Jump to content

Türkiyede internet üzeri böbrek pazari

Recommended Posts

Arkadaslar bir sitede buldugum yazi ilgimi cekti.Sizlerle paylasmak istedim.

Yakinda kadavra pazari olusursa hic sasirmayin.

Bir böbrek alana,bir böbrek bonusuyla bedava......

Türkiye'de geçim sıkıntısı çeken halk, böbreklerini internet üzerinden pazarlamaya başladı. İnternette açılan sayfalardan verilen ilanlarda böbreğine euro cinsinden fiyat biçenler, kan gruplarını, telefonlarını ve e-mail adreslerini yazarak müşteri arıyor. Kimi acil nakit paraya ihtiyacı olduğunu, kimisi kredi kartı borcunu ödemek için, kimisi de "malum sebeplerden" diyerek organını satışa çıkardığını duyuruyor. Internet üzerinden satışa sunulan böbreklerin fiyatı ise 15 ile 110 bin Euro arasında değişiyor.

Türkiye'de böbrek başta olmak üzere organ bağışının çok az denecek derecede olması ve geçim sıkıntısı nedeniyle hem böbrek arayanları, hem de böbreğini satanları internet buluşturuyor.

Türkiye'de yasal olarak açılan ve değişik ilanların bulunduğu çok sayıda sitede, böbreğini satışa çıkaranlara rastlamak mümkün. Değişik bölgelerden internete ilan verenler, kan gruplarını, yaşlarını, sigara-alkol kullanıp kullanmadıklarını yazarak böbreklerini pazarlamanın peşinde. Açılan ilan sayfalarında, kimi utanarak bu ilanı verdiğini, kimi kredi kartı borcu için böbreğini satışa çıkardığını, kimisi de çocuğunun geleceği için böbreğini satarak elde edeceği parayla ona bir gelecek kurmak istediğini yazıyor.

E-mail adreslerini, telefonlarını vererek "pazarlık payı olmak üzere" böbreklerine fiyat biçenler ile böbrek arayanları bu sitelerde görmek mümkün.

İŞTE İLANLAR

İşte Türkiye'de internet üzerinden böbreklerini pazarlamaya çalışanların ilanlarından bazıları:

‘’- Pazarlıksız fiyat 40 bin Euro. Akdeniz bölgesi. Mecbur kaldım kredi kartları beni öldürdü. Acil olarak böbreğimi satıyorum. Kan Grubum A RH pozitif. Sağlıklıyım. Alkol ve sigara yoktur. Lütfen arayın. 0 545 870 76.. E-mail adresi:...

- 35 bin Euro. Ihtiyaçtan böbreğimi satıyorum. A RH pozitif. 0 535 262 17...

- 40 bin Euro. ihtiyaçtan dolayı böbreğimi satıyorum, lütfen ciddi olanlar eklesin. 0 RH pozitif. E-mail adresi:...

- 25 bin Euro. Pazarlıksız fiyat. Marmara bölgesi. 28 yaşındayım. 0 RH pozitif kan grubum. Ajitasyon yapmaya gerek yok. Malum sebeplerden dolayı böbreğimi satmak zorundayım. Ilgilenenler. 0 282 235 54..

- 40 bin Euro. Böbrek verebilirim. Acil paraya ihtiyacım var. Hiç alkol almadım. Kan grubum B RH pozitif. E-mail adresi:...

- 30 bin Euro pazarlıksız fiyat. Ege bölgesi. 0 RH negatif kan grubundayım. Oldukça sağlam ve temiz olan böbreğimi acilen satıyorum. Ihtiyacı olanlara duyurulur. 0 539 601 55..

- Bir insana azda olsa bir faydam olur dileğiyle böbreğimi satıyorum. 20 bin Euro pazarlıksız fiyat. Kan grubum B RH pozitif. E-mail adresi:...

- 35 bin Euro pazarlığa açık fiyat. Içanadolu Bölgesi. Maddi sıkıntıdan dolayı böbreğimi ücret karşılığı vermek istiyorum. B RH pozitif. Sağlık problemim yok. E-mail adresi:...

- Fiyat 100 bin Euro. Pazarlıksız. Marmara bölgesi. Tüm ameliyat ve hastane masrafları alıcıya aittir. Aradığım ve belirlediğim koşullarda yapılacak olması şarttır. A RH negatif. Ilik ve böbrek acil satılıktır. E-mail adresi:...

