Jump to content

şeriat yasalarından bazıları

Recommended Posts

Birşeyin doğru veya yanlış olduğunu görmek için dine gerek yoktur

Çinliler neden kedi köpek fare ne bulurlarsa yiyor sence.

Din olmasaydı evlilik olmazdı evlilik olmasaydı nolurdu düşünün bakalım.

Hırsızı,milyonlarca insanın birikimlerini sahtekarlıkla zimmetine geçiren adamı üç sene yatırıp çıkarmak,ona ceza olarak yeter diyen varmı.

Kızına tecavüz edip hayatını karartan adamın 5 sene yatıp çıkmasına razı olacak biri varmı

Para için öldürülen adam dirilse katili affedermi..

En uygun cezaları Allah bize bildirmiş mantık şu ne yaparsan aynı şekilde karşılık görürsün 'KISASA KISAS' bundan daha caydırıcı ne olabilir,bir insan yaptığı suçun aynısının kendisine uygulanacağını bile bile suç işlermi elbette işler ama 10 taneyse bir tane olur...

cezaların azlığı veya çokluğu konusu dinin dışında bambaşka bir tartışma konusu. cezaların caydırıcı mı olması gerekir ıslah edici mi olmalı, suçların ve cezaların sosyal boyutu vs . bunlar yüzyılardır tartışılıyor ve insanlık kendini geliştirerek bu sorunlara çözüm arıyor.

Kısasa kısas dediğin şeyde islamla başlayan bir durum değil ki zaten. dönemin koşullarında bölgede uygulanan cezalandırma şekillerinin muhammed tarafından islam içine monte edilmesidir. yani el kesme, idam, taşlama , kırbaçlama gibi usullerle suçlunun işlediği suça uygun cezalandırılması alahın emri değil o dönemde avrupada dahil bir çok yerde uygulanan hukuktur. biri 100 kırbaç derken diğer bir ülkede yanı suç işkence ile birlikte el-kol ayak koparmaya varmış. yani şeriat el keserken aynı dönemde diğer ülkelerde hapis cezası yoktu onlarda benzerini yapıyordu ama onların islamla ve allahla bir ilgileri olduğunu sanmıyorum. sonra tabi insan kendini geliştirmiş, elektrikli sandalyeler, gaz odaları, zehir enjekte etme gibi yöntemler bulmuşlar. kısasa kısası allahın emri sanman hata olmuş ve allahın emri sanıp halen savunman felaket olmuş. Michel Foucault'un Hapishanenin Doğuşu isimli kitabını okumanı tavsiye ederim. Orda birazda olsa suç ve cezaların gelişimi ile ilgili bilgiler mevcut.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz iman ettikten sonra neden bu kadar şeriatı savunuyoruz biliyomusun hem seçme şansımız yok hemde bize en uygun olanı ancak o seçebilir ve bunu yaptıda sizin için islamı seçtim dedi.Bizde hem çaresiz hem gönülden kabul ettik.

Hırsızı tedavi etmekdiye bişey yok hasta olduğu için hırsızlık yapanlar lafını etmeyecek kadar az ne tedavisi.Bir kaç nedeni var hırsızlığın ya çok ihtiyacı olduğu için ya savunduğu fikre maddi destek sağlamak için yada ergenekon çetesinde olduğu gibi karılarla daha çok alem yapabilmek için.Sen bunların hangisini tedavi edicen.

Açlıktan hırsızlık yapan (yiyeceği kadar)bakılır gerçekten elinden geleni yaptıysa çalışmak için,başaramadıysa afiyet olsun der gönderilir devlet çalınanın bedelini öder.Diğerleri çaldıkları malları yakalanmadan geri getirmediyse şikayetçide şikayetinden vazgeçmediyse eli bilekten ameliyatla kesilir...

Hırsıza rehabilitasyon falan yok rehabilite olmuş hırsızda yok.Yapmayan cezadan korktuğu için yapmaz bide ilk yaptığından aldığı tepkiyi bi daha görmemek için tahmin edemiyordu çünkü vs vs namaz vakti.

