Jump to content

Bir Yalanı Ciddiye Almanın Şanssız Sonuçları

Recommended Posts

Mesele hangi tarafın ağır bastığıdır. Mitlerdeki gibi efsanevi bir kişilik mi yoksa gerçekten yaşamış bir kişilik mi?

Düşünün siz bir Tanrı'sınız ve insanlara mesaj gönderiyorsunuz. Bunu çok aptalca bir yöntemle yapıyorsunuz. Aralarından bir insanı seçerek ona hiç kimsenin algılayamayacağı bir yöntemle yani vahiy denilen bir yol ile mesajınızı iletiyorsunuz. Üstelik tüm insanlığa gönderiyorsunuz bu mesajı. Sonra bir tane aptallık yaptığınız yetmiyormuş gibi üstüne bir de seçtiğiniz adamın yaşadığına dair ilerki nesillere hiç bir delil bırakmıyorsunuz.

Demek ki Tanrı tek kelime ile aptal :) Yada buna inanan aptal.

Ben delillerin ortaya konmasını bekliyorum. Muhammedin yaşamış bir kişilik olduğunu gösteren bir çok delil olması gerekmez miydi? Konu Allah gibi mükemmel varlık olunca arkada peygamberinin yaşamış olduğuna dair delil olmasını beklemek hiçte mantıksız değil.

Arap miti :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 402
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başlığın konusunu dağıtmamak için, Muhammed'in Mektupları sadece link vermekle yetineyim.

http://arsiv.ateizm2.org/ARSIV-VI/html/t7927.html

http://www.turandursun.com/modules.php?nam...sc&start=15

http://fikirsel.ipbfree.com/index.php?show...p;hl=dreimalali

Muhammed'in Mektupları konusu 3. linkte hemen başlarda, 3. iletiden itibaren.

Her ne kadar Osmanlı Erkanı, sarayda, senenin belli günlerinde, büyük törenlerle, Kutsal Emanet inanıncıyla, ne idüğü belirsiz sakallara, kılıçlara, hırkalara sarılıp salya-sümük ağlaşmış olsa da...

Birisinin arkasında matbaa yazısı bulunan, gıcır gıcır, taze mi taze mektuplara selamlar. :D

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in var olmadığını düşünmüyorum.Düşük bir olasılık,

Turan Dursun'un yaptığı ise,ister değiştirilmiş isterse uydurulmuş olsun,mevcut islamı eleştirmektir.Kandırıldığı bir nokta göremiyorum,zira kendisiyle fikir ayrılığına düştüğüm bir nokta da göremedim henüz.

İslam'ın yalan olup olmadığı,şu anda etkin olduğu ve katı bir geleneksel duvar ardına gizlenmiş olduğu gerçeklerini değiştirmiyor.Bu durumda,islamı "var" varsayarak mevcut halini eleştirmekle,bu varsayımı yapmadan yalan olduğunu ispata uğraşmak arasında amaç ya da mantık bakımından bir çelişki yok.

İstediğinizi yapın...

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gerek Turan Dursun gerek İlhan Arsel veya başkaları islam kaynaklarında geçen literal bir karakter olarak varolan Muhammedi eleştirmişlerdir. Muhammedin gerçekten varolup olmamasının bu noktada hiç bir önemi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Ben hiç var olmaması gibi bir durumun izah ve iddia edilebilir bir yanı olduğunu düşünmüyorum... Ama kayıtlardaki mevcut haliyle gerçek anlamda bir "tanrı elçisi" olduğunun iddia edilmesi ise daha da dayanaksız ve tek kelimeyle "çılgınca" ve "zavallı" bir durum tabii....

Sitelerde Paylaş
kara,demişzin ki''İslam'ın katı bir duvarı var.''Samimiyatimle şunu söylürum Kadınlar siza Allah'ın emanetleridir onların haklarını gözetin,içki içmeyin,fuhuş yapmayın,hükmettiğinizde adaletle hükmedin,tartıda hile yapmayın,yalan söylemeyin,akrabaya iyi davranın,hırsızlık yapmayın,hayır işlerde yarışın şer işlerde değil...İşte İslamiyet böyle güzel yaşamayı gerektirir.Sence burada katı bir duvar var mı?Asla yok.Birtakım kişiler İslam dinini bilmeyip kendi bildikleri gibi yaşıyorlar diye İslam yanlıştır,yalandır demek çok yanlıştır.Bu konuyu şu örnekle özetleyelim:Nasıl ki bir adam tertmiz suyu olan bir kuyuya gitse ama su koyacağı kap kirli.Bu adam diyebilir mi kuyu pis,kuyu yok.Tabiki diyemez.Bu adam kendi kabını temizlerse o suyun tadını alır..