- Çok acil ihtiyaçtan dolayı, pazarlığa açık 25 bin Euro böbreğimi satıyorum. Hastane masrafları alıcıya aittir. Akdeniz bölgesi. Sigara ve alkol kullanmıyorum. Hiçbir sağlık problemim yok. 0 546 525 81...

- 30 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Borçlarımı ödeyip oğluma ve kızıma bakabilmek için. Doğu Anadolu Bölgesi. Oğlum 5 aylık, kızım 7 yaşında. Bir daha asla borçlanmamak için böbreğimi satıyorum. B RH negatif. E-mail adresi:...

- Bazı nedenlerden dolayı böbreğimi satmak zorundayım. 100 bin Euro. Kan grubum B RH negatif. 0 532 491 53...

- 30 bin Euro pazarlıksız fiyat. Marmara bölgesi. Borçlarımdan dolayı böbreğimi satıyorum. Ciddi olanlar mail adresime ulaşabilirler. B RH pozitif. E-mail adresi:...

- B RH pozitif satılık böbrek. Fiyatı 40 bin Euro. Irtibat: 0 535 711 02..

- 80 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. 0 RH pozitif kan grubu. 36 yaşındayım. Düşünenler lütfen mail atsınlar. E-mail adresi:...

- 35 bin Euro, pazarlıksız fiyat. Hiçbir sağlık problemim yok. Izmir'de yaşıyorum. 27 yaşındayım. Cep numaram 0 539 501 07..

- 35 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Marmara bölgesi. Sevdiklerimiz bu fani dünyada bizimle kalması için size böbrek lazım, bana da para. Benim hastam ameliyat olursa hayata dönecek. Farkımız yok. Herkes birbirine muhtaç. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Kan grubu A RH pozitif.

- AB RH negatif kan grubuna sahibim. Sağlıklıyım, 31 yaşındayım. Ihtiyaçtan dolayı böbreğimin birini satmak istiyorum. E-mail adresi:...

- 15 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Marmara bölgesi. Acil AB pozitif böbreğimi satmak istiyorum.

- Acil borçlarımdan dolayı böbrek yada karaciğerimi satıyorum. 0 545 830 11.. 0 545 503 71..

- Hastalarımızı kurtaralım beraber. 40 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Marmara bölgesi. 0 554 851 53...

- Ihtiyaçtan dolayı çok acil böbreğimi satmak istiyorum. Kan grubu 0 RH pozitif. Sağlıklı bir bayanım. 0 535 699 81...

- 19 yaşındayım. 0 RH pozitif kan grubum var. Böbreğimi satıyorum. 50 bin Euro istiyorum. E-mail adresi:...

- 20 bin Euro, pazarlıksız fiyat. Marmara bölgesi. Çok acil ihtiyaçtan dolayı böbreğimi satmak durumundayım. 24 yaşındayım Kan grubum A RH pozitif. Hiçbir rahatsızlığım yoktur. Ilgilenenlere mail adresim: E-mail: ...

- 30 bin Euro, pazarlıksız. Eğer paran varsa ve böbreklerinden dolayı acı çekiyorsan, bilmeni isterim bende parasızlıktan dolayı acı çekiyorum.

- Böbreğimi satıyorum, 40 bin Euro. E-mail adresi:...

- 15 bin Euro, pazarlıksız fiyat. Marmara bölgesi. Çeşitli nedenlerden dolayı böbreğimi satıyorum. Hiçbir sağlık sorunum yoktur. A RH pozitif kan grubum. 24 yaşındayım.

- 50 bin Euro, pazarlıksız fiyat. Akdeniz bölgesi. Böbreğim olmadı karaciğerimi satıyorum. Kan grubum 0 RH pozitif.

- 50 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Ege Bölgesi. Borçlarımı ödemek için böbregimi satıyorum. 0 RH pozitif kan grubuyum.

- 40 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Acil ihtiyaçtan böbreğimi, ciğerim de olur. 33 yaşındayım borçlarım yüzünden satıyorum. Bebeğim olacak. Kızıma eşime karşı yüzüm yok. Sağlıklıyım. A RH negatif.

- B RH pozitif kan grubundanım. 29 yaşındayım. Böbreğimi satmak istiyorum. Alıcıların bana ulaşabileceği numara 0 539 529 26..

