Jump to content

Tek Cümleyle Film Özetleyebilme

Recommended Posts

• İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"İnsanlar devletlerinden korkmamalıdır, devletler insanlarından korkmalıdır."

V FOR VENDETTA.

Mr.Kont bu dediğin liberal felsefesi. Senin Kemalizminde insan devletten korkar. Keza MK kendisi bol bol adam asmıştır. Mecliste alenen vekilleri idamla tehdit etmiştir. Nitekim halkın hala pısırık olmasından, devlet adamından "büyüklerimiz" diye bahsetmesinden anla niye böyleyiz. 80 yıllık cumhuriyet yönetiminin temel zihniyetini bir daha gözden geçir.

Sitelerde Paylaş

Bende severim o filmi...

Yanlız ben kadir abiyi tutuyorum.

Bence esas kız ,esas oğlana dönmeliydi.Yanlış final..

Tate senin gibi düşünmüyorum.Bence final olması gerektiği gibiydi.

O filmdeki kadının yani Asya'nın yaşadıklarını yaşasaydım benim seçimim de kadir abi değil Ahmet mekin abi olurdu. :)

Çok ciddi bir vefa var filmin finalinde..

Sitelerde Paylaş

O filmdeki kadının yani Asya'nın yaşadıklarını yaşasaydım benim seçimim de kadir abi değil Ahmet mekin abi olurdu. :)

Ama Asya Cemşit'i değil oğlu Samet'i tercih etmiştir... Gönlü İlyas'tan yanadır ve gözü Cemşit'İ görmüyordur... Tercihini oğluna göre belirlemiştir.. Sunulan "Sevgi Emek ister"dir. Ancak kitap değil de filmin finalinde bu verilememiştir...
Sitelerde Paylaş

Bence sevginin emekle ölçülmesi hatalıdır.

Emek tabiki kutsal ve vefayı gerektiren birşey ama ,

emek =sevgi denklemine tam doğru değil.

tarihinde Thamate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mr.Kont bu dediğin liberal felsefesi. Senin Kemalizminde insan devletten korkar. Keza MK kendisi bol bol adam asmıştır. Mecliste alenen vekilleri idamla tehdit etmiştir. Nitekim halkın hala pısırık olmasından, devlet adamından "büyüklerimiz" diye bahsetmesinden anla niye böyleyiz. 80 yıllık cumhuriyet yönetiminin temel zihniyetini bir daha gözden geçir.

Liberalist olan benim, ben LDP' li sen Akp' lisin ama boşver sen takma, seni aşar siyasi çerçeveler.

Bu arada Cafe başlığını dahi Atatürk'e getirebilmeyi başardığın için beşi bir yerde altın takmalı burnuna.

Sitelerde Paylaş

Ama Asya Cemşit'i değil oğlu Samet'i tercih etmiştir... Gönlü İlyas'tan yanadır ve gözü Cemşit'İ görmüyordur... Tercihini oğluna göre belirlemiştir.. Sunulan "Sevgi Emek ister"dir. Ancak kitap değil de filmin finalinde bu verilememiştir...

Aslında haklısın Hallac..Cemşit'i Samet seçiyor zaten.Asya'da son derece mutsuz görünüyor finalde..

ama cemşit'i samet'in seçimi olarak düşünmek de haksızlık gibi geliyor..demekki ben film finaline göre değil de okumadığım aytmatov romanına göre düşünmüşüm.

Tate,

yanlış hatırlamıyorsam ölümünden kısa bir süre önce Cengiz Aytmatov da "yanılmışım,sevgi emek değilmiş"demişti :)

ama ben hala doğru bir final olduğunu düşünüyorum..yakın bir zamanda da kitabını okumak istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Abbas kahveye girer ve şuna benzer bi diyalog gelişir

abbas: herkese benden çay!!!

topluluk: hayırlı olsun abi....

abbas: eyvallah saolun.

şakir: ben içmem

abbas: şakir'e verme

şakir: ne dedin sen?

abbas: şşşaakirrr dedim

şakir: şakir abi şakir ağa diceksin

abbas: şşşaaaakirrr değil mi senin adın?

şakir: şakir deme lan...

abbas: ne diyem mahmut mu diyem:))))

-Çiçek Abbas-

Sitelerde Paylaş

Bruno Ganz.. Sayın Adolf Hitler'i oynadığı rolünden....

İnsanlık denen şey domuz papazların uydurmasından başka bir şey değildir acımak doğaya ihanettir.

Bruno Ganz.. Sayın Adolf Hitler'i oynadığı rolünden....

Demek adın peter krans.. Keşke generallerim de senin kadar cesur olsaydı.. ( Not: Burada Führer genç askerlerine madalya takıyor. Teğmen de "Bu asker tek başına iki rus tankını yok etti demesi üzerien bu cümleyi kuruyor )

Sitelerde Paylaş

''kötülüğümü kutsal kitaptan çalıntı eski garip yöntemlerle gizliyorum, ve aslında bir şeytanken hep azizi oynuyorum.''

-V for Vendetta-

En cok V 'den alinti yapildi ! :)

Demek adam bizi baya etkilemis..

Edit:-Dun Minyatur-Sinema Muzesin'de Vandetta nin giysileri sergilendi..Ve bir cok filmin. Ordaydim ,hepsini gordum..

Sitelerde Paylaş

Dehri ve tyler polemiklerine ithafen; :)

Jadesotur - "Beynimizin en ilkel haliyle aşık oluruz: Sürüngen beyniyle... Aşık olunca serotonin seviyemiz bir nevrozun seviyesine düşer. Normalde bu depresyona yol açar ama aşık insandaki sonucu sevdiği kişiye tapılmasıdır ve bu uyuşturucu gibidir. Ama uyuşturucunun etkisi geçtiğinde vücut artık kendini diğer kişi olmadan düşünemez. İşte bu bağımlılığa bir isim vermişler: Aşk..."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...