Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

Allah neden 2. 3. bebekleri risk altına sokuyor?

Beceriksizliğinden olsa gerek

Bilinçli bir varlık ama bazen öyle salakça şeyler yapıyor ki kafa mı çekip öyle yönetiyor evreni galiba

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vücuda giren bir antijen için antikor oluşturulması aslında evrimsel bir kazanımdır.

Aksi halde bağışıklık sistemimiz gelişmez. Vucuda giren ek küçük ve güçsüz bir mikrop bile ölümümüze neden olurdu.

Çocuktan gelen Rh + veya - antijenler anne kanı ile uyuşmuyor ise. Bu babadan gelmiştir. Normalde plasenta baryerinden dolayı çocuk kanı ile anne kanı karşılaşmaz. Ancak doğum sırasında oluşan travmalardan dolayı karışır, karıştıktan sonra anne antikor üretmiştir ama çocuk da doğarak anne ile bağını kesmiştir.

İkinci ve daha sonraki doğumlarda artık anne kanında antikor vardır ve bu plasenta barajını aşarak çocuğa geçer ve ona zarar verir.

Türler arası kan ve doku uyuşmazlıkları aslında evrimin sonucudur. Rh ismi. Rhesius maymunlarından ismini almıştır. Bu antijen Rhesius maymunlarında vardır. Ve maymunlarla aynı türden canlılar olduğumuzun kanıtıdır. Ancak maymunlar ile çok fazla kan ve doku uyuşmazlıklarımız da sözkonusu olduğu için karma üretim gerçekleşmemektedir.

Özetle yabancı bir antijene karşı antikor geliştirilmesi evrimsel bir kazanımdır. Eksiklik değil avantajdır.

Eğer kan ve doku uyuşmazlıkları yüksek olursa. Zaten ölü doğumlar, hatta döllenmemeler ortaya çıkar. Bu farklılıklar zaten türleşmelere neden olur. Kedi türlerinde olduğu gibi karma cinsler ortaya çıkmaz olur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Soru güzelde bu soru bir ateisti bağlayan soru değil..Peki kimi bağlar darvinist evrimciyi bağlar..

Böyle bir eksiklik sebebi evrim veya Allah konusu ile alakasız biyokimyasal bir konu..

Evrimde herşey evrim geçirir diye birşey mi var?

Selam...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Soru güzelde bu soru bir ateisti bağlayan soru değil..Peki kimi bağlar darvinist evrimciyi bağlar..

Böyle bir eksiklik sebebi evrim veya Allah konusu ile alakasız biyokimyasal bir konu..

Evrimde herşey evrim geçirir diye birşey mi var?

Selam...

ömrüm yeterde o günleri görürsem çocuğumun evrim ile ilgili derslerden muhaf edilmesini sağlayacağım boş asılsız evrimle ömrünü harcamasın evladım....

istediği dini seçsin ama sizler gibi yaratıcıyı inkar etmesin yeter bana!

(nede olsa avrupada istenilen derslerden temel dersler hariç çocuklarınızı muhaf edebiliyorsunuz)

özel olarak iki konuda muhafını sağlayacağım

1. ermeni iddiaları ile ilgili tarihten

2. evrimden

tarihinde amanav tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben hem evrimin darvinist olmayan gerçekçi haline(bilimin açıklayabildiği kadarına) ve yaratıcıya inanırım.Sanırım insanları tek tip sanıyorsunuz..

Sitelerde Paylaş

"Muhaf edin" dersen, hiç bir şey etmezler. "Muaf edin" diyeceksin.

Çocuğunu evrim bilgisinden mahrum etme bence. Çünkü zannettiğin gibi evrimin Allahın varlığı veya yokluğuyla bir ilgisi yok. Sadece siz öyle olduğunu zannediyorsunuz ve inat ediyorsunuz.

Hem evrim hem de Allah olabilir mesela.

Sitelerde Paylaş
"Muhaf edin" dersen, hiç bir şey etmezler. "Muaf edin" diyeceksin.

Çocuğunu evrim bilgisinden mahrum etme bence. Çünkü zannettiğin gibi evrimin Allahın varlığı veya yokluğuyla bir ilgisi yok. Sadece siz öyle olduğunu zannediyorsunuz ve inat ediyorsunuz.

Hem evrim hem de Allah olabilir mesela.

evrim bir yere kadar malum hayvanların boyna kırmalarını yapıyor bu evrim manyakları neysede benim derdim çocuğumun darwin masallarına inanmaması gerektiğini düşünen bir kişiyim onun dışında evrime kısmen inanırım belirttiğimse ufak bir örneği.

tüm canlıların gelişimide bir çeşit evrimdir bana göre...

şöyle birşeyde var aslında kafamda sizlerle tartışmaya girdikten sonra aklıma gelen...

Allah insandan önce insanlara yakın özellikte yarattığı maymunu dünyaya göndererek dünyanın oluşumu ve yaşamsal durumunu test etmişte olabilir ama ben tesadüf olduğuna inanmam mümkün değil çünkü yoktan birşey var olamaz.

tarihinde amanav tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
....

