Jump to content

Bir Yalanı Ciddiye Almanın Şanssız Sonuçları

Recommended Posts

Yıllar sonra kafamdaki o düşünce su yüzüne çıktı ve başka insanlarında bu ihtimal üzerinde durup bir şeyler yazdığını, fikirlerini en azından düşünce platformundan metine geçirdiklerini görünce ne kadar sevindim anlatamam. Ama bu konunun kişisel bir sürtüşmeye dönüp karşılıklı hakaretlerle geçiştirildiğini görünce bir o kadar da üzüldüm. O kadar bilgiye açım ki bu konuda...

Hacı'nın fikirlerini ve bu konuda daha çok bilgiye ve yoruma erişebilmemiz için vereceği kaynakları bekliyorum.

Tekrarlamakta fayda görüyorum. Hacı'nın üslübu tatlı sert bunu görebiliyorum. Ateist arkadaşları Don Kişot serüvenciliğiyle yeldeğirmenlerine saldırmakla suçlamak bu tartışmanın belirleyici unsuru olmamalı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yeni düşünceler insanları ne kadar çok ürkütüyor. Oysa bunlardan korkmamalıyız. İslamı Muhammed yaşadı iddiası ile sorgulayabileceğimiz gibi Muhammed yaşamadı iddiası ile de sorgulayabilmeliyiz. Şu anda bunun önemini göremiyor olabilirsiniz. Ama bunun önemli olduğunu zamanla anlayacaksınız. Bakış açınızın değiştiğini göreceksiniz. Muhammed yaşamadı iddiası ile sorgulama yapmanın ne zararı olabilir? Hep aynı yerlerde, aynı sorgulamalarla devam edip durmaktan sıkılmadınız mı? Muhammedin ve halifelerin yaşadığı ile ilgili tarihi belge sunulamıyorsa bu az şey midir? Neden bu ciddiye alınmasın? Bu tür bir sorgulamanın bizi götüreceği yer daha aydınlık bir yer bence. Bunu göremiyor musunuz?

Her yeni düşünce ürkütmez...Sn Bagnaltı.

Ve her yenı düşünce herkesi ürkütmez...

Yeni fikir ileri sürdüm demek için fikir ortaya atılmaz , atılmamalı.

Gerekçe var ise , fikir ortaya atılır. Tartışılır. Gerekçe yoksa buna Showmenlık denır.

Muhammed yaşamadı iddiası nı da düşnerek tartışacak sak ,

Neden Muhammed İsanın son hali diye de tartışmayalım. !!!!!!

Yada Zuesun yardımcısı olabilir diye de tartışmayalım. !!!!! Muhammede biçilecek rol mu yok.

Bunlarda yeni fikirler. Üstelik inanacak saftirikler de çıkabilir.

Kusura bakmayın ama , saçma fikirlere zamanla alışılmaz.

Felsefenın çöplüğüne bakın derim.. Ne fikirler güme gitmiş.

Fikir ortaya atmak için fikir söylenmez.. Gerek var ise söylenır...

Siz hangı tarihi şahsiyet hakkında nasıl bir kanıt istiyorsunuz.. Ona bir karar verin.

Muhataplar da getirsin bişeyler..

Ben size başka bişey diyeyim

Belki siz de yoksunuz...

Yaşamıyorsunuz..

Saçma fikir ileri sürme konusunda , kendimi geliştirmeye çalışıyorum...

Nasıl ... Becerebildim mi.

Sitelerde Paylaş

Gerekçe var ise , fikir ortaya atılır. Tartışılır. Gerekçe yoksa buna Showmenlık denır.

Yada Zuesun yardımcısı olabilir diye de tartışmayalım. !!!!! Muhammede biçilecek rol mu yok.

Siz hangı tarihi şahsiyet hakkında nasıl bir kanıt istiyorsunuz.. Ona bir karar verin.

Belki siz de yoksunuz...

Yaşamıyorsunuz..

Taklamakan

Beceremediğin gibi, yukardaki iletinin her cümlesinde saçmaladın.

Herşeyden önce bu yeni bir düşünce değil.

İlk defa 1930'lu yıllarda ortaya atılan bir iddia.

Son yıllarda da giderek popülarite kazanan bir iddia.

İddianın sahipleri arasında ateistofum ateistleri yok malesef.

Ben de onlardan biri olmayı çok isterdim.

Bu iddiaya şiddetle karşı çıkanlardan biri de bendim.

