Jump to content

nedenlerimiz

Recommended Posts

ayrıca hangi hayvan pisliği olursa olsun hatta kurban kanı değmiş elbise ile dahi namaz kılınmaz.

Yani hayvan pisliği, hayvan kanından daha kötü birşey, öyle mi?

İslam tamamen silinmeli yeryüzünden, hem de hemen... Bu ne demek ya, dünyaya, hayata bakış açısı böyle olacaksa inananları ateistleştirme vakti gelmiş de geçiyor bile.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hayvan pisliği de kanı da aynı şeydir yani ikisi de namaza engeldir. bunlar arasında neden bi kıyaslama ypma gereği hissettiniz anlamadım ama neyse.

güzel olduğuna inandığınız bir isteğiniz var islamın silinmesi gibi. üzücü bir haberim var bu asla mümkün değil...

onu silecek bir güç gösterin de silineceğine inanalım...

Sitelerde Paylaş

Ah ahh, sizin gibi İNSANLAR olduğu sürece zaten mümkün gibi de görünmüyor. Hayatında bir kez kuran açıp okumamış, gelir bize müslümanlık nidaları atarlar...

Kan, daha kötüdür pisliğe göre, daha iğrençtir, insanlık dışıdır. Kanın içeride durmasına lafım yok, olamaz da zaten. Ama onu kesmenize karşıyım. Pislik ise doğal birşeydir, yediklerinin artıkları arkasından çıkar. Doğaldır. Ama allah diye, bismillah diye bir hayvanı kesmek insanlığa sığmaz...

Sitelerde Paylaş

birz da kölelik konusuna değinmek istiyorum.

Evvelâ, köleliğe karşı duyduğumuz tiksinti ve ürpertinin eski ve yeni bir kısım sebepleri olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Tarihin eski devirlerinde; özellikle Roma ve Mısır’da, kölelere yapılan vahşice ve zâlimce muamele, içimizde burkuntular oluşturuyor ve tiksindiriyor. Onun içindir ki; asırlar sonra dahi olsa, kölelerin ehramlara taş çektiğini, bir saman çöpü gibi harcın içine karışıp kaybolduğunu; zâlim idarecileri eğlendirmek için arenâlarda aslanlarla boğuştuğunu; boynundaki utandırıcı tasmasıyla görüyor, kölelikten de köleleştirenlerden de nefret ediyoruz.

Son olarak yakın tarihte ve günümüzde, esirlere karşı yapılan gayri insanî muamele; mürüvvetsizlik, her vicdan sahibi gibi bizim neslimizi de alâkadar etmiş, öfkelendirmiş ve ayağa kaldırmıştır.

İşte bütün bu sebeplerden ötürü neslimiz kölelikten nefret etti ve onu müdafaa eden sistemlere de düşman oldu. Çünkü, menşe itibarıyla kölelik İslâm’a dayanmadığı gibi, mevcudiyeti de onunla devam ettirilmiyordu. Kölelik, geçmişinde ve bugün, daima başka millet ve devletlere dayandı ve mevcudiyetini sürdürdü.

Sitelerde Paylaş

Neden bıraktı köleleri, yenileri gelsin diye, müslümanlığı, kendi efendiliğini "kölelere" de yaymak için.

Hani zaten o sizin efendiniz ya, e doğal olarak siz de onun kölelerisiniz.

Köle edinirken, kadınları cariyeleştirirken ve aynı zamanda bunları alıp, satıp, devredip, azad ederken neden aklndan geçirmedi köleliği kaldırmayı?

Bu benim kölem, müslüman olsun, ben onu azad edeyim, yenileri daha kılıcımın ucunda sırada diye düşündüğü için.

Sizi de aldatsınlar bak köleleri azad etti, demek köleliği de kaldırdı mı demek, okuyun bakın yüzlerce kölesini, onlarca cariyesini, ne zaman azad etmiş?

Sitelerde Paylaş

az önce kölelikten nefret ettiğimiz yazdım lütfen doğru okur musunuz? iy yazdıklarınızdan sonra şuna inanmaya başladım ki sizler yazılana veye anlatılana bakmıyorsunuz. sizin için önemli olan söyledikleriniz kulaklarınızı daha ne zamana kadar tıkalı tutacaksınız. aynı şeyleri yazmanız belki de bundandır.

tarihinde aylin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sevgili antiarap,

Atatürk kelimesine vurgu yapmışsınız. ve ben de bir Atatürkçü olarak şu sözünü bilmiyordum. şimdi ki araştırmalarımda öğrendim sizin de görmenizi istedim..

'Milletimiz din gibi kuvvetli bir fazilete sahiptir. Bu fazileti hiçbir kuvvet, milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz' 3

M.Kemal Atatürk

Sitelerde Paylaş
EFENDİMİZ( S.A.V) hayatı her konuda dengede yaşamış eşsiz bir sahşiyettir. öyle ki dünya ile ahiret arasında bile dengede olmayı bizlere göstermiştir.

neden O nun demokrasi anlayışından bahsetmiyoruz.

neden japonların idare kurallarından olan yaptığınız iş öncekinden iiyi olmazsa başarılı olmazsın görüşünün 14 asır evvel EFENDİMİZ( s.a.v) "iki günü eşit olan ziyandadır" sözüyle bağdaştığını konuşmuyoruz?

neden hayvanlara dahi islamiyetle haklar verildiğini doğrulamıyoruz?

neden belli saplantılarla gönül dünyamızı kirletiyoruz

Aylin senin hiç islamdan haberin yok.

