Jump to content

Müjde: Hac'da Şeytan Taşlamak Artık Daha Kolay..

Recommended Posts

Ben hac ibadetimi 2006'nin başinda yerine getirdim. Seytan taslama esnasinda 367 (üçyüzaltmisyedi) tanemizi ezerek öldürdük.  Laf olsun diye demiyorum, gerçekten öldürdük. Güruh ruhiyati (mob psychology) denen bisey var, aklinizi basinizdan alip sizi siz olmaktan çikariyor.

O hali yasamiz olan birinden yani birinci agizdan dinledim: 

Soluk alamiyordum. Kaburgalarim çatir çatir kirilmak üzere. Önümde bi kadin var. Bi ayagimla dizlerinin arkasindan bastirdim. Dizleri büküldü. Omuzlarina yüklendim. Kadin çöktü, ben üstüne çiktim... Önüm açildi. Soluk aldim. O öldü, ben canli kaldim. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Soluk alamiyordum. Kaburgalarim çatir çatir kirilmak üzere. Önümde bi kadin var. Bi ayagimla dizlerinin arkasindan bastirdim. Dizleri büküldü. Omuzlarina yüklendim. Kadin çöktü, ben üstüne çiktim... Önüm açildi. Soluk aldim. O öldü, ben canli kaldim. 

İslam budur işte Hasan Bey.   Öldür-katlet !   başka birşey yok zaten. Umarım siz de birgün anlarsınız İslam'ın bir Tanrı'dan olmadığını. 

Sitelerde Paylaş

Hacda ezilerek de olsa her ölen hacı şehiddir. Aynı hacı dayı veya hacı teyze cahiliye devrinde aynı kabeyi tavaf sırasında ölselerdi cehennemlik olacaklardı. Şükür muhammed tevhid dini islamı getirerek, kabe'nin allah ile insan arasına sevap point veren şirki kaldırarak müslümanları pakladı.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Hasan Akçay said:

Ben hac ibadetimi 2006'nin başinda yerine getirdim. Seytan taslama esnasinda 367 (üçyüzaltmisyedi) tanemizi ezerek öldürdük. Laf olsun diye demiyorum, gerçekten öldürdük. Güruh ruhiyati (mob psychology) denen bisey var, aklinizi basinizdan alip sizi siz olmaktan çikariyor.

Hac'dan gelip hanifdostlar forumunda hac anılarını yazdığın başlığı hatırlıyorum.
2-3 yıla varmadan agnostik veya deist falan olursun sanmıştım ama 
yüce iblis sana nasıl musallat olmuşsa artık, bıraktırmıyor sana müslümanlığı. 

Sitelerde Paylaş

Gün gelir Hasan Akcay agnostik veya deist olur mu? Gün gelir Engse Hohol mümin ya da müslüman... olur mu? Bakin, yine konuyu saptiriyorsunuz. Gün gelip Hasan Akcay'in ve Engse Hohol'un şöyle ya da böyle olmasindan size ne? Birakin baskalarinin inanç özgürlügüne böyle sarkintilik etmeyi de fikri hür, vicdani hür insanlar olarak örnegin seytan taslamakla ilgili gerçekleri ortaya çikarmaya çalisin. Burda konu o. Seytan taslamanin lüzumu var mi? Kuran "Seytan taslamak haccin geregidir" diyor mu?     

Sitelerde Paylaş

Hasan Akçay; sorgulamaların takdire değer.

Hac suresinde "Yürüyerek veya yorgunluktan incelmiş binitlerle gelin" diyor. Sence bu sadece bir uygulama şekli midir? Başka bir geliş tarif edilmediğine göre, bugün uçaklarla ve klimalı otobüslerle gelmek, 'zamanın gereğidir' diye kabul edilebilir mi? Kuran bu tür 'esnetmelere' cevaz veriyor mu?

Sitelerde Paylaş

Ahmet Hakan 2001 yilinda kendi yasadigi seytan taslama olayini, daha dogrusu seytani nasil taslayamadigini 16 ocak 2006 tarihli "Hürriyet"teki yazisinda anlatiyor:

…Seytan taslama kulesine yaklastigimda gördügüm manzara suydu: Iri yari adamlar kendilerinden geçmis bir sekilde önlerine gelene çarparak ellerindeki taşlari kuyuya atmaya çalisiyorlardi. Ortalik mahser yeri gibiydi. Kimsenin kimseye dikkat ettigi yoktu. Taslama bölümüne biraz yaklasinca bir terlik yiginiyla karsilastim. Taslama aninda yasanan büyük kargasa nedeniyle ayaklardan çikan terliklerdi bunlar. Terlik yiginini asip dengeyi bozmadan kuyuya yaklasmak imkansizdi. Buna ragmen bütün cesaretimi toplayip kalabaligin içine dalmaya çalistim. Olmadi. Kendinden geçmis adamlar geçit vermedi. Bir iki siyrik ve iki kritik sendeleme sonucu kendimi disari zor attim.

Sonra da kendi kendime sunu söyledim: "Eger bu gayri medeni ortamda Müslüman insanlarin ayaklarinin altinda can vermek ibadetse ben bu ibadeti yapmiyorum."

*

Vay tagut vay. 