Ama sonunda bir gerçek olduğunu anladım.

Bağlantı konunun önemini çok güzel ve veciz bir şekilde açıklamış.

Kendisini tebrik etmek isterim.

Sen ise mükemmel bir mantıkla yazılmış o yazıyı takdir etmemek gibi bir gafletin içine düşmüşsün.

Yukardaki iletiyi yazan birinden ben mantıklı, akıllı, değerli bir çıkarsama beklemem.

Evet Taklamakan....

Beceremedin..

Ve ilerde de becerebileceğini sanmıyorum.

Yerinde olsam bilmediğim konular hakkında, özellike konuya hakim olanlara karşı, haddini aşan yazılar yazmam.

Ama elbetteki benim yerimde değilsin.

Saçmalama hakkını senden alamam. Bu gasbetmek olur.

Sen bana bakma..

Yazmaya devam et..

Bu arada belki bir şeyler becerirsin.

Sitelerde Paylaş

Belki siz de yoksunuz...

Yaşamıyorsunuz..

Sevgili taklamakan, gayet güzel düşünceleri olan ve fikirlerini iyi savunan birisin. Ama neden bu kadar kinaye yaptığını anlamıyorum. Şimdi burada ukalalık yapmak istemiyorum. Ne var ki bunları söylemeye beni mecbur bırakıyorsun. Oysa seninde bildiğin şeylerdir eminim. Doğru düzgün tarih araştırması yapmak, bunu bilimsel metodlarla yapmak çok önemlidir. Eğer bu tür bir araştırma bize belge sunamıyorsa, ne düşünmemiz gerekir acaba? Şüphe duymamak mümkün mü?

Ortaya atılan her iddia yeni olduğu için kabul görecek değil. Lütfen dalga geçme benimle. Ortaya atılan bir iddia eğer bilimsel verilerle örtüşme yada örtüşmeme konusunda yabana atılır bir şey değilse, işte o zaman iş ciddi bir boyutta demektir.

Birde şu var ki, buna özellikle dikkatini çekmek isterim. İslam kaynaklarında yazanlardan bir kronoloji dökmeye kalksak, bunun neredeyse mümkün olmadığını yada çok zor olduğunu görürüz. Olaylar arasında bir takım bağlantılar kurmaya ve onları daha anlaşılır bir şekilde hikaye etmeye kalkarsan bununda mümkün olmadığını göreceksin. Çünkü aynı olay değişik yerlerde farklı şekillerde anlatılmış çoğunlukla. Şimdi bu işin içinde sence bir bit yeniği yok mu yani?

Sitelerde Paylaş

Yahu arkadaşlar ;

neden bu herifin yaşadığını düşündüğünüzü, yahut neden yaşamadığını düşündüğünüzü yazsanız da ,abuk sabuk iletilerle konuyu sabote etmeseniz ..

İyi olmaz mı dostlar????

Sitelerde Paylaş
Taklamakan

Beceremediğin gibi, yukardaki iletinin her cümlesinde saçmaladın.

Sen ise mükemmel bir mantıkla yazılmış o yazıyı takdir etmemek gibi bir gafletin içine düşmüşsün.

Yukardaki iletiyi yazan birinden ben mantıklı, akıllı, değerli bir çıkarsama beklemem.

Evet Taklamakan....

Beceremedin..

Ve ilerde de becerebileceğini sanmıyorum.

Yerinde olsam bilmediğim konular hakkında, özellike konuya hakim olanlara karşı, haddini aşan yazılar yazmam.

Ama elbetteki benim yerimde değilsin.

Saçmalama hakkını senden alamam. Bu gasbetmek olur.

Sen bana bakma..

Yazmaya devam et..

Bu arada belki bir şeyler becerirsin.

Sn Hacı ,

Senin hezeyanlarına cevap verecek değilim.

Kabalığın hat safhada.

Senin fikrinde destek verene güller dagıt , eleştirene de agız dolusu hakaret et.

Bu benim tarzımdan uzak bir yöntemdir.

Seni kendi EGO nla baş başa bırakıyorum. Kufur ve hakaretlerınle..

Ne halin var ise gör.

Bide sana naçizene bir şarkı sözü yazarak , sana verecegım cevapları sonlandırıyorum.

Bundan sonraki saçmalamalarına da ne olursa olsun cevap vermeyecegım.