- 70 bin Euro, pazarlığa açık fiyat. Ege bölgesi. 30 yaşında, sigara ve alkol kullanmamış bir sporcu olarak ihtiyacımdan dolayı çok acil 0 RH pozitif kan grubu böbreğimi satmak istiyorum. Ilgilenenlerin E-mail adresi:...

- 50 bin Euro negatif böbrek, çocuklarımın geleceği için satılıktır. Antalya''

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sagol eksık olma da ne kaynak var,ne de bobrek satanların bunu yaptıgı ortamın lınkı !!

Nasıl ınceleyecegız konuyu????

Deha yine isine gelmeyince yok kaynaktir,yok nasil inceleyecegiz diye camur atiyorsun.

Herseye güzel cevap vermeyi biliyorsun,internete yaz bakalim böbrek ilanlari diye...

Türkiyede böbrek pazari diye...

Birazda arastir.Bu arastirmayi yapan benim bir arkadasim.Internetteki böbrek ilanlari toplamis.

Arastirmis,yapistirmis.Herseyde kaynak ariyorsun.Biraz bilgi toplayip biraraya getirmek te kaynaktir..

Istesen sende bir yigin böbrek ilani bulursun.

Yeterki böyle birseyin oldugunu kabullen.Gerisi kendiliginden gelir zaten.

Sitelerde Paylaş

TomLancy bu çok acı bir başlık.

İnsanlar zorda kalınca namuslarını satıyormuş derdik eskiden-şimdi ise düşülen duruma bakın. Göz korneasını satanlar var. İnsanlar böbreksiz kalmayı, kör kalmayı göze alacak kadar zor durumdalar. Kimisinin bir gecede yiyeceği para karşılığında hem de.

Bir sorum olacak, başlıktaki derlemeyi sen mi yaptın? Tüm ilanları sen mi bir araya getirdin?

Sitelerde Paylaş
TomLancy bu çok acı bir başlık.

İnsanlar zorda kalınca namuslarını satıyormuş derdik eskiden-şimdi ise düşülen duruma bakın. Göz korneasını satanlar var. İnsanlar böbreksiz kalmayı, kör kalmayı göze alacak kadar zor durumdalar. Kimisinin bir gecede yiyeceği para karşılığında hem de.

Bir sorum olacak, başlıktaki derlemeyi sen mi yaptın? Tüm ilanları sen mi bir araya getirdin?

Ben düzenlemedim ama bir arkadasim düzenledi internetteki haberleri toplayarak.

Hergün ilan veriliyor.Satilanlar,alinanlar...tam bir pazar.

Bu aci gercekleri malesef insanlar görmüyor.

Felsefe yapiyorlar hep burada,klavye siyaseti yapiyorlar.

Aci gercekler var..

Katliamlar var..

Görmezden gelinenler var..

Sitelerde Paylaş
Bundan daha kötüsü de var, bu insanlar ne kadar kötü de olsa en azından kendi rızalarıyla böbreklerini satıyorlar;

Arnavut bir arkadaşım söyledi 1990-2000 yılları arasında arnavutlukta 25000 çocuk kaybolmuş. Organ mafyasının en etkin

olduğu ülkelerden birisi.

Bizim ülkemizde de var o,

ancak pek yer almıyor gazetelerde.

Bir teori: Acaba büyük patronlara mı gidiyor da bu böbrekler haber yapılmıyor-yapılamıyor.

Kocaeli'de bir evde birkaç çocuk bulunduğunu duymuştum böbrekleri alınmış bir şekilde. Neden yer yerinden oynamadı?

Sitelerde Paylaş

Bir teori: Acaba büyük patronlara mı gidiyor da bu böbrekler haber yapılmıyor-yapılamıyor.

Kocaeli'de bir evde birkaç çocuk bulunduğunu duymuştum böbrekleri alınmış bir şekilde. Neden yer yerinden oynamadı?

Paranın yanında hayatlarımızın ne önemi var ki? allah zenginleri sınama gereği duymuyo, varsa yoksa fakirlerle uğraşsın

Sitelerde Paylaş

TCK ´göre 9 yil hapis cezasi varmis,organ satmanin.Ancak buna ragmen kimsenin umurunda degil.

