Jump to content

şeriat yasalarından bazıları

Recommended Posts

sen neden bahsediyon bee ,abuk sabuk yazılar yazma gercek manada UEFA Yönetmeliğiyle FUTBOL kurallarına göremi yönetiliyolar tabikide islam kurallarına göre yönetiliyolar sadece bukadarda değil 600-700-800-900 yıl öncedemi ingilizler amerikalılar vardı ozamanda irenc bi şekilde yasıyodunuz 1400 yıllık gecmişinizde ticareette bilimde sanatta siyasette sporda insanlığa ne verdiniz sakın bana barutmuş ziraatcılıkmış pusulaymış deme bunların hepside ipek yolu vasıtasıyla MADE İN CHİNA yapımıdır bugün nasıl rezil bişekilde yasıyosanız 1400 yıl boyuncada aynı durumdasınız herzamanda böyle olacaksınız

gelelim osmanlıya ,osmanlının basarısının sırrı yunanlıların uyuz köpekler kadar korkak olmalarından aynı zamanda katolik dünyasının mezhepçiliği yüzünden ortodox balkanlara destek vermeyişindendir tüm bunlara rağmen ortodoxlar genede 300 yıl iyi dayandılar sonrada osmanlıyı balkanlardan jilet gibi kazıdılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

UNAH kardeşim, sana bu güzel fikirleri anlatan abilerine sor bakalım, hani bilirsin, <pardon< diye bir filim vardı. Suçsuz yere 5-6 sene hapis yatan biri hakkında. Şeriat sisteminde olsaydı bu vatandaşın kol gidecekdi. Dİyelim kol gitti, 3-5 sene sonra suçsuzluğu ortaya çıktı. Senin abilerin aynı durumla karşılaşsa ne yapardı? Öteki kolu da böylesine ilkel bir sistemi getirenlerin birtarafına sokmayı istemezlermiydi afedersin.

Senin hero allahın ne diyor bu konu hakkında, suçsuz yere giden kolun yerine cennette extra huriye mi vaad ediyor?

Hem nemenem birşeymiş bu islam, dinsiz yuvası isviçre'nin bir kasabasında 2 hafta kaldım, evlerin kapıda kilit yok. Nasıl iş anlamadım. Uğruna mücahitlerin canlarını feda ettiği din kardeşimiz Lübnan'a gittim bir k*cımdaki donun çalınmadığı kaldı afedersiniz. Otelde kaldığım sürece bir çift çorabımı bile odada bırakmadım.(sosyo ekonomik nedenler vs. diyeyim deme, hani islam ahlakı fani dünyanın ötesi ile alakalıymış ya ondan diyorum)

Şimdi islam suç olaylarını bu tarzanca yöntemlerle çözdüğünü iddia ediyor. E hani, ben göremedim işe yaradığını. 1400 senedir doğrusu uygulanamıyormuşsa banane kardeşim. Demekki yöntem tümden yanlış, işe yaramaz. Bırak yöntemin işe yaramasını, uygulanabilirliği bile yok desenize. Hani gezip, görüp karşılaştırabilecek bir konumda olmasam, konu hakkında düşünürdümde, kafa yorardım. Ancak inan benim yerimde olsan bir sonraki yolculuğun müslümanların olmadığı bir yere olması için her gece 'dua' ederdin.

İsviçrede 2 hafta kaldım, ne bir taşkınılık, ne bir hırsızlık, ne bir sarhoş kavgası vs. şahit oldum. Lübnanda 2 gün kaldım-hem de beyrutun oldukca muhafazakr bir muhitinde- soyuldum, hergün sokakta birbirini yumruklayanlara, silah çekenlere şahit oldum. E sen mileti tarzan kanunlarıyla eğitmeye kalkarsan millet de tarzan gibi yaşamaya başlar. Suudi arabistanın 'vitrin' muhitleri dışındaki yerle daha da betermiş duyduğuma göre.

Sitelerde Paylaş

Sen neden bahsediyorsun bee 500 lü yıllarda avrupa bokun içinde yaşarken müslümanlar günde beş sefer abdest alıyodu daha iki yüz yıl öncesine kadar evin camından boşaltıyorlardı pisliklerini alttan geçenlerin başlarına...

