Jump to content

Evrimcim nerdesin

Recommended Posts

Sevgili müslüman kardeşlerim

Gördüğünüz gibi, bu evrimcilerin foyasını meydana çıkarınca, nasıl çil yavrusu gibi dağıldılar. Tık yok. Söyleyebilecekleri hiç bir şey yok. İşte size sangi bilimselmiş sundukları 4,200,000 yıl önceki falanca adam, 700,300,000 yıl önceki falanca şempanze dediklerinin bütün dayanağı bu. Atış serbest, karşılarında enayi var.

Daha henüz, insanın evrimine geçmedik. Sadece sahtekar bilim adamlarının yöntemlerini gösterdim. Bu sahtekarların evrimi bu ama deşmeye devam edeceğim.

EVRİMİ YAŞ HESABINA İNDİRMİŞSİN BENİM ELEŞTİDİĞİM NOKTA BU VE KARŞI BİR İDDAN VARSA NASIL KANITLAYACAĞINI BELİRTİM. EVRİMİ YAŞ HESABIYLA ÇÜRÜTEMEZSİN.

Pavel kardeşim

Sen okuduğunu anlamıyorsun galiba. Ben yaş hesaplama yöntemlerinden bahsettim. Milyon yıllık yaşların nasıl elde edildiğini anlattığım yazımı bir daha oku istersen. Ben buna bilimsel üfürme diyorum. Üfürükcülükle hesapla sadece sizin gibileri kandırabilirler.

Önce oku, sonra okuduğunu anla, ondan sonra cevabını yaz.

SEN ORDA EVRİMİ YAŞ HESABINA İNDİRGEYEREK.

YAŞ HESABININ NASIL BELİRLENDİĞİ İZLENİLEN YÖNTEMİ ELEŞİRMİŞSİNKİ BEN OKUYA GİRMEK İSTMEDİN AYRINTILI BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞIM İÇİN. SEN BU YAŞ HESAPLAMA YÖNTEMİNİ GÜVENİRİL OLMADIĞI SONUCUNA VARARAK ASLINDA EVRİMİ ÇÜRÜTTÜĞÜNÜ SANIYORSUN. BEN YAŞ HESABIYLA EVRİMİ ÇÜRÜTEMEYECEĞİNİ SÖYLÜYORUM. SEN BU NOKTAYI ANLAYAMIYORSUN.

VE DEDİĞİM GİBİ BİLİMİN ADINA VE SİZİN MENSUBU OLDUĞUNUZ DİN ADINA YAPILMIŞ ŞARLATNLIKLARI ALT ALTA TOPLARSAK KOCA BİR BATAKLIĞIN İÇİNDE YÜZDÜĞÜNÜZÜ AÇIK YÜREKLİLİKLE SÖYLEYE BİLİRİM.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 422
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son olarak ''Aklın, Sokrates'ten bu yana, yobazlık ve hurafeye karşı açtığı savaş henüz kazanılmış değildir.''

Isaac Asimov

Antimuhammed sende Japon savaşcılardan birisin. Bir türlü evrimin çöpe gittiğini kabullenemiyorsun. Yaradılış gerçeği kabus gibi üstüne çöktü. Günahlarından dolayı cehenneme gideceğini biliyorsun ve bunun getirdiği çaresizlik içindesin.

Yobazlık ve hurafeye karşı savaş değil, Cenab-ı Hakka karşı savaşıyorsunuz ve hiç bir zaman kazanamayacaksınız.

Sitelerde Paylaş
Pavel merak etme adım adım hepsini çürüteceğim. Acele etmemek lazım.

CİDDİ ANLAMDA BİR YAZI YAZACAKSAN ÇOK FAYDALI OLACAKTIR. EMİNİM O YAZILAR BİZ ATEİSTLERİ DAHA CİDDİ SORULARLA KARŞI KARŞIYA BIRAKIRDA SÜREKLİ BİR ŞEKİLDE KARŞILAŞTIĞIMIZ. BENZER SORULAR YÜZÜNDEN BUHRANLAR GEÇİRMEK ZORUNDA KALMAYIZ.

SEVGİLER PAVEL KORÇAGİN

Sitelerde Paylaş

Kim ne derse desin evrim teorisi kapı gibi ayakta durmaktadır. Kopernik in yasaları gibi önce vızıldayacaklardır. Sonra paşa paşa kabul edip kitaplarını ona uyduracaklardır. Zavallı tesitlerin inanmaya ihtiyaçları vardır. Nedense evrim teorisini inançlarına karşıt buluyorlar ve savaş açtılar...