"Kadınlar size Allah'ın emanetidir" demiş olan Muhammed'in "kadın düşmanı",

"İçki içmeyin" diyen Muhammed'in "uyuşturucu dostu"

"Fuhuş yapmayın" diyen Muhammed'in "Şehvet düşkünü"

"Adaletle hükmedin, tartıda hile yapmayın" diyen Muhammed'in "ganimetçi, yağmacı"

"Yalan söylemeyin" diyen Muhammed'in uydurduğu peygamberlikle "Yalancı"

"Akrabaya iyi davranın" diyen Muhammed'in "Akraba katline azmettirici"

"Hırsızlık yapmayın" diyen muhammed'in "Kervan soyguncusu"

"Hayır işlerde yarışın, şerde değil" diyen muhammed'in hayırları müslümanlar, şerleri gayrimüslimlere düşünen "Büyük bir egoist ve narsist" olmadığını nasıl kanıtlayabilirsin.

"Kadınlara kendinden önceki düzenden farklı olarak şu şu hakları getirmiştir." diye sıralayabilir misin?

"Esrarı, afyonu, her türlü uyuşturucuyu yasaklamıştır" diye bir ayet, hadis gösterebilir misin?

Muhammed'in onlarca eşi ve cariyesi olmadığını, bunlarla cinsel ilişki kurmadığını kanıtlayabilir misin?

Muhammed'in başka kabilelerin, diğer toplumların mallarını, mülklerini yağmalamadığını, erkeklerini öldürtüp kadın ve çocuklarını köle yapmadığını kanıtlayabilir misin?

Muhammed'in gerçekten peygamber olduğuna somut bir kanıtın var mı?

Babalarını, kardeşlerini öldüren müslümanlara "Durun, ne yapıyorsunuz?" demiş midir?

"Kervanlara saldırıp soyan, yerleşim yerlerine baskın yapıp yakan ve soyan müslümanlara bunu yasaklamış mıdır?

Müslüman olmayanlara karşı insan hakları konusunda tek bir sözünü örnek verebilir misin?

Sitelerde Paylaş
"Kadınlar size Allah'ın emanetidir" demiş olan Muhammed'in "kadın düşmanı",

"İçki içmeyin" diyen Muhammed'in "uyuşturucu dostu"

"Fuhuş yapmayın" diyen Muhammed'in "Şehvet düşkünü"

"Adaletle hükmedin, tartıda hile yapmayın" diyen Muhammed'in "ganimetçi, yağmacı"

"Yalan söylemeyin" diyen Muhammed'in uydurduğu peygamberlikle "Yalancı"

"Akrabaya iyi davranın" diyen Muhammed'in "Akraba katline azmettirici"

"Hırsızlık yapmayın" diyen muhammed'in "Kervan soyguncusu"

"Hayır işlerde yarışın, şerde değil" diyen muhammed'in hayırları müslümanlar, şerleri gayrimüslimlere düşünen "Büyük bir egoist ve narsist" olmadığını nasıl kanıtlayabilirsin?

Tüm bunları kanıtlama imkanın var.

O da Hacı'nın yaptığı gibi, Muhammed'in yaşamadığını kanıtlayarak.

Başka da yolu yok.

Sitelerde Paylaş

En komiği de tanrı denilen bir süper canlının hiç görmediğimiz, tanımadığımız, hakkında çelişkili kayıtlar bulunan, gerçeğe asla ulaşamayacağımız bir kişiye imandan bizi sorumlu tutması ve 1400 senedir insanlara tek kelime daha etmemesidir...

Böyle bir yaratıcı süper canlı yok ve olamaz bu açık.. Aklınızı artık başınıza alın müslüman arkadaşlar...

Sitelerde Paylaş

Faithfreedom'dan (Ali Sina'dan) aşağıdaki cevap geldi.

You are talking about the theory of Hagarism proposed by Patricia Crone and Michael Cook. I am familiar with that theory, but consider it pure nonsense.

Ali Sina yanılıyor. Teoriyi saçma sanıyor.

Ama olmadığını ona da kanıtlayacağım.

