemli bir husus daha vardır. Eğer herhangi bir türden bireyler, bir şekilde diğerlerinden ayrılır, farklı doğal seleksiyon koşullarına tabi olurlarsa, büyük ihtimalle bu türden iki yeni tür veya benzeri farklılık gösteren tür ortaya çıkar. Ve teori derki, türleri ayırmanın iyi bir yolu olan melezlemenin olmaması da, bu durumda sıklıkla görülür. Başka ihtimaller vardır elbette, türlerin ikiside yok olabilir. Sadece biri yok olabilir. Biri aynen kalırken, diğeri başka bir türe dönüşebilir vs.

İnsan toplulukları çeşitli şekillerde izole olarak, yani birbirlerinden gen alışverişi yapmadan, çeşitli ortamlara yayılırlar. İşte insan ırklarının ortaya çıkışı buna dayanır. Bir grup insan ise, gene izole bir topluluk oluşturur ve bu bahsedilen RH uyuşmazlığı onlarda ortaya çıkar. Doğal seleksiyon onları bir şekilde eleyerek, RH uyumsuz bireylerin o izole toplum olarak hayatta kalmalarına müsaade eder. Fakat insanlar çok iyi göç eden canlılardır. Devran döner, o farklı bir evrim çizgisine girmiş topluluk, diğerleriyle karışır. Ve bu uyumsuzluk güm diye kendini gösteriverir.

Neymiş, bu bahsettiğinizve amanda ne matah mevzu, ahada çökerttik evrimi dediğiniz husus, evrimin temel mekanizmalarından birini bize gösteren bir meseleymiş sadece.

Ama gayet güzel söylemişler, bu mesele, evrim dışındaki iddialrı birer zırvaya çeviriveriyor güzelce. Hele şu Adem-Havva hikayesini..

Gidin, evrim teorisi neymiş bunu bir öğrenin önce..

Evet, bakın ateshbey neler sayıklıyor: Bir insan hem dişi hem erkek olarak tesadüfen iki kez oluşmuş olmalıdır... Evrim teorisinin asli unsuru gradient geçiştir. Aha bu maymundu, ahada ondan doğdu insan şeklinde geçişler evrim teorisini, sanılanın tam tersine çürütür. İnsan, erkeği ve dişisi ile birlikte, gözle bile görülmeyecek bir farklılaşma hızı ile ortaya çıkar. Gidip böyle laflar etmek, evrim hakkında zırcahil olunduğunu bir göstergesidir.

EVrime inanmayan ateist.. Bugün var mıdır, yok mudur bilmem. Ama Hume, Evrim teorisinden pek bir evvel yaşamıştır. Ve der ki "İnsanın (ve diğer türlerin) nasıl ortaya çıktığını bilmiyoruz. Umarım bir gün birisi bunu açıklar. Ama tanrının olmadığını biliyoruz". Evet, türlerin nasıl ortaya çıktığının bilinmiyor olması, tanrının var olması anlamına gelmez. Tanrının var olup olmadığı, kendi bağlamında bakılır. Mesela işte bakıyorum, masanın altında tanrı, allah filan yok. Demekki tanrı yok. Bitmiştir. Birisi onun varlığını bana elle tutulur şekilde gösterene kadar, tanrının varlığı benim için bir masaldır. Eee, canlılar nerden çıktı, insan nerden çıktı? Nerden çıktıysa çıktı, bana ne?

Sitelerde Paylaş

anibal nerden bilyorsun tanrının olmadığını? bu da bilimsel bir yaklaşım değil çünkü bu hipotezini yanlışlama şansımız yok.

olup olmadığı bilinemez. ama şunu biliyoruzki bugün din diye kafamıza dayatılan doktrinlerin hepsi insan düşüncesinin bir ürünüdür. Dinlerin tanrısal olmadığı kesinlikle ispatlanmıştır.Çünkü tanrı varsa hata yapmaz halbuki din kitapları birbiriyle çelişen, bilimsel olarak olamıyacağı kesinlikle ispatlanmış masallarla ve hipotezlerle doludur.

dünyanın yaşının 5.000 olması, aklın beyinde değil kalpte olması gibi. kalp nakli yapılan bir vatandaşın hafızasını-aklını yitirmediğini görüyoruz v.s.

dindar20;

evrimin olamıyacağını söyleyip duruyorsun kardeşim.

eğer ben tanrı olsaydım sana çok kızardım bilesin. Evrimciler bu doğal sürecin tamamen fiziksel-kimyasal-biyolojik süreçlerle yürüdüğünü söylüyor... Ne yani sen tanrının ortaya koyduğu doğa kanunlarının türlerin çeşitlenmesine yetmeyeceğinimi söylemek istiyorsunuz?