Bilimde kuramlar (teoriler), matematikteki veya mantıktaki gibi ispatlanamazlar. Ispatlama kavramı halk tarafindan yanlış anlaşılmakta, yanlış kullanılmaktadır. Bilim bir konudaki gozlemlerini açıklayan teorileri öne sürerken daha önce bilinen bilgileri ve gözlenen olayları önüne koyar. Bu olaylarla ilgili bazı bilimsel kanunları ve kuralları matematik, fizik, kimya gibi bilimlerin yardımıyla çıkarır. Daha sonra, bu gözlemi açıklamak icin, bazı hipotezler ortaya koyar. Bazı hipotezlerin doğruluğunu ve tutarlılığını, gözlenen ve test edilen deneylerle destekler veya bazı hipotezlerin yanlışlığını ispatlayarak bunları çürütür.

Defalarca desteklenen hipotezler "Bilimsel Gercek" [scientific fact] haline gelirler. Sonuçta bilim, teoriyi test edilen hipotezlerle ve gözlenen olgularla guçlendirir veya zayıflatır, bilimsel gerçeklerle destekler. Bilimin hiç bir dalında, teoriler matematikte veya mantıkta görüldüğü gibi % 100 ispatlanamazlar; bilimde böyle bir ispat kavramı yoktur. Ayrıca bilimde dogma, dogmatik otorite, kutsal yasalar ve katı değişmeyecek evrensel kurallar da yoktur. Geçerli nedenler, kanıtlar bulunduğunda tüm kuramlar (teoriler) değiştirilebilir, yerine yenilerini bırakabilir. (Newton mekaniğinin yerini rolativite kuramına bırakmasi gibi). [Kaynak: 1)National Academy of Sciences, "Teaching about evolution and the nature of science", NAS Press, Washington, D.C.1998, sayfa:1-9. 2) Douglas Futuyma, "Evolutionary Biology", Sinauer, 1998, sayfa:1-30 ]

Sonuçta Newton un teoremi yanlış değildir. Sadece bazı eksiklikleri mevcuttur. Bilim bir teorem eksik diye bir öncekine geride dönmez...

Sitelerde Paylaş

İncelemelere devam ediyoruz.

Canlıların temel yapı birimi nedir? Hücre.

Bütün canlılar mutlaka hücreden meydana gelmiştir. Canlılardaki büyüme, boşaltma, üreme gibi bütün faaliyetleri tek bir hücre gerçekleştirebilir. Tek hücreli canlılarda vardır, milyarlarca hücreli canlılarda (Örneğin insan)

Kromozomlar da hücrelerimiz içinde bulunur.

Modern bilim ne diyor ? Hiç bir hücre (en basitinden prokaryotlar bile) kendiliğinden ortaya çıkmaz. Bu bilimin iddiası.

Peki evrimcilerin iddiası ne? İlk ilkel hücreler 2,5-3 milyar yıl önce kendiliğinden ortaya çıktı. Salla bakalım evrimci salla.

Bugün en modern labaratuvarlarda milyarda bir yakınından geçilemeyen prokaryotlar 2,5 milyar yıl önce kendiliğinden ortaya çıkmış. Temel fıkraları halt etmiş bu evrimci fıkralarının yanında.

Sitelerde Paylaş

Her türlü hastalığın pençesine düşünce allah ı, Muhammedi gerektiği yere gönderip bilimin en kutsal üyeleri olan doktorlara kendilerini teslim eden dindarlar iş evrim meselesine gelince su koyverirler.. Oysa onların dertlerine deva olan TIP evrim sayesinde insanlarailaç olmaktadır..

Hadi dini bütün biri olup gelin kanser olduğunuzda sizi iyileştirecek kök hücre tedavisine bu benim inancıma ters diyip karşı gelin.. Ya da klonlanmış maymun hücreleri ile şifa bulmayı reddedin!!!

Hadi yiyiyorsa Allah beni kurtarır diyip nefret ettiğiniz bir Masonun kanını almayı reddedin.

Sizde bu erkekliği gösterecek yürek var mı?