" ÖL DE BABA ÖLELİM,

HEEYY VALLAH

GÜL DE BABA GÜLELİM.

HEEYY VALLAH

SEV DE BABA SEVELIM.

HEEYY VALLAH

BEN SİZİN BABANIZIM.

BEN NE DERSEM O OLUR.

ÖNCE YEMEK YIYECEM.

SONRA DISCO YA GIDECEM

BEN SİZİN BABANIZIM.

BEN NE DERSEM O OLUR.

ORDA HOP HOP YAPACAM

HOP , HOP , HOP

ORDA ZIP ZIP YAPACAM

ZIP , ZIP , ZIP

BEN SİZİN BABANIZIM.

BEN NE DERSEM O OLUR." :D

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Sevgili taklamakan, gayet güzel düşünceleri olan ve fikirlerini iyi savunan birisin.

Sevgili baglantı.

Vakit tamam, bu konuyu terk ediyorum

Bütün alışkanlıklardan öteye

Yorumsuz bir hayatı seçiyorum

Doymadım inan, kanmadım bilgiye.

Vakit tamam bu konuyu terk ediyorum

Bu incecik bir veda havasıdır

Parmak uçlarıa degen sıcaklık

İncinen bir hayatın yarasıdır

Kalacak tüm bilgilerin hayatımda

Gözümden bir damla yaş aktıgında

Bir yer bulabilsem hatırlamadıgım

Kan tarlası gelincik şafağında

Vur kendini korkularda hadi al

Hoşçakal iki gözüm hoşçakal.

Sitelerde Paylaş
Sevgili baglantı.

Hoşçakal iki gözüm hoşçakal.

ölümse korktum savaşsa hep kaçtım :):)

vur kendini korkularda hadi al

sen bir suydun sen bir ilaçtın

hoşçakal canımın içi, hoşçakal

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yahu arkadaşlar ;

neden bu herifin yaşadığını düşündüğünüzü, yahut neden yaşamadığını düşündüğünüzü yazsanız da ,abuk sabuk iletilerle konuyu sabote etmeseniz ..

İyi olmaz mı dostlar????

Ben nedenini yazdim :

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...st&p=255459

ve halende en büyük kanitin bu oldugunu iddia ediyorum , tatmin edici vede mantikli hicbir cevap gelmedi

Sitelerde Paylaş

>>> Kurranin Muhammed tarafindan bir kitap haline getirilmemis olmasi bence Muhammedin aslinda hic varolmadigina bir kanit teskil eder

Hangi muhammedin?

Kuran'daki kelam ve kitap tabirleri bildiğimiz manadaki kitap ve kalem değil zaten. Bunlar o devirde mevcut olmayan, akabinde bir şeyler ortaya çıktıkça onlara takılıp öylece kalan adlar sadece. Bu argüman maalesef buna bir delil teşkil edemez.

Şöyle izah edeyim.. "Delikanlılığın kitabında yazmaz -> Nerde o kitap -> Ho? -> Demekki delikanlılık ve delikanlı diye bir halt yok.." benzeri bir çıkarım olmuş..

Sitelerde Paylaş
Kur'an'ın Muhammed tarafından yazılmadığına kesin olarak inandığım an, Muhammed'in yaşamadığına da inandığım andır.

Ardından İslam'ın da Muhammed'den önce başladığı tezi ortaya atıldı ve bu konuda ilerlemeler kaydedildi.

Bu durumda Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı önemini tümüyle yitiriyor arkadaşlar.

Biyografisi 300 yıl sonra tamamlana Muhammed için yaşamıştır demek absürd. Çünkü Muhammed'in yaşamı İslam ve Kur'an açısından konu dışı.

Sn haci,

Bu tartışmayı başından sonuna izliyorum. Bence yukarıdaki alıntıdaki çıkarımınız yanlış. Kur'an Muhammed tarafından yazılmamış olabilir. Yazımına Muhammed'den çok önce başlanmış da olabilir ama Arap toplumunun kollektif bir eseri olmaktan çok gizli bir ekibin yıllar süren çalışması sonucu oluşturdukları bir metni "Muhammed" isimli soyca peygamberliğe uygun bir çocuğu seçip bebekliğinden itibaren peygamberlik izafe edilebilecek birtakım olaylarla bezeyerek, daha sonra da Hatice isimli varlıklı bir kadının himayesinde eğiterek Mekke'lilere "alın bu yeni peygamberiniz, getirdiği de yeni bir din" diye sunmaları ile oluşmaya başlama olasılığı bence daha yüksektir.