TCK ´nin 92.maddesinde "Ceza verilmeyebilir" ibaresinin olması bu suçu işleyenlerin cesaretini de artırıyor. Borçlarından kurtulamayan vatandaşlar, sağlık sorunlarını düşünmeden bıçak altına yatmaya razı oluyor.

Albert ,benimde arnavutluk arkadasim var.Hatta beraber kaliyoruz.Evet oda söylüyor organ mafyasinin oldugunu ancak kaybolan cocuklarin cogunun sirplar tarafindan kacirildigi ve irk soykirimindan dolayi yok edildiklerini söylüyor.

Ama tabiki organ mafyasininda parmagi oldugu kesin.

Sitelerde Paylaş

Tom clancy,

senın yazının kaynagı burası,

http://www.ateshirsizi.net/showthread.php?t=4793

neden ısrarla soylemıyorsun???

Bır yazı astıgın zaman bunu sen mı yazdın,baska bır yerden mı aldın bunu belırtmek durumundasın.

Ates hırsızındakı yazıda da kaynak belırtılememıs,kendısı mı derlemıs bu da belırtılmemıs.

Yazanın amacı bellı,Turkıye de halk yoksulluktan bobreklerını satıyor seklınde propaganda malzemesı cıkarmak,bunun ıcın dogru yazdıgını sallamadıgını belgelemesı gerekır.

Bobrek satısı ılanları ınternete baktıgınızda sadece Turkıyede degıl bır cok ulkede var,ornek

Kidney fore sale...I am a 43 year old male , no drugs and alcohol.

I am from Sweden and have blood type O+ .

The price is 150000 US/dollar , you have to pay for the trip and health expenses , and a depossit at ones of 30% of the price fore the kidney.

Only serius people.

http://www.justlanded.com/francais/Royaume...idney-fore-sale

Sımdı bu ılana bakıp Isvec halkı surunuyor aclıktan bobregını satıyor mu demelıyız????

Sitelerde Paylaş

Türkiye'nin yoksul olduğunu belgelemek için böbrek satış ilanlarını dizmeye zaten gerek yok. Binlerce sokak çocuğumuz var. Milyonlarca işsiz, hırsızlık, yolsuzluk... Zaten bunların belgeleri. Halk en temel ihtiyaçlarından bile yoksun.

İsveç'te de olabilir elbette bu örnekler ama bizdeki böbrek biraz daha ucuz, 20 bin avroya kadar düşebiliyor fiyatlar. 20 bin Avroya böbrek satmak bu para için ölümü göze almak daha bir içler acısı durum.

Sonuçta böbrek satış ilanları o ülke halkının açlıktan sürünüyor olduğu anlamına gelmez ama halkımız açlıktan sürünüyor.

Sitelerde Paylaş

Pısıcık,

Arnavutlukta 25.000 cocuk kaybolmus dıyorlar senın cevabına bakalım,

Arkadasım sızın ıcınızde bır tane ruh saglıgı duzgun adam,dogru dusunen adam yok mu ılac ıcın???

Paranoya ya bak,Turkıye de 25.000 cıvarında cocugun bobregı calınıyormus ve bunu yapanlar buyuk patronlar oldugu ıcın gazeteler yazamıyormus.

Kocaelınde bır kac cocuk bulundugunu duyması da buna kanıtmıs !!!

Bu ne PATRON dusmanlıgı????

Artık ne yapacagınızı sasırdınız patronları kotulemek ıcın.

Yoksa Arnavutluk sosyalıst bozması oldugu ıcın mı bu koruma???

Yaw Arnavutlugun nufusu 3-4 mılyon bır sey 25.000 cocuk orası ıcın cok buyuk rakam,bunu nasıl kucumseyıp te 'amaaan o kadar bızde de oluyor'' dersın ???

veya nasıl kıyaslarsın????

Oradakı 25.000 cocugun bızdekı oransal karsılıgı 500.000 cocuk eder.

Binlerce sokak çocuğumuz var. Milyonlarca işsiz, hırsızlık, yolsuzluk... Zaten bunların belgeleri. Halk en temel ihtiyaçlarından bile yoksun.