Sitelerde Paylaş
Her türlü hastalığın pençesine düşünce allah ı, Muhammedi gerektiği yere gönderip bilimin en kutsal üyeleri olan doktorlara kendilerini teslim eden dindarlar iş evrim meselesine gelince su koyverirler.. Oysa onların dertlerine deva olan TIP evrim sayesinde insanlarailaç olmaktadır..

Hadi dini bütün biri olup gelin kanser olduğunuzda sizi iyileştirecek kök hücre tedavisine bu benim inancıma ters diyip karşı gelin.. Ya da klonlanmış maymun hücreleri ile şifa bulmayı reddedin!!!

Hadi yiyiyorsa Allah beni kurtarır diyip nefret ettiğiniz bir Masonun kanını almayı reddedin.

Sizde bu erkekliği gösterecek yürek var mı?

Kardeş tıpın Evrim Tarafından Geliştiğini İddia Ediyorsun Bir Örnek Verirmisin?

Ve dinimizi Zorunlu durumlarda Herşeyi Mubah Kılmıştır. Sen Dini Biraz Daha Araştır Bence.

Dinimiz İlme büyük Bir Önem Vermiştir, Alimin Mürekkebi Şehidin Kanından Üstündür Bu Yüzden Söylenir.

İlk İnen Ayet Okudur.

Hz ali Bana Bir harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olrum Bunun İçin Demiştir.

Sen Dimizin İlme Verdiği Önemi Bilmeden Kendi Etrafında gördüğün Sözde müslümanları Önek Alarak Dinimize Bunları Mal Ediyorsun.

ve Birinci Sormun Cevabını ÇOOOKK merak Ediyorum

tarihinde Muhacir21 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kardeş tıpın Evrim Tarafından Geliştiğini İddia Ediyorsun Bir Örnek Verirmisin?

Ve dinimizi Zorunlu durumlarda Herşeyi Mubah Kılmıştır. Sen Dini Biraz Daha Araştır Bence.

Dinimiz İlme büyük Bir Önem Vermiştir, Alimin Mürekkebi Şehidin Kanından Üstündür Bu Yüzden Söylenir.

İlk İnen Ayet Okudur.

Hz ali Bana Bir harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olrum Bunun İçin Demiştir.

Sen Dimizin İlme Verdiği Önemi Bilmeden Kendi Etrafında gördüğün Sözde müslümanları Önek Alarak Dinimize Bunları Mal Ediyorsun.

ve Birinci Sormun Cevabını ÇOOOKK merak Ediyorum

Burada bahsi geçen alim Kur'an alimleridir kardeşim, yoksa müspet ilim adamları değil ...

Sitelerde Paylaş

Evet şimdi bilim ve evrim özellikle tıp ve evrim konusunda şapa oturacaksınız....

Dininizin ilime verdiği önem alimlerle sınırlı olup Allah ın varlığı üzerinedir. İnsanlığın yararına her hangi bir buluş yapmış değillerdir. Tıp konusunda hangi ilacı üretmişlerdir?

Neyse senin sanırım evrimsel tıp tan pek hamerinde yok...

Dünyanın hemen bütün ciddi ve saygın üniversitelerinde evrim biyolojik öğretimin ve her türlü araştırmanın mihenk taşı durumuna gelmiştir. Bunun en temel nedeni, canlılar arasındaki köken ilşkileri ve bu ilşkilerin ortaya koyduğu işlevsel ve yapısal benzerlikler sayesinde tarımdan biyoteknolojiye, en temel genetik sorunların çözülmesine, ekolojik problemlerin gerçekçi bir biçimde kavranmasına ve insan sağlığı ile ilgili pek çok konuya açıklık getirebilmesidir. Öyle ki, son 10 yıl içinde, evrimsel tıp diye bir alan hızlı gelişim içine girmiştir. Hastalığın ele alınan insan toplumlarının genetik ve çevresel geçmişi ile ne kadar ilgili olduğunun ve genetik hastalıklar söz konusu olduğunda ilgili genlerin insanın en yakın ortak atalarında nasıl bir yapı ve değişim gösterdiğini anlamak, tıpta devrim yaratacak sonuçlara gebe gözükmektedir. Son yılların genom projeleri sayesinde (insan genom projeleri, sonuna yaklaşılan şempanze genom projesi ve ilişkili yan projeler) insan ve şempanzenin ortak bir ataya sahip olduğu konusunda ise şüphe bulunmamaktadır.