Tabii Ali Sina 50 bin dolar kaybedeceği için kabul etmesi mümkün değil.

Ama ben yine de uğraşacağım.

50 bin dolarını alabilirsem, yalnız Ateistforumun masrafları için harcayacağımdan emin olabilirsiniz.

Kur'an, Muhammed ve İslam'ın suyu kızdı.

Yakında yalanlar silsilesi İslam'ı onlardan arındıracak ve gerçek yüzünü ifşa edeceğiz...

Bunun için uzun zaman bekleyeceğinizi de sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Anlamadığım bir şey var;

Neden Turhan Dursun ve İlhan Arsel kitaplarının hazin öyküsü?

Bu insanlık tarihinin acı öyküsüdür, Turan Dursun-İlhan Arsel kitaplarına gelene kadar binlerce hazin öykü sayılabilir.

Binlerce insan öldü bu yalan için, binlercesi korku içerisinde geçirdi hayatını, milyonlarca kadın dünyaya bir çuvalın içinden baktı ömürleri boyunca, insanlar sabahın köründe rahatlarından fedakarlık yapıp yat kalk

tapındılar, eğitimden kesilen paralar bu adamın yalanlarını günde 5 kere bağırmak üzere yetiştirilen adamlara gitti, bağırtılar eşliğinde yatan kalakan adamlara ibadethane yapmak için kullanıldı.

Örrnekler çoğaltılıp durumun vehameti daha rahat gözler önüne serilebilir.

Dediğim gibi bu insanın hazin öyküsüdür.

Sitelerde Paylaş

Değerli Haci; bir kimsenin yaşadığını kanıtlamak için siz geçerli bir metot öne sürebilir misiniz? Sizin kıstaslarınızı görmek isteriz. Bakalım bu kıstaslarla bir takım tarihi şahsiyetlerin varlığını şüpheye yer bırakmadan nasıl kanıtlayacağız?

Ayrıca benzer şüpheciliğinin yanına tarihsel akıl yürütme yöntemlerini de ekleyerek Türeme (Evrim) Teorisi için de uygulayıp uygulamadığınızı merak etmekteyim.

Sitelerde Paylaş
yukarıda DreiMalAli'nin iletisine bakın ve önceki iletilerinde çeşitli linkler var..Forumda bu konuda epeyce yazışma oldu araştırabilirsiniz..

Linkin birisi açılmıyor diğerinde ise tamamen DreiMali nin yönlendirmesi ile şüpheli bir sonuca varılmış o kadar.. Bencede siz bu konun zıddı fikirleri araştırmalısnız.. Ama ateizmle alakalı olmayan bir sitelerde.. Onlarada göz atmak gerek..

Sitelerde Paylaş

Somut kanıt gelmedikçe, Muhammed karakterinin Homeros'un Odisseyus karakterinden fazla bir farkı olmayacaktır..

Söz konusu iddia ile ilgili benim en çok ilgimi çeken şey Muhammed'in yaşadığı zaman dilimi ve sonraki 100 yıl içinde komşu ulus ve medeniyetlerde herhangi bir kayıt olmamasıdır..

Sitelerde Paylaş
Tüm bunları kanıtlama imkanın var.

O da Hacı'nın yaptığı gibi, Muhammed'in yaşamadığını kanıtlayarak.

Başka da yolu yok.

Sen başta kaybetmişsin bir kere.Yaşamadığını kanıtlamaya çalıştığın zatın nasıl o uydurduğun şeyleri yaptığını iddia ediyorsun sen önce bunu açıkla.Gerçekleri öğrenmek istiyorsan git O Yüce peygamberin mübarek hayatını oku ondan sonra konuş..Herşeye baş gözüyle bakmaya çalışma çünkü baş gözü maneviyatta kördür..

Puslu Gözlüklerle Görüntü Bulanıktır,Sen Gözlüğünü Temizle..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bana bazı sorular soruyorsunuz ama, onların hepsini yanıtlayamam.

Herşeyden önce ben kendi inançlarımı tartışmaya enjekte etmiyorum.

Burada tartışılan konunun temeli benim açımdan inanç değil.

Kur'an, Muhammed ve İslam'la ilgili konuları bilimsel ve nesnel olarak tartışmaya çalışıyorum.

Ben veya sizler neye inanırsak inanalım, hiç önemli değil.

Biz burada delilleri izliyoruz.

Onları bizi bir yöne doğru götürüyor.