Bu ne menem bir evrimdirki , D proteinleri bilgisi nesilden nesile aktarılmıyor, evrimleşmiyorda, D proteinine sahip olmayan annenin ilk bebeğinde plasentaya hücum etmezken, 2. sinde hücum ediyor? YUH OLSUN BÖYLE EVRİME, EVRİMCİLERE. Siz evrimci jinekologlar, sık sık karşınıza çıkan bu annelere evrim demeye utanmıyor musunuz? Evrimmisin nesin , çık saklandığın yerden. Hesaplaşma vakti geldi. Neden ilk bebeğe saldırmıyorsunda , garibim 2. bebeği risk altına alıyorsun? Yoksa sen masal mısın?

....

Evrimciler ne zaman "insan mükemmeldir" demiş ki?

"İnsan mükemmeldir" diyenler Allahçılardır.

Yukarıda anlattıklarından ne çıkartabiliriz? Bu sorunlara yol açan proteinlerin yeni ortaya çıktığını.

İnsanın evrimi hâlâ devam ediyor. Evrim devam ediyor.

.

Sitelerde Paylaş
Bu ne menem bir evrimdirki , D proteinleri bilgisi nesilden nesile aktarılmıyor, evrimleşmiyorda, D proteinine sahip olmayan annenin ilk bebeğinde plasentaya hücum etmezken, 2. sinde hücum ediyor? YUH OLSUN BÖYLE EVRİME, EVRİMCİLERE. Siz evrimci jinekologlar, sık sık karşınıza çıkan bu annelere evrim demeye utanmıyor musunuz? Evrimmisin nesin , çık saklandığın yerden. Hesaplaşma vakti geldi. Neden ilk bebeğe saldırmıyorsunda , garibim 2. bebeği risk altına alıyorsun? Yoksa sen masal mısın?

Abi lerim ablalarım

Ne olur tesadüf demeyin yalvarıyorum size. Tesadüf kelimesini duyunca moralim bozuluyor, bunalıma giriyorum!!!!!!!!!!!!

Musluman kardesim, senin kendi inandigin dinin hakkinda, buna benzer suphelerin, sorgulamalarin, yargilamalarin oldu mu hic?

Allah Adem'i camurdan yaratmis, ona ufurmus canlanmis. Suleyman karincalarla konusmus, Musa'nin asasi yilana donusmus, Nuh 950 sene yasamis, birileri magarada 100 yil uyumus uyanmis, deniz yarilmis musanin ordulari gecmis, gokten sofra inmis, Isa besikte konusmus, cennette bakireler verecekmis Allah, Altin bilezikler verecekmis inanirsan, inanmazsan yakacakmis, iskence edecekmis, falan filan.....

Bunlari sorguladin mi hic? Aklinla, mantiginla, sagduyunla?

"Bu ne menem sey? Yoksa bunlar masal mi?" Dedin mi hic?

Sen birak DNA'yi, plasentayi, evrimi mevrimi!...

Hayir, sorgula, sorgulayacaksin elbette. Ama bunlara sira geliceye dek sen su Musa'nin asasini, Nuh'un omrunu, Adem'le Havva'dan nasil cogaldi insanlik, besikteki bebek nasil konusur, bunlari sorgula. "Acaba masal mi?" de.

Madem bilimsel cevaplar istiyorsun, ayni yaklasimi kendi inancina da uygula.

Sitelerde Paylaş

İlginç bir konu olmuş. Dindar20 sağol. Biraz araştırdım. Kan uyuşmazlığı bilgilerimin yanlış olduğunu öğrendim. Meğer bebekle anne arasındaki bir olaymış. Drekinci ve Seza sayesinde RH olayının sadece insanlarda ve maymunlarda olduğunu öğrendim :blink: evrim için ilginç bir olay.

Ama esas ilginçliği Xislam sayesinde yaşadım. Evrimcim kelimesini Allah kelimesi ile yer değiştirdim. Konuyu tekrar okudum. Gerçektende bir ateistin Allaha isyanı gibi oluyor :) Sanırım dindar20'de aynı şeyi yapmış, ava giderken avlanınca , anında tabanları yağlamış :) Daha önce Agnostik ceylan-aslan olayında allaha söylenip duruyordu. Kelime takası yapınca aynen onun gibi olmuş :)

Müslümanlardanda bir açıklama , evrensel Kuranda ilgili ayetleri rica etsek ;)

Sitelerde Paylaş

Dindar20, evrim kuramını kendi dinsel dogmalarınla karıştırıyorsun. Evrim mükemmeli üretir diye bir iddia yok. Tam tersine, evrim süreci hatalarla ilerler. Süreçte hatalar ortaya çıkar ve bunlar yine süreç içinde ayıklanır. Koşullar değişince, önceki koşullara göre hatalı olan bir özellik avantajlı duruma gelebilir ve bu sefer bu özelliği kodlayan genler seçilime uğrayarak popülasyondaki sıklığı artar. Ayrıca senin kendin için hata veya eksiklik olan, arzulanmayan bir şey, türün devamı için gerekli veya ilgisiz olabilir. Ölüm gibi örneğin.