Bilim dunyası için evrim bir yasadır. Evrim teorisi olmadan jeoloji, kimya, astronomi,biyoloji, tıp, zooloji, fizik, entomoloji, pazitoloji vb hiç bir bilim yapılamaz. Bilim dünyasında evrimin varolup olmadığı değil nasıl bir süreç izlediği ve yönü tarışılmaktadır. Evrimi reddetmek değişimi reddetmektir.

Sitelerde Paylaş

Bu ateistler kendini uyanıkmı sanıyor yoksa çokmu saflar?

Hücre konusunda hiç birinden tık yok. Konuyu unutturmaya çalışıyorlar. Bir yandandan evrimsel tıp konusuna girmişler. Alo alo sabah oldu uyanın artık Samuraylarım benim . Ölü toprağını üzerinizden atın.

EVRİMSEL TIP hehehe nasrettin hoca fıkralarını geçtiniz. Allah razı olsun güzel fıkralar anlatıyorsunuz.

Yav evrimci kardeşlerim. evrimsel tıp denen komedi filmi, evrimci biyologların, F tipi koğuşlarda yalnızlıktan çaresizlik içinde hayal güclerini zorladıkları evrim oyunudur. FİFA 2007 gibi bir oyun. Fıkramı anlatıyorsunuz , evrimcilikmi oynuyorsunuz anlamıyorum. Daha 10 yıl önce uydurulmuş bir masal . Çevresel ve genetik hastalıkları incelemek evrimsel tıp oluyormuş. Biraz utanın be kardeşim bu kadarda yüzsüzlük olmazki. Hadi kendinizi kandırdınız. Milyarlarca insanı nasıl kandıracaksınız?

Gülermisin, ağlarmısın

Sitelerde Paylaş
Ben Açıkçası Evrime Hiç İnanmıyorum.

Evrimmin Gerçekliği Bir Kenara Bir DNA daki Dizilişin Kendiliğinden Oluşma İhtimali

Hurun yahyanında Dediği Gibi

bir Maymunun Restgale Klavye Tuşlarına Basarak İnsalık Tarihini Yazması gibi İmkansızdır

Mücahir21 kardeşim, haklısın. Evrime inananları toplasan, aborjinlerin sayısını geçmez. Ama ne varki , maddi kaynakları çok güçlü. O yüzden hala evrim teorisinin yıllarca önce tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldığının farkında bile değiller. Ama yinede onlara yardımcı olmalıyız, psikolojik destek sağlamalıyız.

Sitelerde Paylaş

Allah iyliğinizi vermesin bende iddali topik başlığını görünce bakalım ne oluyor diye damladım.

Ben dindar arkadaşın ne anlatmak istediğini olayın evrimle ne kadar alakalı olduğunu anlamış değilim. Konuyu tam anlamadığı için kendi kafama göre yorum yazacağım.

AB ve CDE alleleri kan gurubu tespitinde yarayan gen bölgeleri ve onun expresyonu olan yüzey antijenleridir. R faktörü olarak adlandırdığımız Rh- Rh+ Eritrosit yüzey antijenlerindendir (ölçülen değer +/- olarak). Aslında 3 allel gen birlikte bulunur D olan diğer allelere baskın olduğu için expresiyondaki diğer gen alleleri hesaba katılmaz zaten çok zayıf antikor reaksiyonlarına yol açar.

Şimdi bu antijenler ne işe yarar. Hücrerin birbiriyle iletişim kurmasını sağlar, bazı kimyasal reaksiyonlar için başlatıcı olabilir, özel enzimler ve kimyasallar için bağlayıcı, transmitter'ler için hedef hücre tayini vs. vs. gibi işe yarar. İmminoloji, tıbbın anlaşılması en zor ve çok yakın zamana kadar bir çok şeyin henüz yeni keşfedildiğini düşünürsek bu konuda hangi görüşte (ister teist , ister ateist) çok vazla kişisel yorum getirmemek gerekir.

Bizim embriyoloji hocamızın tabiryle ana karnında fetus ve onu çevrrelyen plesanta ana karnında yaşayan parazit gibidir. Anne rahminin sağladığı koşulları sonuna kadar sömürür. Hatta rahmin plesenta hücrelerine yabancı doku reaksiyonu vermemesi için çok özel mekanizmaları vardır. Bu olmadan bir yabancı canlının anne karnında yaşaması mümkün değildir. Desidual reaksiyon ile bu yabancı canlı anne karnına yerleşebilir.