Tanrına bir eksiklikmi yüklemeye çalışıyorsun sen? :blink:

Sitelerde Paylaş

Doğrulama şansı olan herşeyin yanlışlanma durumu da vardır. Ben diyorum tanrı yok. Bunun nasıl yanlışlanacağı gayet nettir: Tanrıyı kulağından getirir, aha budur dersin, olur biter.

Yani, sen sadece bir telaş içinde atıp tutuyorsun. Tanrı vardır hipotezinin nasıl yanlışlanacağı belirsizdir, bu nedenle bir doğmadır. Ama tanrı yoktur hipotezi kolayca doğrulanabilir, tanrıyı göstererek. Bu nedenle, bilimsel olarak hipotez şu hali alır: Birisi tanrıyı gösterene kadar, tanrı yoktur.

Bu felsefi tartışma bağlamında bolca havanda dövülecek su getirir. Ama bilimsel anlamda, gayet güzelce kullanabileceğiniz bir bilgidir artık. Artık gökten başınıza bir taş düşerse (mesela) bunu size atan bir tanrının varlığını değil, taşın geldiği yeri araştırmanız gerekir. Bu doğrulanmış ve yanlışlanabilir bilimsel bilginin önemi budur, artık siz herhangi bir şeyi, "Ahanda bu tanrının işi" diyerek kestirip atamazsınız. Bu cevap geçersizdir.

İnananların aklının almadığı şeylerden biridir bu. Tanrının olmadığı kolayca ispatlanır, "Varsa, nerde?" gösteremiyorsanız, mesele hallolmuştur. Hatta öyleki, gözlem sonuçlarına, lab. testlerine vs. %100 uyumlu, kesin doğru bir bilgi içerir. Ama böyleyken, bol bol gelip gidip, "Madem öyle, ispatlayın bakalım, tanrı yoksa.." diye terane okuyup dururlar..

Evrim yoktur diyerek, analoji yapabilir miyiz? Elbette, siz bunu diyebilirsiniz, ben ise DNA, genetik, kalıtım ve şampanze ile insan DNA'larını koyarım olur biter, havanızı alırsınız..

Sitelerde Paylaş
Doğrulama şansı olan herşeyin yanlışlanma durumu da vardır. Ben diyorum tanrı yok. Bunun nasıl yanlışlanacağı gayet nettir: Tanrıyı kulağından getirir, aha budur dersin, olur biter.

Yani, sen sadece bir telaş içinde atıp tutuyorsun. Tanrı vardır hipotezinin nasıl yanlışlanacağı belirsizdir, bu nedenle bir doğmadır. Ama tanrı yoktur hipotezi kolayca doğrulanabilir, tanrıyı göstererek. Bu nedenle, bilimsel olarak hipotez şu hali alır: Birisi tanrıyı gösterene kadar, tanrı yoktur.

Bu felsefi tartışma bağlamında bolca havanda dövülecek su getirir. Ama bilimsel anlamda, gayet güzelce kullanabileceğiniz bir bilgidir artık. Artık gökten başınıza bir taş düşerse (mesela) bunu size atan bir tanrının varlığını değil, taşın geldiği yeri araştırmanız gerekir. Bu doğrulanmış ve yanlışlanabilir bilimsel bilginin önemi budur, artık siz herhangi bir şeyi, "Ahanda bu tanrının işi" diyerek kestirip atamazsınız. Bu cevap geçersizdir.