Kafanı gömmüşsün kuma sana islam diye anlatılan şeyleri gerçek sanıyorsun.

Düşünme yeteneğinde olmadığı için böyle garip garip yazıalr yazıyorsun.

Muhammed denen arap bedevisinin hakında pek çok şeyler uydurulmuştur, sana öğle hadisler yazarımki dudağın uçuklar.

İslamda hayvanlara haklar verilmiş bunu çok azıcık aklı olan bir İNSAN söylermi?

Kuraban bayramlarında milyonlarca hayvanı boğazlarını keserek kuma gömen müslümanlar değilmi? bunu kimin emri ile yapıyorlar?

Kutsal dediğiniz kuranda bir aşağılama aracı olarak kullanılan hayvanlara birde hak vermişler.

İslamda insana bile değer verilmez döv vur yakala öldür kez diyen muhammedin hayvanlara hak verdi demek YALANCILIKTIR. Veya cehalet.

Sitelerde Paylaş
az önce kölelikten nefret ettiğimiz yazdım lütfen doğru okur musunuz? iy yazdıklarınızdan sonra şuna inanmaya başladım ki sizler yazılana veye anlatılana bakmıyorsunuz. sizin için önemli olan söyledikleriniz kulaklarınızı daha ne zamana kadar tıkalı tutacaksınız. aynı şeyleri yazmanız belki de bundandır.

Bir müslümanın efendisi varsa nasıl kölelikten nefret eder?

Kendin o bizim efendimiz diyorsun sonrada kölelikten nefret ediyorum diyorsun.

Sen müslümanmısın?

Sitelerde Paylaş

Muhammed denen arap bedevisinin hakında pek çok şeyler uydurulmuştur, sana öğle hadisler yazarımki dudağın uçuklar.

İslamda hayvanlara haklar verilmiş bunu çok azıcık aklı olan bir İNSAN söylermi?

Kuraban bayramlarında milyonlarca hayvanı boğazlarını keserek kuma gömen müslümanlar değilmi? bunu kimin emri ile yapıyorlar?

Kutsal dediğiniz kuranda bir aşağılama aracı olarak kullanılan hayvanlara birde hak vermişler.

İslamda insana bile değer verilmez döv vur yakala öldür kez diyen muhammedin hayvanlara hak verdi demek YALANCILIKTIR. Veya cehalet.

sizin hitabınıza karşılık yazıyorum.

üzerinde kafa diye taşıdığınız nesnenin içinde acaba ne taşıyorsunuz ki hala ALLAH yok diyebiliyorsunuz. (sizin ifadenizle )azıcık aklı olan inanır mı sizin inandıklarınıza...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım siz evinize aldığınız yiyecek ve içecekleri neden tüketiyorsunuz ki? Bu onlara haksızlık değil mi? Yada sen bir iş veren olsan işlenmende çalıştırdığın işçilerini neden patron yapmıyırsun da onları sürekli çalıştırıyorsun.?

Sitelerde Paylaş
size bir şey soracam bir hadisin sahih veya yalan oldugunu ve bir hadisin birinci derece güçlü oldugu ayrımını yapmanıza yarayan metod nedir ?

Akıl en güzel mihenktir. Ama o akıl o sahada ihtisas sahibi olmalıdır ki akıl olsun. Yoksa kendisi inşaat mühendisi iken tıp konularında konuşan akıl sahibi o konuda akıllı değildir değil mi?

Sitelerde Paylaş
hayvan pisliği de kanı da aynı şeydir yani ikisi de namaza engeldir. bunlar arasında neden bi kıyaslama ypma gereği hissettiniz anlamadım ama neyse.

güzel olduğuna inandığınız bir isteğiniz var islamın silinmesi gibi. üzücü bir haberim var bu asla mümkün değil...

onu silecek bir güç gösterin de silineceğine inanalım...

Sadece hayvan piliği değil

"Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır" Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720 Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720

Sitelerde Paylaş
sizin hitabınıza karşılık yazıyorum.

üzerinde kafa diye taşıdığınız nesnenin içinde acaba ne taşıyorsunuz ki hala ALLAH yok diyebiliyorsunuz. (sizin ifadenizle )azıcık aklı olan inanır mı sizin inandıklarınıza...

Azıcık aklı olan zaten senin yazdıkalrına inanır.

Yazıma bir cevap veremeyince bunları yazarakmı içini rahatlatmaya çalışıyorsun?

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım siz evinize aldığınız yiyecek ve içecekleri neden tüketiyorsunuz ki? Bu onlara haksızlık değil mi? Yada sen bir iş veren olsan işlenmende çalıştırdığın işçilerini neden patron yapmıyırsun da onları sürekli çalıştırıyorsun.?

Bunların benim yazım ile ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

xislam

hala doğru okumama konusunda ısrarlısın. biz efendimiz hitabını O na olan saygımızdan kullanırız. hani Resulullah efendimiz, Hz muhammed efendimiz, Fahr-i Kainat efendimiz (s.a.v) deriz bunların hepsi saygı gereğidir...

O (s.a.v) kölelikten hoşlansaydı hiçbir köleyi azad etmezdi...

ayrıca ifadelerinizi lütfen düzeltiniz. ben kimsenin kutsalına hakaret etmedim etmem de...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...