Jump to content

Hz.Muhammed Hakkında bir soru?

KARAR VERELİM  

13 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ZUHRUF 45-Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor: Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız?

Soru 1: Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor Burada muhammed yüzyıllar önce ölmüş olan bu peygamberlere nasıl bu soruyu sorabilir? O çağda hala yaşayan başka peygamberler varmıydı?

Üstelik muhammed o sırada allah ile konuşuyor yani bunları söyleyen allah, yani diyorki bana inanmıyorsan peygamberlere sor. Bir allah nasıl olurda peygamberine birşeyler söylerken "git şunlarada sor" der?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hadi soruyu kendi içsel çelişkisini geçtik.

kendinden önce yaşamış hangi peygambere sorulması lazım.

kendinden önce yaşamış peygambermi var.

varsa ben niye bilmiyorum.

"demek ki bunu bilemeyecek kadar....."

diyor ve soruyu geçmeden yapamıyorsun?

ayrıca benim içsel çelişkim değil..Ateist arkadaşlarımız bir türlü karar veremediler..

Sitelerde Paylaş
"demek ki bunu bilemeyecek kadar....."

diyor ve soruyu geçmeden yapamıyorsun?

ayrıca benim içsel çelişkim değil..Ateist arkadaşlarımız bir türlü karar veremediler..

evet bunu bilemeyecek kadar derken ?

bana peygamber listesi verin o zaman.

Sitelerde Paylaş
evet bunu bilemeyecek kadar derken ?

bana peygamber listesi verin o zaman.

1. Adem (A.S.)

2. İdris (A.S.)

3. Nuh (A.S.)

4. Hûd (A.S.)

5. Salih (A.S.)

6. İbrahim (A.S.)

7. Lût (A.S.)

8. İsmail (A.S.)

9. İshak (A.S.)

10. Yâkup (A.S.)

11. Yûsuf (A.S.)

12. Eyyup (A.S.)

13. Şuayb (A.S.)

14. Musa (A.S.)

15. Ha­run (A.S.)

16. Dâvud (A.S.)

17. Süleyman (A.S.)

18. İlyas (A.S.)

19. Elyasa (A.S.)

20. Zülkifl (A.S.)

21. Yûnus (A.S.)

22. Zekeriya (A.S.)

23. Yahya (A.S.)

24. İsa (A.S.)

25. Muhammed (A.S.)

Kur'an-ı Kerîm'de Ztilkarneyn, Lokman ve Uzeyr isimleri de yer al­makla beraber bunların peygamber olup olmadıkları ihtilaflıdır.

Sitelerde Paylaş

ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirsin..Peygamberleri ben yollamadığım için sana sayamayacağım..

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage...._open&cid=9

o linktede yoksa soruyu bana PM den at ben sorayım o siteye...

Peygamber bunu bilemeyecek kadar.... dilim ve parmaklarım varmıyor yazmaya..ama işte bunu bile düşünemeyen nedir? sen bu sorunun cevabını kendi içinde ver..o cevapı noktaların yerine koy..

Sitelerde Paylaş
1. Adem (A.S.)

2. İdris (A.S.)

3. Nuh (A.S.)

4. Hûd (A.S.)

5. Salih (A.S.)

6. İbrahim (A.S.)

7. Lût (A.S.)

8. İsmail (A.S.)

9. İshak (A.S.)

10. Yâkup (A.S.)

11. Yûsuf (A.S.)

12. Eyyup (A.S.)

13. Şuayb (A.S.)

14. Musa (A.S.)

15. Ha­run (A.S.)

16. Dâvud (A.S.)

17. Süleyman (A.S.)

18. İlyas (A.S.)

19. Elyasa (A.S.)

20. Zülkifl (A.S.)

21. Yûnus (A.S.)

22. Zekeriya (A.S.)

23. Yahya (A.S.)

24. İsa (A.S.)

25. Muhammed (A.S.)

Kur'an-ı Kerîm'de Ztilkarneyn, Lokman ve Uzeyr isimleri de yer al­makla beraber bunların peygamber olup olmadıkları ihtilaflıdır.