İnananların aklının almadığı şeylerden biridir bu. Tanrının olmadığı kolayca ispatlanır, "Varsa, nerde?" gösteremiyorsanız, mesele hallolmuştur. Hatta öyleki, gözlem sonuçlarına, lab. testlerine vs. %100 uyumlu, kesin doğru bir bilgi içerir. Ama böyleyken, bol bol gelip gidip, "Madem öyle, ispatlayın bakalım, tanrı yoksa.." diye terane okuyup dururlar..

,

Evrim yoktur diyerek, analoji yapabilir miyiz? Elbette, siz bunu diyebilirsiniz, ben ise DNA, genetik, kalıtım ve şampanze ile insan DNA'larını koyarım olur biter, havanızı alırsınız..

İşte yıllardır aradığım cevap buydu :P :P :P

""Tanrı yoktur hipotezi kolayca doğrulanabilir onu göstererek" demişsin ama burada yanlışlıkla doğrulanabilir kelimesini kullandın herhalde. yoksa kolayca yanlışlanabilir.... daha mantıklı duruyor..

kendin de inançlıyla aynı çaresizlik içindesin farkında değilsin... çünkü o varlığını ispatlayamıyor sen yokluğunu...

ve bu ispatlayamama durumunu kendini haklı çıkarmak için bir dayanak olarak görüyorsun... Galileo dünya yuvarlak dediğinde,muhtemelen senin mantığında olan engizisyon dünyanın yuvarlak olduğu ispatlanamamıştır bu yüzden dünya düzdür demişti... halbuki ozamanlar dünya,yuvarlaktı.... ispatlanamamasına rağmen yuvarlaktı..

Birşey ispatlanınca doğru olmaz o doğrudur yada değildir ortası yoktur... Birşey sen öyle kabul ediyorsun diye de var yada yok olmaz... Tanrı yoktur önermesi bilimsel değildir tıpkı tanrı vardır önermesi gibi...

Sitelerde Paylaş
Evet, bakın ateshbey neler sayıklıyor: Bir insan hem dişi hem erkek olarak tesadüfen iki kez oluşmuş olmalıdır... Evrim teorisinin asli unsuru gradient geçiştir. Aha bu maymundu, ahada ondan doğdu insan şeklinde geçişler evrim teorisini, sanılanın tam tersine çürütür. İnsan, erkeği ve dişisi ile birlikte, gözle bile görülmeyecek bir farklılaşma hızı ile ortaya çıkar. Gidip böyle laflar etmek, evrim hakkında zırcahil olunduğunu bir göstergesidir.

Yazdığımı doğru dürüst okumadığın için sayıklayan sensin anibal efendi... Ben Evrimi yok varsaydıgımız durumdan bahsettim orada...

"İnsanın (ve diğer türlerin) nasıl ortaya çıktığını bilmiyoruz. Umarım bir gün birisi bunu açıklar. Ama tanrının olmadığını biliyoruz"

Hume saçmalamış diye sende mi saçmalamak zorundasın... Canlılığın nasıl ortaya çıktığını bilmiyomuş sayın Hume, peki Tanrının olmadığını nereden biliyormuş? Yoksa o da senin gibi masanın altına baktım orada yok dolayısıyla Tanrı Yok gibi embesilce bir yöntem mi kullanmış?

Sitelerde Paylaş

>>> Yoksa o da senin gibi masanın altına baktım orada yok dolayısıyla Tanrı Yok gibi embesilce bir yöntem mi kullanmış?

Hadi buyur ateshbey, aksini gösterde görelim o zaman.. Evet, bakıyorum masanın altında yok. Demekki tanrı yok.. Bu kadar basitçe ispat edilebilen bir hususu, lastik gibi uzatıp kafa şişiriyorsunuz sadece..

Evet, canlılık bir şekilde ortaya çıkabilir, katrilyonlarca yolu olabilir, biri gerçekleşmiştir. Canlılık burada mı, mevcut mu, demekki bir şekilde ortaya çıkmış işte.. Bilsek ne olur, bilmesek ne olur? Ama tanrı var diyorsan, onu ahada bak burda diyerek göstereceksin.. Gösteremediğin sürece bu bir masaldan öte olamaz.