Bu teori hem yeni bulgulara uygundur, hem de islami kaynaklarla doğrulanmaktadır. Elbette, bunu Kur'an'ın Mekki bölümü için söylüyorum. İslam'ın Medine dönemi ve sonrası, Hatice'nin ölmesi ile Muhammed'in Ömer, Ebubekir, Osman kontrolüne girdiği dönemdir ve o dönemde yazılan ayetler daha önceki ekibin hazırladıkları ile alakalı değildir. Bu nedenle Kur'an'ı tek bir kitapmış gibi değil de Mekki ayetlerle Medeni ayetleri birbirinden ayırarak incelemek daha sağlıklı sonuçlar verir diye düşünüyorum.

Ortada Medine ayetleri, ganimet, cihad gibi kavramlar olmadan ortaya çıkamayacak bir Emevi hanedanı var, Yaşadığı gösterilebilen Muaviye isimli bir islam-Muhammed düşmanı halife var, bunu göz ardı etmek çok yanlış olur. Muaviye öncesine ait belgelerin bu kişi tarafından yok edilmesi, Muhammed'i küçük düşürücü birtakım hikayelerle o dönemin çarpıtılması, Muhammed'in soyunun kurutularak islamın bambaşka bir şekle dönüştürülmesi de söz konusu olabilir.

Sitelerde Paylaş
Sn haci,

Bu tartışmayı başından sonuna izliyorum. Bence yukarıdaki alıntıdaki çıkarımınız yanlış. Kur'an Muhammed tarafından yazılmamış olabilir. Yazımına Muhammed'den çok önce başlanmış da olabilir ama Arap toplumunun kollektif bir eseri olmaktan çok gizli bir ekibin yıllar süren çalışması sonucu oluşturdukları bir metni "Muhammed" isimli soyca peygamberliğe uygun bir çocuğu seçip bebekliğinden itibaren peygamberlik izafe edilebilecek birtakım olaylarla bezeyerek, daha sonra da Hatice isimli varlıklı bir kadının himayesinde eğiterek Mekke'lilere "alın bu yeni peygamberiniz, getirdiği de yeni bir din" diye sunmaları ile oluşmaya başlama olasılığı bence daha yüksektir.

Bu teori hem yeni bulgulara uygundur, hem de islami kaynaklarla doğrulanmaktadır. Elbette, bunu Kur'an'ın Mekki bölümü için söylüyorum. İslam'ın Medine dönemi ve sonrası, Hatice'nin ölmesi ile Muhammed'in Ömer, Ebubekir, Osman kontrolüne girdiği dönemdir ve o dönemde yazılan ayetler daha önceki ekibin hazırladıkları ile alakalı değildir. Bu nedenle Kur'an'ı tek bir kitapmış gibi değil de Mekki ayetlerle Medeni ayetleri birbirinden ayırarak incelemek daha sağlıklı sonuçlar verir diye düşünüyorum.

Ortada Medine ayetleri, ganimet, cihad gibi kavramlar olmadan ortaya çıkamayacak bir Emevi hanedanı var, Yaşadığı gösterilebilen Muaviye isimli bir islam-Muhammed düşmanı halife var, bunu göz ardı etmek çok yanlış olur. Muaviye öncesine ait belgelerin bu kişi tarafından yok edilmesi, Muhammed'i küçük düşürücü birtakım hikayelerle o dönemin çarpıtılması, Muhammed'in soyunun kurutularak islamın bambaşka bir şekle dönüştürülmesi de söz konusu olabilir.

Size şu kadarını söylemekle yetinieyim sevgili yfln kardeşim.

Burada savunduğum iddiaların hiç birisi bana ait değildir.

Ben onları sizlere ileten bir mesajcıyım.

Sizlerden farkım onların bilimsel olduklarını bilmem ve inanmamdır.

Onların dışında her iddia bir safsatadır.

Yani yukardaki görüşünüz ki ben de bir ara öyle düşünüyordum, bir safsatadan başka bir şey değildir.

Selamlar.

HACI

Sitelerde Paylaş
Size şu kadarını söylemekle yetinieyim sevgili yfln kardeşim.

Burada savunduğum iddiaların hiç birisi bana ait değildir.

Ben onları sizlere ileten bir mesajcıyım.

Sizlerden farkım onların bilimsel olduklarını bilmem ve inanmamdır.