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, satsuma57 said:

Hasan Akçay; sorgulamaların takdire değer.

Hac suresinde "Yürüyerek veya yorgunluktan incelmiş binitlerle gelin" diyor. Sence bu sadece bir uygulama şekli midir? Başka bir geliş tarif edilmediğine göre, bugün uçaklarla ve klimalı otobüslerle gelmek, 'zamanın gereğidir' diye kabul edilebilir mi? Kuran bu tür 'esnetmelere' cevaz veriyor mu?

Kuran bu tür "esnetmeler"i caiz görmenin de ötesinde zorunlu kiliyor. Çünkü ayetin ilk muhataplari gemilerle de yolculuk yapan kimselerdir ama ayette "Gemilerle gelsinler!" denmiyor. Oysa Ingilitere gibi denizasiri ülkelerin halki hacca gelmek için gemi yolculugu yapmak zorunda

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Hasan Akçay said:

Kuran bu tür "esnetmeler"i caiz görmenin de ötesinde zorunlu kiliyor. Çünkü ayetin ilk muhataplari gemilerle de yolculuk yapan kimselerdir ama ayette "Gemilerle gelsinler!" denmiyor. Oysa Ingilitere gibi denizasiri ülkelerin halki hacca gelmek için gemi yolculugu yapmak zorunda

Adamın düşünmesi gereken şey "Ben neden bu arapların ayağına gidip bir binanın etrafında dönüyorum, neden iki nokta arasında koşturup dürüyorum, neden kara bir taşı öpüyorum, neden hayali bir varlığı taşlıyorum, neden bu salakça şeyleri yapıp aptal durumuna düşüyorum?" olması gerekirken hala arabın zırvalarından bir anlam çıkarma peşinde.

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 1 year later...
3 saat önce, Buzul yazdı:

AzNVD7.jpg

7DdJQm.jpg

Bu fotoğraflar  ıslam in ne kadar ilkel bir din olduğunu gözler önüne seriyor.  Bizim müslimler hıristiyanları vaftiz ediyor diye eleştirir. Ama kendileri kabe putuna tapar kendi allahindan daha güçlü olan şeytani taşlar. Tonlarca para döker.  Resmen uygulamalı bedevî kabile turu. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Ayıp yani, şu çağda hâlâ taş öpülüp taş taşlanır mı be! Hayır jeton nasıl düşmez inanılır gibi değil. Zekanın kırıntısı olsa "ben ne yapıyorum yahu, böyle saçmalık olur mu" denmesi lazım yani, kaçarı yok yahu! Milyonlar, yığınlar demiyor bu ne saçmalık diye yahu! Bu da Walking Dead değilse ben artificial intelligence'yim artık yahu!

İnsanlar öyle tuhaf ki... Bir şey moda olmaya, revaç bulmaya görsün. Moda diye ne hacca gidenler oldu yahu! Lan insan bir utanır, ben nasıl bir yalaka yalama dallamayım diye bir utanır ya! Tiksiniyorum böyle, öğürüyorum bu yalama dolamalardan artık ya! İnanamıyorum artık ben yani, adam kültürlü, birikimli, insanlara bir şeyler anlatma konumunda, izdihamı görünce burada öleceğime atmayayım şu taşı dedim diyor yahu! Ha yani izdiham olmasa atacaktın! Yuh yani artık yuh ya! Yani şeytana taş atacaktın öyle mi! Korkarım karataşı da izdiham var diye öpmedin!

Yani para verip gittin oralara kadar, orada el kesildiğini, insan taşlandığını, başka mezhepten biriyle nişanlandı diye adamların kız kardeşlerini öldürdükleri yere taş dolanayım, taş öpeyim, taş taşlayayım diye gittin yani! Yazıklar olsun desem boşa gider be! Anlamıyorum. Sadece anlamıyorum. Bunlar beyin yerine ne doldurdu içeri anlamıyorum. Bunlara zombi virüsü bulaşmasından daha geçerli bir açıklama bulamıyorum! 

Bu kadar zeka yoksunluğu inanılmaz bir şey! Başka bir şey bilmiyorum ben. Zeka sorunu var zeka. Başka sorun yok.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacıların birbirlerini ezerek abandığı yerlerden biri de

"kara taş"ın önü:

Ben eşimle oraya biraz fazlaca yaklaşınca 

bir hacı uyardı:  "Öteden tavaf et be adam!"

Eşim: "SEN öteden tavaf et!"

Hacı: Ben erkeğim.   

Kuran'da kara taş ta geçmiyor;

"kara taş"a dokunmak haccın gereklerinden değil.  

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Hacıların birbirlerini ezerek abandığı yerlerden biri de

"kara taş"ın önü:

Ben eşimle oraya biraz fazlaca yaklaşınca 

bir hacı uyardı:  "Öteden tavaf et be adam!"

Eşim: "SEN öteden tavaf et!"

Hacı: Ben erkeğim.   

Kuran'da kara taş ta geçmiyor;

"kara taş"a dokunmak haccın gereklerinden değil.  

Şeytan taşladın mı?

Geçen senelerin birinde şeytan taşlarken 1000’in üzerinde hacı ezilerek ölmüştü.

Bu olaydan ne sonuç çıkarabiliriz? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...