Belki hatırlarsınız, DreiMalAli bu konuyu ilk defa gündeme getirdiği zaman itiraz edenlerin başında ben vardım.

Ki ben Muhammed'in yaşayıp yaşamadığını tartışmaya açan ilk ateistim.

Ben yaşadığı iddia edilen Muhammed'in değil, bir meczubun yaşadığını düşünmüştüm.

Hemen ardından DreiMalAli öyle bir meczubun, hatta halifelerin bile yaşamadığını ileri süren yazılar asmaya başladı.

Onlara itiraz edenlerin başında ben geliyordum.

Ama konuyu biraz daha deşince, benim düşündüğümden, hatta Muhammed'in yaşamadığını düşünenlerden bile derin ve karmaşık olduğunu gördüm.

Herşeyden önce bilgi eksikliğnin olması gerekirken, bilgi enflasyonu vardı.

Her soru en ince ayrıntılarına kadar yanıtlanıyordu.

Bu nasıl olabilirdi?

1400 yıl önce vuku bulmuş olgular nasıl olurda bu kadar net ve açık olarak anlaşılabilirlerdi?

Daha sonra Kur'an'ın ne zaman, nasıl ve kimler tarafından yazıldığı tartışması başladı.

Ve ben bu konuda son derece bilimsel olarak yazılmış pahalı bir kitabı satın aldım.

Kitabın adı... The Qur'an in its historical context.

Kitap delilleri ile Kur'an'ın Muhammed zamanından önce yazılmış bir takım menkibelerin Muhammed'in ölümünden sonra bir araya getirildiğini iddia ediyor.

Ve ilginç olarak Muhammed'le Kur'an arasında hemen hiç bir ilişki kurmuyor.

Bu bağlamda Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı bile önemini yitiriyor.

Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı önemini yitirince, yaşamamış olması çok daha mantıklı geliyor.

Çünkü İslam kaynaklarına göre Muhammed=Kur'an dır..

Bundan Kur'an'ı çıkarın, geride Muhammed=0 kalacaktır.

Muhammed yaşamamıştır. Muhammed'in yaşamasına gerek yoktur.

Ama İslam kaynakları Kur'an'ı sahipsiz bırakmak istemiyorlar.

Bu arada yüzlerce yıldır ortalıklarda dolaşmakta olan, Hristiyan ve Yahudi dinlerinin putperstlikle kaynaşmasından ortaya çıkan bir din var.

Adı İslam falan değil. Adı bile yok.

Sahipsiz ve isimsiz bir kitap, sahipsiz ve isimsiz bir dinle bir araya gelince İslam denen ucube ortaya çıkıyor.

Her ikisi de yeni isimler kazanıyorlar. Kur'an 800'lü yıllarda son şeklini alırken, İslam da son şeklini alıyor ve ikisi artık birbirlerinin vazgeçilmez öğeleri oluyorlar.

İslam'la ilgili her konu, onlara Muhammed'in yaşamı da dahil, fiktif olarak yazılıyor ve onlar günümüze kadar uzanıyor.

Bütün olay budur.

Batı hatasını kabul ediyor.

İslam hakkında nesnel araştırmalar yapmamanın üzüntüsünü deneyimliyor. Pişmanlık duyuyor.

Ve konu ile yakından ilgilenmeye başlıyor.

Muhammed'in yaşamış olması mümkün değil.

Çünkü Kur'an Muhammed'in eseri değil.

Biz ateistler İslam kaynaklarının iddiası olan Muhammed'in Allah'ın elçsi olduğu iddialarını reddediyoruz ama, aynı kaynakların Muhammed'le Kur'an arasında kurduğu ilişkileri kabul ediyoruz.

Bu ne pehriz, bu ne lahana turşusu...

Bizim Muhammed hakkındaki görüşlerimiz delillere dayanmıyor. İnançlara dayanıyor.

Biz de Müslüman'lar gibi, Muhammed'in varlığına inanıyoruz.

Ancak onun yaşamını kendi inançlarımıza uydurmaya çalışıyoruz.

Bunlar kabul edilemez önyargılardır.

Bilimsel bir konuyu nesnel olarak araştırmak istiyorsak, bütün bildiklerimizden, önkabullerimizden, kendimizi arındırmak zorundayız.

Benim yaptığım budur arkadaşlar..

Yapmaya çalıştığım desem daha doğru olur..

Selamlar.

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...