Onların dışında her iddia bir safsatadır.

Yani yukardaki görüşünüz ki ben de bir ara öyle düşünüyordum, bir safsatadan başka bir şey değildir.

Selamlar.

HACI

Laf olsun torba dolsun.Demek ki çelişkili hezeyanlar barındırmak dogmalara mahsus bir saplantı değil.

Eğer sen söylediğin gibi sadece ileten mesajcı,yani postacı isen,mesajı bırakır gidersin,yapacağın budur.Bir postacının getirdiği mektubun içerisindekilere dayanarak, mektub verdiği kişiye hakaret ettiği nerde görülmüş ?

Bilimselmiş,breh breh breh.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Laf olsun torba dolsun.Demek ki çelişkili hezeyanlar barındırmak dogmalara mahsus bir saplantı değil.

Eğer sen söylediğin gibi sadece ileten mesajcı,yani postacı isen,mesajı bırakır gidersin,yapacağın budur.Bir postacının getirdiği mektubun içerisindekilere dayanarak, mektub verdiği kişiye hakaret ettiği nerde görülmüş ?

Bilimselmiş,breh breh breh.

İddia bana ait değil ama, onu benimsedikten sonra durum değişiyor.

Bir iddiaya koyun gibi boyun eğmek var, onu kendi düşüncelerinle birleştirerek, daha kapsamlı bir teze dönüştürmek var.

Ben burada önce iddianın ne olduğunu haber verdim.

Daha sonra onunla ne yapılması gerektiğini kurguladım.

Kimseye de hakaret etmedim.

Asıl hakaret eden sensin?

Eğitmek, çürük, küstah ve benzeri terimler hakaret olarak algılanmak istenirlerse, elbette hakaret olurlar.

Ama onları kimseye direkt olarak yönlendirmiş değilim.

Sen üstüne alındın ise, bunda benim kabahatim olamaz.

Bir iletimden dolayı bana öfke ile saldırdın. Ve zararla oturdun.

Senden cesaret alan bir meczup da bana seninkine benzer bir ileti ile saldırdı.

Kendimi savunmamı bile narsisizmin bir gösterisi ilan etti.

Binlerce iletimin olduğu Bilim Fenerinde çuvalladığımı ileri sürdü.

Kendisine meydan okudum ve tek yanlış bir iletimi göstermesini isedim.

Beceremedi. Madara oldu.

Senin durumun da ona çok benziyor.

Beni gizli Müslüman olmak ve Muhammed'i korumak ve narsisit olmak gibi herkesin güleceği bir suçla suçlarken, beyninle değil, omuriliğinle düşünüyordun.

Hala da öyle düşünmeye devam ediyorsun.

Sana bir kaç kere ihtar ettim.

Bırak bu işleri. Ama sen hala devam ediyorsun.

Evet.. Ben bilimsel gözlemlerden başka hiç bir iddiaya sıcak bakmam.

O gözlemler bize Muhammed'in yaşamadığı savını doğruluyor.

Yaşamayan bir insanı da, eğer yaşamadığını kabul ediyorsanız, eleştirmek aklı başında bir insanın yapacağı bir şey değil.

Senin ne düşündüğünü bilmem ama ben hala böyle düşünüyorum.

Bu tartışmalar beni başka türlü düşünmeye sevkedecek kadar tatmin edici ve bilimsel değil.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Arkadaşlarım,

artık konuya dönelim ve kısır çekişmelerden uzaklaşalım. Ortadaki iddia ciddi bir iddiadır. Sadece bilimsel verilerin ne sunduğunu bir öğrenelim. Daha sonrasında gerekli tüm taktikleri zaten geliştireceğiz. Önemli olan şu an için yapılan çalışmaların eksiksiz ve tam anlamı ile bilimsel olup olmadığını tartışmak.

Lütfen artık konular kişileştirilmesin. Bu arada şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Eğer bir insan ateistim diyor ise o insan kesinlikle boş bir insan değildir.

Burada ben ve daha çok Sevgili Pante karşı iddiaları ortaya koymaya çalıştık. Eğer bir düşünce karşı iddiları çürütebiliyorsa ve tezini hala ayakta tutabiliyorsa anlamlı ve tutarlı olur. Bu anlamda burada ki tartışmalar sadece ve sadece bilimsel veriler ışığında olmalıdır. Gereksiz atışmalar ile bilim olmaz. Bu yüzden artık ortamın durulmasını ve belki de başka bir başlık altında yada gereksiz atışmalardan temizlenerek tekrar tartışılmaya devam edilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum.