Bizim milletimiz yüzyıllardır dinimiz sayesinde insanca yaşadı tertemiz evlerde oturduk birbirimize hep selam verdik yardımlaştık suç işlemedik hep Allah bizden daha çok hoşnut olsun diye...

Sana tek bi örnek vericem otursun içine ilk denizaltıyı osmanlı yapmış...

Endülüsten cabir r.a dan daha nicelerinden bahsetmeye gerek yok.

Bu arada senin türk olmadığın aşikar osmanlıyı balkanlardan jilet gibi kazıdılar cümlesi bi türkten çıkmaz.yahudimisin

Sitelerde Paylaş

bu yazdıklarının hiç bir kıymeti harbiyesi yok ayrıca bana sormuşsun yahudimisin diye realistim ,heralde benimde sana sormama gerek yoktur müslümmüsün diye ancak böyle inkarlar ,iftiralar ve hayal aleminde yasarak orgazm olmak bir müslüme ait özelliklerdir

Sitelerde Paylaş

Yekya osmanlı zamanında yaşasaydın istediğin kervansarayda çoraplarını istediğin yere koyardın:)yok lübnanmış bilmem neymiş banane dünyada şeriatle yönetilen örnek gösterilecek bir ülke yok suudilerden bahsetmiştim iranda da şeriatı kısmen uyguluyor...

Kol kesmekten bahsetmişsin olur öyle şeyler insanın hatası o sistemin değil yanlış yapıldığı ortaya çıkarsa suçlular cesasını çeker ve islamda tazminat sistemide çok gelişmiştir..

Sen şimdi bütün bi milletin bu kanunlarla soyulmasınımı daha iyi görüyosun yoksa üç beş kişinin elinin yanlışlık sonucu kesilmesinimi...

Hem şunuda söyliyim bakkaldan ekmek çalan magazadan elbise çalan vs el kesme cezası bunlar için değil çalınan şey belli bi değerin üstünde olucak şikayetçi şikayetinde ısrar edicek(Allah hep şikayetçinin şikayetinden vazgeçmesinden yana ve affettiği taktirde ödüllendireceğim der).Hırsız çaldığı şeyi geri getirirse yine o ceza uygulanmaz...Ben on sene çalışıp para biriktiricem araba alıcam şerefisizin biri gelip çalıcak o adam kolunun kesilmesini hakediyo...

Millet yemeyip içmeyip geleceği için bankaya para yatırıcak çakalın biri gelip ne var ne yok toplayacak murat demirel gibi mesela bu adamlar kollarının kesilmesini fazlasıyla hakediyo...

CEZA FAKİRLERİ MUHTAÇLARI DEĞİL BU İŞİ MESLEK HALİNE GETİRENLERİ HEDEFLİYOR..

Sitelerde Paylaş

hedef saptırarak kacamak cevaplar veriyosun sorduğumuz sorulara cevap vermiyosun birde üstüne üstlük avrupalıların (tuvalet) hatasına dayanarak!!! islamiyeti haklı cıkarma kurnazlığıda yapıyosun sen var ya sen tam bir müslümsün ,seni gidi müslüm seni

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım,utanmadan hala gelip şeriatı savunup,şeriat uygulanan ülkelere bak bir ondan sonra tekrar konuş denildiği zaman da onlar şeriatı mı uyguluyor sanki demişsin,ki zaten uygulanacak gibi değil.Hem Tanrı nasıl bir adalet anlayışına sahip çok uğraşmama rağmen bir türlü çözemedim,yaptıkların için burda ceza al+günah olarak da eksi hanene yazılsın bunlar için bir de ötede ceza al.

Kimse kimsenin içkisine karışamaz,kimsenin başı kapalı insanlara karışamayacağını savunurken kullandığın mantık hani,

Zina demiş,ses zinası bile var gık desen zina heralde ortalıkta kırbaçlanmayan kalmaz,

Neyse tek tek ele almaya gerek yok,sen zaten bütün bunlara bakıp hala ne kadar doğru şeyler olduğunu söylüyorsan,bunlarda bir terslik görmüyorsan bu kadar kişinin yazmış olduğu cevap fazla bile aslında.

Sitelerde Paylaş

Senin ar damarlarınmı çatlamış ben uygulanmıyor şeriat dediğim zaman o ülkelerin devlet başkanları gayet samimi müslüman insanlar bakın şöyle şöyle desene,bu kadar arsızca bişeyi ancak sen savunabilirsin...

