Jump to content

Hz.Muhammed Hakkında bir soru?

KARAR VERELİM  

13 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1. Adem (A.S.)

2. İdris (A.S.)

3. Nuh (A.S.)

4. Hûd (A.S.)

5. Salih (A.S.)

6. İbrahim (A.S.)

7. Lût (A.S.)

8. İsmail (A.S.)

9. İshak (A.S.)

10. Yâkup (A.S.)

11. Yûsuf (A.S.)

12. Eyyup (A.S.)

13. Şuayb (A.S.)

14. Musa (A.S.)

15. Ha­run (A.S.)

16. Dâvud (A.S.)

17. Süleyman (A.S.)

18. İlyas (A.S.)

19. Elyasa (A.S.)

20. Zülkifl (A.S.)

21. Yûnus (A.S.)

22. Zekeriya (A.S.)

23. Yahya (A.S.)

24. İsa (A.S.)

25. Muhammed (A.S.)

Kur'an-ı Kerîm'de Ztilkarneyn, Lokman ve Uzeyr isimleri de yer al­makla beraber bunların peygamber olup olmadıkları ihtilaflıdır.

Bu kadarcıkmı?

Ben 200,000 diye duymuştumda neyse demek bukadarcık var.

İslamda itiliflı olmayan şeylerin sayısı kaçtır?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Senin görüşün nedir?

EŞHEDÜENLA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUR RASULULLAH...Her nekadar bu bir realite olsa da sana görüş gibi gelebiliyor..

Bunları yazan peygamber dediğiniz kişi değilse o zaman bu saçmalıkalrı yapan allahtır demiş olursunuz.

Zaten onlar ayet..Şimdi sen bunları saçmalık diye nitelendirerek 1.şıkkı seçmiş oluyorsun...

AYRICA...AYETLERİN BAŞINI AL SONUNU BIRAK...SONUNU AL BİR SONRAKİ KALSIN..şeklinde giderek insanlara bir nane bulmuş gibi lanse etmeyin lütfen...

Buyur" Allah kendinden büyük taş yaratabilir mi?"

Buyur" Allah nerede?Bilmem kime tecaviz var niye ortada yok"

Bu ve benzeri sorularınız hep mantık yanılgısı...Ve saçma sapan sorular..

Buyur" Ahirete gidip de gelen mi var..."

Buyur bitane daha " Görmediğime inanmam..Allah çıksın karşıma ben Allah'ım desin.." Bekle canım bekle çıkar...Bekle belki bir gün gelir de yolsuzluğu çözer...bekle çooook beklersin sen...

saygılar..

Sitelerde Paylaş
EŞHEDÜENLA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUR RASULULLAH...Her nekadar bu bir realite olsa da sana görüş gibi gelebiliyor..

Zaten onlar ayet..Şimdi sen bunları saçmalık diye nitelendirerek 1.şıkkı seçmiş oluyorsun...

AYRICA...AYETLERİN BAŞINI AL SONUNU BIRAK...SONUNU AL BİR SONRAKİ KALSIN..şeklinde giderek insanlara bir nane bulmuş gibi lanse etmeyin lütfen...

Buyur" Allah kendinden büyük taş yaratabilir mi?"

Bu ve benzeri sorularınız hep mantık yanılgısı...Ve saçma sapan sorular..

Buyur bitane daha " Görmediğime inanmam..Allah çıksın karşıma ben Allah'ım desin.." Bekle canım bekle çıkar...Bekle belki bir gün gelir de yolsuzluğu çözer...bekle çooook beklersin sen...

saygılar..

Evet bu sorulara aynen katılıyorum.

Senin cevap dediğin bunu bilgisiz müslüman neden muhammed peygamberdir diyorum bana verdiği cevap kelimeişehadet işte cehalet.

Sen bunların birisine cevap versene?

Bende kendimi allah ilan ederim bana bu sorular geldiğinde senin yaptıklarını yaparın o zaman ne yapacaksın?

Evet bu sorulara cevap versene: Buyur" Allah kendinden büyük taş yaratabilir mi?"

Ve saçma sapan sorular..

Bu sorular içini acıtıyor değilmi?