Bınlerce sokak cocugun var cunku cok cocuk yapan aıleler var,mılyonlarca ıssız her ulkede var,hırsızlık,yolsuzluk her ulkede var,ABD de Cuma gunu ıssızlık rakamları tavana vurdu.

halkın bır bolumu kotu yasıyor ama otomobıl sayısındakı artısa bır baksana,yapılan konutlara bır baksana,bu kadar cep telefonu hangı ulkede satılmıs vs vs????

Tamamen hayattan kopuksunuz,kendınızı temıze cıkarmaya calısıyorsunuz,ben bır halt olamadım cunku ortam bozuk,cunku adı patronlar ızın vermıyor,hatta ben cogundan daha ıyıyım dıyebılmek ıcın ıster ıstemez cogunlugun durumunu oldugundan kotu gorme egılımındesınız.

Bobrek konusuna gelınce yıne balıklama dalmıssın,bır kere yazının dogru mu uydurma mı oldugu bellı degıl,yazıyı yazan Ates Hırsızı sıtesınde yonetıcı avatarında 3 usta var,telefon no ları karartılmıs,test ımkanın yok,adamın nıyetı bellı halk surunuyor Tek Yol devrım manupulasyonu ama aynı zevat asla otomobıl satısları neden bu kadar arttı dıye yazmaz,sankı yazmasa bız yolda gormuyoruz???

Tomclancy de burada gordugum hep boyle manupule konularda baslık acan sorunlu bır tıp,sıkıyorsa otomobıl ve konut satısları konusunda AVM ler hakkında belgelere dayanan baslıklar acsın,kac kısının yurtdısında gezıp tozdugunu anlatsın bıze,yapıcı degıl bozucu ve yıkıcı olmaya calısıyor.

20 kısı bobrek satabılır bu neyı kanıtlar????O ılanların hepsının cıddı ve dogru oldugunu ve her ılan verenın de caymayacagını kabul etsek bıle !!

200 kısı ferrarı aldı desem Turkıye de herkes zengın manasına mı gelır????

Ustelık kendınızı curutuyorsunuz haberınız yok,bakın bobrek fıatları 20-100.000 Euro arası.

Bu neyı gosterır Turkıyenın fakır ve gerı kalmıs olmadıgını!!

Cunku dunyanın bır cok ulkesınde 1-5.000 usd arası bobrek bulabılırsınız,Benglades,Fılıpınler,Hındıstan Srı lanka,bır donem Rusya,Moldova vs vs

Bakın ,

A kidney fetches $2700 in Turkey. According to the October 2002 issue of the Journal of the American Medical Association, this is a high price. An Indian or Iraqi kidney enriches its former owner by a mere $1000.

http://samvak.tripod.com/brief-organ01.html

2002 de Hındıstan ve Kuzey Irak ta bobrek 1.000 USD ve Turkıye 2.700 oldugu halde pahalı.

Demek kı son bes-altı yılda bayagı bır zengınlesme olmus hem bızde hem dunyada.

The going price paid to young people in eastern Europe for one of their kidneys is $2,500 to $3,000 (£1,500 to £1,800), the report says.

The report describes the case of Lurie Sobetchi, aged 21, from Moldova, who was persuaded to sell one of his kidneys for $7,000. He was taken to a hospital in Turkey,

http://www.independent.co.uk/news/world/eu...ant-581668.html

Bu sıstemde son 4 snede 2.500.000 kısı yenı otomobıl aldı,yuzbınlercesı de yenı daıre aldı,uc bes ne ıdugu belırsız yayına bakıp ta onundekı objektıf gerceklıklerı ıskalayanlar ıcın ancak elımızden acımak gelır.

Sitelerde Paylaş
Bu sıstemde son 4 snede 2.500.000 kısı yenı otomobıl aldı,yuzbınlercesı de yenı daıre aldı,uc bes ne ıdugu belırsız yayına bakıp ta onundekı objektıf gerceklıklerı ıskalayanlar ıcın ancak elımızden acımak gelır.

Hep aynı yerden bakarsanız sisteme tabi yat-kat-araba alanları görürsünüz.

Yer değiştirmeniz gerekiyor.

Göklerdeki yerinizden yeryüzüne inip arada seyreyleyin bakalım neler oluyor,nasıl yaşıyor insanlar.

Sanki onlar hep kötüyü görüyorda,siz farklı birşey yapıyorsunuz.

Sistemden şikayetçi olanlar da zaten bu yüzden şikayetçi.

