Jump to content

Aşkenazi Yahudileri Türk

Recommended Posts

Aşkenazi (Yani Kuzeydoğu Avrupa) Yahudilerinin Hazar Türklerinin torunları olduğunu biliyor muydunuz?

en.wikipedia.org/wiki/Khazars#Conversion_to_Judaism_and_relations_with_world_Jewry

At some point in the last decades of the 8th century or the early 9th century, the Khazar royalty and nobility converted to Judaism, and part of the general population followed.[10] The extent of the conversion is debated. Ibn al-Faqih reported in the 10th century that "all the Khazars are Jews."

Hazar Türklerinin 1300 yıl önce komple Yahudi dinine geçmeleri sonucu, bugün İsrail devletindeki Yahudilerin yarısını oluşturan, ve Einstein dahil pekçok bilim adamı çıkartmış, ve Hitler döneminde soykırıma uğramış Aşkenazi Yahudilerinin Türk olduklarını biliyor muydunuz?

Turancılara duyurulur. İsrail'i de artık "Türk Dünyası" na alırsınız heralde.

Ashkenazim also descend, in a smaller way, from European peoples such as Slavs and Khazars. The non-Israelite Y-DNA haplogroups include Q (typically Central Asian) and R1a1 (typically Eastern European).

http://www.khazaria.com/genetics/abstracts.html

Haplogroup R1a1 Orta Asya Türklerinin genidir.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu biliyoruz zaten ne olmuş.

O Türklere yahudi değil musevi demek daha doğru olur. Yahudilik bir ırktır ve musevilik onların inancıdır.

İsraildeki musevi Türkler kendilerini yahudi olarak görüyorlarsa Türk değildirler zaten.

O zaman turancılar neden israil'i istesin.

Sitelerde Paylaş
Hazar Türklerinin 1300 yıl önce komple Yahudi dinine geçmeleri sonucu, bugün İsrail devletindeki Yahudilerin yarısını oluşturan, ve Einstein dahil pekçok bilim adamı çıkartmış, ve Hitler döneminde soykırıma uğramış Aşkenazi Yahudilerinin Türk olduklarını biliyor muydunuz?

Soykırımıma uğrayanların büyük kısmının Hazar olduğu bilinir. Kamplara götürülenlerden bazılarının Yiddiş denen yahudi almancası yada Lehçe yada Macarca değil, Hazar Türkçesi konuştuğunu duymuştum. Ama senin bahsettiğin bütün Doğu avrupalı yahudilerin Hazar kökenli olduğu. Bu hala tartışılır. Kapsamlı araştırmadım.

Türkçe konuşan musevi hazarlara Karay denir. Bizin Yalnız Kurancılar gibi, onlar da yalnız Tevratçılardır. Yahudi adetlerinin ürünü olan talmut gibi kitaplara itibar etmezler. Ve bunlar Türkçe konuşur. Ve eğer... Herhangi bir doğu avrupalı, ibranice bilmediği halde, yahudi ilmihal kitaplarının öğretisine boyun eğmiş ise, artık o ruhen yahudi olmuştur. İsrail'e gelince dil olarak da yahudi olmuş zaten. Hazarla, Türkle ilgisi kalmaz.Ona nasıl Türk diyelim. Bulgarlar gibi... Yobaz ortodoks ise, bilmiyorum, var mı öyleleri aşkenazi olanlardan. Bizim Arapçı sünni Türkler nasıl ruhen Arap olmuşsa...

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama onlar senden daha Türk. Senin ataların Anadolunun yerli halkıyken, onların ataları Orta Asya Türkleri. Sen herkesten çok Türkçülük yapmana rağmen Türk olmayan atalarının kemiklerini sızlatıyorsun. Benim diğer başlığıma "Türkiye de Etnik Türk yok" başlığıma bakmanı tavsiye ediyorum.