Sitelerde Paylaş
Bunlar Kur'an'da geçenler arkadaşım. Yoksa 124. 000 tane olduğunu belirtmişlerdir.

Demek 124,000 ha vaybe allahın o kadar gücü var ama 1400 tane peygamber göndermiş hala becerememiş işini.

Sizi bilmiyorum ama bu bence beceriksizlikitr.

Hangi zeka bunu yapar hadi birtane gönderdin olmadı 2. si olmadı 3, 4, 5, 6, 116, 1456, hala aynı taktiği yapıyor ya ben onu göremiyorum sizler söyleyin bu böyle olmaz. hiç derste almıyor bu allah. denenmişi tekrar deneke zaman kaybıdır bunu 3 yaşında çocuk bile bilir.

Sitelerde Paylaş
Bunu anlamak için muhammedin 1400 yıl önce yaşamış cahil bir bedevi olduğu gerçeğini düşün.

Baksana bu arap allahından korktuğundan yazamıyor bile.

Korkam korkma rahatla yaz birşey yapmayacak :lol:

Korkmuyorum..Fakat bende evrimin hâla açıklayamadığı ama Rabbimin bana bahşettiği EDEP ve SAYGI mevcut...

hani şu senin sürekli mesajlarının sonuna yazdığın Saygı...

Sitelerde Paylaş
Demek 124,000 ha vaybe allahın o kadar gücü var ama 1400 tane peygamber göndermiş hala becerememiş işini.

Sizi bilmiyorum ama bu bence beceriksizlikitr.

Hangi zeka bunu yapar hadi birtane gönderdin olmadı 2. si olmadı 3, 4, 5, 6, 116, 1456, hala aynı taktiği yapıyor ya ben onu göremiyorum sizler söyleyin bu böyle olmaz. hiç derste almıyor bu allah. denenmişi tekrar deneke zaman kaybıdır bunu 3 yaşında çocuk bile bilir.

3 yaşında çocuğun bilemediğinin peşinden prfolar birsürü alimler Bediüzzaman gibi dahiler gidiyor..

Ve biliyorum ki senin hipotezlerinin arkasında da biiirsürü proflar zeki insanlar var..

Şimdi sana soruyorum arkadaşım..bu iş bu kadar kolay mı??

Sitelerde Paylaş
Evet bu sorulara aynen katılıyorum.

Senin cevap dediğin bunu bilgisiz müslüman neden muhammed peygamberdir diyorum bana verdiği cevap kelimeişehadet işte cehalet.

Sen bunların birisine cevap versene?

Bende kendimi allah ilan ederim bana bu sorular geldiğinde senin yaptıklarını yaparın o zaman ne yapacaksın?

Evet bu sorulara cevap versene: Buyur" Allah kendinden büyük taş yaratabilir mi?"

Ve saçma sapan sorular..

Bu sorular içini acıtıyor değilmi?

İnan ki hiiç acıtmıyor.... :) Hepsi aptal aptal sorular..

hepsine teker teker ceavap vererek vakit kaybetmek istemiyorum..çok isteyen olursa girsin cevaplarını alsın hepsinin var..

sorularlaislamiyet.com

Değinmek istediğim diğer konu şu...

Şimdi bana " bunları ezberlemişsiin sen" diye bir tepki gelecek..Ama benim içimden de " Eee..sen de bu soruları Mrx'n Richard'ın kitabından ezberlemişsiin" diye bir ses gelecek...gel sen çöz bu paradoksu..tabii hakaretten vakit bulursan...

saygılar..

Sitelerde Paylaş
saçma sapan konular açarsan bir sonuç alamazsın tabi.

Sonra bu tip konularda varlılması gereken sonuç zaten çok açıktır.

Kuran çok açık bir şekilde çelişkidir bu ispatlanır ama nedense hep bir sonuç alınamadı derler müslümanlar.

Kur'an çelişkidir ve ispatlanır...Tamam o zaman..bana şimdi hemen Peygamberimin bu basit şeyleri düşünemeyecek kadar.....olduğunu ispatla...

ve hemen peşine...bu kadar basit şeyleri onca insana nasıl yutturmuş onu ispatla..Kılınç zoru filan yemez...

