Jump to content

dinlerdede evrim varmıdır?

Recommended Posts

merhab pinokio

haklı olabilirsiniz

ancak tarihe baktığımızda bilgi yoksunu insan sürekli tanrılar üretmiş gök tanrısı yağmur bereket vs tanrıları(çok tanrılı zamanlar)

bilgiyle henüz tanışmaya başladığında ise bu tanrılar birer birer gitmiş ve yerlerini tek tanrılı kültler almış

şimdi ise dinde evrimin galiba son halkasındayız çünkü ileri düzey bilgilere sahibiz ve sonuç

ateizm=tanrı tanımazlık

dindeki evrimi belki biyolojik evrimlede ilişkilendirebiliriz diye düşünmekteyim

Sitelerde Paylaş

ama cidden bakinca yani, islami gercek anlamda yasayan cok az insan var.

Evet bir cok kisi sözde "müslümanlik" tasliyor ama özünde bunu görmek mümkün degil.

Bence icten ice islamda evrimlesmeye kendini yavas yavas asmaya basladi fakat bunu cogu kisi kabullenmek istemiyor, yada görmezden geliyor.

Sitelerde Paylaş

her şey evrimleşir.

siz 1400 yıl önceki islamla şimdikinin aynı olduğunu mu sanıyorsunuz?

insan aklı ve düşüncesi evrimleştikçe inançlar da evrimleşir,evrimleşecektir.

biyolojik evrime gelince;

dinler evrimle uzlaşmak zorundadırlar.

başka bir çareleri de yoktur.

mesela kutsal kitapta yazıldığı gibi dünyanın ömrü bir kaç bin yıl denilebiliyor mu?

ya da evren altı günde yaratıldı?

kıvırmak zorundalar,kıvırıyorlar.

nitekim papa bile evrimin kendi inançları ile uyuşmamasının söz konusu olmadığını açıkladı.

bizde de adem havva masalını temsil olarak görmeye başlayanlar çıktı.

süleyman ateş gibilerse evrimi kabul ediyorlar çoktan.

seve seve olmazsa ipe ipe... ;)

Sitelerde Paylaş
İslamın gerilediğene örnekler verebilir misin?

merhaba

islamın gerilediğine örnek verebilirim

mesela ben

daha önce ileri düzeyde kuran hadis ve tasavvuf dersleri almış birisiydim tarikat ehliydim

şimdi araştırmalarım sonucunda dinlerin sadece henüz bilinmeyeni hiç bilinemeyecek olanla açıklama yolu olduğunu gördüm ve islam kültünü red ettim

mesela alemlere rahmet!! katliamcı muhammedin şimşeği melekler ile açıklaması gibi

oysa bilgi ile meteoroloji bilimi ile gerçek ayan beyan ortaya çıktı

islam en azından bu ve benzeri noktada çok geri bir kült inancıdır

Sitelerde Paylaş
merhaba

islamın gerilediğine örnek verebilirim

mesela ben

daha önce ileri düzeyde kuran hadis ve tasavvuf dersleri almış birisiydim tarikat ehliydim

şimdi araştırmalarım sonucunda dinlerin sadece henüz bilinmeyeni hiç bilinemeyecek olanla açıklama yolu olduğunu gördüm ve islam kültünü red ettim

mesela alemlere rahmet!! katliamcı muhammedin şimşeği melekler ile açıklaması gibi

oysa bilgi ile meteoroloji bilimi ile gerçek ayan beyan ortaya çıktı

islam en azından bu ve benzeri noktada çok geri bir kült inancıdır

Dostum sen bana kendinden örnek vermişsin. Yanlış anlamada bu İslam'ın gerilediğini göstermez. Sen inanıp inanmaman kendini ilgilendirir. 1 kişi istatistiği bile değiştiremez. Ama ben sana son yıllarda İslamiyetin hızla geliştiğine birçok örnek verebilirim.

Sitelerde Paylaş
Örneklerini merak ettim,yazabilir misin lütfen.

İslam ülkelerini incele bakalım İslami eğilimli partiler yükselişte mi değil mi? Anlarsın. Türkiye, İran, Filistin, Malezya, şu bu ülkelerde bir bak hangi partiler yükseliyor. Daha geçenlerde medyada Türkiye Malezya olur mu olmaz mı? tartışmaları vardı. Bu tartışmalar boşuna yapılmıyor. İslam yükseliyor ve bunu engellemeye çalışıyorlar. Daha birçok İslam ülkesinde İslami eğilimli partiler iktidara geldiler. Bu senin için yeterli mi? Burdan ben İslamiyetin yükselişe geçtiğini düşünüyorum. Saygılar

Sitelerde Paylaş
İslam ülkelerini incele bakalım İslami eğilimli partiler yükselişte mi değil mi? Anlarsın. Türkiye, İran, Filistin, Malezya, şu bu ülkelerde bir bak hangi partiler yükseliyor. Daha geçenlerde medyada Türkiye Malezya olur mu olmaz mı? tartışmaları vardı. Bu tartışmalar boşuna yapılmıyor. İslam yükseliyor ve bunu engellemeye çalışıyorlar. Daha birçok İslam ülkesinde İslami eğilimli partiler iktidara geldiler. Bu senin için yeterli mi? Burdan ben İslamiyetin yükselişe geçtiğini düşünüyorum. Saygılar

merhaba

dünya ülkelerindeki islama siyasi partilerin tavan yapması islamın yükseldiğine işaret olamaz

islam dünyasında okuyan islamı bilen islamın ne olduğu ne olmadığı noktasında söz sahibi bireylerin-

islamı terk etmesi islamın yükselip yükselmediği noktasında işaret taşlarıdır

cahil insanların ata dinini araştırmadan soruşturmadan yaşaması o dinin bilgi düzeyinde tavan yaptığı anlamına gelmemeli

bakınız ben sizin hocalarınıza islam dersi verecek kadar islam noktasında eğitimliyim

şimdi ben

sonra eşim

sonrada çocuklarım 1400 evvel gelen bu kült inancını red ediyoruz

ölçümleme cahil insanların baba dinini yaşaması üzerine değil islam hakkında bilgi sahibi olan bireylerin islamı terk etme noktasında ele alınmalı

bu gün hangi islam alimi gelirse gelsin ona soracağımız sorular karşısında asla mantıklı ve açıklayıcı cevap veremez

bu dahi islamın çürüdüğünün belgesidir

saygılar sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...