Allah Razı Olsun...

ARKADAŞLAR TARTIŞMANIZ İÇİN LÜTFEN BAŞKA BAŞLIĞA GİDİNİZ..ŞURADA ATEİST KARDEŞLERİN ÇELİŞKİLERİNİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ..LÜTFEN RİCA EDİYORUM..

Sitelerde Paylaş

peki yazdığınız bu isimlerin tarih sahnesindeki varlıklarıyla ilgili ; tarihsel ve coğrafik verileri benim önüme koyabilirmisiniz.mesela ibrahimle ilgili Genesis Forumuma gidip eleştiri yapabilirmisiniz.veya ben sırayla babil sürgününe kadar olan kahramanların kolaj prototipler olduğunu söylesem bana aksini ispat edebilecekmisiniz.

tabi ki edemeyeceksiniz , şu ayet bu bu ayet bu diyeceksiniz.

hadi genesise tek cümle yazın bakalım.varsa o bilgi ve cesaret.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu çelişki kızarmakta olan bir kazın sırt ve karın bölgesi arasındaki yönsel zıtlık ile çok alakalı diye düşünüyorum...

Çünkü bu ve buna benze açtığım diğer ankette bir sonuç alamadık..

saygılar

Sitelerde Paylaş

Buna başka şıklarda eklemelisin.

Muhammed rahman denen başka birisinden öğrenmiştir bunları.

Bunlar islamın putperezlikten kalan kalıntılarıdır. vs. vs.

Aslında olay o kadar artadaki, Aşağıdaki sözleri bir allahın söylemiş olması mümkünkü? bir insan nasıl olurda allahın böyle şeyler söyleyeceğini düşünür?

xislam'ZUHRUF 45-Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız? [/i]

Soru 1: Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor Burada muhammed yüzyıllar önce ölmüş olan bu peygamberlere nasıl bu soruyu sorabilir? O çağda hala yaşayan başka peygamberler varmıydı?

Üstelik muhammed o sırada allah ile konuşuyor yani bunları söyleyen allah, yani diyorki bana inanmıyorsan peygamberlere sor. Bir allah nasıl olurda peygamberine birşeyler söylerken "git şunlarada sor" der?

Soru 2: Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız? Rahman allahın sıfatlarından birisi bu konuşan ise rahmanı yapan birisi olmalı çünki "Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız?" diyor.

Bu rahmanı yapan kim? Bu konuşan kaç tane ilah yapmış çünki "rahmandan başka ilahlar" diyor.

Rahmanı yapan varmıdır?

Sanırım o söyleyemediğin yerlerde CAHİL demek istiyorsun sen korkuyorsun bu arap bedevisine cahil demekten ama ben söylüyeyim.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
peki yazdığınız bu isimlerin tarih sahnesindeki varlıklarıyla ilgili ; tarihsel ve coğrafik verileri benim önüme koyabilirmisiniz.mesela ibrahimle ilgili Genesis Forumuma gidip eleştiri yapabilirmisiniz.veya ben sırayla babil sürgününe kadar olan kahramanların kolaj prototipler olduğunu söylesem bana aksini ispat edebilecekmisiniz.

tabi ki edemeyeceksiniz , şu ayet bu bu ayet bu diyeceksiniz.

hadi genesise tek cümle yazın bakalım.varsa o bilgi ve cesaret.

abi lütfen..tartışmanı bu sayfada sürdürmesen...mümüknse oyunu kullanıp sayfayı doldurmasan..Ateist arkadaşlarımızın fikirlerinin yeri burası..

Sitelerde Paylaş
abi lütfen..tartışmanı bu sayfada sürdürmesen...mümüknse oyunu kullanıp sayfayı doldurmasan..Ateist arkadaşlarımızın fikirlerinin yeri burası..

ben tartışmıyorum verdiğin ayette bahsi geçen diğer peygamberlerin olmadığını

sadece kolaj şahsiyetler olduğunu söylüyorum.

aksinide söyleyen varsa hodri meydan diyorum.

yahudiler arap muhoyu kandırmış oda kitabına eklemiş.