Şu çağda bile biiirsürü zeki aklı başında insan var.."Eğer bu adam deli ise akıllı adam yok" diye rapor tutulan Bediüzzaman var..Birde onun binlerce kere yargılanan ve beraat etmiş eserleri var...Şimdi bunlar da hep kandırılmış mı anasını satayım..

Buyur bana bunlar da 3 yaşındaki çocuk bile bilir derecede ispat et..

saygılar..

Sitelerde Paylaş
Korkmuyorum..Fakat bende evrimin hâla açıklayamadığı ama Rabbimin bana bahşettiği EDEP ve SAYGI mevcut...

hani şu senin sürekli mesajlarının sonuna yazdığın Saygı...

Evrimin açıklayamadığı şeyi allah nerede açıklamış?

kimsenin bilmediği bir soruya bir arap çıkıyor bunu o yaptı diyor inanıyorsun ama bugünün bilimine inanmıyorsun.

Kuranın yaratılışını bir oku istersen.

KURAN'IN YARATILIS HIKAYESINDEKI ÇELISKILER

Allah, Meleklere "yeryüzünde bir halife var edecegim" diyor. Elbette aklimiza hemen, ilk insan olan Adem'in nasil bir halife olacagi sorusu geliyor. Halife'nin Tanrinin temsilcisi oldugunu düsünürsek, belki sorumuza bir ölçüde cevap almis oluruz. Yani Adem, yeryüzünde ilk insan olarak Tanri'yi temsil edecektir. Asil sorun zaten bu noktada basliyor: Adem, yeryüzünde degil cennette yaratiliyor! Üstelik eger Seytan onu kandirip ceza olarak Dünyaya gönderilmesine yol açmasa, sonsuza kadar orada kalacak! Madem ki Adem cennette yasayacak, neden dünya yaratildi? Bu sorularin cevabini almak kolay olmasa gerek...

Melekler, "orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksin?" diyorlar. Melekler, gayet mantikli bir sebebe dayanarak, ve tarihe bakildiginda kolayca görülecegi gibi, hakli olarak bu soruyu soruyorlar.

Allah, "ben sizin bilmediginizi bilirim" diyor. Ama hiçbir açiklama yapmiyor. Üstelik melekleri tersliyor. Henüz olgunluga ulasamamis küçük bir çocuk bile kendisine mantikli bir soru soruldugunda karsisindakini terslemezken, Allah'in meleklerine bu sekilde davranmasini olgunluk kavramiyla bagdastiramiyoruz. Birkaç ayet sonra meleklerin kendi agzindan duyacagimiz gibi, melekler Allah'in verdigi bilgiden fazlasini bilmiyorlar. Ve bu yorumu yaparken de Allah'in kendilerine verdigi bilgiye dayaniyorlar. Üstelik söyledikleri tamamen dogru...Yine de Allah istedigini yapiyor.

Allah, Adem'i topraktan var ediyor. Kuran'in anlatim eksikligi burada kendisini gösteriyor, çünkü hikayede Adem'in yaratilmasi anlatilmiyor. Biz de Adem'in nasil yaratildigini baska ayetlerden ögrenmek zorunda kaliyoruz. Adem'in yaratilisinda topragin kullanilmasinin nedeni, (Aslinda bu madde birçok ayette farkli tarif ediliyor. Bazen "süzme çamur", bazen "özlü ve yapiskan balçik", bazen "pismis çamur gibi kuru balçik" olarak tarif edilmistir bu madde.) elbette topragin üretici karakteriyle ilgilidir. O zamanlar insani meydana getiren maddeler hakkinda hiçbir sey bilinmedigi için, "bitkileri yoktan var eden" toprak; bu üretici karakteri ile, insanin da yaratilmasi için en uygun madde olarak görülmüstür. Ayrica "ol" deyince her seyi olduran Tanri'nin neden insani yaratmak için bir madde kullandigi sorusu sorulabilir. Bu sorulari baska bir baslik altinda tekrar tartismak üzere, simdilik geçiyoruz.

