Jump to content

Burak deyip geçmeyin

Recommended Posts

Burak'ı hepimiz biliriz. Muhammed'in çıktığını iddia ettiği miraç yolculuğunda kullandığı hayvan. At, eşek gibi toynaklı, 4 ayaklı bir yaratık olduğundan öte bir bilgim yoktu bugüne kadar. Bir islami sitede miraç mevzusu, cebrail - muhammed - burak diyalogları anlatılırken, burak detaylıca betimlenmiş. Bilmeyen kalmasın diye bir alıntılayım, günün birinde karşınıza çıkarsa sıradan bir at-eşek sanıp hoyrat davranmayın dedim

Şimdi İslam alimleri Burak dediğimiz hayvanı şöyle anlatıyorlarmış;

Âlimler Burak'ı şöyle anlattılar:

Cüssesi katırdan küçük; merkepten büyük.

Anlaşılır biçimde, fasih Arapça konuşur. ( bu da mı arapça biliyor?)

Yüce Hak, onun her azasını bir başka cevherden yaratmıştır. Tırnaklan mercandan, ayakları altındandı. Göğsü kırmızı yakuttan, sırtı inciden. İki yanında kırmızı yakuttan kanatları var. Kuyruğu deve kuyruğuna benzer. Başka rivayette: Tavusku-şu kuyruğuna benzer. Son derece süslü idi. Yelesi at yelesine, ayakları da deve ayağına benzerdi. Üzerinde cennet eğeri vardı. Üzengileri kırmızı yakuttan ve cevherdendi.

Gördüğümüz gibi Burak sıradan bir at-eşek değil. Allah muhammetin rahatını düşünerek, iyi para bağlamış, burakı güzelce modifiye etmiş. (Sonra allah neden ganimetin 5'te birine ihtiyaç duyar diye sorar bazı densizler)

Neyse efendim, konunun yapısı gereği bir türlü ciddi yazamıyorum. Sormak istediğim soru şudur aslında;

Şimdi bu burak karakterini mitolojideki unicorn'dan ( tek boynuzlu at) ya da pegasus'tan ( kanatlı at) daha gerçek kılan nedir? Günümüzde müslümanlar kanatlı-tek boynuzlu ata inanmazken, hatta buna inananlar ile dalga geçebilirken, nasıl bir fark burakı gerçek kılmaktadır? Unicorn ve pegasus'un tamamen mitoljik hayvanlar olduğuna aklı selim herkez katılırken, söz konusu burak olunca neden gerçekliğine inanmak durumunda kalınır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 51
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir de bu Burak muhammed'e aşık imiş. Cebrail Burak'ı muahmmetin huzuruna getirdiğinde burak bir huysuzlaşmış, sonra duygulanmış ve ağzından şu sözler dökülüvermiş;

Ya Resulellah, ben sana ezelden aşıkım. Nice yıldır aşkınla perişan ve mahzun bir halde idim. Allah'a hamd olsun; şimdi cemalinizin nurunu gördüm. Güzel kokunuzu da kokladım. Şimdi, aşkım bin kat daha arttı. Kıyamet günü, pak zatınız kabr-i latifinizden kalktığınız zaman mahşere burak ile geleceksiniz. Ricam, niyazım ve hacetim budur ki: O günde benden başkasına binmeyesiniz. Bana binmek ile, beni mesrur ve pürnur edesiniz

Bu nedir? Neler oluyor? Bir at muhammete aşkını itiraf ediyor.

Narsistlik söz konusu ise Muhammetin bir sınırı yok mudur?