Herşey açık müslüman ülkelerin başlarında ingilterenin seçtiği insanlar ve onların aileleri var devletlerini yönetirken tek amaçları iktidarlarını ve MASONLARIN çıkarlarını korumak bu ülkeler şeriat kanunlarıyla yönetiliyor diyenin Allah belasını versin

Sen öyle atıp tutup öyle kalıcağınımı zannediyorsun birr ateist

Zina demiş,ses zinası bile var gık desen zina heralde ortalıkta kırbaçlanmayan kalmaz,

Bumu senin seviyen ses zinası kırbaçlamak ne kadar basit bayağı cevap vermeye değmez bir cümle

İçkiyi savunmanda sana bir bir kuş bile emanet edilemeyeceğinin delili.Baba oğul oturun sofraya gece gündüz için komşularınıda çağır sarhoş olduktan sonra yaptığınız pislikleri anlatmaya gerek yok sen daha iyi bilirsin...

Sitelerde Paylaş

Osmanlı Türk değildir.

Zaten öyle olmaması da senin daha çok işine gelmelidir. Çünkü Türk, bir ulusun adıdır. Halbuki islamda ulus yoktur, ümmet vardır.

Osmanlı'ya hem Türk hem de müslüman dersen, günaha girersin.

Nasıl ki hem müslüman hem laik olunmaz, işte aynen öyle, hem müslüman hem Türk olunmaz.

Ümmet olmalısın, ümmet!

Sitelerde Paylaş
Sen neden bahsediyorsun bee 500 lü yıllarda avrupa bokun içinde yaşarken müslümanlar günde beş sefer abdest alıyodu daha iki yüz yıl öncesine kadar evin camından boşaltıyorlardı pisliklerini alttan geçenlerin başlarına...

Peki simdi nasil oluyor da, elin gavurunun tuvaletleri mis gibi iken, bizim ve diger musluman ulkelerde tuvaletleri mok goturuyor?

Sen git Avrupa'ya da tuvalet gorsun gozlerin.

Bu arada elin Atina'si, Roma'si, Muhammed'den 1000 senen once muazzam siteler ve kanalizasyon sistemleri insaa ederken, Muhammed 3 tasla kicinizi temizlemeyi ogretmistir.

Sitelerde Paylaş
Senin ar damarlarınmı çatlamış ben uygulanmıyor şeriat dediğim zaman o ülkelerin devlet başkanları gayet samimi müslüman insanlar bakın şöyle şöyle desene,bu kadar arsızca bişeyi ancak sen savunabilirsin...

Herşey açık müslüman ülkelerin başlarında ingilterenin seçtiği insanlar ve onların aileleri var devletlerini yönetirken tek amaçları iktidarlarını ve MASONLARIN çıkarlarını korumak bu ülkeler şeriat kanunlarıyla yönetiliyor diyenin Allah belasını versin

Peki Turkiye seriat ile yonetilse diger seriat ulkelerinden farkli mi olacak saniyorsun?

Seriat kanunlari ile yonetmek ne demek!...

O ulkede farkli dine, farkli inanclara sahip olan vatandaslari ne yapacaksin?

Inanci fakli diye kafa vergisi (harac) mi alinacak o insanlardan?

Yoksa Yavuz Selim'in yaptigi gibi kilictan mi gecireceksin?

Sitelerde Paylaş
Hem şunuda söyliyim bakkaldan ekmek çalan magazadan elbise çalan vs el kesme cezası bunlar için değil çalınan şey belli bi değerin üstünde olucak şikayetçi şikayetinde ısrar edicek(Allah hep şikayetçinin şikayetinden vazgeçmesinden yana ve affettiği taktirde ödüllendireceğim der).Hırsız çaldığı şeyi geri getirirse yine o ceza uygulanmaz...Ben on sene çalışıp para biriktiricem araba alıcam şerefisizin biri gelip çalıcak o adam kolunun kesilmesini hakediyo...

Millet yemeyip içmeyip geleceği için bankaya para yatırıcak çakalın biri gelip ne var ne yok toplayacak murat demirel gibi mesela bu adamlar kollarının kesilmesini fazlasıyla hakediyo...