Allah, melekleri sinava çekiyor. Hikayenin bu kismi gerçekten çok ilginç. Öncelikle iyiligin ve dogrulugun sembolü Allah,

meleklerinin samimiyetinden (!) süphe diyor. Ve onlari sinava çekiyor. Üstelik sinav tamamen adaletsiz. Allah resmen Adem'e kopya veriyor. Melekler de kendilerine verilmeyeni bilmedikleri için sorulari cevaplayamiyor. Allah katinda gerçeklesen bu olay bize oralarda bile düzenin hakim olmadigini gösteriyor.

Allah "size söylememis miydim?" diyor. Allah, haksizlik yaptigi yetmemis gibi, bir de Adem'e övgüler düzüyor.

Melekler secde ediyor, Iblis etmiyor. Burada Seytan'in içinde "Allah korkusunun" olmadigini görüyoruz. Çünkü resmen Allah'a kafa tutuyor. Allah'in yarattigi bir meleginin kendisine bas kaldirmasi gerçekten çok ilginç. Yeryüzünde her saniyeyi Allah korkusu ile geçirmemiz istenirken Allah kendi katinda ve kendisiyle yüz yüze olan meleklere bile korkuyu asilayamamis...

Allah Iblis'i kovuyor, Iblis süre istiyor. Allah hiçbir açiklama yapmadan, Adem'in hangi yaninin üstün oldugunu bile açiklamadan Seytan'i kovuyor. Üstelik birkaç ayet sonra Seytan Adem'i kandirabilecegine göre, gerçekten de Adem bir "aciz insan" ve pek bir üstünlügü yok. Allah "ceza gününe kadar lanetim üzerinde olsun diyor, ama somut bir ceza verdigi yok. Iblis kiyamete kadar süre istiyor ve Allah kabul ediyor. Yani Allah, insanlari yoldan çikarmasi için Iblis'e firsat veriyor.

Iblis, "herkesi azdiracagim" diyor. Iblis'in inanilmaz cesareti burada da kendisini gösteriyor. Sanki karsisinda kendisini bir hamlede yok edebilecek güçteki Tanri yokmus gibi davraniyor ve "herkesi azdiracagim" diyor. Halbuki Adem sonsuza kadar cennette yasayacak. Demek ki Iblis, Adem'i kandiracagindan bu kadar emin. Allah da bundan (Adem'in kandirilacagindan) bu kadar emin olmali ki, "sana uyanlari da seninle beraber cehenneme atacagim" diyor. Burada cehennemden bahsedilmesi de, cehennemin var oldugunu gösteriyor. Yoksa hikayemizde "...bunun üzerine Allah seytan ve ona uyanlari cezalandirmak için cehennemi yaratti" diye bir bölüm de olmasi gerekirdi. Zaten Allah Adem ile Havva'yi cennete gönderdigine göre cennet diye bir yer var. O zaman da cehennemin neden var oldugu sorusu geliyor insanin aklina. "Yoksa Allah Iblis'in böyle davranacagini ve Adem'in de ona uyacagini biliyor muydu?" diye sormaktan alamiyoruz kendimizi... Bu soruyu "Eger Iblis secde etseydi, neler olurdu?" diye sorarsak sanirim çarpiklik daha belirginlesecektir. Çünkü o zaman herkes memnun olacakti, Adem'le Havva sonsuza kadar cennette kalacakti. Insanlari yoldan çikaracak bir seytan olmayacakti, böylelikle ceza-ödül kavramlarinin dogal sonucu olan cennet ve cehennem de anlamlarini yitirecekti. Bu sorulari çogaltmak mümkün. Ancak hiç biri için tatmin edici bir cevap alamayacagimizi bildigimiz için baska yorumlar yapmayi gereksiz buluyoruz.

Allah, Adem'e; "Sen ve esin cennette kalin, ama su agaca yaklasmayin" diyor. Biz de hemen, asgari tutarliligin ve mantigin geregi olarak bu keyfiligin nedenini soruyoruz. Cennette zararli bir agacin olmasinin nedeni ne olabilir? Allah'in Adem'i o meyveden uzak tutmak için yapabilecegi baska bir sey yok mu? Allah "sakin Seytan sizi cennetten çikarmasin" diyor. Halbuki Adem yeryüzü için yaratilmisti.