Hayır aklıma ayşe ile, zeynep ile olan ilişkilerinin sütten çıkmış ak kaşık kalacağı şeyler geliyor ya neyse.... :rolleyes:

Link:

http://www.gencislam.com/forum/showthread.php?t=42883

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir de bu Burak muhammed'e aşık imiş. Cebrail Burak'ı muahmmetin huzuruna getirdiğinde burak bir huysuzlaşmış, sonra duygulanmış ve ağzından şu sözler dökülüvermiş;

Ya Resulellah, ben sana ezelden aşıkım. Nice yıldır aşkınla perişan ve mahzun bir halde idim. Allah'a hamd olsun; şimdi cemalinizin nurunu gördüm. Güzel kokunuzu da kokladım. Şimdi, aşkım bin kat daha arttı. Kıyamet günü, pak zatınız kabr-i latifinizden kalktığınız zaman mahşere burak ile geleceksiniz. Ricam, niyazım ve hacetim budur ki: O günde benden başkasına binmeyesiniz. Bana binmek ile, beni mesrur ve pürnur edesiniz

Bu nedir? Neler oluyor? Bir at muhammete aşkını itiraf ediyor.

Narsistlik söz konusu ise Muhammetin bir sınırı yok mudur?

Muhamnned'in narsistliği oldukça vahim boyutlardadır.Tanrı bile O'na habibim(sevgilim) diye seslendikten sonra bu eşek aşkından kara sevdaya düşmüş nedir yani

Sitelerde Paylaş
Burak Muhammede asik falan ???

Ya yoksa Muhammed ahirda bir katirla yada essekle yakalandida bu hikayeyimi uydurdu dersiniz???? :lol::lol:

Yuh bee

Yada Burak hikayesi pegasustan kaynaklaniyor olmasin .

Yakalansa ne olacak? Ahzap 50' de kendine helal kıldıklarına onu da ekleyiverirdi.

Beyni yıkanmış kaç müslüman bu küçük ilaveden dolayı rahatsız olurdu?

Ben sana olası cevapları hemen vereyim;

* Sıcak iklimlerde eşekler güzel gelişir, serpilir.

* Muhammet aslında burakla bir ilişki düşünmemişti bunu allah istedi. İnsanların zorda kalırsa eşşeklerini balinleyebileceğini göstermek için di bu.

* Kuran hayvanlara hakettikleri değeri verir.

* Eşeği himayesine aldı.

Sitelerde Paylaş

din insanda akıl bırakmıyor.

modifiye ata,katıra da inanır bunlar,

muhammedin allah öyle olsun istediği için zeyneple evlendiğine de.

eğlenceli bir başlık... :):)

sevgiler...

* Muhammet aslında burakla bir ilişki düşünmemişti bunu allah istedi. İnsanların zorda kalırsa eşşeklerini balinleyebileceğini göstermek için di bu.

* Eşeği himayesine aldı

:lol::lol:

-------------------------------------------------------------

bu arada verilen linke baktım da

ne bir eleştiri,ne bir yorum,ne de bir soru var.

bütün cevaplar alah razı olsun şeklinde.

kimse alınmasın,darılmasın:

siz de bu eşeklik oldukça semer vuran çok olacak.

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Âlimler Burak'ı şöyle anlattılar:

Cüssesi katırdan küçük; merkepten büyük.

Anlaşılır biçimde, fasih Arapça konuşur. ( bu da mı arapça biliyor?)

Yüce Hak, onun her azasını bir başka cevherden yaratmıştır. Tırnaklan mercandan, ayakları altındandı. Göğsü kırmızı yakuttan, sırtı inciden. İki yanında kırmızı yakuttan kanatları var. Kuyruğu deve kuyruğuna benzer. Başka rivayette: Tavusku-şu kuyruğuna benzer. Son derece süslü idi. Yelesi at yelesine, ayakları da deve ayağına benzerdi. Üzerinde cennet eğeri vardı. Üzengileri kırmızı yakuttan ve cevherdendi.

attan, eşekten başka herşeye benziyormuş bu burak. acaba muho canyon yarışlarına da katılmış mıdır bununla?

bir de bu mahşerde de bana bin muhabbeti çok garip, acaba orada kelime oyunu yapmış olabilir mi burak?

Sitelerde Paylaş
Yakalansa ne olacak? Ahzap 50' de kendine helal kıldıklarına onu da ekleyiverirdi.

* Eşeği himayesine aldı.

:lol::lol::lol::lol: süper

Sitelerde Paylaş
bir de bu mahşerde de bana bin muhabbeti çok garip, acaba orada kelime oyunu yapmış olabilir mi burak?

