Jump to content

"Varyasyon + Doğal Seçilim" evrimi sağlayabilir mi?

Recommended Posts

Hangi bilim adamı bu yazıyı yazıp evrim yoktur demiş sen onu bana söylesen...

oha birde bakar mısın yazıyı yazan sefil yobazın dediğine gözlerin vücuda oranıymış.. Bu Allahınız hani her şeyi istediği gibi yapabiliyordu? Allahınızda şimdi oranlara mecbur kaldı.. Ha ha haaaa

Tavuktada aynı boyutta göz var.. Ne oldu şimdi? Tavuk neden göremiyor kartal gibi?

sebebi evrim..

Yüksekten uçan avcı yırtıcı kuşların görme kapasitesi evrimden dolayı artmıştır..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne güzel gülüyorsun sen öyle.

Yükseketen uçan kuş önceden az görüyordu da zamanla bu özellği kazandı ha.

Hangi bilim adamı sorusuna cevap vermeyeceğim.,

Evrimcilerin itiraflarını da motorcu dediğiniz adama mal edip, konuları tavanarası yapıyorsunuz.

Zaten hakikati tebliğ eden yazılar hep aynı forumda yani tavandadır.

Bizim derdimiz göz değil.

Gözdeki çift retina. Kim koydu kardeşim bu çift retinayı. Sen onu dökül hele

Çift retinaya itirazın var mı yokmu. Yoksa bu cift retinayı buraya koyan bilinçsiz doğa mı?

( Büyük ihtimalle ya alaycı cevap vereceksin, yada küfür edeceksin. )

Sitelerde Paylaş
malasef bugüne kadar, evrimcilerin bu soruyu bilimsel olarak açıklayamamışlardır..

Tamam o halde, hemen açıklıyoruz:

(...) Austrapitecus Afarensis>Homo Habilis>Homo Erectus>Homo Ergaster>Homo Sapien

Sen bilimsel kaynakları takip etmiyorsan biz ne yapalım.

Sitelerde Paylaş
Yoksa bu cift retinayı buraya koyan bilinçsiz doğa mı?

Kesinlikle evet... ;)

Kartala avcılıkta avantaj sağlayan bu göz yüzünden kartal müthiş bir avcıdır..

Sitelerde Paylaş

Sonuç? Tamam, kodoman iki demirsoy, taşdelen okudu filozof kesildi... yani?

Sen bunları dedin diye ne oldu? Haklı mı çıktın? Nereden biliyorsun benim bilgili olup olmadığımı? Benimle ne tartışmasına girdin ki bilesin?

Nerede ben filozofum dedim?

Niye olayı kişiselleştiriyorsun?

Sitelerde Paylaş
Kuranda Allah ın insanları maymuna çevirdiğine inanıyorsunuz da maymunlarla ortak atadan türediğimize neden ayak diriyorsunuz..?

Kopernik, Galileo da gerçekleri söylediğinde yukarıda ki yazı gibi dinin uyşturduğu beyinlerin buna direnci 200 yıl sürmüştür.. Gavs gibi niceleri Kopernik ve ya galileo nun gerçeklerine karşı sayfa sayfa döktürmüşlerdir...

Bilimin diğer ürettiği teorilere şak şak yaparken iş evrime gelince neden diretiyorsunuz.. Nedeni Kopernik ve Galileo ya direnenlerle aynı.. Bağnazlık..

öncelikle kopernik, galileo gibi bilim adamlarının arkasına sığınarak, kendi yanlışlarınızı bize bilim diye dayatmayın...

ben hiç bir zaman bilimi ret etmiyorum. ama bilimsel olmayan bir bilgiyide , kimsenin bilimsel diye dayatmaya hakkı yok..

ayrıca ; bir yaratıcının, canlının genetik yapısına müdale ederek, bir canlıyı başka bir canlıya çevirebilmesine imkan vardır..

örneğin bir insanın genetik yapısına müdale ederek, onun genetik yapısını değiştirerek onu bir maymuna dönüştürmek mümkündür ama;

evrimcilerin göstermiş olduğu nedenlerin ve sebeplerin. bir canlıyı başka bir canlıya dönüştürmesine imkan yoktur...