Seytan Adem ve Havva'yi kandiriyor. Burada cennetin hiç de sandigimiz gibi bir yer olmadigini görüyoruz. Cennette zararli agaçlar var. Üstelik Seytan cennete elini kolunu sallaya sallaya girebiliyor. Seytan Adem'e "Allah melek olacaginiz için bu agaci yasakladi" diyor. Ve Adem meyveyi bu yüzden yiyor. Allah'tan hiç korkmuyor, ve kendisine yalan söyledigine inaniyor. Peygamberi Allah'a güvenmiyor! Olay bununla da bitmiyor. Adem melek olmak için elmayi yedigine göre, melekler Adem'den üstün varliklar. Öyleyse ilk basta meleklerin Adem'e secde etmek istememeleri çok dogal. Hatta Seytan bile bu durumda hakli görünüyor. Her seyden haberdar olan, her seyi gören ve bilen Tanri o sirada ortada yok... Adem'in aldatilmasini engellemek için hiçbir sey yapmiyor. Sanki her sey önceden planlanmis gibi. Allah'in cennetinin korumasizligi bir yana, orada insanlar kandirilabiliyor bile! Üstelik kandirilan Adem Peygamber! Insanin aklina ister istemez "Adem bile kandiriliyorsa, 'aciz' insan nasil kanmaz?" sorusu geliyor. Adem ve Havva meyveden yiyince hemen "zalimlerden oluyorlar" Ayrica"ayip yerleri görünüyor" ve hemen cennet yapraklariyla örtmeye çalisiyorlar. Aslinda Kuran'da, eslerin birbirlerinin cinsel organlarini görmesinin haram olmadigi Müminun suresi 6. ayette anlatiliyor. Ama bizimkiler herhalde Allah'in kanunlarindan haberdar degil ki, örtünmeye çalisiyorlar.

Allah, Adem ve Havva'yi yeryüzüne gönderiyor. O ana kadar ortada görünmeyen Allah hemen ortaya çikiyor ve Adem ile Havva'yi cezalandiriyor. "Birbirinize düsman olarak inin" diyor onlara. Bu tavir onun yüceligiyle hiç bagdasmiyor oysa. Cezanin da gerçeklesmesi gerekiyor. Yoksa masalimizin bir anlami kalmayacak.

Adem tövbe ediyor. Ve Allah tövbesini kabul ediyor. Ediyor ama, Adem yine de dünyada kaliyor. Böylelikle her tövbe edeni bagisladigini iddia eden Tanri'nin ne kadar dogru sözlü oldugunu bir daha görüyoruz. Halbuki Seytan tövbe bile etmemisken cezasi ertelemisti... Taha suresinde bu olay anlatilirken en basta Adem'in unutkanligina baglaniyor, birkaç ayet sonra ise "Adem baskaldirdi" deniyor. Bu da hikayemizdeki çeliskiler arasinda yerini aliyor. Allah Adem'in tövbesini kabul edip yol gösterdikten sonra ise "Elbet benden bir yol gösterici gelir" diyor. Allah gösterdigi dogru yolu yetersiz bulmus olacak ki, bir yol gösterici gönderecegini söylüyor. Bilimsel veriler, ilk insan ortaya çiktiktan sonra, Ibrahim'in peygamberlik iddiasina kadar binlerce yil hiçbir peygamberin ortaya çikmadigini gösteriyor. Yani Allah'in yol göstericisi biraz geç geliyor...Bu hikaye bize, Adem'in bir peygamber degil, bir suçlu oldugunu ve bu dünyaya da cezasini çekmek için gönderildigini anlatiyor.

Sonuç

Yillardir seriatçilarin dilinden düsürmedigi, bazi sahtekarlarin milyarlar harcayarak bilimsel bir gerçekmis gibi göstermeye çalistigi "yaratilis" kavraminin ne kadar mantikli(!) ve ne kadar bilimsel(!) oldugunu gördük. Asli Babil ve Sümer uygarliklarina, yani M.Ö 3 bin yillarina dayanan bu masalin bilimsel verilerle karsilastirildiginda hiçbir degeri yoktur. Üstelik bu hikayeyi elestirebilmek için herhangi bir bilimsel veriye bile ihtiyaç duyulmaz. Sadece iç çeliskileri bile, bu hikayenin Tanri tarafindan yazilmadigini, ve basit bir efsaneden öte deger tasimadigini gösterebilir.