Belli bir kesime yat-kat aldırırken diğer kesime böbrek sattırıyor.

tarihinde Macc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kidney fore sale...I am a 43 year old male , no drugs and alcohol.

I am from Sweden and have blood type O+ .

The price is 150000 US/dollar , you have to pay for the trip and health expenses , and a depossit at ones of 30% of the price fore the kidney.

Only serius people.

http://www.justlanded.com/francais/Royaume...idney-fore-sale

Sımdı bu ılana bakıp Isvec halkı surunuyor aclıktan bobregını satıyor mu demelıyız????

İsveçin 8 milyon nufusu var ve bu insanların yarısı gerçekten isveçli iken diğer yarısı somali, pakistan, afganistan,ırak,türkiye gibi 3. dünya ülkelerinden gelen insanlar. emin olun isveçli bir insan yeter ki çalışmak istesin, temizlikçilik yaparak bile bizim ülkemizde doktorların kazandığından fazlasını kazanabilir. üstelik universiteler tamamen bedava, istediğin bölümü okumak serbest.. isveç demek dünyanın en refah ülkelerinden biri demek.. bu ülkede bile çalışmayacak kadar tembel bir insan varsa böbreğini değil yarın ciğerini de satar.

Sitelerde Paylaş
Hep aynı yerden bakarsanız sisteme tabi yat-kat-araba alanları görürsünüz.

Yer değiştirmeniz gerekiyor.

Macc eger tarafsız bakabılıyorsan bu onerıyı ıkı tarafa da yapabılmen lazım.

Göklerdeki yerinizden yeryüzüne inip arada seyreyleyin bakalım neler oluyor,nasıl yaşıyor insanlar.

Sanki onlar hep kötüyü görüyorda,siz farklı birşey yapıyorsunuz.

Devamlı ınsanların ıcındeyım,her yere yetısemem ama bellı merkezlere ozellıkle gozlem amaclı ugrarım.

Sistemden şikayetçi olanlar da zaten bu yüzden şikayetçi.

Belli bir kesime yat-kat aldırırken diğer kesime böbrek sattırıyor.

Yat-kat dıye abartmayalım,beklentımız orta bır otomobıl ve orta bır konut olsun,son dort seneden ıkı bucuk mılyon kısı yenı otomobıl almıs ustelık dunyanın en pahalı fıyatları ıle,yuzbınlerce kısı yenı daıre almıs,buna mukabıl bobregını satan kısı sayısı 20 dır otuzdur ellıdır,o da haberler dogru ıse kı nedense hepınızde bu haberlerı dogru kabul etme egılımı var,oysa Macc sen burada bu haberı yazanı elstırmelısın ortada objektıf bır calısma yok tamamen kendı ıdeoljık dusuncesıne uygun manupule verıler yayınlıyor.

neden satılan otomobıl rakamlarını vermıyor?????????

Sımdı eger kucuk bır azınlık kat ve otomobıl sahıbı olsa ve buyuk cogunluk bobrek satacak konuma dusse sana hak verırım, zaten boyle bır ıletı de asmıs olmazdım,ama ortada objektıf gerceklıkler var bunları sız de goruyorsunuz,ıkı bucuk mılyon kısı azınlık degıldır,azınlık olan bobrek satan bır kac kısıdır,bobrek satan ABD'de de cıkar,Isvec'te de buradan yola cıkarak ekonomık durum genellemesı yapılamaz.

Eger sıstem analızı yapıyorsanız son dort senede ıkı bucuk mılyon kısının dunyanın en pahalı faıyatları ıle otomobıl alabılmesı sonucunda sıstemın ıyı oldugu yorumunu yapmalısınız,kıyaslama ıstıyorsanız Sosyalıst gecınen ulkelere bakınız,kac para maas almıslar,kac kısı, kac para fıyattan otomobıl alabılmıs vs vs,bakın Cın hala ayda 30 dolara canlı hayvan kasaplıgı yapanlarla dolu !!

Sıstemden sıkayet edenler objektıf ıse oykunduklerı sıstemlerı de objektıf olarak ortaya koyabılsınler,aclıktan olenlerı, surunenlerı orta yere doksunler.

yanı onlar hep sıkayetcıdır,onları kaale almayacaksın bır trılyon maas versen ıkı trılyon yok mu der sıkayet konusunu gene bulur, o ayrı bır hastalık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...