Buyur, madem tanrı varsa, nerde, hadi göster...

Sitelerde Paylaş
>>> Yoksa o da senin gibi masanın altına baktım orada yok dolayısıyla Tanrı Yok gibi embesilce bir yöntem mi kullanmış?

Hadi buyur ateshbey, aksini gösterde görelim o zaman.. Evet, bakıyorum masanın altında yok. Demekki tanrı yok.. Bu kadar basitçe ispat edilebilen bir hususu, lastik gibi uzatıp kafa şişiriyorsunuz sadece..

Evet, canlılık bir şekilde ortaya çıkabilir, katrilyonlarca yolu olabilir, biri gerçekleşmiştir. Canlılık burada mı, mevcut mu, demekki bir şekilde ortaya çıkmış işte.. Bilsek ne olur, bilmesek ne olur? Ama tanrı var diyorsan, onu ahada bak burda diyerek göstereceksin.. Gösteremediğin sürece bu bir masaldan öte olamaz.

Buyur, madem tanrı varsa, nerde, hadi göster...

Masanın altında ne arıyorsun sorması ayıp? Domates mi? Elma mı?

Biz kainatı yarattığını iddia ettiğimiz bir şeyden bahsediyoruz...

Sitelerde Paylaş
yaratıcı olduğunu iddia eden kişi nerede sorusuna heryerde yanıtını veriyorsa onun "heryerde" oldugunu göstermelidir

Varsayki Yaratılış gerçektir...

Big bang de evrenin ve zamanın başlangıcıdır... Hatta madde, enerji ve zaman Planck zamanında ortaya çıktı... Yani planck zamanından önce zaman ve mekan yoktu... Yaratılış gerçek olduguna göre yaratma eylemini yapan şeyin ne olması gerekir?

10 puanlık uzman sorusu...

Hadi bakalım, çalıştırın saksıyı :lol:

Sitelerde Paylaş

Zaman ve mekan yoktu, mezon ve bozonlar vardı...

Herşey bir "hiçlik" olabilir mi, bu nasıl hasta bir düşünce sistemidir?

Şimdi ateshbey bir karadeliğin içine düşse ne olacak?

Işık bile olamayacak, birleşmiş acayip bir enerji haline gelecek.

Sonra da patlayıp demir, lityum olacak bir kısmı foton olup dağılacak.

Belki hiç patlamayıp kapkara olarak kalacak, kapkara, ışığın bile olmadığı, maddenin çöküp kendi içine girdiği bir yer.

Düne kadar atomu bölünemezdir diye öğretiyorduk, şimdi geldik Planck zamanına takıldık kaldık.

Onu da aslında herşey hiçten olmuştur diye yedirmeye çalışıyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
Zaman ve mekan yoktu, mezon ve bozonlar vardı...

Herşey bir "hiçlik" olabilir mi, bu nasıl hasta bir düşünce sistemidir?

Şimdi ateshbey bir karadeliğin içine düşse ne olacak?

Işık bile olamayacak, birleşmiş acayip bir enerji haline gelecek.

Sonra da patlayıp demir, lityum olacak bir kısmı foton olup dağılacak.

Belki hiç patlamayıp kapkara olarak kalacak, kapkara, ışığın bile olmadığı, maddenin çöküp kendi içine girdiği bir yer.

Düne kadar atomu bölünemezdir diye öğretiyorduk, şimdi geldik Planck zamanına takıldık kaldık.

Onu da aslında herşey hiçten olmuştur diye yedirmeye çalışıyorsunuz...

Ben bir yerimden bir şey uydurmuyorum... Bilim ne diyorsa onu diyorum...

Sıfr anı ile 10 üzeri -43 cü saniye arasında bilime göre Hiç bir şey yoktu, zaman bile... ne mezonu ne bozonu?