Sitelerde Paylaş
3 yaşında çocuğun bilemediğinin peşinden prfolar birsürü alimler Bediüzzaman gibi dahiler gidiyor..

Ve biliyorum ki senin hipotezlerinin arkasında da biiirsürü proflar zeki insanlar var..

Şimdi sana soruyorum arkadaşım..bu iş bu kadar kolay mı??

İşte bana cevap yazdığın o yazıda herşey var oku kolaymı zormu anlarsın.

Sitelerde Paylaş
İnan ki hiiç acıtmıyor.... :) Hepsi aptal aptal sorular..

hepsine teker teker ceavap vererek vakit kaybetmek istemiyorum..çok isteyen olursa girsin cevaplarını alsın hepsinin var..

sorularlaislamiyet.com

Değinmek istediğim diğer konu şu...

Şimdi bana " bunları ezberlemişsiin sen" diye bir tepki gelecek..Ama benim içimden de " Eee..sen de bu soruları Mrx'n Richard'ın kitabından ezberlemişsiin" diye bir ses gelecek...gel sen çöz bu paradoksu..tabii hakaretten vakit bulursan...

saygılar..

Kıvırmak müslümana çok yakışıyor neden olsa arap geleneğidir.

Cevap veririmiş ama zaman kaybetmek istemiyormuş.

Sitelerde Paylaş
Kur'an çelişkidir ve ispatlanır...Tamam o zaman..bana şimdi hemen Peygamberimin bu basit şeyleri düşünemeyecek kadar.....olduğunu ispatla...

ve hemen peşine...bu kadar basit şeyleri onca insana nasıl yutturmuş onu ispatla..Kılınç zoru filan yemez...

Şu çağda bile biiirsürü zeki aklı başında insan var.."Eğer bu adam deli ise akıllı adam yok" diye rapor tutulan Bediüzzaman var..Birde onun binlerce kere yargılanan ve beraat etmiş eserleri var...Şimdi bunlar da hep kandırılmış mı anasını satayım..

Buyur bana bunlar da 3 yaşındaki çocuk bile bilir derecede ispat et..

saygılar..

Kur'an çelişkidir ve ispatlanır...Tamam o zaman..bana şimdi hemen Peygamberimin bu basit şeyleri düşünemeyecek kadar.....olduğunu ispatla... bak kızma ama bazan gerçekten acıyorum sizlere ortada cahilce yazılmış birşey var yazan belli sen belli olan bir şeyi ispatla diyorsun. (nokta lar olarak yazmadığın şeyin ne olduğu belli değil o yüzdende orasını doldurki ne demek sitediğini anlayalım)

ve hemen peşine...bu kadar basit şeyleri onca insana nasıl yutturmuş onu ispatla..Kılınç zoru filan yemez... ne yersin kıymalı pide iyi gider değilmi? islam tarihini okumanı tavsiye ederim ama sakallı yobazlarınkini değil sadece birazda gerçekleri oku. cevabın nasıl geleceğini bildiğinden o vereceğin cevabı yemezler demişsin çokta kurnazsın evet kılç zoru ile zorla bir böyle güşün insanlar cahil bu çağda bile eğitim seviyesi düşük yerlerde insanalr nelere inanıyorlar ne sakallılar adamalrın karılarını beceriyorlar üstelik adam kendisi götürüyor karısını hocası becersin diye adam rüyamda gördüm allah senin karını bana nasip etti diyor ötekide cennete kendisine yer kapma hayali ile karısını götür

yor hocaya ve diğer odada bekliyor ve bunlar şimdikli zamanda oluyor birde sen 1400 yıl önceki durumu düşünsene.

bir topluma bunların birazını dayattığın zaman o dönemdekiler için bazı sorunalr olur sonra gelen kuşak artık bunları kanıksar nüfus arttıkçada yayılır.