CEZA FAKİRLERİ MUHTAÇLARI DEĞİL BU İŞİ MESLEK HALİNE GETİRENLERİ HEDEFLİYOR..

Hukuk bir bilim dalidir. Suc ve ceza iliskisini inceler ve uygular.

Hukuk duygular ile incelenip uygulanmaz.

"Caydirici" dediginiz eger el-kol kesme, adam asma, kirbacla sopayla insan islah etme vb gibi uygulamalar 14 asirdir ise yarasaydi musluman ulkelerde bir tek suc islenmemis olurdu. Caydiricilik konusu ise yarasaydi bugun insanlikdisi hunharca cezalandirmalar uygulayan Iran'da, Suudi'de, Afganistan'da meydanlarda sopayla dovulen, asilan, el-kol kesilen sahneleri niye goruyoruz? Demek ki ise yaramiyor!

Bugun Japonya'da, Kanada'da, Danimarka'da, Norvec'te seriat kanunlari mi varda, hirsizlik, cinayet, rusvet, tecavuz, olaylari herhangi bir Islam ulkesinden daha az. Demek ki seriat sart degilmis toplum duzeni icin!...

Sevdigi ile yatmak isteyen bir kadin veya erkek seriat olsa da yatar, olmasa da. Hirsiz calacagi seyi yine calar, adam oldurmek isteyen yine oldurur. Ister seriat olsun, ister medeni hukuk duzeni.

Sitelerde Paylaş

Osmanlıyı araştırın suçun nufusa oranını bulun aynı şeyi günümüz için yapın aradaki fark şeriat farkıdır..Çok eskilere gitmede gerek yok kapalıçarşının tarihini araştırın osmanlı döneminde kaç tane hırsızlık olmuş..

Sevdigi ile yatmak isteyen bir kadin veya erkek seriat olsa da yatar, olmasa da. Hirsiz calacagi seyi yine calar, adam oldurmek isteyen yine oldurur. Ister seriat olsun, ister medeni hukuk duzeni. free vill bu cümlen senin ne kadar kısır ve mevzulardan uzak sığ bi adam olduğunu gösteriyo yazma kardeşim..Uyuşturucunun serbest olduğu zamanlarda çinin ne hale geldiğini biliyomusun.

Pergel burdaki en çok türk benim ve sağlam müslümanım elhamdülillah günah değil bu rahat ol hem müslümanın hemde türküm diyebilirsin,ama birine gidipde ben türküm senden üstünüm deme aptallığını yapma.

Arapın biride sana böyle bi iddiayla gelirse salak üstünlük ırkdan değil de.

Mezarda hiç kimseye ırkıyla ilgili hiç bir soru sorulmayacak.

Yahudi müslüman olur Allahın sevdiği razı olduğu büyük işler yapar cennette Peyganberimize komşu olur.

Peygamberimiz çok katlı ev yapanlara kızarmış hiç istemezmiş bunu.

ğaaaaa hemen kudurursunuz nasıl olur böyle bişey gericilik buuu dersiniz,şimdi uydudan bakın amerikadaki evlere.

Sitelerde Paylaş

birşeyin doğru veya yanlış olduğunu görmek için dine gerek yoktur. tecavüzü şeriatle birlikte tüm dinler ve medeni yasalar yasaklar ve bunun sebebi kuranda yazdığı için değil insani olmadığı içindir. şeriata karşı çıkanlar hırsızlığı , tecavüzü, adam öldürmeyi savunmuyor zaten. Türk Ceza Kanunu, adam öldrümeyi, tecavüzü, hırsızlığı vs cezalandırıyor, senin deyiminle akıllı bir insan neden bu yasaya karşı çıksın da şeriat istesin yoksa şeriat isteyenler hırsızlığı, tecavüzü, adam öldürmeyi mi savunuyor :)

Sitelerde Paylaş

Birşeyin doğru veya yanlış olduğunu görmek için dine gerek yoktur

Çinliler neden kedi köpek fare ne bulurlarsa yiyor sence.

Din olmasaydı evlilik olmazdı evlilik olmasaydı nolurdu düşünün bakalım.

Hırsızı,milyonlarca insanın birikimlerini sahtekarlıkla zimmetine geçiren adamı üç sene yatırıp çıkarmak,ona ceza olarak yeter diyen varmı.