Sitelerde Paylaş
Buna başka şıklarda eklemelisin.

Muhammed rahman denen başka birisinden öğrenmiştir bunları.

Bunlar islamın putperezlikten kalan kalıntılarıdır. vs. vs.

Aslında olay o kadar artadaki, Aşağıdaki sözleri bir allahın söylemiş olması mümkünkü? bir insan nasıl olurda allahın böyle şeyler söyleyeceğini düşünür?

Demek ki insanların bu kadar basit bir şeyi düşünemeyeceğini düşünemeyecek kadar.....

1.Şıkkı dillendirmekten öte birşey değil bu....

saygılar

Sitelerde Paylaş
Aslında bu çelişki kızarmakta olan bir kazın sırt ve karın bölgesi arasındaki yönsel zıtlık ile çok alakalı diye düşünüyorum...

Çünkü bu ve buna benze açtığım diğer ankette bir sonuç alamadık..

saygılar

saçma sapan konular açarsan bir sonuç alamazsın tabi.

Sonra bu tip konularda varlılması gereken sonuç zaten çok açıktır.

Kuran çok açık bir şekilde çelişkidir bu ispatlanır ama nedense hep bir sonuç alınamadı derler müslümanlar.

Sitelerde Paylaş
ben tartışmıyorum verdiğin ayette bahsi geçen diğer peygamberlerin olmadığını

sadece kolaj şahsiyetler olduğunu söylüyorum.

aksinide söyleyen varsa hodri meydan diyorum.

yahudiler arap muhoyu kandırmış oda kitabına eklemiş.

Tamam senin Muhon kandırılmış..Zaten yukarıdaki ayetlerin sonunu düşünemeyecek kadar.....diyorsun bu sözlerinle..

Sitelerde Paylaş
Tamam senin Muhon kandırılmış..Zaten yukarıdaki ayetlerin sonunu düşünemeyecek kadar.....diyorsun bu sözlerinle..

Senin görüşün nedir?

aşağıdakileri yazan birisi sence neden peygamberdir.

Bunları yazan peygamber dediğiniz kişi değilse o zaman bu saçmalıkalrı yapan allahtır demiş olursunuz.

ZUHRUF 45-Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimize de sor: Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız?

Soru 2: Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız? Rahman allahın sıfatlarından birisi bu konuşan ise rahmanı yapan birisi olmalı çünki "Biz Rahman'dan başka ibadet olunacak ilahlar yapmış mıyız?" diyor.

Bu rahmanı yapan kim? Bu konuşan kaç tane ilah yapmış çünki "rahmandan başka ilahlar" diyor.

Rahmanı yapan varmıdır?

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
saçma sapan konular açarsan bir sonuç alamazsın tabi.

Sonra bu tip konularda varlılması gereken sonuç zaten çok açıktır.

Kuran çok açık bir şekilde çelişkidir bu ispatlanır ama nedense hep bir sonuç alınamadı derler müslümanlar.

Saçmalığı göster başka birşey istemiyorum....

Dünya'nın öküz ve balık üstünde olmadığını düşünemeyecek kadar......

Onu bile biliyor..çok uyanık..müslümanları kandırmaya çalışmış.....Çok zekii biri...

(nasıl kandırılıyorsa)

Sitelerde Paylaş
Saçmalığı göster başka birşey istemiyorum....

Dünya'nın öküz ve balık üstünde olmadığını düşünemeyecek kadar......

Onu bile biliyor..çok uyanık..müslümanları kandırmaya çalışmış.....Çok zekii biri...

(nasıl kandırılıyorsa)

Bunu anlamak için muhammedin 1400 yıl önce yaşamış cahil bir bedevi olduğu gerçeğini düşün.

Baksana bu arap allahından korktuğundan yazamıyor bile.

Korkam korkma rahatla yaz birşey yapmayacak :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...