Şu çağda bile biiirsürü zeki aklı başında insan var.."Eğer bu adam deli ise akıllı adam yok" diye rapor tutulan Bediüzzaman var..Birde onun binlerce kere yargılanan ve beraat etmiş eserleri var...Şimdi bunlar da hep kandırılmış mı anasını satayım.. ama bunları söyleyenlerin 10 katıda aksini söyleyenler var. dünyada sadece islamcıalr yok biliyorsun.

Muhammde sapık, terorist diyenlerde var kurana sadist kitabı dünyada yasaklanmalı diyenlerde var üstelik bunlar dünyada çok büyük bir çoğunluk.. kuran gibi bir kitabı okuyup anlayan bir insanın buna allahın kitabı demesi aklen mümkün değildir. eğer söylüyorsa mutlaka bir çıkarı vardır

Buyur bana bunlar da 3 yaşındaki çocuk bile bilir derecede ispat et.. 3 değilde 3,5 yaşındakilerin anlayacağı şekilde izah ettim kusuruma bakma.

Sitelerde Paylaş

Bana İlhan Arsel?den alıntı yapıp bir çok çarptırmalar ile cevap getirme..Sonra da bana derler alıntı yapıp kirletme diye..Bana derler başkalarının fikirleri işle yaşama diye?Buradaki çarptırmalara teker teker cevap verecek değilim..Fakat önce temel sorunları halletmen temennisi ile dostum?

Kıvırmak müslümana çok yakışıyor neden olsa arap geleneğidir.

Cevap veririmiş ama zaman kaybetmek istemiyormuş.

arkadaşım bak...seviyeyi biraz daha korumanı öneriyorum..

Sen Allah'ın Mekan ve Zamandan münezzeh iken bunların zıttı ile nasıl soru sorarsın??Önce bunu hallet..Ve sağ sol büyük küçük uzun kısa 1 metre vsvs..gibi kavramların "izafi" olduğunu öğren ve sonra bu sırf insanların akıllarını bulamak için sorulan sorulardan vazgeçersin...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bak kızma ama bazan gerçekten acıyorum sizlere ortada cahilce yazılmış birşey var yazan belli sen belli olan bir şeyi ispatla diyorsun. (nokta lar olarak yazmadığın şeyin ne olduğu belli değil o yüzdende orasını doldurki ne demek sitediğini anlayalım)

Peygamber eğer dünyanın öküz ve balık üstünde olmadığını anlayamayacak kadar -sizce geri zekalı-(Affeyle ya Rasül) mı???

O halde müslüman ve gayet aklı başında coğrafyacılar ne arıyor..bir dakika kaybetmeden müslümanlığı bırakmaları lazım..

Bu konuda sana Kıvırmanın böylesi diyerek sizce kıvırma olan o cevaba bakabilir ve Peygamberimin nekadar güzel manalara değindiğini okuyabilirsin...

ne yersin kıymalı pide iyi gider değilmi? islam tarihini okumanı tavsiye ederim ama sakallı yobazlarınkini değil sadece birazda gerçekleri oku. cevabın nasıl geleceğini bildiğinden o vereceğin cevabı yemezler demişsin çokta kurnazsın evet kılç zoru ile zorla bir böyle güşün insanlar cahil bu çağda bile eğitim seviyesi düşük yerlerde insanalr nelere inanıyorlar ne sakallılar adamalrın karılarını beceriyorlar üstelik adam kendisi götürüyor karısını hocası becersin diye adam rüyamda gördüm allah senin karını bana nasip etti diyor ötekide cennete kendisine yer kapma hayali ile karısını götür

yor hocaya ve diğer odada bekliyor ve bunlar şimdikli zamanda oluyor birde sen 1400 yıl önceki durumu düşünsene.

bir topluma bunların birazını dayattığın zaman o dönemdekiler için bazı sorunalr olur sonra gelen kuşak artık bunları kanıksar nüfus arttıkçada yayılır.

Şimdi sende kusura bakma ama.."kılınç zoruyla mı?" diye kestiğin yerin hemen ardında bunun olmadığı yazıyor ve kesiyorsun..tıpkı ayetleri kesip biçip kafanıza göre " .. bundan o çıkar bu çıkar.." dediğiniz gibi..Mesela Kuranda "namaza yaklaşmayın " diye bir ifade var...gel şimdi bunun birine yutturalım beraber... olur mu?sayın hâla kedi ismini bulamamış xislam...

ama bunları söyleyenlerin 10 katıda aksini söyleyenler var. dünyada sadece islamcıalr yok biliyorsun.