Ben Genographic Project e katıldım ve aldığım sonuçlarımı Famıl tre DNA diye bir yere yolladım. Orda akraba çıktığım 10 kadar insan var. Bunlardan bir tanesi Romanya asıllı Amerika'dan bir Ashkenazi Yahudisi, Ve atalarının Hazar Türkleri olduğunu söylüyor. Ben de Türkiye'de sadece yüzde 7 civarında bulunan Orta Asya genini taşıyorum. Senin "has Türk" olma ihtimalin çok düşük. Benden çok Türkçülük yapıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama onlar senden daha Türk. Senin ataların Anadolunun yerli halkıyken, onların ataları Orta Asya Türkleri. Sen herkesten çok Türkçülük yapmana rağmen Türk olmayan atalarının kemiklerini sızlatıyorsun. Benim diğer başlığıma "Türkiye de Etnik Türk yok" başlığıma bakmanı tavsiye ediyorum.

Ben Genographic Project e katıldım ve aldığım sonuçlarımı Famıl tre DNA diye bir yere yolladım. Orda akraba çıktığım 10 kadar insan var. Bunlardan bir tanesi Romanya asıllı Amerika'dan bir Ashkenazi Yahudisi, Ve atalarının Hazar Türkleri olduğunu söylüyor. Ben de Türkiye'de sadece yüzde 7 civarında bulunan Orta Asya genini taşıyorum. Senin "has Türk" olma ihtimalin çok düşük. Benden çok Türkçülük yapıyorsun.

Ben ırkımı belirlemek için şu ana kadar bir test yaptırmadım soyca Türk olmasam bile kendimi Türk olarak görüyorum.

Saf ırk gibi düşüncelerim yok.

Ayrıca senin ne kadar Türk olduğun imzandan belli oluyor, bizi salak mı sandın.

tarihinde Elvis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
[..]

Ayrıca senin ne kadar Türk olduğun imzandan belli oluyor, bizi salak mı sandın.

Ne alakası var ya? Türklerin geninde milliyetçi olmak gibi bir özellik mi? Milliyetçi değilsem Türk olamaz mıyım? Ne kadar mal bir laf. İnanılmaz. Belki de bu "canım" memleketimizde solcusundan sağcısına herkes hastalıklı bir milliyetçilik tutturmuş olduğu için heralde ki "gerçek" bir Türk'ün millliyetçi olmamasına inanamadın. Garip inançların var.

Sitelerde Paylaş
Ne alakası var ya? Türklerin geninde milliyetçi olmak gibi bir özellik mi? Milliyetçi değilsem Türk olamaz mıyım? Ne kadar mal bir laf. İnanılmaz. Belki de bu "canım" memleketimizde solcusundan sağcısına herkes hastalıklı bir milliyetçilik tutturmuş olduğu için heralde ki "gerçek" bir Türk'ün millliyetçi olmamasına inanamadın. Garip inançların var.

Öyle bir kaide yok, bende fazla milliyetçi değilim ve arapçılar yüzünden milliyetimden soğudum.

Ben milliyetçiliği sadece güç olarak görürüm çünkü güç doğanın kanunudur, milliyetçiliğin manevi bir değeri yoktur.

Sen hem Türk ırkındanım diyorsun hemde imzanda kürt gazetesi tarafı okuyun diyorsun.

Sitelerde Paylaş
[..]

Sen hem Türk ırkındanım diyorsun hemde imzanda kürt gazetesi tarafı okuyun diyorsun.

HAHAHAH. Ay çok hoş. Taraf ne zaman Kürt Gastesi oldu yaw? Özgür Gündem demedik heralde. Taraf dedik. Sen onun Kürt gastesi olduğunu nerden anladın? Ne kadar mal insanlar var allahım.

Birgün bir Taraf al da oku. Cahil.

Sitelerde Paylaş
HAHAHAH. Ay çok hoş. Taraf ne zaman Kürt Gastesi oldu yaw? Özgür Gündem demedik heralde. Taraf dedik. Sen onun Kürt gastesi olduğunu nerden anladın? Ne kadar mal insanlar var allahım.

Birgün bir Taraf al da oku. Cahil.

Pardon yanıldım, sadece kürt değil aynı zamanda fettoşçularında gazetesi.

Her fırsatta orduya saldırır, asılsız iftiralar atar, yığınla kürt propagandası yapar. İslamcı kürt değil de ne?

Ne zaman bir kürt ve fettoşçu görsem elinde taraf gazetesi olur.