Tüm ateistlere sevgilerimi sunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Sn haci,

Siz bu konuyu açtığınızdan bu yana Puin, Ohlig, Kalisch, Luxenberg'le ilgili internetten ne bulabildiysem okudum, hatta Luxenberg takma adının gerçekte Puin olabileceğini bile öğrendim, bu adamların bulabildiğim Türkçe-İngilizce makalelerini okumaktan gözlerim şaşılaştı ama hiç birinin Muhammed'in yaşadığını sizin kadar kesin dille reddettiğini görmedim. Benim anladığım, o dönemle ilgili belge bulunmadığı ki bu konuyu DreimalAli arkadaşımız yaklaşık 1 yıldır savunuyor, bu nedenle de Muhammed'in yaşamamış olabileceği. Aşağıdaki cümleyi de Kalisch bir konferansta söylemiş:

Muhammed tarihi bir şahsiyet olabilir belki. Eskiden bu sorunun cevabına kesin gözüyle bakıyordum ama bugün onun varlığını güçlü bir ihtimal olarak görüyorum sadece.

Böyle bir cümleyi aklı başında kimse de reddedemez zaten, zira yaşadığı ile ilgili belge yok. Sizi yaşamadığına bu kadar ikna eden, başka tüm izahları safsata olarak nitelemenize neden olan tek şey Kur'an'ı Muhammed'in yazmamış olduğuna inanmanız ve yaşadığı ile ilgili bilimsel kabul edilebilecek belge yokluğu mudur, yoksa başka bilimsel, elle tutulur delil mevcut mu?

Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
Sevgili Arkadaşlarım,

artık konuya dönelim ve kısır çekişmelerden uzaklaşalım. Ortadaki iddia ciddi bir iddiadır. Sadece bilimsel verilerin ne sunduğunu bir öğrenelim. Daha sonrasında gerekli tüm taktikleri zaten geliştireceğiz. Önemli olan şu an için yapılan çalışmaların eksiksiz ve tam anlamı ile bilimsel olup olmadığını tartışmak.

Lütfen artık konular kişileştirilmesin. Bu arada şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Eğer bir insan ateistim diyor ise o insan kesinlikle boş bir insan değildir.

Burada ben ve daha çok Sevgili Pante karşı iddiaları ortaya koymaya çalıştık. Eğer bir düşünce karşı iddiları çürütebiliyorsa ve tezini hala ayakta tutabiliyorsa anlamlı ve tutarlı olur. Bu anlamda burada ki tartışmalar sadece ve sadece bilimsel veriler ışığında olmalıdır. Gereksiz atışmalar ile bilim olmaz. Bu yüzden artık ortamın durulmasını ve belki de başka bir başlık altında yada gereksiz atışmalardan temizlenerek tekrar tartışılmaya devam edilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum.

Tüm ateistlere sevgilerimi sunuyorum.

Ne konusu,konumu varki tartışalım ?Adamın derdi üzüm yemek değil ki bağcıyı dövmek. Ateistforumun en yetkili kişisi yani admini,islamı kendi kaynakları ile eleştirilmesini küstahlık olarak değerlendiriyorsa bu açıkça siktirolun gidin demektir.

Siz böyle bir aşağılanmayı içinize sindirebilirsiniz sizin tercihiniz ama ben sindiremiyorum.Dolayısıyla gitmeden evvel hacıya ağzının payını vermeye çalışıyorum. İyice kudursun ve içindekileri döksün bakalım daha neler yumurtlayacak?

Sitelerde Paylaş
Ne konusu,konumu varki tartışalım ?Adamın derdi üzüm yemek değil ki bağcıyı dövmek. Ateistforumun en yetkili kişisi yani admini,islamı kendi kaynakları ile eleştirilmesini küstahlık olarak değerlendiriyorsa bu açıkça siktirolun gidin demektir.

Siz böyle bir aşağılanmayı içinize sindirebilirsiniz sizin tercihiniz ama ben sindiremiyorum.Dolayısıyla gitmeden evvel hacıya ağzının payını vermeye çalışıyorum. İyice kudursun ve içindekileri döksün bakalım daha neler yumurtlayacak?

Sevgili Bruce,

artık kapatalım bu tartışmayı. Sende sakın bir yere gitme lütfen...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...