Haa ortaya atılan bazı görüşler var... Hayali Zaman (Stephan hawking), Pür enerji (Hacı) gibi doğası ne oldugu bilinmeyen hatta tanımı bile olmayan metafiziksel kavramlar var... Bunlarda sırf "Mutlaka bir şeyler olmuş olmalı" mantığından türerilmiş kavramlar... Yoksa bu kavramların zerre kadar bilimsel değeri yok... Var diyen bi zahmet kanıt getirsin... ;)

Yani Ha cennet-cehennem vardır demişsin, Ha pür enerji hayali zaman vardı demişsin... Bilim açısından nbu iki iddianın birbirine bir üstünlüğü veya saçmalığı yoktur...

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilinmedik Planck zamanının öncesi kalmış, belki de hiç bilinemeyecek.

Tanrılar da o aralıkta kalsa keşke.

Bu derinlikte bir parçacık fiziği bilginiz var da, bazen hala neden bir parçacık hızlandırıcımız yok, neden CERN'e üye değiliz, neden fizikçilerin bile hala çözümleyemediği bu kuramlar dinci forumlarda tartışılır anlamak zor.

Tamam işte ondan öncesine Tanrı diyelim, orası da cennet cehennem olsun, sizi bu kadar mutlu edecekse...

Sitelerde Paylaş

Değerli kardeşlerim

Ateistlerin çaresizliğini görünce inanın onlar içinde üzülüyorum. Üstlerine gitmeyeyim diyorum ama yinede onları kaderleriyle başbaşa bırakmak istemiyorum.

Bakın Mohammed kardeşimiz ne diyor. Göğüs uçlarını bir elle diyor. Yani demek istiyorki erkeklerde göğüs niye var? Evrimin sonucu bu diyor. Hemen ardındanda anibal, doğal seleksiyondan bahsediyor. Bu kardeşlerimiz , üfürmeci bilimin bulduğu üfürme rakamlarla milyonlarca yıl önce başlayan evrim sonucu memelerin işe yaramaz hale geldiğini söylüyor. Akılları sıra olayı karanlık noktalara çekerek, karanlıkta görünmeyeceklerini sanıyorlar. Halbuki bu Japon askerleri karanlıktadsa göründüklerinin farkında bile değiller. Devekuşu gibi kafalarını kuma gömmüşler. Madem doğal seleksiyon var niye milyonlarca yıllık evrimle yokolup gitmedi bu memeler a benim devekuşlarım? Kaçak güreşmeyin , çıkın güneşin altına. Karanlıkta saklanarak evrim masallarınızı görmeyeceğimizi sanmayın. Siz insan DNA’sını çöplük sanmaya devam edin. Sizin beyinleriniz çöplüğe dönmüş farkında değilsiniz.

Ondan sonrada anibal adlı Japon askeri, başlamış izolasyon masalına. Bazı insan toplulukları, izole olarak gen alışverişleri yapmazmış. Böylece RH uyuşmazlığı ortaya çıkarmış. Bak bak bak bak. Nasıl bir uyuşmazlıksa , güya milyonlarca yıllık insanlık tarihinde RH denen uyuşmazlık, kapı gibi ayakta duruyor. Hey yavrum hey. İnsan çaresiz kalınca nasıl yeni teoriler icat ediyor. Yeni teorimiz İZOLASYON TEORİSİ. Hahahahahaha temel fıkraları halt etmiş.

Ha bu arada Seza kardeşimize de ben şunu sorayım. RH neden sadece maymunlarda ve insanlarda var diyor. Peki D proteini taşımayan insanlar kanguruların evrimleşmesiyle mi oluştu yoksa kutup ayılarının mı? Yoksa sende izolasyon teorisyeni misin?

Yahu evrime kılıf uyduracağım diye atmayacağınız takla yok.

Böyle zırvalarla ne Adem-Havva çökertilebilir, nede Allah inancı. Siz masanın altında Allah’ı aramaya devam edin ancak bu kafayla cehennemde bulacaksınız Allah’ı.

Haydi bakalım evrimciler birde şunu açıklayın. Şu anda klavyede dünyayla haberleşiyorsunuz. Bu internet ağı kendi kendine oluştu desem ne yaparsınız ? Bana güler misiniz? Peki endoplazmik retikulum ağı nasıl kendi kendine oluştu? Sorun bakalım çevrenizdeki biyologlara internet network’umu karmaşık, hücre içinde endoplazmik retikulum network’u mu?