Doğum anomalileri, bozukluklar, genetik kusur ve hastalıklar evrim kuramına göre olağandır. Bunlar bir türün sağlıklı üreme oranını kritik düzeyin altına düşürmediyse sürekliliklerini korurlar. Bunu tehdit ediyorsa, ya doğal ayıklama sürecinde bu tür genler elenecek ya da tür yokolacaktır. Evrim kör ve amaçsız bir süreçtir, kimseye acımaz, kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Sizin Allah'ınız gibi her şeye muktedir değildir, elinde hazır bulduğuyla iş görür. Buradaki durumu anlatmak için kurulmuş antroposentrik cümle yanıltmasın; evrim bir kişi, hatta bir özne değildir. İşleyen sürece verdiğimiz bir addır.

Sitelerde Paylaş
ömrüm yeterde o günleri görürsem çocuğumun evrim ile ilgili derslerden muhaf edilmesini sağlayacağım boş asılsız evrimle ömrünü harcamasın evladım....

(nede olsa avrupada istenilen derslerden temel dersler hariç çocuklarınızı muhaf edebiliyorsunuz)

özel olarak iki konuda muhafını sağlayacağım

1. ermeni iddiaları ile ilgili tarihten

2. evrimden

Partinizin yakında bu gibi imkanlar sağlayacağından eminim ben ;) Bu arada evrim biyolojini temelidir ... Onsuz biyoloji olmaz ama neyse...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merak etmeyin tabanları yağladığım falan yok. Allah ile ilgili sorularınıza cevap vereceğim.

Öncelikle evrim konusunu sanırım biraz olsun anlamışsınızdır. EVRİM İÇİ BOŞ BİR SAFSATADIR. Sizi anlıyorum, evrim çöpe atılınca, yaratılış gerçeğiyle başbaşa kalacaksınız ve bunun tedirginliğini yaşıyorsunuz. Ben sizi 2. dünya savaşındaki Japon askerlerine benzetiyorum. Savaş biteli 30 sene 40 sene olmuş. Bir Japon askeri bulunuyor. Adam hala savaş devam ediyor sanıyor. Halbuki savaş biteli 40 sene olmuş.

İşte evrimcilerde böyle, evrim denen safsata çoktannnnnnnn çöplükteki yerini aldığı halde, hala evrimin geçerli olduğunu , türlerin birbirine dönüştüğünü sanan Japon askerleri var. Bir gün gerçek hayata geri dönecekler. Sabırla onları uyandırmaya çalışıyoruz. Korkum, uyandıklarında cehennem ateşiyle burun buruna gelmeleri.

Sitelerde Paylaş
Merak etmeyin tabanları yağladığım falan yok. Allah ile ilgili sorularınıza cevap vereceğim.

Öncelikle evrim konusunu sanırım biraz olsun anlamışsınızdır. EVRİM İÇİ BOŞ BİR SAFSATADIR. Sizi anlıyorum, evrim çöpe atılınca, yaratılış gerçeğiyle başbaşa kalacaksınız ve bunun tedirginliğini yaşıyorsunuz. Ben sizi 2. dünya savaşındaki Japon askerlerine benzetiyorum. Savaş biteli 30 sene 40 sene olmuş. Bir Japon askeri bulunuyor. Adam hala savaş devam ediyor sanıyor. Halbuki savaş biteli 40 sene olmuş.

İşte evrimcilerde böyle, evrim denen safsata çoktannnnnnnn çöplükteki yerini aldığı halde, hala evrimin geçerli olduğunu , türlerin birbirine dönüştüğünü sanan Japon askerleri var. Bir gün gerçek hayata geri dönecekler. Sabırla onları uyandırmaya çalışıyoruz. Korkum, uyandıklarında cehennem ateşiyle burun buruna gelmeleri.

Sen şimdi bırak bu evrim falan gibi anlamadığın işleri de, tanrının neden hatalı yaratım yaptığını bir anlat bakalım bize, ne istiyor ikinci, üçüncülerden :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Evrim kurami sapasaglam ayaktadir.

Hala "ateizm" ve "evrim" kavramlarini ogrenememekte israr ediyorsunuz. Bu forumda yarim saat bile dolasan birinin bu kavramlari anlamasini beklerdim. Ateizm, evrim kuramindan cok daha once, ilk dinin dogusu ile ortaya cikmistir. Ateizm'in evrim kuramina ihtiyaci yoktur. Gunumuzde bir cok ateist evrim kuramini kabul eder, o ayri konu.

Bir de anlamadiginiz bir sey daha var; bilim'in bizzat kendisi evrim kuralini elestirir. Ve ister inan ister inanma, bunu sizlerin yaptigindan cok daha mantikli yapar. Evrimde yanlis anlasilan noktalar yine bilim tarafindan bulunur duzeltilir.

Yaklasiminizda beni en cok hayrete dusuren sey "ol dedi, oldu" gibi ucu kapali, bilimle taban tabana zit bir soylemi sanki bilimsel bir sey gibi sunmaniz.

Evrim kuramindan memnun degil misiniz? Tamam. Itirazim yok. Goruslerinizi dinlemeye hazirim. Ama karsima "ol dedi, oldu" ile cikmayin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...