Muhammde sapık, terorist diyenlerde var kurana sadist kitabı dünyada yasaklanmalı diyenlerde var üstelik bunlar dünyada çok büyük bir çoğunluk.. kuran gibi bir kitabı okuyup anlayan bir insanın buna allahın kitabı demesi aklen mümkün değildir. eğer söylüyorsa mutlaka bir çıkarı vardır

İşte buna çok ama çok hayret ediyorum arkadaşım..buna cevabın "çıkarı vardır" ise geç bu işleri derim sana..Başta ben ve birsürü tanıdığım hiç bir çıkarı olmadığı halde hala bu yoldayız..Bediüzzaman ise eğer çıkar için bu yolda olsaydı Atatürk'ün teklif ettiği Şeyh-ül İslamlığı kabul etmezmiydi??Veya birtane bile evi olmaz mıydı?? veya ömrü mahkemelerde hapishanlerede geçer miydi??Veya Mus'ab Bin Umeyr..Veya Süleyman Hilmi Tunahan...Yaz yaz bitmez dostum..bence bu "çıkar için" diye kestirip atmayı geç ve şu an benim yaptığım gibi bunun hayreti ile bu işin kökünü sorgula..

Buyur bana bunlar da 3 yaşındaki çocuk bile bilir derecede ispat et.. 3 değilde 3,5 yaşındakilerin anlayacağı şekilde izah ettim kusuruma bakma.

Teşekkür ederim..Keşke herkes senin gibi anlayışlı olsa

Saygılar

tarihinde Gündüzalp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben açık oy kullanmak istiyorum oyum a şık kı .

Neyse efendim mevzuyu büyütmeyelim öküz altında buzağı aramayalım.

Ateistler ihtilafta kaldı şimdi....

Bence mesele pişmekte olan bir kazın sırt ve karın bölgeleri kadar zıt iki görüşün savunulmasında...Yanmaması lazım değil mi?

HİİÇ UZATMAYALIM ARKADAŞLAR...BAKINIZ ÇOK DEĞERLİ VE SAYGI DUYDUĞUM İNSAN Requiem ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞ..

yoksa ya muhammed kesin peygamberdir ya da değildir(başka seçenek yok).....

Not:......noktalardan sonraki kısmı kendi yorumu olduğu için yer vermedim..fakat yukarıdaki yorumu gayet takdire şayandır..

Hakaret etmeden varılabilecek en güzel sonuçtur..Kendisini tekrar tekrar tebrik ediyorum...

saygılar

Sitelerde Paylaş
şıkların hiç biri bana uymuyor. Zaten şu forumda bir anket yapılıp da seçeneklerinden birinin bana uygun geldiğini hatırlamıyorum...

Hz Muhammed'i cahil diye adlandırmam kesinlikle mümkün değil...

Peki adlandıran arkadaşlara buradan bir çift sözün yok mu?

ya da kışkırtıcı olmamak adına şöyle diyim..

niye?

Sitelerde Paylaş
Peki adlandıran arkadaşlara buradan bir çift sözün yok mu?

ya da kışkırtıcı olmamak adına şöyle diyim..

niye?

Hz Muhammed'i cahil olarak gören insanlara bir çift sözüm olamaz çünkü bu onların bakış açısı...

Sitelerde Paylaş
Hz Muhammed'i cahil olarak gören insanlara bir çift sözüm olamaz çünkü bu onların bakış açısı...

Eyv..

Bakış açılarını youtube köşelerinde orada burada millete "dikte etme" haklarının olmadığını ve bunun bir "edepsizlik" olacağını ayrıca "3 günlük dünyada kimseyi üzmeye" değmeyeceğini da hıtrlatırsın değil mi buradan ekranları başındaki sevgili farklı bakış açısı sahibi ateist arkadaşlara..

saygılar..

ben çıkar yarın çok önemli bir sınavım var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...