Bunların, tarih hesaplamaları üfürme, başlangıç noktaları üfürme, evrimleri üfürme. Yaptıkları tek şey üfürme. Bilim forumu diye bir bölüm açmışlar. Orada bile üfürüyorlar.

Sizi madara etmek bana pek keyif vermesede , size birilerinin savaşın çoktan bittiğini hatırlatması gerek.

Sitelerde Paylaş
Bilinmedik Planck zamanının öncesi kalmış, belki de hiç bilinemeyecek.

Tanrılar da o aralıkta kalsa keşke.

Bu derinlikte bir parçacık fiziği bilginiz var da, bazen hala neden bir parçacık hızlandırıcımız yok, neden CERN'e üye değiliz, neden fizikçilerin bile hala çözümleyemediği bu kuramlar dinci forumlarda tartışılır anlamak zor.

Tamam işte ondan öncesine Tanrı diyelim, orası da cennet cehennem olsun, sizi bu kadar mutlu edecekse...

Beni niye mutlu etsin arkadaşım...

Benim şu forumda öğrenmek istedigim tek şey var...

Bir insan neden ateist olur?

Farzedinki Teizm yok... Din yok... Sadece Agnostisizm ve Deizm var... Birde Adeizm olacak haliyle...

Bende deist olayım...

diyorumkii...

"Madem kainat var ve madem canlılık var o zaman Tanrıda vardır... Cünki bu iki argüman kendiliğinden oluşamayacak kadar komplekstir..."

Şimdi sen söyle...

Sen niye Adeistsin?

Ya da biriniz söyleyin yaa, yeterki şu soruma cevap alayım...

Madem şüphe etmekse derdimiz... Siz neden adeizm den şüphe etmiyorsunuz... Ya da "Tanrı yoktur" dan şüphe etmiyorsunuz... Bir bildiginiz varki şüphe etmiyorsunuz... Özelliklede pozitif ateistlerin ya da adeistlerin hikayelerini şiddetle merak ediyorum..

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Madem kainat var ve madem canlılık var o zaman Tanrıda vardır... Cünki bu iki argüman kendiliğinden oluşamayacak kadar komplekstir..."

Şimdi sen söyle...

Sen niye Adeistsin?

Onun kompleks olması tanrının varolduğu anlamına gelmez, tanrıyı bununla kanıtlayamazsın.

İnsanların düşüncelerinde oluşturdukları tanrı kavramı evvelden bugüne hep tapınma ile ilgilidir.

Eğer yaratıcı bir tanrı bu kadar kompleks bir argümanı yaratacak kadar zeki ise, kurandaki bilim dışı, akıl dışı ayetleri gönderecek kadar aptal olamazdı. (kitap göndermeside ayrı bir olay)

Diğer kitaplardaki bilimsel bilgilerde bundan öteye gidememiş, kendi içinde kendini yok etmiştir.

Dolayısıyla;

Tanrı kavramını oluşturanların Tanrıları genellikle tapınma amaçlı oldukları için ve Tanrının böyle kompleks bir canlıyı sadece kendisine tapmak/sınamak için yarattığını düşünmek mantıksızdır.

Bende sana bir soru sormak isterim;

112 - İHLÂS SÛRESİ

1. De ki: "O, Allah'tır, bir tektir."

2. "Allah Samed'dir. (Her şey O'na muhtaçtır, o, hiçbir şeye muhtaç değildir.)

3. Ondan çocuk olmamıştır . Kendisi de doğmamıştır"

4. "Hiçbir şey O'na denk ve benzer değildir."

Hiçbirşey ona muhtaç değil iken, benden ona inanmamı nasıl bekler ?

Kim kime muhtaç sence ?

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Hayır belki yeterli degildir ama ben öyle düşünüyorum... Orası beni bağlar... Sen ne düşünüyorsun benim için önemli olan o...

Ayrıca Teizmi kaldırdım hala kurandan kitaptan bahsediyorsun... Yahu yok kardeşim yok... din min yok... Sadece Tanrı var... Sen niye hala Adeistsin...?

Ben mi anlatamıyorum yoksa yaa...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...