Dindar arkadaşımız anne karnındaki bu gebelik dönemini anne rahminin fetusa hazırlanması bu anda olan hormonal kimyasal değişiklikleri sorsaydı gerçekten ilginç bir konuya değinmişti diyecektim. Ama kan uyuşmazlığına gelirsek:

Vücüda giren uygun yapıda her polipeptid antikor-antijenreaksiyonu oluşturur. Timus ta T hücreerini eğitimi sırasında vücüt kendi polipeptidlerine cevap vermemesini öğrenir. Diğer yabancı(nonself) poliptideler antikor cevabı oluşturulur. Fetus anne için yabancı parazit canlı olmasına ve ancak özel mekanizmalarla orada yaşamını sürdürebildiği bilgisiyle yola çıkarsak. Fetus yabancı kanının anne kanına karışması anne kanında antikor-antijen reaksiyonuna yol açar. Rh antikorları IgG yapısında olduğunda kolaylıkla plesanta bariyerini geçerek fetusun kanında kan hücreleri ile etkileşime geçer. AB0 antikorlarıda benzer greft-versus-host yol açar am IgM yapısında olduklarından plesantayı geçip çok sık kan uyuşmazlığına neden olmazlar.

Dindar ın üzerinde durduğu basit bir gref-host versus reaksiyonudur üzerinde durmaya gerekecek birşey yoktur. Aynı şekilde kan-testis bariyeri ve kan-göz bariyerinde olduğu gibibir. Bir nedenle bunlara olan hasarlarda greft horst versus reaksiyonu ile tanrı tarafından ödülendirilenecektir. Örneğin gözünüz bir şekilde travma nedeniyle tahrip olursa o göz alınır neden. Çünkü vücüdun şinmdiye kadar hiç karşılaşadığı antijenlere vücüt antijen-antikor yanıtı oluşturur o antikorlarda gider diğer gözü kör eder. Yani Öbür gözün kör olmaması için, çıkan göz mutlaka tamamen alınır. Buda allahın bize bahşettiği mucizevi greft-host-versus reaksiyonudur.

Sitelerde Paylaş

Synapsis kardeşim, hap falan kullanmadın değilmi? Umarım bir sorunun yoktur. Yav şeker kardeşim kaç defa sorumu soracağım. Bir kez sordum, evrimciler anlamadı, 2. kez basit cümlelerle sordum, bu sefer anladılar sanmıştım ama hala anlaşılmamış. Yahu benim bir kaç basit cümlemi anlayamayan bu evrimciler Kuran gibi evrimsel bir kitabı nasıl anlayacaklar. Hayretler içinde kaldım. Ben kan uyuşmazlığını sormuyorum. Ben kan uyuşmazlığına karşı vücudun antikor üretmesini sormuyorum. Ben plasentanın D proteinlerine tepkisini sormuyorum. Yav nerdeyse ne sorduğumu unutacağım. Sahi ben ne soruyorum bu okuduğunu anlayamayan evrimcilere ? Sanırım hiç bir şey sormasam daha iyi.

Sitelerde Paylaş
Synapsis kardeşim, hap falan kullanmadın değilmi? Umarım bir sorunun yoktur. Yav şeker kardeşim kaç defa sorumu soracağım. Bir kez sordum, evrimciler anlamadı, 2. kez basit cümlelerle sordum, bu sefer anladılar sanmıştım ama hala anlaşılmamış. Yahu benim bir kaç basit cümlemi anlayamayan bu evrimciler Kuran gibi evrimsel bir kitabı nasıl anlayacaklar. Hayretler içinde kaldım. Ben kan uyuşmazlığını sormuyorum. Ben kan uyuşmazlığına karşı vücudun antikor üretmesini sormuyorum. Ben plasentanın D proteinlerine tepkisini sormuyorum. Yav nerdeyse ne sorduğumu unutacağım. Sahi ben ne soruyorum bu okuduğunu anlayamayan evrimcilere ? Sanırım hiç bir şey sormasam daha iyi.

Nerden anladın hap aldığımı bir tane theraflue çaktım kafa iyi ama maşallah sen hapsızda iyi götürüyorsun..

tarihinde synapsis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...