Tebrikler ne guzelde kesip atmissiniz rehabilite yok, rehabilite olmus hirsizda yok.Acaba tip literaturune gecmis olan "Kleptomanie" adli psikolojik hastaliktan haberiniz varmi ?Bu tur psikolojik bozukluga sahip olanlar genelde calmadan once yasadiklari heyecan ve sonrasinda yasadiklari rahatlama duygusunu hissetmek icin bunu yaparlar.Caldiklari mallara ise (genelde kitap , kaset vs) ihtiyaclari olmadiklarindan bunlari ya atarlar ya evlerinde biriktirirler.Ve bu psikolojik bozukluk zaman zaman ilac destegi ile doktorlar ya da devlet adina calisan egitimli gorevliler tarafindan tedavi edilir.

Kervanlari yagmalayan sizin peygamberiniz. Acaba onun cezasi ne olmaliydi?

Sitelerde Paylaş

Kardeş Kleptomanie ler bunu heyecan olsun diye yaparlar komplekslerinden yada bunun gibi basit sebeplerden adamın böyle bi alışkanlığı var diye kanundan muaf tutulacak diye bişey yok...

Kaldıki çok kere söyledim calınan şey belli bi değerin üstünde olması gerek bu hastalar öyle organize banka soygunu kuyumcu soygunu araba çalma vs gibi hırsızlıklar yapmaz,komşunun evinde kültablasını fotoğraf makinasını onu bunu çalar...

Hiç kimse böyle bi şey için davacı olmaz,yani evinden en fazla 100-200 bin ytl lik çalınan bişey için adamın elinin kesilmesini istemez üstüne üstlük tanıdığı biri,yani bu hastalar dışarıdan değil genelde tanıdık bildik insanlar ama bundan daha çok mevzusu edilecek kadar çok değiller yazmayın lütfen bi daha kleptomaniyle alakalı...

Sitelerde Paylaş

kolun kesilmesi için ,calınan malın belli bir değerin üstünde olması gerekiyor diyosun işte o işler öyle olmuyor en ufacık bişey için ya kafa yada kol kesiliyor ,kırbac sopa taslamalarda cabası ,gercek bir tanrı psikopatca sadistce cezalandırma sistemi emretmez

Sitelerde Paylaş
Kardeş Kleptomanie ler bunu heyecan olsun diye yaparlar komplekslerinden yada bunun gibi basit sebeplerden adamın böyle bi alışkanlığı var diye kanundan muaf tutulacak diye bişey yok...

Kaldıki çok kere söyledim calınan şey belli bi değerin üstünde olması gerek bu hastalar öyle organize banka soygunu kuyumcu soygunu araba çalma vs gibi hırsızlıklar yapmaz,komşunun evinde kültablasını fotoğraf makinasını onu bunu çalar...

Hiç kimse böyle bi şey için davacı olmaz,yani evinden en fazla 100-200 bin ytl lik çalınan bişey için adamın elinin kesilmesini istemez üstüne üstlük tanıdığı biri,yani bu hastalar dışarıdan değil genelde tanıdık bildik insanlar ama bundan daha çok mevzusu edilecek kadar çok değiller yazmayın lütfen bi daha kleptomaniyle alakalı...

Ben diyorum ki bu Kleptomanie tip literaturune girmis bir psikolojik hastalik sen buna karsin bunun hala aliskanlik oldugundan bahsediyorsun.Bu nasil bir mantik? Bu kisiler hasta ve tedavi edilmeleri mumkun .Genelde ufak tefek seyleri caldiklari dogrudur ama bunu kendi tanidiklarindan caldiklari gibi bir genelleme yapmak yanlistir.

Hadi diyelim bu adam magazadan senin soyledigin gibi ufak tefek bir fotograf makinasi caldi ve magaza sahibi elinin kesilmesini istedi.Sen bu adami nasil ikna edeceksin ?Bu adamin eli magaza sahibinin dudaklarinin ucunda .Kisiyi sahislar yargilayamaz arkadasim .

Ayrica bu iste belli bir sinirmi var ? 200 liraya kadar el kesme yok 200 liradan sonra senin o insancil ameliyatla el kesme operasyonun gerceklesiyor?

Sitelerde Paylaş

Onlara iki seçenek verirsin kardeş kleptomanie lere yakalarına okunacak kadar bi kağıt koyarsın 'ben çalma hastasıyım bana karşı dikkatli olun eşyanızı çalabilirim' bu kağıdı taşıdığın müddetçe muafsın cezadan dersin yada bunun gibi bişey benim görüşüm bu şimdi aklıma geldi,yani demek istediğim kleptomanie meselesi çözülmeyecek bişey değil...