Sitelerde Paylaş
Tamam o halde, hemen açıklıyoruz:

(...) Austrapitecus Afarensis>Homo Habilis>Homo Erectus>Homo Ergaster>Homo Sapien

Sen bilimsel kaynakları takip etmiyorsan biz ne yapalım.

bak ben de hemen koyuyorum. çatal ile kaşık arasındaki inanılmaz benzerlik bunlar arasında evrilme olup olmadığını ortaya koymamız için bizi tetikledi.

yapılan araştırmalar sonucunda aşamalar şöyle tesbit edildi:

kaşık> homoh kaşık > homoh çömçe> homoh çatık > homoh çatal> homo çatal çatal

şuan görülen altın kaplama çatalşlar da muhtemelen homo çatals çatals olarak adlandırılacaktır.

ayrıca kaşık ile homo çatal çatal arasında kalanlar şu an yok olmuşlardır.

şimdi yobazlık yapıp inkar etmeyin.

tarihinde xzer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğru aslında çatal kaşıktan evrilmiştir.Ama ortada ''canlılık'' söz konusu olmadığı için bu kendiliğinden değil insanlar tarafından ''bir ''canlı'') tarafından evrilmiştir.Yani evrilen fikirdir.

Bunu sittir et.zaten çatalın nasıl ortaya çıktığı bilinirken senin bu embesilce hipotezine gerek bile yoktur.

İnternetten biraz ararsan çatalın tarihini kolayca bulabilirsin sanırım. -Bizaz krliçesi mi prensesi mi çok fazla takı takındığı için yemek yerken kolunu kıpırdatmakta zorlanıyormuş ilk olarak 2 dişli bi çatal yaptıtrmı kendine.Tabiki bunu gören o zamanın elle yeme alışkanlığını medeni sanan insanlar ''aha haznzoya bak'' diye gülmüşler pek bi aşarmışlar -tıpkı sizin evrim teorsi karşısındaki tutumunuz gibi-

Sitelerde Paylaş
ben hiç bir zaman bilimi ret etmiyorum. ama bilimsel olmayan bir bilgiyide , kimsenin bilimsel diye dayatmaya hakkı yok..

Tamam, o halde.

Bu iddiada bulunan biri bilimsel metodoloji ve konseptleri tartışmaya açması gerekir, ki evrimin bilimsel olur olmadığını tartışabilsin.

Şimdi ben buraya doğru veya yanlış, eksik veya tam, evrimin bilimsel modelini yazacağım ve bilimsel konumunu söyleyeceğim, bakalım bilim ne kadar bilimsel, sen bilimden ne kadar anlıyomuşsun. Parantez içerisine küçük açıklamalar koyacağım.

Hipotezimizi basitçe maddelere ayıralım.

* Dünya'da canlıyı tasarlayabilecek bir varlık türü bulunmamaktadır.(Tanrı, Uzaylı gibi aksi yöndeki iddialar bilimsel yöntemlerle kanıtlanmalıdır)

* Tüm canlı bireyleri yaşamını sürdürüp üreyebilecek bireylerden daha fazla yavru meydana getirirler.(Bu yadsınamaz bir gözlemdir)

* Canlı bireylerinin çeşitli varyasyonları bulunmaktadır( Bir gözlem daha )

* Varlığını sürdürüp üreyebilen bireyler, ortama uyumlu bireylerdir.(Bu da yadsınamaz bir aksiyomdur)

Gözlemler

* Canlılar üreme sürecinde kalıtımın temeli bir molekül bulunmaktadır.

* Bu kalıtım içsel veya dışsal sebeplerden ötürü mükemmel olarak çalışmamakta, kimi zaman değişiklikler meydana gelmektedir.

**Bu gözleme dair varsayımız: Bu değişiklikleri belirli bölgeler sınırlayan herhangi bir mekanizma bulunmamaktadır. ( Tekrar aksi iddialar bilimsel yöntemlerle kanıtlanmalıdır)

* Bu moleküle nüfuz edebilen bazı tür moleküler mekanizmalar gözlemlenmiştir(viral enfeksiyon). Bu moleküle nüfuz eden moleküller, bazı ortak noktaları gruplarda aynı bölgelerde bulunmakta ve ortak noktalar azaldıkça kademeli olarak enfeksiyon benzerlikleri azalmaktadır.

