Jump to content

Tek Cümleyle Film Özetleyebilme

Recommended Posts

"-Mahkumları da serbest bırakın savaş için asker lazım.

-Ama kraliçe onlar mahkum, onları neden bırakalım?

-Çünkü burası onların da vatanı!"

ELIZABETH ALTIN ÇAĞ

Filmde, kimse kraliçenin buyruğunu sorgulamaya cüret edemez. Zaten film neredeyse bunun üzerine kuruludur. İki istisna vardır, biri serseri ruhlu aşığı, diğeri baba figürü "vezir"i, piskoposu.

Oradaki monolog yaklaşık olarak:

"Tüm mahkumları serbest bırakın... İngiltere onların da vatanı."

Sitelerde Paylaş
  • İleti 262
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"dünyanın bütün meşhurları bununla traş oluyor. ingiltere kralı, rahmetli başkan kenedi, taçsız kral pele, bakkenbauer, kaleci mayer, nadya komanaçi, bricit bardot, fenerbahçeli cemil. hepsi şöhretlerini bu bıçağa borçludurlar."

neşeli günler - ziya (şener şen)

:lol:

Sitelerde Paylaş

konu başlığında tek cümle diyor ama ben bokunu çıkarmak istedim :)

"çilemse çekerim, kaderimse gülerim

istedim vermediler sen soforsun dediler

emegimiz bilek zoru allahim sen bizi koru

ask bir sudur ic ic kudur

aski cekene, derdi bilene sor

ask cekenin yol gidenin

kabahat sen de degil seni sevende

neaggghhhbeeerr!!!"

çiçek abbas atışma sahnesi

Sitelerde Paylaş
Filmde, kimse kraliçenin buyruğunu sorgulamaya cüret edemez. Zaten film neredeyse bunun üzerine kuruludur. İki istisna vardır, biri serseri ruhlu aşığı, diğeri baba figürü "vezir"i, piskoposu.

Oradaki monolog yaklaşık olarak:

"Tüm mahkumları serbest bırakın... İngiltere onların da vatanı."

Olabilir, diyaloğu tam hatırlamıyorum senin dediğin şekildeydi sanırım.

Şimdi Cinderella Man filminden bir kesit aktaralım :

J. J. Braddock son maçına çıkacaktır, karşıdaki adam kendisini öldürebilecek güçtedir sanırım daha önce ringte birini öldürmüştü.

Evinden elektriği ve aylık süt parasını kesmişler, borçlar katlanarak artmış.

Bu maç için basın toplantısında, bir gazetecinin şu sorusuna :

-Bu maç tehlikeli değil mi, bu maça ne için çıkıyorsunuz?

Braddock basit görünen ama onun hayatını bilenler için iç parcalıyıcı cevabını verir :

-Süt için.

İzlemeyenler Cinderella Man filmini izlesinler çok farklı bir boks filmi izleyeceksiniz hatta bokstan sıyrılıp gerçekleri göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş
Olabilir, diyaloğu tam hatırlamıyorum senin dediğin şekildeydi sanırım.

Şimdi Cinderella Man filminden bir kesit aktaralım :

J. J. Braddock son maçına çıkacaktır, karşıdaki adam kendisini öldürebilecek güçtedir sanırım daha önce ringte birini öldürmüştü.

Evinden elektriği ve aylık süt parasını kesmişler, borçlar katlanarak artmış.

Bu maç için basın toplantısında, bir gazetecinin şu sorusuna :

-Bu maç tehlikeli değil mi, bu maça ne için çıkıyorsunuz?

Braddock basit görünen ama onun hayatını bilenler için iç parcalıyıcı cevabını verir :

-Süt için.

İzlemeyenler Cinderella Man filmini izlesinler çok farklı bir boks filmi izleyeceksiniz hatta bokstan sıyrılıp gerçekleri göreceksiniz.

Efsanevi boksör Joe Louis "bu güne değin karşılaştığım en güçlü boksör Braddock'tu" demiştir.

Bu arada Joe Louis demişken bu büyük ustanın hayatından enstantanelerin aktarıldığı müthiş film "Bir Boksöre Ağıt" ya da DVD'lerdeki adıyla "Altın Eldiven" filmini herkese önermeden geçemeyeceğim. Başrollerde Antoney Quin ve Mikly Moonly'nin oynadığı bu baş yapıt, tüm trajedilerin kralıdır.

Sitelerde Paylaş

"Şu kuşları görüyor musun, seni çiğ çiğ yiyecekler. Gittiğin yerden bir daha geri dönemeyeceksin."

"Doğanın kalbindeki bu savaş da nedir? Neden doğa kendisiyle mücadele ediyor, toprak denizle savaşıyor? Doğanın içinde intikamcı bir güç mü var, bir değil de iki güç mü var?"

"Annemin öldüğü zamanki halini hatırlıyorum, suratı çökmüştü, derisi grileşmişti. Ona korkuyor musun, diye sormuştum. Sadece kafasını sallamıştı. Onun içinde gördüğüm ölüme dokunmaktan korkmuştum. Onun Tanrıya dönmesinde hiçbir güzel veya ilahi yan görememiştim. Belki de benim göremediğim ölümsüzlük orada gizli..?"

"Yanılıyorsun çavuş, bir dünya daha var ve ben orayı görebiliyorum"

İnce Kırmızı Hat

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Downfall

Söyleyen : Sayın Adolf Hitler :

"" Sizi mareşalliğe terfi ettiriyor, ve Hava kuvvetleri baş komutanı yapıyorum. Öyle önlemler aldım ki yakında bin adet jet avcı uçağını kontrol edebileceksiniz. Hava kuvvetlerini artık yeniden yapılandıracağız. Büyük hata yapıldı. Merhametsiz davranın.""

Ruhu şaad olsun.

Sitelerde Paylaş

Downfall

Söyleyen : Sayın Adolf Hitler :

"" Monke , geldiniz demek. Sizi berlin cephe şehri komutanı olarak atayorum. Berlin çatışmaya girdiğinde şehri siz savunacaksınız.""

Monke' nin cevabı : FÜHRERİM Berlin çatışmaya girdiğinde son adam kadar savaşacağız..

Ruhu şaad olsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...