Kızına tecavüz edip hayatını karartan adamın 5 sene yatıp çıkmasına razı olacak biri varmı

Para için öldürülen adam dirilse katili affedermi..

En uygun cezaları Allah bize bildirmiş mantık şu ne yaparsan aynı şekilde karşılık görürsün 'KISASA KISAS' bundan daha caydırıcı ne olabilir,bir insan yaptığı suçun aynısının kendisine uygulanacağını bile bile suç işlermi elbette işler ama 10 taneyse bir tane olur...

Sitelerde Paylaş
En uygun cezaları Allah bize bildirmiş mantık şu ne yaparsan aynı şekilde karşılık görürsün 'KISASA KISAS' bundan daha caydırıcı ne olabilir,bir insan yaptığı suçun aynısının kendisine uygulanacağını bile bile suç işlermi elbette işler ama 10 taneyse bir tane olur...

bunu nerden çıkarıyorsun. sadece kafandan atıyorsun. bunun sosyolojik incelenmiş bi kaynağı var mı ?

yok attım tuttu hadi gıtlak tutmıllak

ne sanıyorsun tecavüz eden oh şimdi 10 sene yer kurtulurum aldığım zevkede değermi diyor sanıyorsun. tecavüsün kıstasa kıstas nası bi karşılığı olabilir ?

yada adam öldürmenin ?

adamöldüreni öldürmenin bi cezası yokmu peki .kim bu infazı verecek.

sen kekomusun bana mı öle geliyor .din olmasaydı neden evlilik olmasın

biraz düşün de öle knuş .çünküğ gitgide saçmalamaya başladın

senin dediğin kuralların hişçbi caydırıcılığı yoktur.birisi adam öldürmeye tecavüz işlemeye yada hırsızlık yapmaya meyilliyse yapar.

psikolojşik boyutundan da islam ne anlar. kafa basmazki.hırsızlığın bir bölümü hastalıktır. sen onu tedavi edeceğine kolunu kesmekten bahsetmen de gayet dangalakça.neden sonuç ilişkisi bile kuramayan bi din kalkmış toplum yönetiminden ne anlasın.anla artık hiçbişeden anlamadığını .benden ondan şundan da öğren demiyorum git kendi başına öğren insanlığı .böle palavra argümanlarla gelme

Sitelerde Paylaş

Senin argümanını yiyim şu meyilliyse yapar ne demek,din olmasa kanunlar olmasa şimdi değişen bişey olmazmı demek istiyorsun bu kadar kıt olamassın yasalar ceza vermek ve suçtan caydırmak için var onlar olmasa sana bile t...z ederler belki evinde.

Psikolojik boyutundan islam ne anlar.

Bir ürünü en iyi kim tanır yapan dimi bizde onun yarattığı olduğumuz için bırakta bilsin psikolojimizi neyden korkup neyden korkmayacağımızı.

Biz iman ettikten sonra neden bu kadar şeriatı savunuyoruz biliyomusun hem seçme şansımız yok hemde bize en uygun olanı ancak o seçebilir ve bunu yaptıda sizin için islamı seçtim dedi.Bizde hem çaresiz hem gönülden kabul ettik.

Hırsızı tedavi etmekdiye bişey yok hasta olduğu için hırsızlık yapanlar lafını etmeyecek kadar az ne tedavisi.Bir kaç nedeni var hırsızlığın ya çok ihtiyacı olduğu için ya savunduğu fikre maddi destek sağlamak için yada ergenekon çetesinde olduğu gibi karılarla daha çok alem yapabilmek için.Sen bunların hangisini tedavi edicen.

Açlıktan hırsızlık yapan (yiyeceği kadar)bakılır gerçekten elinden geleni yaptıysa çalışmak için,başaramadıysa afiyet olsun der gönderilir devlet çalınanın bedelini öder.Diğerleri çaldıkları malları yakalanmadan geri getirmediyse şikayetçide şikayetinden vazgeçmediyse eli bilekten ameliyatla kesilir...

Hırsıza rehabilitasyon falan yok rehabilite olmuş hırsızda yok.Yapmayan cezadan korktuğu için yapmaz bide ilk yaptığından aldığı tepkiyi bi daha görmemek için tahmin edemiyordu çünkü vs vs namaz vakti.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...