* Bazı birey gruplarında bireyler, erkek ve dişi olarak iki çeşide ayrılmakta ve bu iki çeşit birey olmaksızın üreme gerçekleşmemektedir, bu üreme çeşidine çiftleşme denilmektedir. Bu grupta, üremenin sonucu ortaya çıkan birey veya bireyler, çiftleşen bireylerin kalıtımının bir karışımı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu ise varyasyon potansiyelini olağanüstü bir şekilde arttırmaktadır.

* Bulunan bütün fosilleri zaman bakımdan basitten karmaşığa doğru gelişmektedir.

-Bilimsel- Teori:Canlı, basit yapılı ortak bir atadan başlamış, evrilerek türlere ayrılmıştır. Bu türleşme, doğal seçilim adı verilen mekanizma yoluyla gerçekleşmiştir. Doğal seçilim; üreme sonucu ortaya çıkan bireylerden ancak ortama en uygunlarının, üreyebilecek kadar hayatta kalabilmektedir. Bu ise, farklı ortamlarda, canlıların birbirinden farklılaşmasına yol açmıştır.

Şimdi şu yukarıdaki metodolojiye itirazlarını alayım. Bilim hakkında resmi ve yeterli bir eğitim almadığım halde, sırf senin "bilim" diye zırladığın şeyi bilmediğini göstermek için haddimi biraz aştım.

Evrim bilimsel bir bilgi değil, evrim bilimsel bir teori ve bilimsel bir gerçektir. Evrim bilimdir; Evrime bilgisizce, bilimin metodolojisini bilmeden saldıranlar, bilime saldırmaktadırlar. Ve bunlar, Galileo'ya, Kopernik'e saldıranlarla aynı safta bulunanlar.

Sitelerde Paylaş
öncelikle kopernik, galileo gibi bilim adamlarının arkasına sığınarak, kendi yanlışlarınızı bize bilim diye dayatmayın...

ayrıca ; bir yaratıcının, canlının genetik yapısına müdale ederek, bir canlıyı başka bir canlıya çevirebilmesine imkan vardır..

örneğin bir insanın genetik yapısına müdale ederek, onun genetik yapısını değiştirerek onu bir maymuna dönüştürmek mümkündür ama;

evrimcilerin göstermiş olduğu nedenlerin ve sebeplerin. bir canlıyı başka bir canlıya dönüştürmesine imkan yoktur...

niye imkan oyk allahın gücü yetmiyormu bu kadar aciz ve basitmi insanı maymuna dönüştüremeyecek kadar

Sitelerde Paylaş
bak ben de hemen koyuyorum. çatal ile kaşık arasındaki inanılmaz benzerlik bunlar arasında evrilme olup olmadığını ortaya koymamız için bizi tetikledi.

yapılan araştırmalar sonucunda aşamalar şöyle tesbit edildi:

şuan görülen altın kaplama çatalşlar da muhtemelen homo çatals çatals olarak adlandırılacaktır.

ayrıca kaşık ile homo çatal çatal arasında kalanlar şu an yok olmuşlardır.

şimdi yobazlık yapıp inkar etmeyin.

Çatal ve kaşık, üreme yeteneğine sahip değildir. Halbuki canlı ürer.

Bu nedenle, çatal ile kaşık arasında evrimsel bir bağ bulunmamaktadır.

Sitelerde Paylaş
Çatal ve kaşık, üreme yeteneğine sahip değildir. Halbuki canlı ürer.

Bu nedenle, çatal ile kaşık arasında evrimsel bir bağ bulunmamaktadır.

kim demiş bunlar üremez diye. bunlar da ürer elbet. bakteriler gibi bölünerek ürer bunlar. yüksek enerjili ışınlar bu bölünmede önemli rol oynamışlardır.

bu işler milyarlarca yıl devam etmiştir.

bölünme için atomların bilinçli olması mı gerekiyor illa?

aha işte günün sorusu

Sitelerde Paylaş
kim demiş bunlar üremez diye. bunlar da ürer elbet. bakteriler gibi bölünerek ürer bunlar. yüksek enerjili ışınlar bu bölünmede önemli rol oynamışlardır.

bu işler milyarlarca yıl devam etmiştir.

bölünme için atomların bilinçli olması mı gerekiyor illa?

aha işte günün sorusu

Canlıların üreyebildiği bir gözlem olduğu için, canlıların evrimleşmesi bir teoridir.

Çatalın üreyebildiği iddiası ise bir gözlem değil, bir hipotezdir. Bu nedenle, "Çatalın Evrimi" iddiası da bir hipotezdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...