Sitelerde Paylaş
Pardon yanıldım, sadece kürt değil aynı zamanda fettoşçularında gazetesi.

Her fırsatta orduya saldırır, asılsız iftiralar atar, yığınla kürt propagandası yapar. İslamcı kürt değil de ne?

Ne zaman bir kürt ve fettoşçu görsem elinde taraf gazetesi olur.

Şerefsiz piçlerin masturbasyon yaparak , orduya , Atatürk e , laikliğe dil uzattıkları pislik bir gazetedir Taraf ...Göt bile silinmez...

Sitelerde Paylaş

Taraf Gazetesi DEMOKRAT gazetedir. Geri kafalı atatürkçü ve milliyetçi şaklabanlara uymaz.

Taraf'ta liberal, solcu, hatta başı kapalı yazarlar yazar. Ortak noktaları demokrasi yanlısı olmalarıdır.

Ahmet Altan "fettoşçu" felan değil direk ATEİSTTİR. Kürt de değil paşa torunu asil bir aileden gelir.

Etyen Mahçupyan Ermeni ve ateisttir. Yazıları sizin gibi mankafaların anlayamayacağı kadar analitik ve sosyolojik olarak derindir.

Murat Belge bir ateist ve sosyalisttir. Bu ülkenin en entelektüel isimlerinden biridir.

Sitelerde Paylaş
Taraf Gazetesi DEMOKRAT gazetedir. Geri kafalı atatürkçü ve milliyetçi şaklabanlara uymaz.

Taraf'ta liberal, solcu, hatta başı kapalı yazarlar yazar. Ortak noktaları demokrasi yanlısı olmalarıdır.

Ahmet Altan "fettoşçu" felan değil direk ATEİSTTİR. Kürt de değil paşa torunu asil bir aileden gelir.

Etyen Mahçupyan Ermeni ve ateisttir. Yazıları sizin gibi mankafaların anlayamayacağı kadar analitik ve sosyolojik olarak derindir.

Murat Belge bir ateist ve sosyalisttir. Bu ülkenin en entelektüel isimlerinden biridir.

Bak gördün mü, kürdüde, fettoşçusuda, ermeniside vs yazıyor.

Bunların ortak noktası nedir? Türk ve asker düşmanı olmaları. Vatan düşmanı olunca demokrasi yanlısı mı olunuyor?

Sitelerde Paylaş

Bunların ortak noktası nedir? Türk ve asker düşmanı olmaları. Vatan düşmanı olunca demokrasi yanlısı mı olunuyor?

Senin anlayamayacağın kadar derin mevzular bunlar yawrucum. Hadi sen marş marş, oku bakiyim Türküm Doğruyum. Tüüüürküüüün Cumhuuuuriyetiiiiii.........

Sitelerde Paylaş

Bu da yeni bir akım olsa gerek... :blink:

Sitelerde Paylaş

Sizin kafanız basmaz aslanım. Siz gidin bu memleketin asıl sahipleri olan Paşalara yalakalık yapın. Size layık değil zaten demokrasi özgürlük felan. Size asker botu lazım. Sırtınıza sopa lazım. Siz kimsiniz demokrasi kim.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sizin kafanız basmaz aslanım. Siz gidin bu memleketin asıl sahipleri olan Paşalara yalakalık yapın. Size layık değil zaten demokrasi özgürlük felan. Size asker botu lazım. Sırtınıza sopa lazım. Siz kimsiniz demokrasi kim.

Çözümünüz neyse yazın o zaman bizde bilelim.

Şeriat mı gelsin, kürt islam devleti mi kurulsun, Türk kürt federasyonu mu kurulsun.

Sitelerde Paylaş

Devlet nasıl dinlere (hesapta) eşit mesafede duruyorsa, etnisitelere de eşit mesafede dursun. Devletin resmi ideolojisi olmasın. Atatürkçülük özelleştirlisin. Kişiler özel hayatlarında Atatürke dilediği gibi tapsın. Ama okullarda resmi dairelerde zorla kimseye taptırılmasın. Asker tamamen hükümetin emrine girsin. Darbeciliği muhtıracılığı bıraksın. Polita yapacaklarsa askerden ayrılıp parti kursunlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...