Diğerine gelince sınır var elbet ama bunun ne kadar olduğunu bilmiyorum temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalan bu cezaya muhatab değildir benim zannımca...

Yanlış uygulamaları düzeltmek bizimde görevimiz sansar benim anneannemin annesi hacda koynuna bişey koymuş polis hırsız muamelesi yapmış ellerinden zor almışlar.Güzelim islama çevrede gördüğünüz dengesizler yüzünden laf söylemeyin.

Kuzey ırakta kadını taşlayarak öldürmüşler bunun islamla şeriatla ilgisi yok o kadının katilleri yakalanırsa kısas yapmak gerekli..

Şimdi diyeceksiniz din adına öldürüldü o kadın,hayır bi kaç tane moloz itibarı zedelenecek diye öldürdü o kadını doğudaki töre cinayetlerininde sebebi bu fert öldürme hakkına sahip değil bunu ancak devlet yapabilir devlet yoksa ancak kendi canına malına ırzına karşı saldırı olursa meşru mudafa için yapabilir bunu..

Mesela hırsız şimdi bi eve girdi ev sahibi onu yakaladı ancak döverek kovabilir elini kesmeye yetkisi yok:)yada birisi akrabasını öldürdü kısas yapmaya hakkı yok.

İslami yargı olmadan hiç bir kanunu fert kendi başına uygulayamaz,onun için Allahın hudutları kabul edene kadar mücadele etmek müslümanın üzerine farzdır.

Sitelerde Paylaş
içki kumar zina faiz hepsi yasaklansın kasıtlı olarak insan öldüren idam edilsin tecavüzcü idam edilsin işte sizin duyunca köpürdüğünüz şeriat kanunları bunlar hangisine itiraz ediyorsunuz...

Akıllı bir insan bunların hiç birine karşı çıkmaz..

Açılımı ne?...

Dininden dönenler, herhangi bir dinin esiri olmayanların öldürülmesi de buna dahil mi?... :angry:

Kasıtlı ölüm infazları değil mi bunlar????Yaptırımı ne?????????

Sitelerde Paylaş

Tribüs yağmalanan kervanlarda mekkede sahip oldukları daha sonra müşriklerin el koydukları malları vardı:)olmasa bile savaş halindeler hiç okumadınmı koca koca devletlerin 50 sene önce savaşta ticaret gemilerini nasıl yağmaladıklarını.

Şimdi derki e o zaman onunda senin malını çalmaya hakkı var bununda cevabını kendin bul soru o kadar saçmaki cevabı yok:)bu şuna benziyor kafirler müslümanlara saldırmış müslümanlar kafirleri öldürmüş biri çıkıp diyoki sen müslüman olarak onları öldürürsen onalrında seni öldürmeye hakkı var o zaman:)gel çık işin içinden.

Sitelerde Paylaş

İslamda düşünce özgürlüğü yok neden yok,seçme şansın yok çünkü bütün emirler Allahtan geliyo birine itiraz edersen onun cennetime alacağım dediği insanların safından çıkmış olursun,yani kafir olursun.

Allah buyuruyoki çaresizsiniz benden hiç biyere kaçamassınız emirlerimi yerine getirmek zorundasınız bu hem sizin için(dünya hayatında ki yaşamınız içinde en iyi olanı)hemde size vade verdiğim o gün dolupta canınızı aldığım zaman cennetime koyarım.

Yok eğer kabul etmesseniz işkencelerden işkence beğenin.Şimdi ben diyorumki ona itaat etmekten başka çaremiz kurtuluşumuz yok siz var diyorsanız buyrun gidin o yoldan ben sonsuza kadar olan hayatımı riske atamam.

Şimdi bildiğim hususlar şunlar hristiyanlar dilerse dinlerini yaşayabilirler hiçbir müslümana misyonerlik yapmamak kaydıyla kliseye gidebilirler diğer kitap ehli insnalar içinde aynı şey geçerli,dinden dönenler malesef ve aynı şekilde ateistler içinde idam bana kimse vay efendim sen nasıl böyle dersin yaşama hakkımız yokmu diyemez,sizin elinizde hiç bir fikir olmadığı halde hiçbir idealiniz olmadığı halde,şeriatçıları elinizden gelse bi kaşık suda boğarsınız idam ne kelime ve bunu savunuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...