Cilveli bir tarafı yok değil.

Lakin hayvana çok yüklenmemek lazım, hangimiz sevmedik, aşık olmadık?

Bir de durumun umutsuzluğuna baksana. Muhammedin gözüne girebilmek için önün de yarışması, geçmesi gereken ne kadar kadın var. Doğal olarak o da son kozunu oynamış, bu dünyada bana yar olmayacağını

biliyorum ama mahşerde bana bin diyerekten.

Sitelerde Paylaş

Aslında miraç olayını okuduğumuzda bilimkurgu bir olayı düşüne biliriz.Burak aslında herhangi bir hayvan değil, uçan bir araç olmalı. Çünkü, Cebrail yanına aldığı muhammedi burak ile önce kudüse daha sonrada semanın katlarına (atmosfer,litfosfer v.s) çıkartmış . Böyle bir yolculuğun bir hayvanla yapılması mümkün değil, tabi muhammed karşısında gördüğü bu aracı tam yaşadığı devre göre tasvir etmiş. Peygamber musa da çölü geçerken allahın uçan bir bulut (?) ile kendilerini takip ettiğinden bahseder,yine aztek inancına göre tanrı onları hep uçan bulutu gelip kontrol edermiş.

Hala geçmişteki şeyler günümüzde de yaşatılmaya çalışılıyor.Camilere dikkatli bakın , kubbeleri ufo lara , minareleri uzaya fırlatılacak roketlere benziyor. ;)

Miraç yolculuğu http://www.islamiyet.gen.tr/mubarek_gun_ve...ili.php#b2urken

Sitelerde Paylaş
Neyse efendim, konunun yapısı gereği bir türlü ciddi yazamıyorum. Sormak istediğim soru şudur aslında;

Şimdi bu burak karakterini mitolojideki unicorn'dan ( tek boynuzlu at) ya da pegasus'tan ( kanatlı at) daha gerçek kılan nedir? Günümüzde müslümanlar kanatlı-tek boynuzlu ata inanmazken, hatta buna inananlar ile dalga geçebilirken, nasıl bir fark burakı gerçek kılmaktadır? Unicorn ve pegasus'un tamamen mitoljik hayvanlar olduğuna aklı selim herkez katılırken, söz konusu burak olunca neden gerçekliğine inanmak durumunda kalınır.

Aslında müslümanlara sormak istediğim buydu ama konunun abzürtlüğünün de etkisiyle magazin yönü ağır bastı.

Unicorn, pegasus mitolojik hayvanlardır. Gelip de biri sana pegasusa bindim, gezdim, geldim derse ister istemez deli olduğunu düşünürsün. Lakin heryanı incik boncuk kaplı, modifiye bir eşşek ile gezen bir

peygamberin olduğuna inanırsın. ne fark var yahu??

Ha bir de bu eşşek akıcı arapcasıyla peygamberine ilanı aşk ediyor.

Şimdi gel de; "Cinlere, perilere bir kişi inanırsa ona deli derler, toplum inanırsa din derler" sözünü aklına getirme.

Sitelerde Paylaş

* Eşeği himayesine aldı.

Cilveli bir tarafı yok değil.

Lakin hayvana çok yüklenmemek lazım, hangimiz sevmedik, aşık olmadık?

Bir de durumun umutsuzluğuna baksana. Muhammedin gözüne girebilmek için önün de yarışması, geçmesi gereken ne kadar kadın var. Doğal olarak o da son kozunu oynamış, bu dünyada bana yar olmayacağını

biliyorum ama mahşerde bana bin diyerekten.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ne yazık ki böyle konularla pek ilgilenmiyorlar.

Asıl bilgi sahibi olduklarını düşüneceğimiz dini konulara pek girmiyorlar.

Son zamanlarda hakkında çok az bilgi sahibi oldukları ''Evrim Teorisi''ne sarmış durumdalar.O alanda rezil olmakla meşguller.

Sitelerde Paylaş

* Eşeği himayesine aldı.

Yahu acayip güldüm..Tuttuğun altın olsun , bişey hariç... :lol::lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...